Робочий час та оплата праці вчителя за новим законом

ВР ухвалила новий закон, яким визначено поняття робочого часу та оплати праці педагогічних працівників

Робочий час та оплата праці вчителя за новим законом

Верховна Рада ухвалила новий Закон України «Про повну загальну середню освіту», яким визначено поняття робочого часу та оплати праці педагогічних працівників.

Згідно з нормами нового закону, робочий час педагогічного працівника включає час, необхідний для виконання ним навчальної, виховної, методичної, організаційної роботи та іншої педагогічної діяльності, передбаченої трудовим договором та/або посадовою інструкцією.

Конкретний перелік посадових обов’язків має визначатись посадовою інструкцією, яка затверджується керівником закладу освіти відповідно до вимог законодавства.

Законом встановлено, що засновник або уповноважений ним орган, керівники закладів освіти та їхніх структурних підрозділів не мають права вимагати від педагогічних працівників виконання роботи, не передбаченої укладеним письмовим трудовим договором та/або посадовою інструкцією.

Педагогічна діяльність вчителя включає

1) діяльність у межах його педагогічного навантаження, норма якого на одну тарифну ставку становить 18 навчальних годин на тиждень;

2) окремі види педагогічної діяльності, за які встановлюються доплати у такому співвідношенні до тарифної ставки:

а) класне керівництво у 1-11 (12) класах - 20-25 відсотків;

б) перевірка навчальних робіт учнів - 10-20 відсотків;

в) завідування:

  • майстернями, кабінетами інформатики - 15-20 відсотків;
  • кімнатами зберігання зброї, стрілецькими тирами, паспортизованими музеями – 10-15 відсотків;
  • структурними підрозділами закладів освіти – 25 відсотків;
  • навчальними (навчально-методичними) кабінетами, ресурсними кімнатами, лабораторіями, спортивними залами чи майданчиками, навчально-дослідними ділянками - 10-15 відсотків;
  • бібліотекою (медіатекою) або за бібліотечну роботу чи роботу з бібліотечним фондом підручників – 5-15 відсотків;

г) за роботу в інклюзивних класах (групах) - 20 відсотків;

ґ) обслуговування комп’ютерної техніки - 10-15 відсотків;

д) проведення позакласної роботи з учнями – 10-40 відсотків;

3) інші види педагогічної (навчальної, виховної, методичної, організаційної) діяльності, передбачені цим Законом та іншими актами законодавства, трудовим договором та/або посадовою інструкцією.

Доплати за інші види педагогічної діяльності вчителя

За інші види педагогічної діяльності законодавством, засновником та\або закладом освіти можуть встановлюватися доплати.

За почесні, вчені, спортивні звання, наукові ступені педагогічним працівникам встановлюються доплати в розмірі 15 - 30 відсотків посадового окладу в порядку, визначеному законодавством.

За педагогічні звання та за роботу в спеціальних закладах освіти (класах, групах) педагогічним працівникам у порядку, визначеному законодавством, встановлюються підвищення посадового окладу на 10 - 30 відсотків.

Вимоги до видів педагогічної діяльності, за які передбачено доплати, підвищення посадового окладу, розмір таких доплат та підвищень, порядок та умови їх встановлення у державних та комунальних закладах освіти визначаються Кабінетом Міністрів України.

Засновник закладу освіти та/або заклад освіти має право встановлювати додаткові види та розміри доплат, підвищення окладів за рахунок власних надходжень.

Засновники приватних, корпоративних закладів освіти мають право встановлювати інші, ніж передбачено цим Законом, розмір і умови оплати праці, винагороди та допомоги для педагогічних і науково-педагогічних працівників. Отримані приватним, корпоративним закладом освіти публічні кошти розподіляються у порядку, визначеному законодавством для державних і комунальних закладів освіти.

Педагогічне навантаження вихователя та асистента вчителя

Педагогічне навантаження вихователя закладу загальної середньої освіти становить 30 годин, вихователя спеціального закладу загальної середньої освіти та асистента вчителя у закладі загальної середньої освіти - 25 годин на тиждень.

Розміри тарифних ставок педагогічних працівників державних і комунальних закладів освіти встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Розподіл педагогічного навантаження у закладі освіти

Розподіл педагогічного навантаження у закладі освіти затверджується його керівником відповідно до вимог законодавства.

Педагогічне навантаження педагогічного працівника закладу освіти обсягом менше норми встановлюється за його письмовою згодою.

Перерозподіл педагогічного навантаження протягом навчального року допускається у разі зміни кількості годин з окремих навчальних предметів (інтегрованих курсів), що передбачається навчальним планом закладу освіти, або за письмовою згодою педагогічного працівника з додержанням законодавства про працю.

Складено на підставі статті 24 Закону України «Про повну загальну середню освіту», ухваленого Верховною Радою 16 січня 2020 року.

Освіта.ua
16.01.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олександра
Підскажіть будь-ласка, як зараховуються 8 годин навантаження? Бо виникли суперечки с приводу цього. Мені в цьому році дали спочатку 10 годин, потім попросили, щоб я відмовилася від 2 годин, а чесно кажучи, хвилююсь більше с приводу того, щоб мені не зараховувалось 2 роки за один, запитала у своїх колег, ніхто не знає. Чи впливать ці дві години на мій стаж?
989
Для Олександра: який саме стаж? Страховий, педагогічний, загальний? У Вас в будь-якому випадку лише пів ставки. 10 - на 1 годину більше, а 8 - на 1 годину менше
Коментувати
Mila
Чи здійснюється доплата вчителю, який після основних очних уроків працює з учнем, який за заявою мами переведений на дистанційне навчання?
NEW25
А чому нарахування на ставку, а не на години, що викладає вчитель? І чому при нарахуванні не враховується звання?
Жанна
Як здійснюється оплата за перевірку зошитів та класне керівництво у спеціальних класах з дітьми із ЗПР , коли в класі 11 учнів?
Сергій
скажіть будь ласка чи передбачена доплата вчителям за ведення шкільного веб-сайту. Дякую
Ролинская Любовь
А як буде здійснюватися оплата вчителя-пенсіонера на контракті. Прочитала, що по підсумками навчального року відпускні будуть виплочуватись, а оздоровчі - ні. Це так?
Інна
Доброго дня! Я працюю на 10,5 годин .Скільки і як я повинна працювати на канікулах,під час карантину?
Ілона
Доброго дня! Я на даний час в декретній відпустці, в березні хочу вийти на роботу. Ішла в декрет з асистента вчителя. Питання: чи закріплена я за тою інклюзивною дитиною з якою працювала до декрету.
Галина
Чи правомірна вимога батьків до вчителя початкових класів, щоб він був на телефонному зв’язку і спілкувався у Вайбері з батьками з 8.00 до 20.00.? І скарги керівництву з цього приводу? Вчитель встановив час спілкування з 8.00 до 16.00.
Местный
Для Галина: конечно же не правомерная. Телефонное общение не есть обязательным и в целом время телефонного общения устанавливается каждым персонально.
Olga
Посилайте батьків подалі. І директора теж, якщо стане на їх бік.
Коментувати
Ирина
А те що зарплату не виплатити в ІРЦ то нічого не кажуть. Мовчать!!! Навіщо про це говорити? Якихось нещасних 5000 і тих нема. Надоїло працювати по 40 год, а тобі заплатити не можуть. Дзвонити на гарячу лінію завтра звільняють, бо не так сказала. І сидіти мовчати уже важко. Зате вона розумна сидить 36 їй мало.
Тетяна
За вислугу платити будуть?Про цена нічого не сказано. Їхні реформи опускають освіту на дно! Програма НУШ суцільна безграмотність, не має елементарних дотримано принципів методики навчання. Перше півріччя вчили букви печатні( по 3-4 в тиждень!!!), Печатками слова, а з другого півріччя- письмо букви С і слів і речень з нею( рукописною!) По умолчанію. Навіщо вчити з’єднання і все таке. Те саме і математика,а ЯДС- нонсенс. Великі педагоги- Шиян, Пристинська, Тагліна-єресь! Правильно, навіщо пед.освіта. Ростимо дебілів!
Natty Natty
Для Тетяна: Розділяю Вашу думку щодо великих педагогів, корифеїв дебілізму в освіті. І що методика викладання, принципи дидактики з НУШ поряд не проходили.
Коментувати
Гость
Чи будуть як і раніше платити за повний і неповний клас у законі про це не сказано? Дякую
працюючий пенсіонер
Тижневе навантаження не збільшили - це вже добре. Про престижність вчительської праці, яку обіцяли виплачувати всім і в повному обсязі, тут не згадується. Інклюзивні класи висунуто на лобне місце, але скільки їх є? Що стосується інших доплат, то орієнтуватись потрібно на те, що "від", бо те, що "до" - це суто корупційна річ "для своїх". Завідування структурним підрозділом прирівняно до класного керівництва.
Саша
Чому коментарів немає. Хто небуть скаже, що тут нового. Чи може всі разом скажемо для чого нам потрібне міністерство освіти.
luchija
Для Саша: Є нове! Не сказано про престижність праці вчителя та про вислугу років. Держава хоч на чомусь зекономить. Але чому весь час за наш рахунок?!
Коментувати
Olha
Как быть с работниками ИРЦ которые пашут 40 часов вместо 18. И при этом получают копейки
Оксана
Для Olha: Повністю підтримую. Відкрили новий ІРЦ, а працівників знайти не можна! 40-годинний робочий тиждень не дуже за таку ж зарплату кого приваблює.
небайдужа громадянка
А хто сказав, що робочий тиждень педагога - 18 год? Це - фактично проведені уроки. Але до них ще треба підготуватися. Чи це - хобя?
Людмила
Для Olha: я вас повністю підтримую. 40 год це дуже важко. Можливо Новий закон про освіту щось зміне?
Коментувати
Ніна
У нашому місті навіть до Дня вчителя не дали педагогам по 100 гривень ,а наша шановна міністр напрацювала таку велику премію. Молодчинка
Олексій
А хто відповість за закриття санаторних шкіл??? Діти залишаються без необхідного лікування!!! Вся медична база яка нароблялася роками-в трубу!!
Лідія
Коли вступає Закон у дію? Де точна дата його запровадження? Знову багато неконкретності... Смішить і лякає те, що вчителем може бути всякий, хто має вищу освіту. Закривайте тоді педінститути - економія буде. Зате дітей науково й морально покалічите. Почув би це Сухомлинський. Що ж хай "процвітає" невгластво...
Євген
Для Лідія: згоден
Коментувати
Катерина
Прежде чем учителя будут получать большую зарплату пусть пройдуть сертифікацію и ЗНО на знание свого предмета и возможности работы с детьми. Есть учителя,и старой закалки в том числе,которых близко к детям нельзя подпускать и полная профнепригодность.
Министрам тоже сертификацию
Для Катерина: А Новосадиха пройдет сертификацию за свои 11 тысяч зарплаты?( Вместе с Гончаруками и миловановыми)
stop_ze
Для Катерина: А може, краще, всі школи позакривати. З 10 років - на поля, а що - було ж таке. А повна профнепридатність лише у наших "молодих реформаторів". Вони самі кажуть, що вони нічого не розуміють у своїх справах. Стосовно сертифікації риторичне запитання: "А судді хто?". ЗНО навіть профільна міністерка не здасть. Все це спрямовано лише на те, щоб зменшити витрати в країні шляхом закриття закладів освіти та звільнення тих, хто за їх словами "не вписався в ринок". Ніяких підвищених З/П не буде. Йде повний демонтаж соціальної держави. Так що поки що є якась освіта, то користуйтеся
Ольга
Підтримую
Коментувати
Евлампия
Ни одного молодого спеціаліста в єтом году в нашем городе при 50тисяч населения. Если уйдут учителя-пенсионери то школи можно закривать. Все развали осталась освіта и ей капец
таня
Для Евлампия: от я б працювала,та немає кого вигнати,пенсіонери не хочуть сидіти вдома.Тому я сижу вдома,а вони гроші рахують.
Роман
Це точно, сидиш вдома , читаєш дописи на освітньому сайті і рахуєш гроші тих, хто в цей час працює. Працівниця.
Учениця
Для таня: ВИ б " працювали", спочатку опануйте грамотність.
Коментувати