Міністр: нам не вистачає вихователів дитсадків

За словами Гриневич, через низькі зарплати в Україні збільшується кадровий голод на вихователів

Міністр: нам не вистачає вихователів дитсадків

В Україні зараз проблематично знайти вихователів у садки, адже серед освітян вони отримують одну з найменших зарплат. Про це сказала міністр освіти Лілія Гриневич під час робочої поїздки до Черкас.

За її словами, Україні необхідна реформа оплати праці, що вирівняє такий дисбаланс та підвищить зарплату всіх педагогів.

Вона підкреслила, що наразі збільшується кадровий голод на вихователів, адже відповідно до тарифної сітки вони є одними із найменш оплачуваних категорій педпрацівників.

«Потрібно відходити від єдиної тарифної сітки, яка породжує величезну різницю в оплаті праці між молодими і досвідченими вчителями, між дошкільниками, майстрами та вчителями. Ми не лише загалом підвищуємо зарплату, але й вирівняємо ці величезні дисбаланси. Загалом для цього на наступний рік уряд має знайти додаткові 25 млрд грн», – пояснила міністр.

Освіта.ua
27.06.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Tet-a-tet
А чому вистачає у приватних садках? Правильно, бо там добре платять коштом батьків. А держава думає, що вихователі харчуються повітрям і т.д. Навіть децентралізація не вплинула у цьому питанні на місцеву владу.
Оля
С диплом бакалавра, у меня зарплата 3300!! Это нормально? В Атб больше зарабатывают!! Позор
Виктория
Для Оля: ты в АТБ работала? Пойди попробуй, а потом сравнивать будешь.
Олег
А вы работали в саду?
Коментувати
Роман
Мене не взяли вихователем уодин приватний садок, бо я хлопець і "батьки не зрозуміють", хоча я мав лише вести ігри і укоки..)
Анонім
Для Роман: мого брата теж не взяли в один приватний садок логопедом, бо він хлопець і вони натякнули йому, що це не робота для чоловіка і батьки не зрозуміють такого
Коментувати
Курін
Садки у нас добрі, пані Миністр, але вигоріть відповідальних за вищу школу- вони шкодять Україні . Фі, які каки!
Алла Алла
Міністр дізналася про проблему дошкільників під кінець своєї каденції. Смішно навіть слухати. Чому ж раніше не піднімали заявлені питання, а згадали коли "смаленим" запахло.
Виктория
Я вообще не могу понять как можно сровнять зарплату воспитателя и няни , нагрузка разная ,расходы , образование тоже.Унизили нас до самого беспредела.Очень обидно и унизительно работать воспитателем с двумя высшими образованиями.
Вікторія
Ми, вихователі, є безкоштовними нянька т для дітей в дитсадках. За 5 років Гриневич ні разу непвдняла питання оплати праці вихователів. Нещодавно міністр виступала на 1+1 і навіть не заікнулась про гроші, сказала л ше, що вихователі знаходя ься на місцевому бюджеті і до держави претензій не повинно бути. Будучи мґністром, ви, повинні були вивчити роботу вихователя в корені і зрозуміти, що це не легка праця. А Вам було не до нас, вихователів. Ми надіємось, що новий міністр освіти більш серйозніше віднесеть я до цьогипитання, поважаю И вихователів, як педагогів.
Witalina
А вителів НУШ вистачає??? Скільки серед вчителів початкових класів пенсіионерів??? Близько половини. А вчителів фізики, математики достатньо??? Та у нас через 3-5 років не буде кому вчити дітей. Треба бути по одне місце дерев’яним, щоб іти працювати в школу на 4-5 тис.грн. Перед тим ,як будують будинок, спочатку закладають фундамент.ВСІ РЕФОРМИ МАРНІ, коли не буде кому їх впроваджувати. АЛЕ про ЗАВТРА ніхто не думає.
Виктория
Для Witalina: цiлком згодна
Коментувати
Наталия
Эти обещания уже длятся ого го сколько лет!!!! Кто ж пойдет работать зарплата копейки отпуск на много меньше!!!! Правильно что не идут люди понимают и цену за свой труд знают!!! В детском саду так душу вложить .время вложить семью не видеть ради чего????
Наталія
Коли в управлінях перестануть за місця брати гроші тоді всіх вистачатиме. У людей немає стільки коштів. Тільки у моєму кругу знайомих 2-3 людини з педагогічною освітою сидять в дома або працюють в іних місцях бо безкоштовно не беруть
Наталія
Для Наталія: Якщо в Києві, я беру вихователів. Не кажіть дурниць, робота є немає бажання на такі гроші працювати.
Коментувати
Vik
А порахуйте скільки вихователів тепер на чужині? Бо ваше правління довкло людей до відчаю. Вже незабаром вся промисловість відчує кадровий голод. Тому що вам не доводилось шукати засоби щоб існувати, бо інакше життя в Україні не назвеш.
ммм
Для Vik: ах, а ви порахуйте, скільки тих вихователів опинились на чужині, коли ще Гріневич не було?
Коментувати
Оксана
платили б нормальні зарплати ( порівняно з школою) то б садків не вистачало.
Галина
Гей! Народ! Балотуватись У Верховну Раду час! Як від долі заховатись? Щоб не обдурили нас! Свято! Музика лунає! Кандидати йдуть до мас!!! Хто нам що пообіцяє? Час настав дурити нас! Хто цяцянок цілі тони. Сплів нам про дешевий газ?Хто ж! Правдиві регіони Балотуються у нас! Хто весь вік пророчить їсти кільця ліверних ковбас? То натхненні комуністи балотуються у нас. Що за люди пишні й ситі підсипають в гречці фраз? Олігархи грошовиті балотуються у нас! Ой! За газ взяли по повній! Все дорожчає в п‘ять раз! Значить вибори верховні вже завершені у нас! Обіцянки були вчасні,та для них скінчився час! Ой! Ми бідні та нещасні! Обдурили знову нас!
unforgiven 2
Вперед. Влаштовуйся працювати вихователькою. Бо "міністерка" (тупе слово нового українського правопису) з тебе ніяка. Ти вмієш критикувати учителів, які на твою думку "нічого не роблять, а лише отримують високі (~ $200) зарплати". А той факт, що в школах немає сучасних засобів навчання (підручники, навчальні кабінети, приладів, комп’ютерне та мультимедійне обладнання) тебе не хвилює.
Наталія
Міністр просто сміється з нас. Чи, можливо, у неї провали в пам’яті. За 5 років своєї роботи міністром вона не бачила цієї проблеми, а перед виборами почала згадувати про дошкільних працівників. Ганьба.
Мар'яна
Я цього року закінчила коледж по спеціальності дошкільна освіта. І дуже хотіла б працювати за спеціальністю, навіть за ті "копійки". Але в моєму районі немає місць молодим працівникам, але за те є дуже багато пенсіонерів, які отримають і пенсію і зарплату. І це все дуже сумно.
Наталія
Для Мар’яна: приїздіть до нас! м. Буча Київської області Потрібні спеціалісти, житлом забезпечуємо. Телефонуйте, обговоремо всі умови, якщо влаштує, то будь ласка, по ймемо у свою сім’ю) Наталія 0637672348
Коментувати
Дошкільний працівник
Доки дошкільна освіта буде безкоштовною, бо 24грн.60коп. за день це ніщо, самі знаєте, як прийдете в крамницю, то нічого не купите, доки будуть в садок реєструвати дітей, батьки яких офіційно ніде не працюють, тому не сплачують податків, доти буде 30-40 дітей в групах, низька зарплата, а від того нестача педкадрів. Усі заздрять дошкільникам, та що ви там робите, а спробуйте хоча б один день побути в шумі і галасі, якщо нічого не робити, то зрозумієте в чому суть. Тому зарплата дошкільних працівників повинна бути не вчительською, бо вона теж не висока, а повинна бути такою , щоб вихователь не рахував копійки до наступної зарплати, не думав, де йти підробляти у відпустку, щоб не здохнути, а мав можливість теж поїхати десь відпочити, купити квиток в театр( не 1 раз в рік), а частіше і ще інше.
Виктория
Для Дошкільний працівник: цiлком пiдтримую вас, дуже гарна думка.
Коментувати
Вихователь
Вчора звільнилася з посади вихователя через те, що оклад "чистыми" - 4 550 грн., якщо немає педстажу ось такий заробіток, а коли помічник вихователя пішла на лікарняний, то крім виховання, навчання, догляд за дітьми, ще потрібно мити підлогу, посуд, прибирати в групі за доплату в 30 грн. в день, це жах, такого приниження нема ніде...
да-да
Для Вихователь: звільняйтесь, не принижуйтесь, нехай шукають, хто буде працювати за долар в день, коли буде авральна ситуація, просто патова, тоді вони зачухаються, а так народ терпить, ну то нехай жебракують...
Юлія
Для Вихователь: Я працювала завідувачем у дит.садку три роки, і на руки отримувала 4600, а вихователі й помічники зовсім копійки. Відповідальність величезна, а зарплата ніяка. Звільнилась
Ірина
Вихователь має бути на своєму місці, а не допрацьовувати на доплату замість пом.вих. Майте гордість і не принижуйтесь через ці копійки, а начальство нехай думає як поступити і ким замінити.
Коментувати
Григорий
не расказывайте басни что в школе платять 12000 грн. , нет такого. Средняя за 4100-7000 грн
Witalina
Для Григорий: чому ж ні ??? Якщо вища категорія, вч.методист, і більше ніж 1.5 ст.+ престижність 20%.ТО можливо! А тільки , де це є??? - отримують одиниці.
Руслан
Я - директор школи (ціла ставка), годин - 9 + заміни (коли є), (тобто в сумі 1,5 ставки), вища категорія, доплата +30% (стаж 22 роки). Отримую на руки - 10500 грн. Тому 12000 грн - це брехня, не вірте.
Анна
У мене 1,5 ставки, вища категорія, доплата 30% за стаж, вчитель-методист. Зарплата - 9700 грн на руки.
Коментувати
вчитель
Перед виборами всы просинаються ы розумыють проблеми. А де паны мыныстерка була раныше....Чи рожевы окуляри розбила випадково
викладач внз
Для вчитель: підвищення зарплат можливо тільки при збільшенні надходжень до держбуджету... тобто збільшення за рахунок податків... Ви особисто скільки платите податків? до чогу тут пані міністр?! вона Вам з особистого гаманця зарплату виплачує? доречі... знаєете скільки отримує викладач у школі? десь 12 тис грн... це завдячи реформі середньої загальної освіти яку впроваджує те саме міністерство освіти.... а скільки отримує викладач ВНЗ- десь 3-5 тис... то ж не треба тут розказувати, що нічого не робиться...
рехворми
Для викладач внз: те що реформ міністерки зробили перекос в оплаті, щира правда, вчителі шкіл отримують у рази більше, ніж доценти вузів, а молоді викладачі отримують менше, ніж вихователі дитсадків, о це вже точно приїхали, занавес ...
Ольга
Для викладача вниз: я о налогах... Для себя любимых-депутатов,судей,прокуроров, по 40 помощников на каждого депутата ВР,бюрократов разных уровней...они находят хорошие денежки в бюджете. А учителя,преподаватели,воспитатели-за нищенскую зарплату работают.
Коментувати