Під час карантину у вчителів має зберігатись зарплата

У профспілці надали роз'яснення щодо оплати праці вчителів під час призупинення навчання

Під час карантину у вчителів має зберігатись зарплата

За вчителями шкіл, у яких призупинено навчальний процес через епідеміологічну ситуацію, має зберігатися заробітна плата. Про це йдеться у повідомленні Профспілки працівників освіти і науки, з посиланням на чинну нормативну базу.

У профспілці наголошують, що відповідно до п. 77 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, у випадку, коли в окремі дні заняття не проводяться з незалежних від учителя причин, оплата його праці здійснюється з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, за умови, що вчитель (викладач) виконує іншу організаційно-педагогічну роботу.

«У випадку, якщо такої роботи немає, час простою оплачується в порядку і розмірах, визначених статтею 113 Кодексу законів про працю України. Згідно з цією статтею час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу)», - зазначають у профспілці.

Водночас за пунктом 8.3.3 Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки та ЦК Профспілки працівників освіти і науки на 2016-2020 роки сторони рекомендують керівникам установ та закладів освіти забезпечити оплату простою працівникам, включаючи непедагогічних, не з їх вини в розмірі середньої заробітної плати, але не менше тарифної ставки (посадового окладу).

«Згідно з п.1.4 Галузевої угоди її положення діють безпосередньо та є обов’язковими для включення до колективних договорів», - підкреслили у Профспілці працівників освіти і науки.

Освіта.ua
11.03.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Викторрия
Влиляет ли период проостоя педагога на отпускные? Как долго может быть продленным период простоя педагога? Повлиляет ли период простоя на начисление пенсии?
Леся
Доброго дня. Наш ліцей знаходиться на карантині і переведено на дистанційне навчання . В цей час вчитель історії захворів і знаходиться на лікарняному. Чи може інший вчитель історії заміняти його на дистанційному навчання. Дякую
Оксана
Ось ми розпочали 2020/2021 н.р. Наш заклад на карантині , бо територія попала у червону зону. Як має здійснюватися оплата праці вчителям, які заміняють уроки працюючи у дистанційному режимі.
Оксана
Добрий день! Підкажіть, будь ласка, вчитель математики на листі непрацездатності (довготривалий), заміну оплачувати не можна (дистанційка), в цей період уроки читав вчитель фізики (дистанційно), чи має право він робити записи в класні журнали, якщо це не оплатиться? Дякую
Ірен
Добрий день. Чому під час карантину, не відбувається оплата вчителю, який "заміняє" іншого вчителя тільки тепер дистанційно: проводить всі форми, перевіряє роботи, виставляє оцінки і т.д... А теперь ще й журнал заповнити треба буде після карантину, але за заміну уроків дистанційно ОПЛАТИ не буде!!! Хто це вирішує і яким документом, як це розуміти ? м. Харків
Наталія
Бачу, що на наші звернення ніхто не реагує. То навіщо було створювати цей сайт і давати людям надію на допомогу?
Тетяна
Добрий день. Музкерівники днз. Під час карантину нас змусили взяти щорічну відпустку. Я використала 21 день і більше не хочу йти у відпустку. Керівник закладу примушує взяти решту відпустки аргументуючи що у місцевого бюджету нема коштів. Що робити.
Наталія
Доброго дня. Скажіть, будь ласка, якщо вчитель початкових класів під час карантину перебував на лікарняному. За нього проводив дистанційне навчання інший вчитель. Чи мають заплатити заміну? У якому документі про це вказано? Наш відділ освіти відмовляється оплачувати заміну
Олена
Для Наталія: і в нас теж кажуть що це- благодійність!
Ірина
Зверніться до освітнього омбудсмена, він вкаже як правильно виплатити заміну!
Коментувати
Наталія
Чи повині працювати в школі тех.працівники під час карантину? ( школа √223 м. Києва)
Оксана
Скажіть, будь ласка, чи оплачується робота на дистанціі вчителю, який тимчасово заміняє уроки?
Іринаірина
Для Оксана: Оплачується!!!!
Марія Марія
Для Іринаірина: скажіть будь ласка, які документи підтверджують оплату праці працівників освіти, що заміняли тимчасово відсутнього працівника, під час карантину. Дякую
Коментувати
оксана
Скажіть будь ласка, основне місце роботи в школі - завгосп, за сумісництвом 0,25 машиніст по пранню білизни. Чи буде оплачуватись робота за сумісництвом під час карантину ?
Олена
Доброго ранку! Я вчитель праццюю в коледжі на основному місці праці, а в школі за сумісництвом. В школі сказали, після півтора тижня карантину, що оплати праці працівників за сумісництвом не буде, чи це є правомірним?
Елена
Скажіть, будь ласка, як бути з молодшим обслуговуючим персоналом у дошкільному закладі? Чи ходити їм на роботу під час карантину? Яка оплата праці?
Саша
Доброго дня скажіть буд-ласка,як зберігатиметься зарплата ,маю на увазі .Чи зарплата зберігатиметься з надбавками чи голий оклад?дякую
Валя
Скажіть будь ласка, основне місце роботи - вчитель, за сумімництвом- спорт.школа . ЧИ БУДЕ ОПЛАЧУВАТИСЬ РОБОТА ЗА СУМІСНИЦТВОМ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ?
учителі
Оскільки новий закон підписаний і влада має повне право набирати працювати до школи людей з вулиці. Треба слово учитель замінити на надавач освітній послуг! Учитель - це людина яка має педагогічну освіту. Від тепер влада не має жодного права називати учителями тих, котрі не закінчували педагогічну освіту та не мають відповідної педагогічної кваліфікації. Можливо дані зміни своєрідна розвлєкаловка. Але через 3-5 років ці реформи будуть відчутні у повній мірі. І виникають великі сумніви, що наслідки цього закону будуть позитивними.
Олена
Чи зберігається зарплата у сумісників? Хто підкаже? У вчителів за основним місцем роботи зберігається. То як бути? В коледжах і школі?
Світлана
Для Олена: сумісникам оплачується з/п за відпрацьований час, за фактом.
Коментувати
Тетяна
Чи відпрацьовується карантин? Якщо ЗДО ( дитсадок) на карантині, працівникам потрібно ходити на роботу? Бо ті 2/3 заробітної плати, які мали б оплачувати під час карантину, нам сказали, що за просто так не платитимуть....
898
Для Тетяна: звичайно за просто так не платитимуть. У Вас є можливість спокійно зайнятись розробкою нових занять, сценаріями майбутніх заходів, самоосвітою тощо. В Нашому місті, до речі, вчителів змусили робити відеоуроки для дистанційного навчання, а ось вихователів відправили у відпустку без збереження.
Елена
Это не простой по технических причинам. Есть угроза здоровью и жизни. Значит отрабатывать 2/3 оклада противозаконно.
Коментувати
Сергій
А як вам таке? У Полтаві у зв’язку із карантином вихователів дошкільних навчальних закладів змушують писати заяви на відпустку за власний рахунок! Що робити?
898
Для Сергій: в нас теж примущують. Вимагайте відпустки оплачуваної.
Коментувати
Шевченко
А як буде оплачувати робота технічного персоналу,прибиральниці школи? Зарплата мінімальна,невже й цю поріжуть?