Підвищення зарплат ще треба зробити реальним, – Новосад

На підвищення зарплат освітянам з 1-го січня необхідно додатково 45 мільярдів гривень

Підвищення зарплат ще треба зробити реальним, – Новосад

Починаючи з січня 2020 року українські освітяни мають отримати підвищення зарплати від 20 до 70%. Таке рішення прийняв Кабмін за два тижні до початку парламентських виборів.

Однак, підвищення зарплат освітянам на 20-70% ще треба зробити реальним. Про це зазначила міністр освіти і науки Ганна Новосад під час прес-конференції 12 вересня, повідомляє Українська правда.

Ганна Новосад зазначила, що остаточного рішення, як реалізовуватимуть постанову про підвищення зарплат освітянам, поки що немає.

«Постанова, яку прийняли на засіданні уряду 10 липня, підписали в останній день роботи уряду. За розрахунками Міністерства фінансів, її виконання з 1 січня вимагатиме 45 мільярдів додаткових коштів і з державного, і з місцевих бюджетів. Тому зараз ми працюємо і з прем’єр-міністром, і з Міністерством фінансів, як зробити так, аби ми це зреалізували», – розповіла Новосад.

Вона додала, що до кінця місяця має презентувати узгоджену позицію того, як зробити такі обіцянки реалістичними.

Освіта.ua
13.09.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
PR
Сократить начальство, поубирать все пристройки вместе с Министерством и вот тебе деньги!
Мотря Ластівка
Чому треба 45 млрд.? Звідки беруться такі цифри?Це коли кожному вчителеві України підвищити зарплату на 100 тис. на рік, тоді виходить 45 млрд. Вірите в 100 000 тисяч підвищення кожному? Отож...
Галина
Для Мотря Ластівка: Я вибачаюсь, Ви маєте інформацію про чисельність штатних одиниць падагогічного та науково-педагогічного персоналу в Україні? Можете дати ссилку? Я знаю одне: в серпні МОН збирали інформацію щодо потреби в коштах на введення в дію постанови 822. Вочевидь саме цією інформацією і користується Новосад. До речі, мова в постанові не лише про вчителів, а про абсолютно весь падагогічний та науково-педагогічний персонал: можете з постановою ознайомитись на сайті ВР (від. 10.07.19 №822)
Коментувати
Поганий вчитель
Для Пессимист: Ваши слова можно применить к Вам! Слушаем и запоминаем! Сколько можно ныть! Почитаешь этих родителей, учеников, мамочек- учеба тяжелая, платим много репетиторам, грузят постоянно. БРОСАЙТЕ учебу, переходите на домашнее обучение, туда, где бесплатно учат и не "грузят". А если ничего не умеете, то есть ума нет учиться, а есть только жаловаться - сидите и не нойте. Вывод: все, что Вы сказали в комментариях, применимо к Вам же. А суть вопроса в том, что МОН своими "новыми" программами и реформами уничтожают образование и сеют вражду между родителями и учителями.
Верстаем бюджет
Для Поганий вчитель: Проснитесь! Все уже давно на домашнем обучении! Осталось только деньги, положенные каждому ребенку на обучение отбить у государства.
Коментувати
Пессимист
Сколько можно ныть. Почитаешь этих учителей, воспитателей, преподавателей - работа тяжелая, платят мало, грузят постоянно. БРОСАЙТЕ РАБОТУ, уходите туда где много платят и не "грузят". А если ничего не умеете, кроме как жаловаться - сидите и не нойте.
Роман
Для Пессимист: Правильні слова щодо кидання школи.Тільки кидати треба більшості вчителів одночасно.Набридло за символічну оплату праці , якої вистачає хіба на одяг і їжу вчити дітей, які вчитися не хочуть.Але і говорити про проблеми школи потрібно, а сидіти тихо і мовчати не вихід.Хоча про деяких філософів песимістів можна сказати, доки мовчав то всі думали, що мудрець.
Марія
Для Роман: ніколи більшість вчителів одночасно не кине школи, бо на їх місця проворні директори знайдуть других, а ще вчителі - люди, що постійно бояться бути покараними, їх так виховала освітня система. Де відбувся хоча б один страйк вчительства 3-4 дні без проведення уроків, якщо і був то попереджувальний і то після уроків або в методичний день. Прикро, бо хотілося б, щоб вчителі були рушійною силою суспільства, як представники інших галузей, напр. шахтарі.
Коментувати
мкмм
Має бути мережа приватних шкіл для тих, хто хоче і може вчитися, та держшколи в яких мінімальний набір предметів (5 предметів-уроків максимум), щоб міг порахувати здачу в магазині.
Галина
Для мкмм: З якого переляку? Мережа приватних щкіл, а також ліцеїв та гімназій, де частина послуг є платними - є. А ось більшість дітей вчаться в комунальних закладах і не ходить до репетиторів. І це не заважає їм добре здавати ЗНО та вступати на бюджет. Мізки купити неможливо. Якщо дитина здатна до навчання та має мету, а не знає, що батьки все одно заплатять, то буде вчитись і в звичайній школі. А прогулювати та не вчитись можна і в приватній.
Анна
Для Галина: Да сами же учителя здесь кричат, что времени на предмет, чтобы сдать его на ЗНО катастрофически не хватает, что жалко детей, которые хотят знать, но им одноклассники долбо-бы мешают! Нужно разделять и детей с 7-8 класса, и учителей, которые хотят развиваться! Приведу пример: была в одной школе с целью профориентации. Там три девятых класса. В третий, сказали, даже не заходите. Я заглянула - там тишина, все играют на мобильных телефонах.... А что, я считаю, директор делает правильно. Только зачем на них государство должно деньги тратить?
Коментувати
777
Обучение в школе и обучение с репетитором - все равно что лечение в государственной поликлинике и в частной. Кто ходит ставить пломбы в государственную стоматологию, выстаивая там еще и очередь? Никто! Так зачем же содержать школы? Дети там впустую тратят время. Пусть сразу с утра идут к репетиторам или учатся сами те, кто как вы говорите "может учиться", "имеет генетический потенциал" ( такие и сами научатся). А эту армию учителей-дармоедов - разогнать и отдать детям положенные на образование деньги!
Елена Николаевна
Моя знакомая - мать-одиночка с тремя детьми. Только на старшую дочь, она в 10 классе уходит 5000 гривен в месяц на репетиторство (мы живем даже не в областном центре - там дороже)! А еще учителя рассказывают, что мало получают! Уважаемая министр Новосад, наведите порядок с образованием! Зачем нужна школа если 70% школьников все равно идут к репетиторам?
Мария
Для Елена Николаевна: репетиторство- да,не одобряю. Да и не все учителя этим занимаются. Но...это ведь проблема выбора. Не ведите к репетиторам ребёнка,экономьте 5000 грн.,есть ведь альтернатива- интернет,куча уроков,курсов,но проблема в том,что не все дети приучены добывать знания самостоятельно да и в школе учатся не " на всю катушку", попросту говоря " не умеют учиться".
мама і вчитель
Для Елена Николаевна: Мої діти до репетиторів не ходили, а сиділи на дивані під теплою грубкою і здали ЗНО на 170 - 195 балів. Домашні завдання, тести, онлайн-тести, довідники(обійшлись у 900 гривень за4 предмети) і чудовий реезультат
БЛІН
Для ЕЛЕНА НИКОЛАЕВНА Шановна! А хто заставляє маму цієї дитини наймати репетитора? Хай вчиться у школі, слухає вчителя на уроці, а не займається посторонніми справами, працює вдома над собою, тоді успішно складе ЗНО! Якщо стоїть таксі, а у вас немає грошей чи бажання їхати, чи хочете зекономити гроші, то вас ніхто силоміць в таксі не затягне і не повезе.Так само і в цьому випадку.
Коментувати
Ярина
Вчителі - громадяни України? Так нехай як всі нормальні громадяни податки з додаткового заробітку заплатять! У школах не вчать спеціально щоб до них на репетиторство йшли
Андрей
Сейчас капитализм на дворе! Организовывайте частные школы, курсы и зарабатывайте раз вы, учителя такие умные. Почему я на вас другие должны работать, если вы даже нормально учить детей не умеете?
Юрій
Для Андрей: Якби ви вчились так, як треба, То й мудрість би була своя. А то залізите на небо: «І ми не ми, і я не я, І все те бачив, і все знаю, Нема ні пекла, ані раю, Немає й бога, тілько я! Та куций німець узловатий, А більш нікого!..»
Тетяна Кіба
Юрій, браво, дуже влучно!
Коментувати
Андриан
Типа «народ Украины»,очень умный и смелый,все знает,но фамилию и имя свое слабо написать???Пишет двоечник,который не хочет учиться,и говорит что всему виной учителя
Тина
Блин, говорите? А пойдите и попробуйте поработать там, где 4 месяца отпуск! Вакансий- валом! И тогда Вы поймете с чем этот Ваш " блин" едят учителя!
Владимир
Для Тина: Тина, прежде, чем писать глупость относительно отпуска, хотя бы спросили у любого учителя о продолжительности. Отпуск учителя 56 календарных дней. ТОЧКА! Во время школьных каникул )осень, зима, весна) учитель полностью отрабатывает свою нагрузку в школе. И ели вы так завидуете учителя.... пойдите, поработайте, хотя бы месяц! Хочу посмотреть!
Тетяна Кіба
Володимире, ваш коментар до Народу України))) Це у нього про "бліни" і "чєтирє мєсяца")
Коментувати
Народ Украины
Блин! Работают до 14.00, отпуск четыре месяца в году (три летом и в течении уч года месяц) - еще и зарплату им повышай! Зарплату учителя получают за репетиторство - 200 грн в час! Обнаглели в край!
обнаглевший вкрай!!!
Для Народ Украины:Домой приходишь после 17.00 и - тетради, конспекты, папки, всякая другая ...Ни вечеров, ни выходных, все лето курсы-ремонт-лагеря, на каникулах рабочий день еще больше. Плюс родители-неадекваты с их безусловно исключительно одаренными чадами.О чем Вы тут пургу гоните? Шуруй в школу на такую супер-работу. Посмотрим, как запоешь!!!! Что-то не видно очередей по устройству на такую кайфовую работу!
БЛІН
Для Народ Украины: Радій! Тепер піднімемо до 300 за годину.
репетитор
Для Народ Украины: Вот и сходи к репетитору, выучи правописание наречий.( вкрай в данном случае пишется слитно!)
Коментувати
Вчитель
Сором і ганьба новій владі!!! У бюджеті не передбачено збільшення зарплат освітянам.Буде пару гривень більше як і усім, через те, що підніметься прожитковий мінімум.А як красиво говорили...Чи буде в цій країні чиновник відповідати за свої слова, сказані на всю країну? Скоріш за все - ніколи. Ще кілька днів тому Гончарук розказував, що треба переглянути прожитковий мінімум, бо він нереально малий, що треба підняти суттєво зарплати і пенсії, що нова влада буде боротися з бідністю...Я, чесно кажучи, ще сподівався, що дійсно в цьому плані нова влада щось змінить, але бачу порожні слова. Скоріш за все допрацюю до весни (перечекаю зиму) і на весні поїду в Польщу, там хоч буду працювати руками, а не мозгами і буду знати за що працюю.А тут копійки рахувати і жити від зарплати до зарплати уже набридло. ДЯКУЮ НОВІЙ ВЛАДІ! ВИ НІЧИМ НЕ ВІДРІЗНЯЄТЕСЬ ВІД СТАРОЇ, ЯКУ НАЗИВАЄТЕ ЗЛОДІЙСЬКОЮ.
то ли еще будет
В команде Зеленского решили переписать Кодекс законов о труде. О том, что старый КЗоТ «безнадежно устарел» заявил президент Украины Владимир Зеленский. По предварительной информации, Зеленский и его команда хотят изменить правила увольнения сотрудников. В новом КЗоТе планируется разрешить работодателям увольнять сотрудников во время декрета, отпуска или больничного, что на сегодняшний день полностью запрещено. И это еще не весь список поправок. И судя по заявлениям руководителей крупных компаний, они заинтересованы во внесении поправок в КЗоТ, предусматривающих учет современных реалий бизнеса.
Оля
Для то ли еще будет: реалії бізнесу діють: на роботу можна влаштуватися до 35 років, після 35 зі скрипом і по блату, а після 50 ти вже не людина.
Коментувати
Профспілка
В проекті бюджету коштів на підвищення зарплати немає!!! От негідники!! Це означає, що покладуть це підвищення на плечі місцевих рад, директорів і ректорів - за рахунок внутрішніх резервів( опалення , вода, світло , ремонти). Міністр—- пусте місце!!! Не відстоює інтереси вчительства!!
Дякуем
Для Профспілка: Они уже придумали как наполнить бюджет- позакрывать все сельские школы. Министр уже об этом сказала. Спасибо новой команде!
Дякуем
Для Профспілка: А руководство ОТГ радо стараться закрывать школы! Процесс уже запущен и команде За не до этого!
Коментувати
Юрій
Перший крок, виходячи з брифінгу кабміну "нова команда" провалила. Тобто не виконала навіть скромні вказівки Гройсмана. Погано. Гарною відповіддю на виклик була б колективна заява про відставку МОНу. Але за гроші ви не тільки посаду, країну, ви мабуть і маму продасте.
О.
Шановні вихователі, помічники вихователів, муз- та фізруки, перестаньте, будь ласка, поїдати одні одних, - ви всі важливі. Але в мене інша пропозиція - давайте збільшимо на 1 млн зарплати Коболєва та Вітрянка, адже це для бюджету це всього 24 млн, - хоч дві мами будуть краще жити. А педагоги зачекають (разом з рештою)!!! Бачите, бюджет не витримає!!!
Юлия
А когда подумают про помощников воспитателя?а то получается,что одни воспитатели работают.
ВИХОВАТЕЛЬ
А коли почнуть поважати вихователів? Зарплата мізерна, повага нульова, вимоги на найвищому рівні. Дихати важко... Та тільки ось вихователі формують та готують тих маленьких украінців до майбутьньоі освіти та життя. З них все починається... Згадайте про них...
Правда
Для ВИХОВАТЕЛЬ: вам хоть отпуск сделали 56 дней в отличии от музруков і фізруков. По их мнению работает только воспитатель. Ну значит мы и напрягаться теперь не будем, а в ближайшем будущем пусть ждут сады без специалистов.
Юлия
А за какие такие заслуги им отпуск повышать?
Ольга
Для Юлия: в школе у всех учителей 56 дней отпуск независимо от предмета и нагрузки. А в саду не такие учителя работают, одни первого сорта, а другие второго? Воспитателям 56 дней дали , а остальным 42 оставили. Справедливо???
Коментувати
Учитель
Правильно - хай буде тарифний оклад 3870 - так тримати. Якраз для випускника вишу.