І. Лікарчук: про систему оплати за підвищення кваліфікації

Можливо, хоч це буде доброю петардою для обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти

І. Лікарчук: про систему оплати за підвищення кваліфікації

Автор: Ігор Лікарчук, екс-керівник Українського центру оцінювання якості освіти, в. о. директора Навчально-методичного центру забезпечення якості освіти.

Кілька думок про нову систему оплати за підвищення кваліфікації.

Гроші ходять за вчителем - супер. Давно пора. Можливо, хоч це буде доброю петардою для обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти... Але є кілька питань, на які не можу знайти відповідь.

1. Чи не зумовить дозвіл проходити підвищення кваліфікації будь-де, будь у кого до елементарного вимивання бюджетних коштів? Бо вже бачу чимало ФОПів, громадських організацій сумнівного походження чи ясельного віку, котрі заявили про те, що вони готові такі послуги надавати... Отакі «учителі учителів». ЧОму вони будуть навчати вчителів, і як то робитимуть - цікаве питання... Гіпотетично навіть у знахарів, шаманів та екстрасенсів можна пройти підвищення кваліфікації... Думаю, що багатьом із тих, хто зібрався надавати послуги з підвищення учительської кваліфікації, ці питання не важливі. Їх цікавлять лише гроші...

2. Чи не з’явиться серед таких «учителів учителів» чимало тих, хто замість навчання буде видавати лише довідки (сертифікати) про таке навчання. Адже фактично ніякого контролю за їхньою діяльність НЕМАЄ. На жаль, і серед вчителів знайдеться чимало бажаючих, не особливо напружуючи свій мозок навчанням, отримати про таке «навчання» довідку. Що досягнемо?

3. Як педрада може вирішувати, хто повинен проходити підвищення кваліфікації, а хто не повинен? Які критерії повинні лежати в основі рішення про те, дати дозвіл одному, а іншому не дати?

4. І останнє. Закупівля послуг за бюджетні кошти має здійснюватися через торги. Хтось собі уявляє цей процес: торги серед бажаючих надавати послуги з підвищення кваліфікації для тисяч учасників торгів???

Не знайдемо відповіді на ці питання - хороша ідея може бути похоронена без відспівування....

Оригінал

Освіта.ua
29.01.2020

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вчитель-методист
Та, мені теж дуже цікаво, де знайти того, хто чомусь корисному мене навчить... Десь йшлося про те, що викладачі-методисти мають право проводити курси підвищення кваліфікації для своїх колег. Хороша думка, але як її реалізувати?
Без лоха и жизнь плоха
Патриоты - " ветераны" необъявленной войны с Россией " пилят" бюджет( буквально сегодня), а Вам,дорогие учителя- сертификация и аттестация! И чё так,как они не жить?- Не работают,ходят себе по Киеву " умничают". А их,оказывается, правительство спонсирует. Только если они " ветераны"- почему не на защите Родины?
Олекса Позняк
Для Без лоха и жизнь плоха: Лох уберись в ДНР и пускай там свои пропаганды, даун, при чём тут ветераны? Сейчас при власти отнюдь не ветераны а дебильные дезертиры
Коментувати
Наталія
А чи питали посадовці вищого гатунку у дрібненьких чиновників на місцях скільки тих грошей "ходитиме за вчителем"? Нам сказали, що можемо розраховувати на дорогу до місця підвищення кваліфікації та назад додому і то лише раз. Ото вже хтось зацікавиться тими грошима... Уже уявляю чергу охочих "поборотися" за мене... То чи отримали альтернативу ОІППО? Маю сумнів...
Досвідчений
В Зе і Соросят одна методика- не знаю як, але те що є - не тАк!! Все поруйнують, а тоді починають думати як? А досвіду і знань немає, тож все закінчується одним- руйнацією! Так зробиш з новим механізмом фінансування вузів- розтрощили педвузи,залишили голих і босих . А як же Нуш, школа взагалі!????
Вчитель інформатики
Є тільки один шлях підвищення кваліфікації - це самоосвіта та спілкування з колегами. Все решта - даремна трата коштів і часу.
Небайдужий
На всі ці питання є очевидна відповідь - вчитель сам має вирішувати, потрібно йому щось "підвищувати" чи ні.
Ll
Для Небайдужий: логічно)) Дайте ВЧИТЕЛЮ СВОБОДУ! геть совдепію ))
Коментувати