МОН пропонує підвищити зарплати молодим вчителям

Комітет ВР розглядає пропозиції МОН щодо підвищення зарплат молодим вчителям

МОН пропонує підвищити зарплати молодим вчителям

Комітет Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій розглядає пропозиції Міністерства освіти та науки щодо підвищення заробітних плат вихователям дошкільних закладів освіти та молодим вчителям.

Про це в коментарі Укрінформу сказала народний депутат від партії «Голос», член Комітету ВР Інна Совсун.

«Зараз міністерство пропонує підвищити заробітну плату двом категоріям. Перша категорія - вихователі дошкільних закладів, друга категорія — це молоді вчителі, це ті категорії, які є найбільш вразливими в нинішній системі оплати праці. Безперечно, вони заслуговують на вищий рівень оплати. Тому комітет на загал готовий підтримати таку пропозицію міністерства», - сказала Совсун.

За її словами, загалом на підвищення зарплат цим двом категоріям пропонується виділити близько 4,5 млрд грн. Втім, поки не визначено, за якими критеріями будуть визначати молодих вчителів, а також з якого джерела буде виплачуватися підвищена зарплата — з місцевих бюджетів, оскільки вони фінансують дошкільну освіту, чи це буде доплата з державного бюджету.

Водночас Совсун наголосила, що це «точкове рішення», яке не вирішує проблему заробітної плати в освітній сфері. Окрім цього, за її словами, в існуючій мережі шкіл неможливо забезпечити адекватний рівень оплати праці вчителів.

На думку народного депутата, питання підвищення заробітних плат освітянам потребує зміни системи оплати, а відтак і змін в законодавство.

«З тим, як формується зарплата вчителям, сьогодні є дуже багато проблем: вона дуже незрозуміла, дуже заплутана, маємо окремі надбавки за перевірку зошитів, за стаж, за керування класною кімнатою і так далі. І це все — ті речі, через які вчителі не можуть чітко зрозуміти, яким чином їм працювати для того, щоб досягти адекватного рівня зарплати», - сказала Совсун.

Освіта.ua
04.10.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Клавний керівник, вчитель математик
Біда лише в одному, що "шановна пані" Совсун ніколи не працювала "робочою конячкою в освіті. Не знає, як перевірити 30-35 зошитів з математики, не була і не буде класним керівником. Вона лише вміє після факультету політології всіх повчати. Доки такі будуть при владі то освіті Україні буде БІДА. P.S.До речі про зарплату, якщо у вчителів забрати надбавки за класне керівництво, стаж, перевірку зошитів то залишиться 4500-5000грн. А в Совсун 30000грн. Робіть висновки самі.
Учитель
Чергові соросівські підстилки продовжують політику знищення української науки і освіти. Добра від нинішньої влади не чекаю. Під нинішньою владою маю на увазі не блазня Зелю (який нічого не вирішує, а просто грає роль "президента"), а його господаря - олігарха Бєню Коломойського.
Сева
Учиться будут только богатые. Остальным --- дорога в рабы XXI века. Таковы реалии. Sad, but true.
Нетішинська громада
З ума зійти! Що пропонує Міністр новосад— закрити школи, збільшити наповнюванність в класі, скоротити безплатні місця у вузах, забрати стипендіі, приватизувати вузи.... Такого злочинного самодурства, відчуття зверхності над украінцями не демонстрував жоден Міністр, навіть Квіт. Яка пропозиція- гнати в три шиі, негайна відставка!!!
Simeon
Для Нетішинська громада: зомбована жінка і кругом неї такі зайди- Стадний, Шаров ???
XY
Для Нетішинська громада: Это капитализм, детка
Коментувати
unforgiven 2
Поняття "совсун" і "система освіти" - несумісні речі. Так само, як "народний депутат" і "член". Її чергові репліки, щось там про зарплати молодих учителів, не несуть абсолютно ніякої корисної інформації.
HCDO
Довбанутій Сосун передайте, що немає такого поняття, як "доплата за керування класною кімнатою". Перед тим, як міняти освітнє законодавство, вивчіть матчастину.
Я
Зарплату варто підвищувати, на мою думку, за досягнення. Правила доплат за вислугу років краще змінити. За кожен додатковий рік роботи доплачувати, а не через 10 років.
Світлана
Пані Ганна, а коли буде реальне підвищення зарплати науковцям. Скорпус 500 у.е. І чому скорочуються години вузах. ЖДУ робиться хаос, люди працюють на 0,5 ставки та 0,65. Ректорат душить, пригнічує гідність викладача. Округ навколо ректора лише із випусників природного факультету і зарплати у них порівняно із викладачами не 0,5 або 0,6 ставки. Багато видатних науковців пішли із вузу, бо працювати не на ставку не погодилися, а могли б розвивати Поліський вуз. Візьміть калькулятор та підрахунки,яка виходить зарплата на місяц. Чи можна прожити на таку зарплату? А у людей 2 дітей, як витягнути, кварплата душить. Діти не можуть відвідувати гуртки, розвиток дітей призупиняється. Врятуйте ЖДУ! Зробить опитування серед викладачів чи погоджуються із політикою ректорату, чи задовольняються всім, що відбувається, зробить перевибори, бо пропадає вуз.
Таня
Знаю вчітельку, яка заробляє 18k. І що?
Коментувати
Скоро
Скоро запустят профильную школу, куда попадут далеко не все - пойдут сокращения, тем кто останется - повысят зарплату
Не репетитор
Для Скоро: А в класах - по 40 дітей. Ну, щоб економія вийшла. Чудова профільна школа!
Коментувати
Людмила
Чи буде піідвищена молоді зарплата їчи ні ,все залишиться як є ваша тисяча нікого не врятує. Молодь не лише зарплатою не вмотивована. Половина з них університети за взятки закінчили, тепер не розуміють як тут опинилися. Гроші треба, а працювати не звикли. От і чекають змін... Себе не думають змінювати. Коли не зайдеш- у вікні з телефоном, а діти самі собі. Зробиш зауваження- ворог. До кожного не приставиш наглядача. Поки що ситуація така і це кругом. Рідко де молодь приходить за покликанням, а поки що батьки просяться у групи, де працюють досвідчені вихователі. А молодь всеодно мріятиме про закордон.. Якщо піднімуть зарплати лише вихователям, а методистам ні, то буде ще хуже, адже такі,як я не будуть вмотивовані розгрібати той безлад ,мотивувати їх до прикладання хоч мінімальних зусиль до виховання дітей. І ще у нас в садочку є люди які не мають відповідної освіти, не знають методик і не намагаються їх знати,інновації їх теж не цікавлять. В школу їх чомусь не взяли вчителями, або ж вони побоялися там працювати. Заберіть їх до шкіл. Це велика обуза для дошкільників, або ж відправте на навчання у, а не на примітивні курси,, щоб хоч педагогіку та психологію дошкільників знали... Звичайно бувають і виключення, але дуже рідко приходять вихователі від бога, а в основному щоб пересидіти ,поки десь собі роботу підшукають
эксперт
Для Людмила: Вот кого надо гнать - так это как раз всевозможных методистов, психологов, библиотекарей - сидят по углам - с детьми не работают - только умничать могут! У окна с мобилкой стоит - почему вместе занятие не провели с молодым специалистом?
Я
"эксперт" забыл(а) как бесплатно получал книги в библиотеках, когда учился? Или и не знает ? Библиотекари, библиографы -штурманы информации. Не плюйте в колодец ...
XY
Для Я: Тетя, вы, случайно, не из позапрошлого века? Не знаете откуда сейчас информация берется? У каждого в кармане 200 скачанных книг. Да ну что там рассказывать таким как вы - "Библиотекари - штурманы информации" - капец.
Коментувати
Тарасович
Шо за зеліботи тут напали? молодий спец , в цьому навчальному році буде ат. на 2 категорію, здається надбавка аж 10 % . при ставці 18 годин, отримую приблизно 4к ) але не ЗЕлені) я не жаліюсь ,пішов за позовом душі ,але скілбки ото спекуляцій навколо вчителів...бідненькі, ми їм інфляцію в цілій країні зробимо)))
Эврика!
Предлагаю специальный механизм повышения зарплат учителям: 1) снять подоходный налог 20% за репетиторство; 2) отсюда деньги на повышение зарплат! ВСЕ ПРОСТО! Новосад, бери на вооружение!
Ганна Павлівна
Для Эврика!: Не всі репетитори, не всі...
Сергей Лимонов
Зняти за вислугу 30% у досвічених- та віддати молоді ! Отак і вирішать проблему підняття зарплати! Бу га га!
Коментувати
За шо?
Репетиторство у "нещасних" вчителів" 200-300 грн за годину, ще і зарплату їм піднімай! За що? За те що сплять на уроках?
Вчителька
Для За шо?: А у нас не 200-300 грн за годину, а 60-70.грн. тоді як?і на уроці не сплю.
Не репетитор
Репетиторством не займаюсь, школа по ЗНО з предмета увійшла в сотню кращих шкіл України. Але ж такому бидлу, як ЗА ЩО, нічого не доведеш і ніколи не вгодиш, то ж єдиний вихід - спати на уроках і брати по 300грн, щоб бути "в тренді".
Коментувати
Тетяна
А помічники вихователів - це взагалі не люди! Колись називались просто няньки,а тепер так престижно- помічник вихователя! Тільки що з того? Зарплата мінімальна,премій ніколи,оздоровчих-нуль,відпустка- звичайна..А от обов’язків добавили скільки придумали!!! Заняття проводити допомагати, на екскурсії допомагати,з дітьми сидіти,бо як не педрада,то методоб’єднання,то обговорення.Заняття вихователь проводить по підгрупах,з рештою дітей займається помічник вихователя! При всьому група повинна сяяти від чистоти,посуд блищати, і їсточки понасипати)) А ось вже осінь і листячко підкидає,яке потрібно прибирати на майданчику! Це знущання! Де справедливість? Вважається що в роботі помічника вихователя немає папруження і з’їдених нервів???
Станісдав
Для Тетяна: дуринда! Вивчись на педагога!
Світлана
А хто тоді буде помічником, без них ніяк?!
Тетяна
Для Станіслава: не повірите,маю вищу освіту !!! Для Світлани:без помічників нікуди ????????????
Коментувати
НАРОД
Сволота последняя эти учителя!!!! По какому праву сегодня не было уроков!!!! День учителя в ВОСКРЕСЕНЬЕ!!!! Дармоеды конченные!!!! ГНАТЬ ВАС НАДО, А НЕ ЗАРПЛАТЫ ПОДНИМАТЬ!!!!
Маразм крепчаєт
Для НАРОД: Чудище,сама учи своих чудят за такую зарплату. Легче кнопки на компе нажимать и языком чесать за спиной учителей.
Последняя сволочь
ДЛЯ НАРОДА: СВОЛОТА последняя цей народ!!! СЬОГОДНІ БУЛО 7 УРОКІВ. ДАРМОЕДИ конченние. В д.... тебе послати, та навчай своє поріддя вдома , а не відправляєш до ,, сволочей последних".
Местный
Для НАРОД: пойди Арсенала Мицного навали и отпустит
Коментувати
Сергей Лимонов
Не до $4000, но даже на 4 тыс. грн нет денег в бюджете-2020 повысить зарплаты учителям, - Гончаренко. ВИДЕО Нардеп из фракции "Европейской солидарности" Алексей Гончаренко раскртиковал правящую коалицию за отсутствие планов по повышению зарплат учителям. Как передает Цензор.НЕТ, об этом сообщается в Фейсбуке "Европейской солидарности". В сообщении отмечается: "Сегодня вся Украина празднует наступающий День учителя. 500 тысяч украинских учителей, которые создают будущее нашей страны, действительно заслуживают слова благодарности. Лучшим подарком для учителей было бы, если бы правительство пришло и сказало: "Мы хотим повысить вам материальное обеспечение. Пусть не до 4000 $, как обещали на выборах, но хотя бы на 4000 гривен, как это сделала предыдущая преступная власть". Но таких планов в бюджете 2020 - нет - Алексей Гончаренко с трибуны ВР.
Л
Панянко Совсун, якщо не розумієте надбавки за перевірку зошитів, то сідайте та перевіряйте їх самі.
Біолог
Для Л: Я - вчитель, але також не розумію принципів оплати перевірки зошитів. Чому із зарубіжної літератури платиться 20%, а з фізики, хімії, біології, географії - нуль. І лабораторні, і практичні, і контрольні ... В початкових класах за перевірку зошитів з мови і математики (8 год) платиться ціла ставка, а в старшій школі оплата здійснюється залежно від кількості годин. Оце й не зрозуміло.
Л
Для Біолог: Не розумієте, коли у класах більше 30 учнів, і щотижня перевірите зошити не менше 3 разів , а коли це ще перекази та твори від 0,5 стор, до 4 стор.обсягу, перечитаєте, ВИПРАВИТЕ ,тоді я ВПЕВНЕНА, ЗРОЗУМІЄТЕ. Вчителька української.
Ганна
Для Л: Шановна, вчитель біології, хімії, фізики, географії працює в таких же класах, по 30 учнів. але Вам на ставку треба мати 4 класи, а нам 9. Тому сумарна кількість перевірених робіт у нас одинакова. Людина ж написала, що є ОБОВ’ЯЗКОВІ ДЛЯ ОЦІНЮВАННЯ лабораторні, практичні, контрольні роботи. І перевіряються вони абсолютно безкоштовно
Коментувати
Учитель
Пропоную розігнати міністерство освіти. Працівників відправити на переатестацію і мед огляд! Кошти віддати на школи , дитячі садочки, будинки школярів, станції юних техніків і так далі.
Я
Для Учитель: :-) Рыбе лучше с головой дружить
Коментувати
Директор Сш
Пані Совсун просто неуч!! Навіщо відміняти надбавки?? Ставки у всіх бюджетників ( культура, медицина...)однакові, а в учителя ще й надбавка?!! На за це заздрили. Це робили мудрі попередники, а ця тупа чмошниця все хоче реформувати, повідміняти.... Невже така примітивна і тупа?
Олена
Взагалі то в дитячих садках працюють не лише вихователі, а і інші педагогічні працівники: музичні керівники, практичні психологи, інструктори з фізкультури, методисти. Чому про них завжди забувають? Давайте говорити про усіх педагогічних працівників ЗДО, а не лише про вихователів