В Україні впровадять принцип «гроші ходять за школярем»

Кількість учнів у школах буде враховуватись при розрахунку заробітної плати вчителів

В Україні впровадять принцип «гроші ходять за школярем»

Кількість учнів у школі впливатиме на розрахунок зарплати вчителів. Про це, коментуючи рішення уряду щодо спрямування коштів на ліквідацію заборгованості із зарплат вчителів, сказав прем'єр-міністр Олексій Гончарук.

«Ситуацію, коли через  неефективний розподіл державних субвенцій місцевою владою вчителі та лікарі не отримують заробітну плату, вважаю неприйнятною. Тому в 2020 році почне працювати принцип «гроші ходять за школярем». Це означає, що кількість учнів у школах буде враховуватися при розрахунку зарплати вчителів», - сказав Олексій Гончарук.

Також він зазначив, що після застосування принципу «гроші ходять за школярем» не виникатимуть ситуації, коли розраховується менша ніж насправді кількість учнів, а вчитель недоотримує чесно зароблені гроші.

Тільки ТОП-новини освіти у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь на наш канал Освіта.ua.

Освіта.ua
27.11.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олена Захарченко
Давайте заробітну плату нардепам від кількості населення в Україні, де масово люди вимирають, де молодь, щоб проіснувати змушена виїздити закордон.
Знищите не Будувати
Дискримінація, рівний доступ до здобуття освіти українцями, що не залежить від кількості, території, віку дітей... Краще знайти причину хто винен , що українців стало менше, відповідь політика уряду. ОТГ оптимізація територіальних громад, відповідь децентралізація, яка є добровільна. Далі медик, які також сидять на мінімалках, найкращий костоправ сімейний врач, який лікує все через інтернет, дітей вчити теж можна на пк. МВФ знищить села...
М
В міністерстві охорони здоров’я (МОЗ) - гроші ходять за пацієнтом- медицина від того краща стала? Мене цікавить таке питання , будуть учнів довозити автобусом; старшокласники - мають нульові уроки - 8.10-починаються, 2- 3 рази на тиждень , кожен день по 6- 7 уроків - 15.45 ( закінчується 7 урок) ;. Учні 1- 4 класів, уроки- 9.00 - починаються , закінчуються - 13.00( 4 урок ) або 13.55( 5 урок) - залежить в які дні і який клас- перший або четвертий. Не у всі школах є група продовженого дня, де вони би могли зробити уроки , піти в їдальню , а потім їхати додому ; малі діти до школи будуть їхати на 8.10 і приїджати коли додому ?, особливо в зимі - зі зорями ; Чи шкільний автобус , зранку буде робити два рейси і після обіду знову - два.Я не знаю чи після того діти - будуть мати сили вчитися. Школи міські переповнені , в деяких класах є по 30 і більше дітей .Школи закривають і села вимирають , треба так робити , щоб села - не вимирали , та всі тоже в місті не будуть жити .
123
Для М: що це за такі "нульові" уроки, які починаються в 8.10? Якщо в школах уроки починаються в 8.00
М
Для 123: в різних школах по різному , де ми ходимо до школи - в нас так уроки починаються . Ви тут задайте батькам питання , в кого на яку годину починається навчання , потім так впевнено говоріть, що на 8 годину.
Учителька
Для 123: Наприклад, у нашій школі уроки починаються о 8.30, а нульовий о 7.35.
Коментувати
Verwolf
А не порамвести закон от том чтоб чиновники прожили в селах хуторах и поездили в школы по разбитым дорогам узнали как это так жить . а не придумывали херню.образование менять надо . систему .а не сокращять .и тд .причём тут 12 учеников 25 учеников .да дети всегда были разные .но никто не думает что одно когда дома есть школа ребёнок вышел и пришёл пока родители работают .а это ездить а если авария а зима да мало чего .гнать такую власть .и такие законы
mar.s
Для Verwolf: здесь речь идёт не о сельских школах,как я понимаю.В городе разная наполняемость школ, классов. Мы слишком популярны - к нам идут из других школ, тоже ездят из других районов...но что мы с этого имеем, кроме загруженности учителя ( проверьте 15 тетрадей или 34, а умножьте это на 6...) Вы, видимо, не учитель, если не видите связи медну наполняемостью классов,школ и работой учителя.
Коментувати
mar.s
нужно во всех классах ввести норму 15-18 человек, а не 34, как у нас в школе. Сразу многие проблемы решатся. Что толку в НУШ,если 34 первоклассника с трудом умещаются в кабинете. Ну, добавят нам немножко денег - мы,конечно, порадуемся...но это и всё.
Вчитель зі стажем
Треба про це говорити. Не погоджуватися. Страйкувати! Кричати, якщо треба... І можливо нас почують... І сільські діти будуть мати свою школу.
я
можливо стипендію учням ввести? бо навіщо вони ходять до школи, якщо оцінки їх знань низькі?!
R
Та кажіть вже по чесному, як воно є - не "гроші ходять за школярем", а "школяр ходить за грошима". Якби гроші справді ходили за школярем, то сільські школи б не закривали. А так виходить, що хтось там "нагорі" вирішує, в яку школу підуть гроші, а яку закрити, а школярі ЗМУШЕНІ добиратися до тих шкіл хто як може, бо гроші на "шкільний автобус", які обіцяли, часто так обіцянками-цяцянками і лишилися, бо хтось там "нагорі" вирішив, що автобус за одним-двома учнями ганяти, бачте, не рентабельно... А як же конституційне право на освіту? Та кому вона здалася там "нагорі" та Конституція, захочуть - перепишуть "у турборежимі"...
Лариса
Все правильно, скоро будут учить наших детей волонтеры, это сейчас модно. А не пробовали " наши слуги"" себе урезать зарплату.
мари
А що пропонують-убрати з програми всi твори украiнських письменникiв, якi описували страждання украiнського народу. Як можна строiти майбутнз без минулого з чистого аркушу? Цеж наша iсторiя! А як можна працювати в НУШ, коли у класi 25 учнiв ,а не 12 як показано у вiдеоклiпах! И якщо в класi э iнклюзивнi дiти и клас не подiляють на групи? А ТЕСТОВi ЗАВДАННЯ з украiнськоi лiтератури-питання" На якому поверси жив герой даного твору?" Хто мене буде питати про це упродовж життя? Кому це цiкаво? Питають аби що? у програмыi нема нiякого закрiплення- вивчив-забув i все !
Олена Захарченко
Гроші ! Гроші! Ви про дітей подумайте! Моя дитина з жовтня їздить з села в міську школу, так як закрили 11 клас серед навчального року через те що в класі 4 учні. Тиждень - вдома, два- в школі . Хворіє, через переохолодження поки чекає автобус. Попередні роки за рік максимум два -три дні пропускала . А вранці встає ні світ ні зоря. Приїхавши в школу, чекає першого уроку 45 хв., бо ж автобусів не вистачає,- поки з усіх сіл позвозять "мучеників". Аналогічно назад. Якщо порівняти рейтинг нашої сільської школи, то він вищий за більшість районних. Моя думка, сучасній владі розумних не треба. Закриєте зараз сільські школи, а потім, що будете закривати, як будете економити? Щоб ваші діти так навчалися!
Серж
Вопрос к реформаторам. Результативность труда оценивается соотношением затраты - прибыль. Если из класса с 12 учениками поступили в ВУЗ (можно и другой критерий) - 8, а из класса с 20 учениками поступило только 2, то кто работал лучше и должен получать больше?
Фрол
Для Серж: а зачем трактористу ВУЗ? Он ходит в школу и не мечтает о высшем. Дайте ему вырасти спокойно, нахрена ему cos, sin, підмети і присудки. Он ее мечтает говорить на англ. Он вообще не хочет за границю. Нахрена ему звезды с неба?
Олекса Позняк
Для Серж: Сейчас поступает любой дебил. Спрашиваю одного : на кого учишься? Отвечает - на менеЖЕра
Коментувати
Анатолій Лясецький
Так, різниці суттєвої немає, скільком дітям пояснювати програмовий матеріал, чи то 5 учням, а чи 30. Є різниця, коли перевіряєш контрольні роботи ( чи практичні, лабораторні, перекази, твори, чи взагалі домашні роботи). Доплата за перевірку зошитів у класі з кількістю 12 учнів та 30 учнів однакова-100%. Якщо учнів менше 12 - доплата становить 50%. От і думайте, чи справедливо отримувати однакову платню. А підготувати наочність (чи картки і т.п.) для 12 учнів і для 30 ?
Серж
Для Анатолій Лясецький: Вы не педагог! Огромая разница!
Олекса Позняк
Онромная разница. Класс из 35 учеников просто усадить - куча усилий.Каждый по 1 слову - базар-вокзал. А если там 4-5 хулигана - преподавать просто невозможно
Коментувати
Лада
Коли уже за вами дурка прийде, слуги народу чортові? Хто ж вам на голову спускає усіляку муть?
ВІТАЛІЙ
Коли ми введемо принцип " Зарплата чиновника залежить від рівня життя в країні" або " Чиновник ходить до тюрьми після провальних реформ"
Світлана Адамівна
І ще питання. А початкові школи по селах те ж будуть закривати? А села будуть закривати?
Світлана Адамівна
Для Вчитель. Підтримую 200 %. Таких "Керовників" ми ще не мали. Але ж ми самі весь час хочемо змін.
Марина
Дивіться правді в очі, чому може навчити один учитель який викладає 3-4 предмети, краще провезти дітей автобусом 30 км до нормальної школи. Для чого школа де 20 дітей на її утримання треба багато коштів, і це не вигідно для країни, яка жебракує.
Для Марина:
А ти хотіда би, щоб твої діти кожного дня тряслися розбитими дорогами по 30 км у кожну сторону? Ти хоч уявляєш, скільки часу займе така поїздка в один бік? А наскільки втомленою буде дитина, повернувшись зі школи додому, знаєш? А що буде, якщо автобус зламається чи перемете дорогу, здогадуєшся? Думаю, що ні. То ж, мабуть, не там треба шукати еккономію для країни, бо жебракує вона з інших причин.
" Пошерстить" офшоры"!
Если " країна жебракує", то,может,надо поднять экономику? Создать новые рабочие места?Посадить бюджетных воров и конфисковать награбленное? А не сёла со школами уничтожать! На детях экономить,на стариках.
Любов
Господи! Коли вже закінчиться це знущання над нами? Хто винен у всьому, що зараз робиться в країні? Як усе це виправити? Кидаємося від однієї стінки до іншої, а виходу немає. Що дають ці коментарі? Це все -- писк комара, не потрібен нікому, бо його ніхто не почує...
Коментувати
Іван
Рейтинг Зеленського стрімко паде... І ця недулуга політика в сфері освіти одна з головних причин. Новосад - так тримати!!!
Олена
Головна задача урядовців знищити освіту, а насамперед цих клятих вчителів , це геноцид проти сільських шкіл та вчителів
Любов
Для Олена: Істинно речете. 200%
Коментувати