Новосад: педагоги мають отримувати достойну зарплату

Міністр зазначає, що вже до 2023 року в освітян мають суттєво підвищитись виплати

Новосад: педагоги мають отримувати достойну зарплату

Міністр освіти та науки Ганна Новосад висловила переконання, що держава має виконати норму «Закону про освіту», яка передбачає суттєве підвищення заробітної плати освітян до 2023 року. Про це вона розповіла в ефірі «Сніданку з 1+1».

«Ми абсолютно переконані, що наші педагоги на усіх ланках освіти мають отримувати достойну заробітну плату. Все залежить від того, що може дозволити собі конкретно зараз наш загальнодержавний бюджет. Я особисто переконана, що ми маємо виконувати норму закону про освіту, яка передбачає до 2023 року суттєве підвищення заробітної плати», - сказала міністр.

За її словами Міністерство освіти спільно з Міністерством фінансів зараз розробляють окремий підхід до того, як можна змінити систему оплату праці.

Вона також наголосила, що є окремі категорії педагогів, які отримують набагато менше порівняно з іншими. І це насамперед вихователі дитячих садків.

«Вихователі дошкільних закладів отримують неадекватну, маленьку заробітну плату. Це те що потрібно змінювати. Зараз питання заробітних плат вихователів дошкільних закладів є повноваженням органів місцевого самоврядування і це їхнє питання чи доплачувати і в якому розмірі доплачувати. Але проблема в тому, що загалом оклади вихователів дошкільних закладів є не високими, і це те, що потрібно змінювати на державному рівні ми маємо вирішити, як ми можемо допомогти тим місцевим бюджетам, які не тягнуть вищі доплати вихователям садочків. І це ми будемо обговорювати найближчим часом в уряді», - пояснила Новосад.

Освіта.ua
03.09.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ввв
Каждому учителю по куче монет с фото!
колишній викладач
Шановні, давайте відверто. Cтогни про мізерні зряплату йдуть ще з совка. Однак школи без вчителів не стоять. Натовпи дітей по вулицях міст не бродять. Так НАВІЩО вам платити більше?
Местный
Для колишній викладач: ещё лет 10-15 и школы будут пустые, а там и ВНЗ скрутятся
Коментувати
людина
Поки міністер розмірковує про зарплату зі шкіл ідуть представники старшого покоління, а молодь такі злидні не приваюлюють. Скоро і в Києві не вистачатиме вчителів.
Лілія Миколаївна
І не тільки у вихователів дитячих садочків маленька оплата праці, про позашкільників згадують в останню чергу, якщо взагалі згадують. Місцева влада постійно намагається скоротити чисельність педагогів-позашкільників, так ще і молодь на таки копійки, з безкінечним паперовим навантаженням, не хоче йти у Будинки творчості. А діти йдуть, і багато! Не кожна родина взмозі сплачувати великі гроші за приватні позашкільні освітні послуги, і в культурі також дорожче, ніж в позашкіллі. А фахівці, що самовдосконалюються, живуть цією роботою, ще є.
Реформы- фикция!
Всех реформаторов,которые довели образование " до ручки"- к ответу! А так...никто ведь ни за что не отвечает: ни за срыв поставок учебников,ни за содержание программ и учебников,ни за издевательства над учителямию ни за бумаготворчество,ни за самую гениальную в мире организацию ЗНО....Хочется сказать крепкое словцо,но жаль это не поможет.
Сергеєва
Учителі масово звільняються з роботи. У початкових класах читати нікому. Садочок закривають, бо розрахувалися вихователі й няні. В коледжах масові звільнення. Що робити?
Witalina
Для Сергеєва: Звільнятися! і шукати роботу. Або навпаки! В таких умовах працювати - себе НЕ поважати!
Ольга
Де звільняються?
Дожились
В Киеве учителей английского и математики катастрофически не хватает, патовая ситуация, родители уже начали покупать учителей на стороне (предлагают оплату 300 грн/час, если согласится прийти в школу и учить их детей)
Коментувати
Володимир
Ржака ще та! Коли я в 1991 вступив до педінституту, слухав ті ж самі байки. Казали: так, зараз складно, але поки ви вивчитесь, може ж ситуація в країні зміниться і оплата праці педадгогів стане достойною. Ага...
Witalina
Сором читати "про суттєве підвищення". НЕВЖЕ, дійсно,влада така,пробачте,тупа і цинічна??? 2.5 прожиткових рівня це приблизно 5.5тис.грн. ЦЕ гроші?? Це гідна зарплата??? ЦЕ насмішка і знущання на молоддю !! І причому тут прожитковий рівень ? Коли в законі "Про освіту " говориться про мін.зарплату??? Моі учні- студенти, без закінченої освіти, отримують 8-11 тис.грн..працюючи у вільний від навчання час. ЗА себе, ладно, мовчу.Є пенсія, категорія, звання !!А за молодих "обидно". МАЙБУТНЄ освіти визначатиме молодь. Але де вона??? На сесії міськради м.Миколаєва уже прозвучала зтурбованість, що через 10 років НЕ БУДЕ кому працювати в щколах...
Віктор
Кожен новий очільник розпочинає цю стару пісню, а як доходить до діла, то цілий рік триндять про якісь там 10%, а потім навіть цю мізерію спихнуть на місцеві бюджети і там їй наступає каюк. А на цю пору вже два роки в район не прийшов жоден молодий спеціаліст і багато старих покинули викладання і поїхали на заробітки. Мабуть прийдеться очільникам самим виходити на заміну.
unforgiven 2
Таку зарплату як у Коболєва, чи трохи більшу?
Вася
Яке суттєве підвищення. Виконайте те, що прописано в законі і не замилюйте людям очі: Стаття 61. Оплата праці педагогічних ... 2. Посадовий оклад педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії встановлюється в розмірі трьох мінімальних заробітних плат. Посадовий оклад педагогічного працівника кожної наступної кваліфікаційної категорії підвищується не менше ніж на 10 відсотків. 4. Педагогічним і науково-педагогічним працівникам встановлюються щомісячні надбавки за вислугу років у розмірах:...понад 20 років - 30 відсотків посадового окладу. Порахуємо? Мінімалка у 2019 - 4173 грн. 4173*3=12519+30%(спец.-друга-перша-вища, по 10% за кожний перехід)=16275+30% (більше 20 р. стажу)=21157+зошити, престижність - податки (приблизно 20%)= більше 17 тис. грн. Це має бути. А що є: за 1,5 ставки (з зошитами, вищою категорією і 25 р. стажу) - "чистими" трохи більше 8 тис. грн. Не підвищуйте поки, дайте те, що законодавчо визначено, а до 2023 - СУТТЄВО підвищите, якщо зумієте.
Вчителька
Для Вася: Та так все й залишиться - може на тисячу більше - престижність прибрана а розрахунок ставки не від зарплати а прожиткового мінімуму з коефіцієнтом 3,03 - то маємо ставку 6600 грязними, для вищої категорії 7300 приблизно. Суттєво дуже.
Микола
Для Вася: У нас Закон як дишло... Дивіться, що пишу у ст.61, про яку ви говорите. Про освіту N 2145-VIII, 05.09.2017, Закон, Верховна Рада України ( Абзац перший частини другої статті 61 набирає чинності з 1 січня 2018 року та реалізується відповідно до підпункту 1 пункту 6 розділу XII - див. пункт 1 розділу XII ) А що о там пише дивіться самі. Про ніякі посадові оклади від МЗП і не думають 6. Кабінету Міністрів України: 1) забезпечити до 2023 року поетапну реалізацію положення частини другої статті 61 цього Закону, передбачивши при цьому щорічне збільшення посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії до чотирьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб пропорційно розміру збільшення доходів Державного бюджету України порівняно з попереднім роком, і затвердити відповідні схеми посадових окладів (ставок заробітної плати);
Микола
Іншим словами, як моя одна знайома, доцент економічних наук, говорить: "Брєд сивої кобили".
Коментувати
Вася
Почекайте, поки чада молодої зе-команди підуть до школи, тоді, можливо, й за учителів подумають (тих хто, ще залишиться до 2023 року з такою зарплатнею)
Witalina
Для Вася: Не подумають! ЇХ діти будуть вчитися в елітних приватних закладах, або за кордоном! Ситий голодному НЕ повірить!
Коментувати
Tet-a-tet
Нічого не змінюється у нашій свідомості дорогі колеги. Ми далі продовжуємо покладатися на доброго міністра, забуваючи, що вона не є людиною,яка приймає самостійні рішення. Не є вона розпорядником бюджету і повністю залежить від рішень Уряду. а Уряд-від стану економіки. Не може бути високою зарплата освітян у державі, де 50% доходу приховується від оподаткування або розкрадається. А оскільки це робить мало не половина населення, то звідки візьмуться кошти? Набагато простіше сподіватися на легкі і прості рішення, ніж перестати красти один в одного. Принаймі останні 28 років про це переконливо свідчать. Отож, давайте подивимся на себе у дзеркало, всі, без виключення. І виконаймо хоча б одну заповідь Божу- не кради. І тоді всім буде добре, а не тільки освітянам!
Кентавр
Для Tet-a-tet: не каркайте , друже, багато і від міністра залежить. Були приклади.
Tet-a-tet
Для Кентавра-Ворона. мабуть у Вас вкрала сир лисиця?
Коментувати
Л. Сингаівський
Пані Ганно! На Вас велика надія. Але якщо Ви посадите навколо себе ураіноненависників- Шарова, Рошкевича, а ще , не дай Біг, віьмете п. Стадного, то Вам довго не втриматися ( хоч хто мусить бути досвідченим і з розумом). Хоч і бажаємо успіху Вам. Але влада - це і уміння казати- ні та і відповідати.
Сперанський
Для Л. Сингаівський: Я бачив пару раз в Міністерстві Єгора Стадного - хлопчик в шортиках, в шльопках , в окулярах . Такий собі ботанік. Наукою не займався, лекцій не читав.
Yurata
Глуповато возлагать надежды на новую министерку.
Коментувати
Кремгес
А як же піднімуть зарплату для викладачів Внз , якщо Шаров і Стадний виступають за формульний підхід, коли фінансування залежить від низки придуманих з потолка показників, що приведе до знищення вишів, зменшення зарплати, відміни доплат...
Юрій
Тут надруковані витяги з того інтерв’ю. А по факту пані новий міністр сказала, що буде намагатися виконати постанову Гройсмана, якщо їй то вдасться протягом ближчих 5 років. Дивіться першоджерело.А ВРУ та Президента ми обрали не для того щоб змінити оплату вчителю.
Вася
Для Юрій: А для чого???? Щоб далі не виконувалися закони щодо оплати праці вчителя (співвідношення її до середньої по промисловості)? Щоб продовжувалося розкрадання бюджету і, як наслідок, недостача коштів на гідну оплату праці вчителів? А взагалі то її і не треба змінювати, законодавчо встановлено співвідношення, просто треба "перестати красти" і зробити певні перерахунки після порівняння. І з приводу 2023, а чому не 2024 чи 2025 (тобто перекинуть на наступників, а тим часом збільшувати кількість мільйонерів)
Коментувати
Местный
Ухты, очередная лапша на уши пед.работников. Кушайте, не подавитесь, коллеги...
Сергей Лимонов
Всі негативні відгуки на безграмотний пост нової міністерки у іфейсбуці оперативнно видалено ! Оце демократія по-новому!
Олена
А почему статью про достойную оплату труда учителя украшает картинка с мелочью? Сразу видно, что они считают достойным.
Зірка
Для Олена: метафора...
Yurata
Мне тоже сражу мелочь в глаза кинулась. Видимо, оформители сего сайта как бы намекают, что сильно "губу закатывать" на стоит.
Коментувати