МОН запропонує реформу системи зарплат учителів

На місцях часто відбуваються маніпуляції з виплатами надбавок для вчителів

МОН запропонує реформу системи зарплат учителів

Питання заробітних плат і престижності педагогічної праці загалом є одним з найкритичніших для Кабінету Міністрів. Про це в інтерв'ю Радіо НВ сказала міністр освіти і науки Ганна Новосад.

«Заробітні плати — це одне з ключових і найболючіших, тому що молода людина, яка приходить до школи, в середньому отримує 4 173 грн заробітної плати. Така заробітна плата складається переважно з окладу та мінімальних надбавок за престижність праці. І в ситуації, коли заробітну плату вчителя формують надбавки, премії, а не оклад, складається ситуація, що ті вчителі, які молоді, які лише прийшли, вони отримують дуже мало», - сказала міністр.

За словами міністра, одним із завдань Кабінету Міністрів на 2020 рік є реформування системи заробітних плат та оцінювання роботи різних категорій вчителів.

«До першого квітня ми маємо презентувати перший нарис концепції реформування заробітних плат в країні. Найважче, що в цій ситуації є — це знайти додатковий ресурс. Для мене в цьому питанні є дві проблеми. Перше, нам потрібно загалом переглянути, як ми зарплату нараховуємо. Тому що ситуація, коли оклад складає менше ніж 50% від заробітної плати — це ненормальна ситуація. Тому що на місцях це дуже часто дає можливість маніпулювати цими надбавками», - зазначає Ганна Новосад.

Зокрема, вона повідомила, що гранічна межа надбавки за престижність праці складає 30%. Держава з бюджету виплачує цю надбавку у розмірі 25%, однак не у всіх регіонах надбавка виплачується вчителям у необхідному розмірі.

«Що роблять на місцях: у деяких регіонах або містах вирішують на власний розсуд - вони хочуть заплатити 25%, скільки їм надали з держбюджету, чи 5%, і зекономити 20% на якісь матеріальні потреби. Я розумію, що необхідно ремонтувати дахи, класи, вікна, але ці гроші мають йти на зарплату», - наголосила міністр.

Вона також підкреслила, що систему, коли надбавки вирішують кінцевий розмір заробітної плати, потрібно припиняти.

«Тому оптимізація надбавок є одна з тих речей, яку ми будемо робити. Але я буду дуже відверта - без додаткового ресурсу, без додаткових десятків мільярдів на підвищення заробітної плати нам буде дуже складно цю ситуацію вирішити. Тому це одне з надскладних завдань для уряду», - сказала Ганна Новосад.

Освіта.ua
30.01.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Angry вчитель
"відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.03.2011 №373 виплачується в розмірі 5-20 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати) в той час, як постановою №373 з урахуванням змін, внесених постановою Кабінету Міністрів України від 11.01.2018 №23, ще з 1 вересня 2018 року надано право на таку виплату всім педагогічним працівникам в розмірі до 30 відсотків посадового окладу"... Тепер поміркуємо: якщо міністр говорить, що гроші на місця виділяються для ВСІХ у розмірі 25 відсотків, то тоді ,мабуть, доцільно на місцях запитати куди витрачають наші надбавки? Крім того є лист підписаний Новосад та Трухановим, де рекомендують на місцях виплатити 30 відсотків, тобто наші директори мають гроші, мають рекомендації, але економлять собі на квартальні чималі премії. Цікаво де шукати правду? Як дізнатися скільки виділяють з бюджету, а скільки дійсно отримують вчителі, які бояться впасти в немилість та запитати у директора, місцевої профспілки: Чому така ситуація і де гроші?
Міша
Реформа системи зарплат учителів запрацює на наступний рік, тому що цей рік математики. Людей спочатку потрібно навчити рахувати, а потім давати гроші.
учитель
"Перше, нам потрібно загалом переглянути, як ми зарплату нараховуємо." - ЦЕ МІНІСТР КАЖЕ!!! Та ти, дівчино, повинна, як і серед ночі розбудять, напамять розказати як зарплата нараховується учителям. Сьогодні школа тримається на 40-65 річних. На їх знаннях, досвіді, інтелігентності, імунітеті до нових реХВОрм, які щоразу приходять з новими міністрами Заберіть у них надбавки, віддайте молодим, а ще дайте їм по 10 посадових окладів. Зробіть усе для того, щоб школи залишились без справжніх учителів.. Вам же, по великому рахунку, на це все....
Angry вчитель
Для учитель: А ви ніколи молодими не були? Деяким із 40-65 річним виплатили "підйомні" у свій час, забезпечили житловою площею. Надбавки будуть у всіх однакові і в молодих і у вас. Із школи спробуй ще виперти таких "страдальців", 60-65 вже мають пенсію, та ще як репетитори заробляють,а власні діти вже дорослі та самостійні люди. Молодь де має брати досвід, як стати справжнім профі, де заробити 30 років стажу, як прогодувати ще маленьких дітей? Адже левова доля годин - досвідченим, "справжнім вчителям"...які потім в конкурсах не хочуть приймати участь, проблемні класи брати і т.д. , бо бачте "ми вже старі", здоров’я немає. Та спробуй у вас щось забрати руку "полікоть відірвете"
Коментувати
учителька
Я учителька з Буковини. І я жертва булінгу. Мені треба звільнятися по одній єдиній причині. Я бідна бо не має звідки у кабінеті ремонти робити. Я бідна бо не маю змоги провести інтернет. Я бідна бо не маю звідки здавати на різні перевірки. Я розумію наскільки погана моя ситуація. Вже дійшло до того, що на педагогічній раді мене час від часу принижували адже не маю гаджетів щоб заходити у Фейсбук, а там директор корчить "великого" менеджера та постійно кидає районовські накази. Очевидно ще 4 місяції і я напишу заяву по власному бажанню. Хочу звернутися до міністра та всіх гілок влади. До чого ви довели державу! Щиро вірю, що на моє місце, чи на місця такі як моє, прийдуть дійсно педагоги з великої літери "П". Вони будуть не тільки ремонти за свої кошти робити та мати самі модерні айфони, але і займатися тим чим має займатися учитель. Вчити учнів. Виховувати патріотів своєї країни. Дбати про майбутнє. Дякую. З повагою. Л.Т.
дипутат
Для учителька: А ты мурчика с барсиком продай. Шутка!!!)))
.
Для дипутат: а ти - свій мозок на ковбасу.
Redrum
У мене схожа ситуація. Проте причина інша. "Директриса" - дурочка. Вона нічого не робить а я маю виводити школу на новий рівень... Сільська місцевість. Діти всі мають гаджети (смартфони). Я міг взяти роутер (або простий смартфон з точкою доступу) і роздавав wi-fi. Звісно все за мій кошт. Діти працюють в програмах чи сайтах, які попередньо підготовив для них. На це все за урок виходить біля 1 гбайта максимум.
Коментувати
Redrum
Я взагалі виступаю за повну реформу заробітньої плати. Найбільші надбавки мають йти не за стаж , а за результат роботи. На селах є можливість навчити дітей але через повну апатію до всього вчителі 40+(вік) забивають болт. Гроші йдуть. - для чого пахати? Я не проти ,з стажем росла і зарплата але проти того, щоб це було основною причиною збільшення зарплати.
Witalina
Для Redrum: Ви судите по собі???? Звідки у Вас таке бачення????
людина
Ви погано знаєте трудяг із сільських шкіл. Сумно.
Redrum
Можливо я потрапив у таку школу, яка є єдиною в такому плані
Коментувати
Фотокар
Аня Новосад! Змініть це фото- Ви голову вперед не ставте, дуже на собачку Колі схоже!! Невже прес-служба сліпа.
Силабус
Для Фотокар: точно «Колі»!!!!
Коментувати
Анна
Немає ніяких 30%. Черговий раз пуста балачка чи брехня. За січень дали 5%. Ніякого документа бухгалтерія не отримала. Проте, декому і 36 тис. мало. Так глибоко образити все вчительство. І яка може бути повага?
Сергей Лимонов
Для Анна: ЗЕбіли радіють кінцю епохи зубожіння! Пропонують платити за газ собаками! Хай би вас лиха година при дорозі побила !
Redrum
Зебіли це як Порохожопіки, тільки більший інтелект?
Angry вчитель
Нам обіцяють 20 в аванс у лютому ( у січні взагалі нічого), але постанова є , яка дозволяє 30 відсотків всім вчителям ( а не тільки НУШ) з 1 вересня 2018. Якщо гроші виділяють, то це не до міністра запитання,а до місцевих департаментів, директорів, профспілок, місцевої влади: чому , отримавши субвенції, вони не поспішають виконувати рекомендації? Наші, наприклад, навіть про таке не знають і не чули. Які такі 30 відсотків? Жесть!
Коментувати
Кандидат
А чому не почати з виконання законів, шановна владо! Читайте, вивчайте Закон Про освіту (2017). І не потрібно щось видумувати. А для колег: більше конструктиву. Чому не говоримо про те, що потрібно цивілізовано виборювати свої права. Настав час не "скігліті", а виходити до КМ і вимагати своє. Тільки так. 2.Посадовий оклад педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії встановлюється в розмірі трьох мінімальних заробітних плат (стаття 61).
Ірина
В Луцьку за січень за престижність дали лише 10%, так само платили і попередні 2 роки(
Лілія Волкова
Для Ірина: А Полтавщина, Кобеляцький р-н взагалі ще заробітної плати за січень не бачили( Навіть не знаємо, що там нам дадуть і взагалі коли дадуть.
Коментувати
Інша точка зору
А в нас взагалі, за престижність і за класне керівництво, познімали. Кажуть, що грошей немає, гроші на освіту не прийшли в повному обсязі. Годують обіцянками,кажуть, що виплатять борг,але коли(((коронавірус у МОН.Природній відбір покаже ,хто в системі " слабоє звено"
рабочий  и крестьянка
Учителя 3 месяца летом гуляют, в течении учебного года 4 недели каникул, сейчас карантин недельки на две! Кому тут мало платят?
&
Для рабочий и крестьянка: " патриоты", министры,судьи,прокуроры, налоговики, депутаты, главы администраций,главы ОТГ вообще всю жизнь гуляют и ничего. Только зарплата у них не как у учителя( минималка как у уборщицы).
Наталія
Для рабочий и крестьянка: А то у кого стаж роботи є типу дуже великі зарплати. Щоб їй, немає хороших слів , жити всією родиною на такі зарплати. І ще канікули не 3 місяці бо вчителі працюють у школах до липня місяця.
Illya Olefir
Рабочий бери крестьянку, вступайте та закінчуйте педвуз і в школу... гуляти! Ласково просимо!
Коментувати
ынлф 2
Я ФИЗИК ! РАБОТАЮ В ШКОЛЕ 30 ЛЕТ №42 ЧЕРНОВЦЫ В.ВАСЫЛЬЕВИЧ ! ЗАРПЛАТА 100$ В ДЕНЬ ХУЛЕ ЖАЛОВАТЬСЯ ЛЮДИ ????! ЗАРПЛАТА ТОП НА ВСЁ ХВАТАЕТ. ДА
Олексій
Для ынлф 2: Пропрацюєш ще 30 років за контрактом пенсію нарахують 50 баксюків, дісно чого скаржитися? Що заробив то заробив...
unforgiven 2
Для ынлф 2: люди не зрозуміли вашої іронії...
Коментувати
Ужас что творят!
Посмотрите видео,как просто воруются деньги из бюджета для ветеранов- патриотов войны с Россией, почём там орендуют зал,автобус на 30 человек и другое. Если б школы так " забезпечували"! Они воруют,бездельничают, " мова,вышиванка,поскакушки", а сельские школы закрывают!А это вранье министерши уже тошно читать и слушать. Пусть реформирует себе зарплату до 5000 грн.
Местный
Для Ужас что творят!: сейчас ПОТреоты-учителя закидают минусами, ибо ПОЦреатизм и "воины света" всегда правы, даже если на них пилят бюджетные средства
Коментувати
Местный
Натворит это инородное тело в образовании дел и.. смоется за бугор.
Тамара
Шановна, Ганна! Ваша дитина прибирає класи в школі? Чому в Вашому кабінеті, кабінеті директора, кабінеті бухгалтера прибирає прибиральниця, а в класі учні? Коли і це питання вирішите?
unforgiven 2
Для Тамара: праця виховує Людину. Праця!
Hala
Для Тамара: моя дитина прибирала за ОБОЮ та ОДНОКЛАСНИКАМИ коли навчався в школі, і я теж так робила. А Ваша дитина прибирає за собою вдома, чи у Вас служниці? То найміть і в школу.
К чертям такое " трудовое" воспитан
Для Тамара. Нет,дело принципа! Развели " капитализм", не надо поэтому давить на " і я так робила". Если Гриневич и Новосад " тявкали" про " права детей " в этом вопросе- пусть и указания дадут директорам школ в виде ОФиЦИАЛЬНОЙ бумаги!
Коментувати
Ігор
бла, бла, бла, . і так до бескінечності???? Вже 30 % престижу дали всім - знову лепечуть язиками!!!
Анна
Для Ігор: ніхто нічого не лепечить . У нашому регіоні дали 20% і то . Ледве не ледве
Вчителька
А в нашому - ні 1% за січень! А тому ФІЗИКУ. у якого 100$ на день зарплата хочеться сказати: шо ви курите??? Де в нас 2400 грн вчитель заробляэ в день?
Коментувати
Оксана
Усе це балачки.Ми лише .із-за цих статей міністерки в соцмережах сваримося даючи відповіді на коментарі,якщо нам щось не сподобалося.Результат був нуль і залишиться нуль,тому що депутати не беруть до уваги наші коментарі.
Oleksandr
Один місяць уряд без премій і всім вчителям буде бюджет для підвищення заробітної платні.
Вчитель
Доброго дня. В мене складається враження, що Вам, шановна Ганно, що наснилося,те і говорите. Ви вирішить а потім озвучуйте. То казали, що підвищать молодим 70%. То ,що за престижність 30% всім без виключень. Що за січень? Нічого? Що Вам ще насниться?
Наталі
Бред! КЕКВ 2111+2120 это защищённые статьи и вот так просто "потому что хочу" нельзя освоить деньги на что-то другое!!! Если изначально недодали, то так и нужно говорить!
директор
Для Наталі: наші керівники в ОТГ ще краще зробили:поділили школи і вчителів на білих і чорних. Більша школа- 20-30%, менша сільська-15%, бо менше в класах дітей. Показувала документи, міністерські листи - нуль, нічого не докажеш. Відповідь одна - нам не дають стільки, скільки потрібно. А якщо лишаться гроші, то дамо в кінці року премію. І відповідно знову розділять на білих і чорних. А в селі вчителі пашуть дай боже, і головна опора - це ті 40-60 років, бо молодь не іде в школу, а ті що прийшли не дуже рвуться до роботи.
Коментувати