Під час карантину у вчителів має зберігатись зарплата

У профспілці надали роз'яснення щодо оплати праці вчителів під час призупинення навчання

Під час карантину у вчителів має зберігатись зарплата

За вчителями шкіл, у яких призупинено навчальний процес через епідеміологічну ситуацію, має зберігатися заробітна плата. Про це йдеться у повідомленні Профспілки працівників освіти і науки, з посиланням на чинну нормативну базу.

У профспілці наголошують, що відповідно до п. 77 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, у випадку, коли в окремі дні заняття не проводяться з незалежних від учителя причин, оплата його праці здійснюється з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, за умови, що вчитель (викладач) виконує іншу організаційно-педагогічну роботу.

«У випадку, якщо такої роботи немає, час простою оплачується в порядку і розмірах, визначених статтею 113 Кодексу законів про працю України. Згідно з цією статтею час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу)», - зазначають у профспілці.

Водночас за пунктом 8.3.3 Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки та ЦК Профспілки працівників освіти і науки на 2016-2020 роки сторони рекомендують керівникам установ та закладів освіти забезпечити оплату простою працівникам, включаючи непедагогічних, не з їх вини в розмірі середньої заробітної плати, але не менше тарифної ставки (посадового окладу).

«Згідно з п.1.4 Галузевої угоди її положення діють безпосередньо та є обов’язковими для включення до колективних договорів», - підкреслили у Профспілці працівників освіти і науки.

Освіта.ua
07.02.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олена
В Кропивницькому на минулому тижні теж були закриті школи (але, щоб не платити вчителям, це був не карантин, а перенесені канікули - вчителі ходили на роботу :-))
898
Для Олена: Ви що дурнувата? Яким чином на зарплату впливає те, що оголосили не карантин а канікули? На канікулах вчителі теж отримують заробітну плату. Йдіть вчіть мат.часть замість поширювати дурню. Теж мені вчителька!
Коментувати
Redrum
Я б сказав, що можна зрозуміти деяких батьків. Колись вчитель мав великий авторитет у суспільстві через те, що не кожен міг вивчитись і для цього потрібно було мати великі здібності. Тепер у ВНЗ йде будь-яка людина. І той треш, що відбувається в школах мене лякає. Я вже мовчу про директорів, які взагалі плювали на все і намагаються тільки побільше вкрасти. Свавілля відділу освіти-дирекція-вчителі-діти. Відсутність справедливості передається. В кінці пригноблені вчителі відігруюуться на учнях...
Петро Дмитрович
"...Мамачки - вам бы самообразование заняться, а то начитаетесь постов в социальных сетях и умничаете в школе перед учителями! Просто, каждый должен делать свою работу!.." А для початку, "мамачки", прочитайте і вивчіть ось це із Закону Про освіту, чинного. Стаття 55. Права та обов’язки батьків здобувачів освіти. Бо при такому розкладі думок, коли в школі виховання занедбане, а дома і не починалось, в кінцевому рахунку ...ець буде всім: і "мамачкам", і "папачкам", і суспільству в цілому. Колись був журнал "Сім’я і школа", зараз не знаю. Але знаю, що без конструктивної співпраці сім’ї і школи у вихованні дітей нам усім від того ...еця не врятуватися.
Петро Дмитрович
З приводу виховної функції школи: (Закон України Про загальну середню освіту, чинний). Тут не вся ст. 5, в Законі почитайте повністю. Стаття 5. Завдання загальної середньої освіти Завданнями загальної середньої освіти є: виховання громадянина України; формування особистості учня (вихованця), розвиток його здібностей і обдарувань, наукового світогляду; виховання в учнів (вихованців) поваги до Конституції України, державних символів України, прав і свобод людини і громадянина, почуття власної гідності, відповідальності перед законом за свої дії, свідомого ставлення до обов’язків людини і громадянина; виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної мови, регіональних мов або мов меншин та рідної мови, національних цінностей Українського народу та інших народів і націй;
Mark18
В Киеве есть школы где карантина не бывает никогда. Более того есть районы которые грипп обходит стороной.В одном районе почти все школы на карантине а в другом одна или две. Почему? Потому что в моей школе как и в моём районе хорошо налажены поборы со столовых за проданные пиццы-пирожки директору "на карман", а от директоров к зав районо. Карантин грозит потерями денежек, поэтому его не допускают умело манипулируя числом отсутствующих.Директор требует чтобы к больным причисляли только тех у кого диагноз "грипп". А этот диагноз очень не любят ставить врачи. Треть а то и половины учеников нет на уроках - так это они по заявлению, или так лёгкое недомогание. А то что в школе эпидемия и могут быть у детей осложнения а то и не дай бог смерть - наплевать. По бумажкам директор не виноват и КМДА не виновато ведь решение принимал директор. КМДА вы там вообще де6илы? Не дай бог смерти скандал будет до небес. Принимайте решение о гриппе по всему городу сами а не перекладывайте на директоров
Мама
А вони не дуже і стараються.Моїм синам,майбутнім медикам "повезло".Класна читала хімію і біологію.Наші предмети.За випускний клас ні одного уроку.Лиш класні години з нагадуванням про нездані гроші на випускний і подарунки.А ще вальс.У них цілий рік "солдат спить,а служба іде"А ви про якись карантин.
ДНК
Для Мама: гроші в зуби і вперед до репітиторіув!
Мама
А ми так і зробили.І мали чудові бали для вступу.А однокласниці не повезло.Бо займалась з класним керівником.А тепер про зуби.А за що вчителька отримувала зп?І чому за високі бали і вступ до престижного вузу вчитель-предметник скромно отримує похвалу від директора на наступний перший звоник.Я сама освітянин,але деякі вчителі в школі просто відсижують.
ДНК❤️
У вулику теж є трутні і бджілки-робітниці. Закон природи. І не факт, що вашій однокласниці не повезло. Просто отримала тайм-аут. А там життя підкаже. І не факт, що ваші сини-медики витягли щасливий пропуск у світ медицини. Там теж зараз не фонтан. Життя, воно таке, смугасте... А от як освітянину, вам треба мати колегіальність, і бачити навіть у калюжі сонячних зайчиків, бо хмаринка на небі схожа на рожу, а не на вовчу пащу ... І не вам судити, за що вчителька отримує ЗП, не викладаючись до глибини кишківника! Тоді, може, і щасливішою будете, і кошмариків нічних про педагогів-нероб позбавитись...
Коментувати
Мати
А батькам, які під час карантину сидять вдома з дитиною за свій рахунок, хто буде зберігати зарплату?
Аліна
Для Мати: батьки кричали щоб школи закрили, бо діти хворіють. Тепер закрили, а їм н ее подобається.
Вчитель
А що ви будете зі своїми дітьми робити коли тупі вчителі змінять професію, а розумних наразі немає, бо розумні за злиденну зарплату не хочуть працювати?
Вікторія
Дитина ваша і проблеми теж ваші! Вас не залишають без зарплати через те, що державі потрібно заощадити.
Коментувати
кодекс
"іншу організаційно-педагогічну роботу" - яку ж роботу вони виконують? Козюлю в носі колупають?
учитель
Для кодекс: Например пишем поурочные планы, которые в обычные дни приходится писать за счет своего нерабочего времени или сна.
интерес
Для учитель: А сон у вас все лето, осенние, зимние, весенние каникулы, а также после того как домой после работы приходите, т.е. после 14.00?
АБВ
Для интерес: коли вдень по 5-6 уроків з "вікнами " і "дверима" ,то якраз після 14.00 додому прийдеш.А ще ,коли уроки зранку ,а твій клас де класний керівник в другу зміну або навпаки.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!