Новосад: на зарплати освітян необхідні гігантські кошти

Зараз триває робота, щоб підвищити зарплати освітянам, але буде застосований інший інструмент

Новосад: на зарплати освітян необхідні гігантські кошти

Попередній уряд ухвалив рішення про зарплати освітян, яке вимагає великого підвищення, великих додаткових видатків з Державного бюджету. Про це в інтерв'ю Українській правді. Життя сказала міністр освіти Ганна Новосад.

«Його затвердив попередній уряд, воно чинне. Ми зараз з Мінфіном, з прем'єром думаємо, як знайти ці кошти і де. Є різні оцінки, яка це сума. Мінфін давав зведену інформацію з регіонів, що це додаткових майже 45 млрд грн. Для нашої економіки це гігантські кошти, які треба звідкись витягнути, у когось їх забрати і віддати сюди. Я як міністр освіти була б дуже рада так зробити, але інші міністри, мабуть, не дуже зрозуміють», - сказала Новосад.

За словами міністра освіти, зараз триває робота з Міністерством фінансів та прем’єр- міністром, щоб підвищити зарплати освітянам, але найближчим часом буде трошки інший інструмент, як це зробити.

Вона також зазначила, що не ображена на попереднього міністра освіти Лілію Гриневич через ухвалення документа про підвищення, який складно реалізувати.

«Я не можу бути ображеною на Лілію Михайлівну, у нас є природні наміри як в міністрів, аби зарплати в освітян були вищими. Можливо, тут мав прем'єр трішечки по-інакшому керувати цією ситуацією і, наприклад, не підписувати саму постанову в останній вечір перед призначенням нового уряду, а підписати її хоча б трохи раніше. Тому не можу говорити про образу. Складність у тому, що зараз нам потрібно пояснювати, чому постанова не врахована в проекті бюджету. Якби в постанові сказали, з яких джерел можна взяти ці десятки мільярдів гривень, було б легше. Сподіваюся, ці кошти знайдуться», - зауважила міністр.

Освіта.ua
23.09.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Науковець
Допоможемо міністерці не "страждати" щодо низької зарплатні та бюджету разом https://petition.president.gov.ua/petition/81278
український вчитель
Інший інструмент -це у 2020 році ставка вчителя 20 годин (скорочення близько 40 тисяч вчителів) .Ось і кошти на підвищення.А до 2022року вже 22 години на ставку і ще підвищеня.Може бути.
Сергей Лимонов
Для український вчитель: Не до $4000, но даже на 4 тыс. грн нет денег в бюджете-2020 повысить зарплаты учителям, - Гончаренко. ВИДЕО Нардеп из фракции "Европейской солидарности" Алексей Гончаренко раскртиковал правящую коалицию за отсутствие планов по повышению зарплат учителям. Как передает Цензор.НЕТ, об этом сообщается в Фейсбуке "Европейской солидарности". В сообщении отмечается: "Сегодня вся Украина празднует наступающий День учителя. 500 тысяч украинских учителей, которые создают будущее нашей страны, действительно заслуживают слова благодарности. Лучшим подарком для учителей было бы, если бы правительство пришло и сказало: "Мы хотим повысить вам материальное обеспечение. Пусть не до 4000 $, как обещали на выборах, но хотя бы на 4000 гривен, как это сделала предыдущая преступная власть". Но таких планов в бюджете 2020 - нет - Алексей Гончаренко с трибуны ВР.
Коментувати
Лисогор Таміла Веніамінівна
Відчули "покращення": відмінили патронажне навчання в 10-11 класах в селах і селищах від 28.09.19. Діти і батьки залишилися сам на сам з проблемою доїзду в місто. Вчителі втратили просто роботу, бо за вересень місяць без попередження оплату за класи зняли.
людина
Було б непогано дізнатися, що має на увазі п. міністерка, коли вживає слово "реальні", бо її колеги по партії "Слуга народу" кажуть, що ледве виживають на зарплату 80 тисяч гривень.
Леся
Неприпустимо, як на мене, щоби суддя- пенсіонер, сидячи вдома, отримував 16 000гривень, а молодий педагог - зарплату 4 - 5 000 грн.
unforgiven 2
Ментам, суддям, прокурорам, детективам набу, народним депутатам, Коболєву підняли - бюджет не тріснув! А вчителям зась: потрібні "гігантські кошти"! Новосад повинна розуміти, якщо вона компетентний міністр освіти і науки України, що "якісна освіта починається із високої зарплати вчителя і повного матеріально-технічного забезпечення навчальних закладів". Під словом "висока" слід розуміти $1000 і вище.
Сергей Лимонов
В проекте бюджета на следующий год средства на заработную плату учителей остались на уровне этого года. Как информирует Цензор.НЕТ, об этом в интервью "BBC News Україна" сообщила министр образования и науки Анна Новосад. Отвечая на вопрос, на какой уровень зарплат могут ожидать учителя со следующего года, учитывая этот проект бюджета, Новосад сказала: "Буду откровенной - в проект бюджета на следующий год образовательная субвенция, это средства на заработную плату, осталась на уровне этого года,Источник: https://censor.net.ua/n3150346
Сергей Лимонов
ЗЕбіли ! Вас знову намахали - бу га га !ЗЕбіли ! Вас знову намахали - бу га га !ЗЕбіли ! Вас знову намахали - бу га га !ЗЕбіли ! Вас знову намахали - бу га га !
Вот так
https://kp.ua/politics/645869-kto-samyi-bohatyi-v-novom-pravytelstve-honcharuka.
Наталя
А чи це тільки осітяни в обраних? Інші структури ні? Ач..розмріялись,,цві націі"
Ярик- школярик
Ми зараз з Мінфіном, з прем’єром думаємо, як знайти ці кошти . звідкись витягнути, у когось їх забрати... що за жаргон??? Звідки такі наміри???
Кукловод
Ну чого пристали до Новосад? Невже не зрозуміло, що це лише вивіска, "нове" обличчя, а на манеже те же. Вона буде говорити й робити те, що скажуть. Видно ж, що й уяви не має про справжній стан освіти. Таких і ставлять, щоб легше було управлять. Таких тепер і в школах хотять бачити, щоб не розбиралися ні в чому, таким легше мізки пудрити
Иванов Иван Иванович
А ЧЕРЕЗ РОКІВ 15-20 ОТРИМАЄМО ЩЕ КРАЩИХ Д**** І ЦЕ ВСЕ СЛАВНА НУШ, БО ЧОТИРИ РОКИ ГРАЄМОСЬ У КУКЛИ А ПОТІМ ПОЧИНАЄМО ВЧИТИ ТЕ ЩО СФОРМУВАЛОСЬ ЗА 4 РОКИ ОТ І ДУМАЙТЕ ЗВІДКИ БЕРУТЬСЯ ТАКІ КЕРІВНИКИ.
Дід Панас
И Табачник вам не так, и Гриневич - не так, и Новосад - тем более не так! А кто же будет так? А тот, кто возьмет и ПРОСТО НАПЕЧАТАЕТ 45 млрд. грн.! Пусть страну постигнет инфляция! Главное - чтобы учителям было хорошо! Ух, как же я вас люблю, курочки вы мои!
aaaaууу
Для Дід Панас: почему для остальных чиновников напечатать можно?у
Коментувати
Вчитель
Мне так тут нравится про то шо мне ремонт батькы роблять)) Учитель не отвечает за ремонт, птому что он не юрлицо и не имеет денег на то чтобы приобрести стройматериалы и нанять бригаду строителей - это забота администрации, которой выделяет деньги местная власть. Ну а коль деньги тырят - нагибают учителя чтобы за счет родителей проводились ремонты. Мне очень жаль своих коллег. Думайте головой - а то всех собак на учителей спустили.
Ярина
Нешановна дівиця Новосад! Може, не тре було лізти в міністри? З тебе міністр, як з собачого хвоста сито. Влади захотілось в "маладые годы"? Що ти тямиш в тій освіті, Господи!
dsgtdrah
Краще сиди, пані, на жопі рівно і не дригайся. Рота краще б не відкривала.
Поганий вчитель
Для Простая бухгалтерия: Завидуйте молча. Ну ладно, так уж и быть, милости просим в школу, поделимся, мы не жадные. Приходите, проводите уроки, проверяйте тетради, заполняйте журналы, сдавайте отчёты, проводите внеклассные мероприятия в рамках предметной декады, на выходных участвуйте обязательно в олимпиадах и.т.д., все это за полдня сделайте и гуляйте на каникулах за 30 000.Р.S. И обязательно своих детей в педуниверситет, ведь зарплата будет ого-го!!!
Фил
Для Поганий вчитель: Только НЕ ТРЕНДИ! На уроке раздала контрольную, отдохнула, в носу проковырялась - то и проверяй! Заполняют журналы и сдают отчеты везде. Не умеешь это делать быстро - плохо училась! Если одно мероприятие в год проведешь - и то хорошо! А на олимпиады учителя даже не являются, уж поверьте мне - проверял многократно!
Поганий вчитель
Для Фил: Уж поверим, дорогой наш, поверим, что о себе всю правду нам пишешь,как сам отдыхаешь, и про нос твой верим и т.д. Так вперёд в школу, покажи пример нам, поганим учителям, ждём-с
Наблюдатель
Для Фил: Опять Яжемать ТРЕНДИТ! А Поганому вчитель респект!
Коментувати
Andew
Покажіть мені щасливого вчителя в НУШ?! ( І не лише вчителя) Змусте музиканта кожного дня писити нову пісню, якщо не пам’ять, та щоб вона була цікавою, надихала і все таке.... Змусьте інженера щодня проектувати нову будівлю... Є таке, тут був мат на Б..., поняття як "професійне вигорання"... От у міністерки є природні потреби..., а вчитель їх, знову Б..., мабуть мати не потрібен, робот... Творчість бухгалтерія оцінити не здатна. Тому у світі ще є безцінні речі ... Де обіцяна свобода для творчості вчителя? Я відповідь знаю і тягну руку. А міністерка тягне?
aaaa
Для Andew: в трудовом обучении есть творчество. Но оно ограничено. ДЕНЬГАМИ. материалы для всего надо покупать и инструменты тоже
Коментувати
Саньок
Ми чекали зміни Гройсмана - Гриневич. А тепер ми ще згадаємо їх. Вони, звичайно, теж прибріхували про зарплпту. Але ж не так маштабно. Не з того розпочинає нова пані. Безграмотна - це одне, а без честі і совісті - це інше.