Норма про надбавки лишається декларативною

Норма постанови про підвищення до 30% надбавки за престижність є декларативною

Норма про надбавки лишається декларативною

Норма постанови уряду про підвищення до 30% розміру надбавки за престижність педагогічної праці залишається декларативною. Про це повідомили у Президії ЦК Профспілки працівників освіти і науки.

У профспілці зазначають, що за останній час схвалено низку рішень, спрямованих на забезпечення трудових прав членів профспілки.

«Проте практично залишилася декларативною норма постанови Уряду про підвищення до 30% розміру надбавки за престижність педагогічної праці, хоча в низці регіонів частині педагогічних працівників така надбавка виплачується в максимальному розмірі», - повідомили у профспілці.

За інформацією профспілки, прослідковується позитивна динаміка в оплаті праці педпрацівників за завідування навчальними кабінетами, навчально-дослідними ділянками, паспортизованими музеями, теплицями, куточками живої природи, музеями тощо.

У профспілці також повідомляють, що за наданою інформацією з областей, допомога на оздоровлення при наданні щорічної відпустки надається практично всім педагогічним та науково-педагогічних працівникам, чого не можна сказати винагороду за сумлінну працю, яка здебільшого виплачується не в повному обсязі, не сягаючи рівня посадового окладу. А матеріальна допомога іншим працівникам надається лише незначній їх кількості.

«У той же час органи влади на місцях, керівники закладів та установ освіти не завжди дотримуються ініціативи ЦК Профспілки, Міносвіти щодо підвищення рівня оплати праці освітян, особливо що стосується встановлення надбавок за складність, напруженість у роботі педагогам, оплата праці яких здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів, а також виплати максимальних надбавок за престижність педагогічної праці, маючи для цього фінансове підґрунтя», - наголошують у ЦК Профспілки працівників освіти і науки.

Президія наголошує, що є неприпустимим створення штучної економії обсягів освітньої субвенції для спрямування її не за цільовим призначенням.

Президія ЦК Профспілки категорично не погоджується з висновками, що стимулювання органів місцевого самоврядування для здійснення заходів щодо оптимізації мережі шкіл, закладене в діючій формулі розподілу освітньої субвенції, слугуватиме підвищенню якості надання освіти.

«На сьогодні розмір посадового окладу педпрацівника найнижчої кваліфікаційної категорії становить 3655,3 гривні, що складає 47,6% від передбаченого прикінцевими положеннями освітянського закону рівня, а науково-педагогічного працівника – 5501,2 гривні, або 57,3% такого рівня», - повідомили у ЦК Профспілки працівників освіти і науки.

Освіта.ua
11.06.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Педагог
І яка користь від тієї профспілки. Закони пишуться, промови виголошуються, а люди працюють за мізер і хочуть, аби діти щось знали та вміли. "За будь-якою дією стоїть економічний інтерес" - К. Маркс. Будь яка діяльінсть вмотивована тоді, коли добре оплачена.
Галина
Для Педагог: Ну так а нащо Ви в неї вступали? Ми не є членами профспілки. Знаюустанову в якій взагалі відсутній осередок, бо там ніхто не член профспілки (До речі, їх директору, яка не була членом профспілки, профспілка завжди до свят вручала якусь нагороду). Профспілка не здатна вирішити жодних проблем з оплатою в галузях бюджетної сфери. Якщо в бюджеті відсутні доходи для збільшення видатків, то профспілка може хоч гопки скакати. Ви просто утримуєте паразитів за власний кошт.
борис
Профспілки - школа комунізму. Сидять в райкомах, обкомах, і т.д. одні старі пердуни, які нічого не роблять. Геть профспілки, які нічого не вирішують.
Арго
Для Педагог: ну як? Вона одно наголошує. Це також велика робота!
Коментувати