Як зростатимуть заробітні плати освітян з 2020 року

Реформа оплати праці передбачає збільшення оплати праці для всіх освітян від 20 до 70% з 2020 року

Як зростатимуть заробітні плати освітян з 2020 року

Реформа оплати праці передбачає збільшення оплати праці для всіх освітян від 20 до 70% вже наступного року, а також поетапне продовження підвищення зарплати для них до 2023 року. Відповідне рішення було прийнято на засіданні Кабміну 10 липня 2019 року.

Зміна системи оплати праці передбачає порічний план впровадження з 2020 до 2023 року.

У 2019 році мінімальний посадовий оклад складає 1,73 від прожиткового мінімуму.

За правилами нової системи оплати праці освітян, 2020 року цей оклад становитиме 2,5 прожиткових мінімумів, 2021-го буде на рівні 3,0 прожиткових мінімумів, 2022-го – 3,5, з січня 2023 року – 4,0 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

При цьому кожна наступна категорія педпрацівників зростатиме на 10%, порівнюючи з попередньою.

Замість 25 тарифних розрядів усі освітяни та науковці оплачуватимуться з огляду на те, до якої групи та підгрупи нової системи вони належать. Так, передбачено 3 основні категорії:

  • категорія педпрацівники має 7 підгруп;
  • категорія науково-педагогічні працівники – 5 підгруп;
  • наукові працівники – 4 підгрупи.

Молодий вихователь дитсадка, який сьогодні, окрім окладу, ще має надбавку за престижність 10%, отримує в платіжці щомісяця нараховану мінімальну заробітну плату 4 тисяч 173 грн.

2020 року дошкільник, отримуючи лише оклад без надбавок, які можна дати чи ні, отримуватиме 6 тисяч 369 грн. Тобто зростання на 52,6%.

При цьому тіло посадового окладу зростає на 68,3%.

Зросте й зарплата досвідченого вихователя дитсадка. Він сьогодні зі стажем 21 рік, за що передбачена обов’язкова доплата в 30%, з надбавкою за престижність 10% отримує в платіжці 6 тисяч 509 грн щомісяця.

У результаті реформи вже наступного року досвідчений вихователь з такою ж надбавкою за стаж до посадового окладу отримуватиме 9 тисяч 100 грн в платіжку. Зростання на 39,8% (посадовий оклад зросте більш ніж на 40%).

Ще однією з найменш оплачуваних категорій є молоді вчителі. Зараз такий вчитель, якщо в нього є 10% за престижність, а також 20% за перевірку зошитів, отримує 5 тисяч 410 грн.

Наступного року, завдяки пропонованій реформі, місячна зарплата такого вчителя, без коштів на оздоровлення та 13 зарплати, становитиме 7 тисяч 643 грн. Це на 41,3% більше, ніж зараз.

Заробітна плата досвідчених вчителів, які отримують надбавку за вислугу років 30%, також зросте.

Зараз, отримуючи оклад, 30% надбавки за стаж, 10 % за престижність та 20% за перевірку зошитів, щомісяця такий вчитель в платіжці отримує 8 тисяч 182 грн.

Отже, 2020 року з надбавкою за стаж та зошити, вчитель вищої категорії отримуватиме 10 тисяч 500 грн. Зростання 28,3%.

Зараз молодий майстер отримує одну із найнижчих зарплат – 4 тисяч 540 грн. У цю суму входить оклад, +10% за престижність, +10% за завідування майстернею.

Завдяки новому підходу до оплати праці молодий майстер вже наступного року отримає в місячній платіжці 7 тисяч 700 грн (оклад, +10% за завідування майстернею). Тобто зростання на майже 70%.

Досвідчений майстер зі стажем 21 рік та завідуванням майстернею отримує в місячній платіжці 6 тисяч 974 грн, тобто менше, ніж з наступного року отримуватиме молодий майстер.

У результаті зміни системи він отримуватиме вже 9 тисяч 800 грн, що на 40% більше, ніж зараз.

Керівник гуртка позашкільної освіти також отримає зростання зарплати вже з наступного року. Зараз його заробітна плата на рівні мінімальної, а з наступного року буде на рівні 5 тисяч 781 грн, тобто зросте на 50,3%.

Планується, що освітянин більше не залежатиме від надбавок, які може платити або не платити місцева влада.

З 1 вересня 2020 року ця реформа також торкнеться працівників вищої освіти та науки, і в них також зарплати зростуть від 10 до понад 60%.

З 1 вересня 2019 також буде збільшено на 10% зарплату для тих освітян, кому відповідне збільшення не зробили 1 січня 2018 року.

Освіта.ua
10.07.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
жанна
Не платят почему-то за проверку тетрадей учителям физики, химии, биологии. Много лабораторных и практических работ, проводим самостоятельные и тематические работы.
викладач коледжу
А якщо за перевірку зошитів взагалі не платять? куди звертатись? Адміністрація коледжу стверджує що за цей вид роботи немає грошей для оплати
Женя
Здравствуйте! Мама работает в днз 28лет,на ставку 1.25 сей час,зарплата чистыми 5200!И иногда конда мало деток,заведующия сводит группы и отправляет домой,а потом с зарплаты высчитывает и наличкой забирает!
Правда жизни
Министр образования и науки Лилия Гриневич за июнь получила зарплату 55 049 гривен, что почти в пять раз больше ее оклада. Об этом говорится в ответе Министерства образования и науки на запрос Украинских Новостей. Сумма, начисленная Лилии Гриневич в июне, составила 55 049 гривен, из них должностной оклад - 11 556 гривен, надбавка за выслугу лет - 3 120 гривен, надбавка за работу в условиях режимных ограничений - 1 733 гривны, надбавка за интенсивность труда - 11 556 гривен, командировочные - 9 007 гривен, отпускные - 1 575 гривен, премия за май - 16 000 гривен, индексация - 502 гривны. Зарплата заместителей министра Романа Гребы составила 60 200 гривен, Павла Хобзея - 56 300 гривен, Максима Стрихи - 50 400 гривен, Юрия Рашкевича - 69 100 гривен, Вадима Карандия - 91 600 гривен, Светланы Даниленко - 99 800 гривен и госсекретаря Павла Полянского - 185 000 гривен.
777
Для Правда жизни: Відрядні - це не заробітна плата.
Аваль
Для 777: та ты шо? Ну тогда это многое меняет))))
Коментувати
Valentuna
А скільки ж буде отримувати шкільний бібліотекар 0,5 ст.?
777
Для Valentuna: Бібліотекарі обримують заробітну плату згідно наказу Міністерства культури № 745.
Коментувати
Учитель
Це ж реклама уряду Гройсмана перед виборами!!! А ви думали, що це що??? Чомусь раніше цей уряд озвучував і робив геть інше - сертифікація учиелів, мізерні зарплати дошкільникам і викладачам вишів...
Местный
Стесняюсь спросить, а есть идиоты, которые в это всё поверили?
Ольга079
А взагалі хтось бачив на сайті Кабінету міністрів це рішення? Його немає там. Вони просто поговорили і все. Навішали на вуха дурням знов, ніхто нічого не збирається реформувати. Черговий піар перед виборами.
Вчитель
Ніхто з чинуш не читав цього??? Стаття 61. Оплата праці педагогічних і науково-педагогічних працівників 1. Оплата праці педагогічних і науково-педагогічних працівників здійснюється за рахунок коштів державного та/або місцевого бюджетів, коштів засновників, власних надходжень закладів освіти, грантів, а також інших джерел, не заборонених законодавством. 2. Посадовий оклад педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії встановлюється в розмірі трьох мінімальних заробітних плат.
правда про зарплати
Економіст Представництва Світового банку в Україні Анастасія Головач зазначила, що у сфері освіти, «За нашими підрахунками, середня заробітна плата відносно середньої оплати праці людей із вищою освітою в Україні вже перевищує аналогічний показник у заможніших європейських країнах. Фактично рівень оплати праці (заробітна плата плюс усі існуючі надбавки) уже не є такою низькою, і її подальше підвищення має бути чітко прив`язане до збільшення продуктивності”.
Сергій Чуйко
Для правда про зарплати: Пані Головач у 2004 закінчила Києво-Могилянську академію за спеціальністю «Економіка і підприємництво». Тому зважати на її сентенції не варто, бо КМА готує не професійних економістів, а балаболів. І фаховий рівень пані Головач відповідає максимум п’ятому рівню Національної рамки кваліфікацій! Одну таку фахівчиню (з Києво-Могілянської академії) ми мали щастя бачити на посаді заступниці міністра освіти - чудила щодня. Зате міністр Квіт був від неї у захваті ...
саме так
Для Сергій Чуйко: був у захваті, бо то його племінниця, от і все
Коментувати
Валентина
Не про освітян вони зараз думають,а про депутатське крісло. Тому так красиво обіцяють.Гнати їх потрібно поганою мітлою.
Проня Прокопівна
Для Валентина: Правильно, гнати поганців, але мітла має бути гарною - широкою та щільною. Щоби махнути усіх: Гриневич, Хобзея, Рашкевича, Стріху, Гребу, Карандія і Даниленко разом з керівниками директоратів - Шаровим, Осмоловським і особливо шкідливими - Чеберкусом та Новосад!
Коментувати
Вадим Абизов
Пані Гриневич має відповідати кримінально за те, що вона чинила з освітою: 1) за образливі зарплати вчителів і викладачів ЗВО; 2) за реальне збільшення обсягу роботи вчителів при незмінній зарплатні; 3) за знищення природничо-математичної освіти в Україні (див. результати ЗНО); 4) за занепад початкової освіти (див. результати TIMSS); 5) за незабезпечення шкіл підручниками (див. щорічні повідомлення з регіонів); 5) за професійну брехливість на догоду депутатських амбіцій; 6) за дерибан бюджету "під реформу НУШ" (всі ті "нові" ідеї сплагіатено з документів європейських країн); 7) за встановлення шалених зарплат своїм підлеглим начальникам департаментів (див. допис плагіаторки Морзе); 8) за власний плагіат у статтях і вимагання його відсутності в інших "писсучих" освітян-науковців; 9) за оточення себе заступниками, які не мають уявлення ані про дошкільну освіту, ані про початкову освіту, ані про середню и старшу школу; не кажучи вже про підготовку вчителів і організацію виховної роботи; 10) за оберігання на посаді керівника Академії пед. наук Василя Кременя - москальського комуняки зі Старої площі, здатного лише до закордонних відряджень за державний кошт і бухла з приводу якихось подій; 11) за невиконання безпосередньо посадових міністерських обов’язків, які вже давно замінені власним піаром.
Плагіаторка Наталя Морзе
Класно все у придумкуватих мріях пані Гриневич і її оточення! Лише професори як мали 6992 грн окладу + max надбавки 83% (за доктора наук + звання професора + стаж 20 років!) = 12795 грн. Це майже досвідчений вчитель з його 10500 грн. Тільки невідомо, за що директор департаменту в МОН Олег Шаров отримує окладом 65000 грн? Це не враховуючи усиляких надбавок і ніякої відповідальності !!! ...
Імя
З першого вересня 2020. Ну-ну. Ведь через год с копейками при таких темпах роста цен и курсов валют эти доплаты уже ничего не будут стоить.
Тетяна
Цікаво, а чого чекати методистам ПТНЗ? Таке враження, що це взагалі не люди. Коли буде зростання зарплати у нас, коли переглянуть тривалість відпустки? Чи ми не педагогічні працівники?
Ob`ekto
Так методисти мають надбавку в 15% до окладу.
НЕЛЯ
По-перше, методисти мають надбавку розмірі 10%, по-друге, коли зростали зарплати учителів (як вважає Міністр Л. М. Гриневич, що це єдині педагогічні працівнки в нашій державі), зарплата методистів, вихователів та інших педагогічних працівників не зростала. І на сьогоднішній день методист (учитель учителів) має заробітню плату меншу ніж молодий учитель в школі, а відповідальність в рази більшу. Мабуть, шановна Лілія Михайлівна ніколи не ходила до дитячого садка, чи не отримувала методичну допомогу працюючи простим учителем, не займалася в гуртках, бо чомусь не визнає педагогічними працівниками вихователів, керівників гуртків та інших.
Коментувати
Васявова
молодой учитель - 7 643. Заплатит 21 проц. налога. На руки примерно 5030. Какое неслыханное счастье.
Вася
Если учителям подымают зарплату, значит, грядет офигенное повышение цен. Пимета такая.
111
Можливо хтось пояснить цифру 8182? Давайте порахуємо: 12 розряд 4073грн. Досвідчений вчитель (методист - 15%) 4073*15%=610.95. Дія друга:4073+610.95=4683.95грн. Далі: 30% стаж 4683.95*30%=1405.18грн., 10% престижність 4683.95*10%=468.4грн. 20% зошити( для укр.мови тільки) 4683.95 *20%=936.79грн. Сумуємо: 4683.95+1405.18+468.4+936.79=7493грн. за 18 год (ставка) без податків (грязними). Виникає запитання звідки 8182?
в м л
Для 111: Згідна на всі 100%.
Коментувати
банду геть
Цих бандюків, Гройсмана та Гриневич, треба гнати у шию, під три чорти. На що вони розраховують, що вчителі клюнуть на ці примітивні агітки, у країни грошей немає на підвищення зарплат, всі це знають і добре розуміють. А цих пройдисвітів відправляти на смітник історії.
Кузьміч
БРЕХУНИ!