Уряд перейменував шкільний предмет «Захист Вітчизни»

Відтепер у школах викладатимуть предмет «Захист України» замість «Захисту Вітчизни»

Уряд перейменував шкільний предмет «Захист Вітчизни»

Відтепер учні шкіл вивчатимуть оновлений предмет «Захист України» замість «Захисту Вітчизни». Відповідну постанову прийняв Кабінет Міністрів.

За словами міністра освіти Ганни Новосад, українська освіта довго наслідувала радянську парадигму, і предмет «Захист Вітчизни» – один із проявів цього.

«Це неправильно, що на п’ятому, практично шостому році війни ми досі не спромоглися замінити абсолютно радянську назву предмета «Захист Вітчизни» на «Захист України». Це важливий акцент, і я рада, що ми нарешті його поставили. Тепер не менш важливе завдання – покращувати зміст цього предмета і матеріально-технічне забезпечення шкіл», – зазначила міністр освіти.

«Захист України» – обов’язковий для вивчення у 10-11 класах. Його мета – надати учням знання та уміння для оборони країни, навчити їх діяти в надзвичайних ситуаціях. Учні вивчають предмет на уроках та під час навчально-польових і навчально-тренувальних занять.

«Важливо, щоб цілі, які ми закладаємо у конкретний предмет, зокрема і у оновлений «Захист України», відображались і в підручниках, за якими навчаються учні. Так, зміни стануть системними і ґрунтовними. Саме для цього ми розпочали зміну підходів до експертизи та виготовлення підручників. Повна трансформація триватиме декілька років, але для нас надзвичайно важливо зробити цей процес якісно», – додала Новосад.

Освіта.ua
26.02.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Віталій
Будуть друкувати нові підручники (за "старими" провчилися півріччя, нові витрати), нова програма - до старої тільки пристосувалися, а це нові тести, розробки уроків - впевнений, щось доцільного у програмі не буде, навчально-матеріальне забезпечення ніяке - розбірних макетів АК нема, пневматика радянська, ресурс вистріляний 20 років тому, таблиці до того часу застаріють (два роки тому тільки придбали), до військом у не підходь, бо всі дуже зайняті, стрільби юнаків з автомату не організовують вже 4 рік. Крім вчителів захисту, всім все до гузиці, щоб не сказати до сра.
Маруся
Сменой названия отчетливо показали - Отчизны у украинских детей нет. С такими министЭрками и образования нет. Зачем проводить уроки Дни Европы? Да уже полстраны сбежало в Европу, а здесь ее все пропагандируют. Понятно, собственными достижениями не похвастать.
О
Для Маруся: Для Маруся: +100!
Коментувати
олександр
Просто не має слів. Скільки можна все міняти і міняти. Назва предмету "Захист Вітчизни" уже є досить патріотичною назвою для учнів і студентів. А хто цього не розуміє, то тут, вибачте, нічого не поробиш...
КМР
Доречі, не замітив картинку. Рішення уряду якраз актуальне хіба що для дошкільних навчальних закладів. О це рівень...
КМР
Я викладач ЗВ із часів НВП. У ЗСУ з 2016 по 2019 роки перебував на посаді заступника КБ з МПЗ. Поміняти одну назву на іншу нічого не дасть. Саме слово Вітчизна більше значить чим Україна. Бо Україна це просто держава в якій я народився а проживати можу в будь-якій іншій державі.. А Вітчизна, це країна заради якої я залишив теплий дім, родину, звичайний людський комфорт і тимчасово став суворим воїном. Біда в іншому. В головах тих кому довіряєте долю школяра, студента чи солдата. А з часів УРСР нічого не помінялось. Наоборот, матеріальна база в школах - нуль, в армії майже нуль. Взаємоповага в ЗСУ - я начальник ти дурак. Своєму начальнику зі штабу я сказав, що його варто було б поважати вже за те що хоча б інколи прислуховувався до думки підлеглого, хоча в основному був замполітом як і всі інші. Я надіюсь що щось зміниться тільки після закінчення війни, коли АТОШНИКИ прийдуть до влади, реально будуть значи щог потрібно зробити і чому потрібно вчити, щоб захистити нашу Вітчизну.
Kuper
Для КМР: атошники до влади? Господь с вами! А кто кому войну объявил? Что за война? От кого " захищатись"?
Маруся
АТОшники к власти? Мужчина, вы что, серьезно???? Да в атошники шли только психически больные. А возвращаются оттуда конченные. Женам целые методички сочинили, как с ними себя вести. Они навезли сюда оружие и ведут себя так, как будто и здесь война. Убивают, избивают, неадекват полный. Их в клетки закрыть нужно.
О
Для Маруся: +1000!
Коментувати
Культуролог
Народ, прошла инфа , что вместо девушки новым министром буде ее духовник Лиля М. Девушкой недовольны. Но вопрос не в ней, а в окружении. Будет ли государственный курс или опять реализация комбинаций Сороса и К’. Вот в чем вопрос?
Sekond
Для Культуролог: Ліля краща!
Коментувати
Lemberq
Не вмер Данило, так болячка задавила ... Унікальна властивість в цих дітей- міністрів займатися всілякими дурницями і видавати це за реформи.Що змінилось??
Роман
"...на п’ятому, практично шостому році війни...". Ця істота точно не знає який рік війни. Блін! Шостий вже завершується, пані міністр! Ганьба!
Син
Для Роман: ЗЕ - називається?!
Коментувати
Петро Дмитрович
"...Батьківщи́на (Вітчизна) — країна, що належить даному народові; вужче — рідний край, місце народження тієї чи іншої людини. Поняття батьківщина позначає країну предків (батьків) людини, а також часто має емоційний підтекст, що має на увазі, що деякі відчувають до батьківщини особливе, сакральне почуття, яке поєднує любов і почуття патріотизму..." (Вікіпедія) Ті слова, на які заслуговують наші керманичі-"реформатори", зокрема - освітянські, - в публічному вживанні використовувати якось не хочеться.
Іван
Що у них в головах!!! Яке серйозне нововведення! Дивуюсь! Скільки проблем в освіті,а у них слова радянське!!!!
Правда
Для Іван: новий правопис через,що міняти?,а-то,що наші"патріоти",продовжують бізнес з Росією-це норма.
Маруся
Слово может и "радянське", но именно оно впитывается в умы, как нечто родное ОТЧЕСКОЕ. А с Украины массово сбегают.
Коментувати
Наталія
Ну як мінімум так, бо було не зрозуміло, захист якої Вітчизни. Сепари мали на увазі свою. Тепер їх дещо покрючить.
Alex
А чому не замінять Захист Вітчизни на Захист Батьківщини? Чи для дітей Україна має стати така ж звичайна країна, як і Польща та Італія, куди вони звалять? Соросята преуспевають
Андрій
Чим, Ви бля.... ть займаєтеся! Нахрена Вас там стільки! Ви дітям забиває голову будь-чим, тільки не тим чим потрібно!
Сергій
Девочка без башни. Сколько бабла выкинут,чтобы изменить одно слово. Лучше бы АК выдати по уч.заведениям.
unforgiven 2
Залишилося перейменувати урядову організацію, яку очолює Ганна Новосад, на "міністерство дилетантства".
Андрій
Новий предмет має бути у кожній школі і садку а називатись він має патріотичне виховання...!!! Тоді внас ніколи небуде такого ганебного явища як СЕПЕРАТИЗМ...!!!
Хххх
Для Андрій: Начать с сына Пети)
Валентин
Син Петра тут нідочого. Батько зеленського мав б користуватися презирвативом, і все.
Наталья Князева
патриотическое воспитание начинается с уверенности в будущем, в том что будет развиваться экономика, что будут реализованы все права человека и так далее
Коментувати
Сергій
В школі де навчається моя донька цей предмет учні називають звитяга , а тепер як буде?
Olga
Для Сергій: О-о-о, це велика звитяга: потриндіти про патріотизм, а потім звалити до польщі; побігати з палицею замість зброї; помріяти про "перемоги", щоб у справжній небезпеці накласти у штани. Це по справжньому рогульському!
Коментувати
Саша
Ооо ну тепер ми будемо спати спокійно і жити щасливо!! Як ми раніше без цього акценту існували...навіть не уявляю. Шановні українці, як думаєте, наша влада колись займеться корисними справами, чи цього і онуки мої не побачать?
Богдан
Велика "подяка" пані Гриневич за ліквідацію централізованого обліку вакансій в системі освіти. Тепер вакансії заповнюють самі директори на місцях. Місце вчителя у селі - 1000 евро. В райцентрі і обласному центрі - 2000-3000 євро. Доземний уклін.
Петрович
Для Богдан: Де такі розцінки , піду туди деректором. Директор школи.
Директор
Для Богдан:Централізовану корупцію прибрали, бо пропихала’’кадри’’ не доведи Господи. Запрошую до себе в школу на своє місце, а мене переведете на години, побачите корупцію.
К
Для Петрович:Львів ,не далеко Львова(школи району,а за віддалені села-не знаю),місць немає, і потрібно заплатити(на пів ставки,як в нас молоді кажуть-хоч би залізти).Там свої деректори є,в нас місця директорів-даром? вище,вище і просуваємо по сходах(головне про гроші-не забути) і т.д.
Коментувати
Натали G.
А Україна вже не Вітчизна???!!!! І що за бредні про радянські часи? Тогда предмет наз ывался " начальная военная подготовка НВП"
Військовий керівник
Для Натали Є Вітчизна, а є Батьківщина Різниця відчувається
просто вчитель
Для Натали G.: Погоджуюся. Дійсно, в радянських школах предмет називався "Начальная военная подготовка". Якраз Захистом Вітчизни він став у незалежній Україні.Як видавати такі" перли", то краще б пані Новосад мовчати.
Петро Дмитрович
Не все знаєте, панове коментатори. Після ПВП ще була ДПЮ (допризовна підготовка юнаків), потім Захист Вітчизни, а аж тепер Захист України. Але як-би цей предмет не називався, без належної МТБ (стрілецькі тири, зброя навчальна, зброя малокаліберна та пневматична) та викладацьких кадрів, які служили як мінімум на сержантських посадах, це пусті балачки.
Коментувати