МОН: керівники мають видати накази про дистанційну роботу

Керівники усіх закладів освіти мають видати накази про гнучкий графік роботи працівників

МОН: керівники мають видати накази про дистанційну роботу

Керівники закладів освіти мають видати накази про гнучкий графік роботи, що дозволить працівникам виконувати свою роботу вдома. Про це під час спілкування з користувачами Facebook сказала заступник міністра освіти Любомира Мандзій.

За її словами, накази мають бути оприлюднені на сайтах закладів освіти, щоб з ними мали можливість ознайомитись працівники закладу.

«Шановні директори, заступники директорів або керівники органів управління освітою вам необхідно видати відповідний наказ про роботу закладу освіти у період карантину. Цим наказом, зокрема, необхідно встановити режим роботи працівників в період карантину, а також запровадити гнучкий графік роботи працівників, необхідно також посилити охоронний режим закладів, а також передбачити інші особливості», - сказала Мандзій.

Також вона наголосила на тому, щоб керівники закладів освіти не вимагали присутності педагогічних працівників на роботі.

«Встановіть гнучкий графік роботи вчителя, передбачте індивідуальний план самоосвіти вчителя. В цій ситуації яка сьогодні склалась в Україні надзвичайно важливим є збереження життя і здоров'я кожного громадянина України. Тому дуже прошу не вимагайте простої присутності працівників на роботі. Вони будуть більш корисними, коли будуть дистанційно комунікувати з учнями», - наголосила заступник міністра освіти.

Вона також підкреслила, що наказ Міністерства освіти і науки №406 «Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу COVID-19» дозволить підготувати відповідні накази.

Освіта.ua
19.03.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Міла
Скажіть, будь ласка . Чи потрібно кожному вчителю писати заяву, що він буде працювати дистанційно і при цьому вказати в заяві за якою адресою? Вчора слухала вебінвр і сказали , що будуть накладати штраф при перевірці, коли не буде заяв(
Таля
на жаль, учитель це педагог, а вихователь і т.д . -ні. Харків, дошкільний заклад,) працюемо у закладі освіти.
Настя
Нам сказано: ходим на работу. Первую неделю были совещания каждый день. Потом дали добро выходить периодически, но речи о полной работе дистанционно дома не было. Поэтому закон не всем писан или понимают его каждый по своему
Алина
Для Настя: На Ваших керівників повинні завести кримінальну справу, якщо ви працюєте в школі
Коментувати
Віка
Підскажіть будь ласка, а як нараховувати зарплату працівникам музичних шкіл. Викладачам і обслуговуючому персоналу. Які накази потрібно написати. Дуже прошу допоможіть.
Эдуард
Для Віка: интересный вопрос.Хотя,скорее всего, по аналогии со школами- форсмажорные обстоятельства,простой, зарплата 2/3.
Коментувати
Сільський вчитель
Слова "мають видати" треба розуміти "можуть видати", при цьому на свій розсуд. А як виявляється, поки у області та районі ніхто із освітянського керівництва "не пукнув", то директори шкіл та їх заступники нічого не можуть видати, бо розсуд у них надто стриманий. Тому вчителі ходять до пустих шкіл, до того холодних, бо в період карантину ніхто не опалює, і заробляють болячки від холоду. Головне - це також можна назвати гнучким графіком, бо ж не 8 годин сидять, а 4-5. Але якого "милого" у холодній школі сидіти 5 годин та мерзнути.
Валерій
Шановні колеги! Без емоцій. В школі повинні бути тільки охорона, директор, черговий педагог і прибиральниця. Ніякого скупчення!
Вчитель
Для Валерій: Охорона є не в усіх закладах, черговий вчитель - 1 раз на 2 тижні. Прибиральниця день через чотири чи три, а директор один. Тобто, диретор - безсмертний? Чи він не має права хворіти чи працювати дистанційно?
Коментувати
Сільський вчитель
А чому не покращити ситуацію за рахунок пришкільних таборів? Три тижні ми можемо працювати у режимі санаторної школи:уроки по 30 хв без домашніх завдань. Це, як на мене, набагато кращий і охоплюючий варіант за дистанційне навчання. І не буде так і хочеться написати "дебільного" перебування в школі влітку.
керівник
Керівник: МОН має негайно зробити на власному сайті бібліотеку відео уроків для усіх класів і предметів, яка б сьогодні допомогла учням, батькам, учителям. МОН має негайно розробити чіткі рекомендації щодо обліку дистанційного навчання, зокрема: як ставити оцінки за зошити, чи можна змінювати кількість обов’язкових контрольних, практичних, лабораторних робіт, що робити з факультативними заняттями, гуртками, заняттями з учнями індивідуальної форми навчання. МОН має негайно проаналізувати на яких платформах розміщено сайти шкіл і посприяти, щоб сайти шкіл не "висли" коли туди заходить одночасно кілька учнів. МОН має негайно відмінити ДПА у 4 і 9 класах. МОН має терміново прийняти рішення про проведення пробного ЗНО он-лайн. Адже учні вже його оплатили! І, враховуючи, що до кінця навчального року, швидше всього, буде дистанційне навчання слід подумати і про саме ЗНО. І це все МОН може робити дистанційно... А воно (МОН) не кує і не меле(((
1
Для керівник: А ще МОН могло б ініціювати перед кабміном забезпечити учителів безкоштовним інтернетом на період карантину. І не збіднів би укртелеком, чи інший провайдер. і зробив би добру справу...
Nikita
Який сенс проводити пробне онлайн, якщо можна пройти зно попередніх років онлайн. Пробне зно створене для того щоб зрозуміти процедуру самого зно, можливо відчути його атмосферу та зрозуміти скільки часу тобі потрібно залишити для заповнення бланків та виконання завдань. найкращим варіантом буде просто його перенести
Коментувати
Працівник СО
Це все дуже добре. Проте у закладах освіти ще є технічні працівники - секретарі, пибиральниці, робітники, завідувачі господарством, а подекуди й бухгалтерія. Вони нехай ходять, хворіють - їх не жаль?.. Взагалі МОН просто надиво стабільно у своїх розпорядженнях геть не бере до уваги працівників, від яких саме і залежить нормальний перебіг "освітнього процесу" - МОН знає тільки вчителів... А адміністрації закладів цим користуються, і тримають техперсонал в чорному тілі: щодня на роботу під час всеукраїнського карантину, ще й у неопалювальні приміщення, бо "учнів та вчителів же нема, треба економити" (так управління освіти розпорядилося)
Тетяна
Для Працівник СО: в дитячих садочках теж саме
Тетяна
По 8 год потрібно пахати, не розгинаючись, бо отримаєш зауваження,як мінімум. На жаль, дистанційно прибирати не можливо.
Коментувати
Учитель
Робота дистанційно. Дуже багато питань. А хто заплатить учителю за електрику, яку він використовує вдома (комп працює пів дня), за інтернет і т.д. Ось посилання. Цікаво... http://vobu.ua/ukr/analytics/consultations/item/covid
Викладач
Я працюю в университетi I за сумiсництвом викладаю математику в школi. Адмiнiстрацiя школи повiдомила, що пiд час карантинy сумiсникам зарплата не нараховуэться. Але ми також займаэмось з дiтьми дистанцiйно. Чи правомiрнiдiiадмiнiстрацii?
Моніка
Для Викладач: забий болт тоді на це дистанційне навчання раз не платят!
Коментувати
вопрос к МОН
У нас у половины коллектива простые телефоны, кнопочные, учителя - люди небогатые, за модой не бегают, в селе интернет работает с перебоями, еле живой, подключён не у всех. Вопрос к МОН: каким образом они собираются организовывать дистанционное обучение, мне и большинству моим коллегам задания через дупло или гнездо передавать? Большинство сельских детей не имеют смартфоны, не в каждом доме есть интернет. Обеспечьте, с противном случае будем звонить на каналы 112 и NewsOne, чтобы журналисты спасали учителей и конкретно задали вопросы представителям МОН и их трутням, где программа по компьютеризации страны и платформы дистанционного обучения с бесплатным интернетом?
ЧервінецьМ.
Прийшли до ручки... Під гаслом декомунізаціі , люстраціі прийшли до влади аля Клички. Цупить Киів, у сто разів більше нагоіб, ніж від боксу.Без ідеі, Патріотизму, професіоналізму, без досвіду і царя в голові. Де до мерства робив Кличко- вишибалою, де до уряду робив Яценюк ? А Порошенко? Заробляли на карман....Затим Гройсман пустив юних соросівців у всі міністерства і ситуацію довели до маразму. Паламентарі, міністри крім щось поцупить більш нічого не здатні... Треба відновлювати лівий рух, гнати олігархів від влади= відновлювати Украіну. Без освітян це не можливо.
Ірина
А як має працювати керівник? Всі - дистанційно... Охорону посилити.. Заклад обробляти дезінфекційними засобами? Керівник має це робити з ким? А оплата - середня. Цікаво...
Дистанційна платформа МОНУ
Згадайте, як при кожному новому міністрі освіти рекламували нові платформи дистанційного навчання і намагались «загнати» туди вчителів і учнів. А згодом, дуже швидко, як тільки закінчувались кошти на фінансування чергового проекту, про все забували і новий міністр починав усе спочатку. Не стала виключенням з цих «правил» і Гриневич з її командою. Хто користується тією «платформою», на яку ще у минулому році «запрошували» вчителів? Якщо хтось вчсиг там побувати, то памятає, що там були статті про «всяке таке» і різні посилання на інтернет ресурси, на яких є «якісь навчальні» матеріали. От і нехай міністерство пропонує свою(!) платформу, на яку витрачено державні кошти. В Україні є і вчителі і школи, які давно створили і користуються справжніми дистанційними видами навчання, але для міністерства вони не цікаві, оскільки це не дасть їм прибутку.
unforgiven 2
Для Дистанційна платформа МОНУ: при Гриневич держава втратила 54 млн грн на створення цієї платформи. В результаті - ні Гриневич, ні платформи. Грошей теж, відповідно, немає.
Коментувати
Катерина
А технічний персонал на період карантину як має бути? Щодня на роботу? Також люди.
Владлена
Доброго ранку, а поясніть мені як бути директору школи? Як зберігати власне життя якщо він повинен залишатися в стінах закладу?
Моніка
"Індивідуальний план самоосвіти"??? Це що за такий новий термін? Що під ним розуміють? Який його зміст і суть? Перекласти відповідальність з МОН на вчителів?
Дрегор
Процес масового переходу на дистанційну освіту йде безладно та некеровано. Центральна освітня влада не робить жодної спроби упорядкувати його, очолити чи взагалі впливати на події. Тупе декларування побажань до навчальних закладів. Це дно....
ДепартаментДюсолей
А яка правова підстава вимагати звіти від вчителів під час дистанційної роботи? Де це є передбачено законом? Таке враження, що МОН тільки після тижня карантину в закладах освіти усвідомило, що вони повинні регулювати процес дистанційної освіти? Жесть. Де робота МОН на перспективу? Де розроблене і сертифіковане програмне забезпечення для проведення дистанційного навчання? Щоб кожен навчальний заклад використовував єдине програмне забезпечення і директор кожного закладу бачив в онлайн режимі, як дистанційно працюють вчителі чи викладачі? Його немає! Отож, вимагати звіти це тупо лиценмірство з боку МОН, коли не було розроблено системного підходу до цього питання!
Сусід Сусід
Для ДепартаментДюсолей: підтримую на всі 100%. що в голову прийшло те і меле. самодурство. де їх таких беруть. коли чиновники будуть нести відповідальність за публічні виступи.
Коментувати