Гриневич: потрібно відійти від єдиної тарифної сітки

Міністерство освіти й науки підготувало реформу оплати праці в освітній сфері

Гриневич: потрібно відійти від єдиної тарифної сітки

Міністр освіти Лілія Гриневич заявила про необхідність відходу від єдиної тарифної сітки, яка породжує величезну різницю в оплаті праці між молодими і досвідченими вчителями, між дошкільниками, майстрами та вчителями. Про це вона сказала перебуваючи у Винницькій області.

За її словами, Міністерство освіти вже підготувало реформу оплати праці в освітній сфері.

«Суть реформи в тому, що ми не лише загалом підвищуємо зарплату, але й вирівняємо ці величезні дисбаланси. Ну, наприклад, у нас надзвичайно низька зарплата дошкільників, хоча їхня робота не простіша за вчительську. Чи різниця між молодим і досвідченим учителем. Коли молодий спеціаліст приходить у школу, він має мінімальну зарплату. Залишившись на декілька років, вчитель йде. Тому ми й задумали зробити цю зміну», - сказала Лілія Гриневич.

Для підвищення на наступний рік потрібно додаткові 25 млрд грн. Але загалом для впровадження змін потрібно буде більше інвестицій, які зростатимуть поетапно до 2023 року.

«Ця трансформація йтиме разом з порічним планом підвищення зарплати для всіх педагогів. Наша ціль - вийти до 2023 року на рівень чотирьох прожиткових мінімумів мінімальної зарплати педагога. Тобто йдеться про всіх освітян, які зараз оплачуються, починаючи з 9 тарифного розряду»,- пояснила міністр.

Освіта.ua
13.06.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Просто учитель
Выровнять зарплату Гриневич и зарплату молодого учителя!!! А действительно сколько она получает? И не стыдно ей иметь такую зарплату и говорить про зарплату учителей.
Против потроха
Как уже эта гребанная Гриневич достала. Вместо того чтобы поднять зарплату всем учителям она занимается хернёй. Значит опытным учителям достаточно поднять зарплату на 10,%,., Так может всё-таки нужно достойно увеличить зарплату всем учителям, а не сравнивать молодых и учителей которые долго проработали. А образовательная реформа от гриневич-это жесть. Очень надеюсь, что после выборов эту дуру уберут.
зоряна
Інколи молодий вчитель працює в стократ краще як вчитель "методист" ( по знайомству). Потрібно , щоб зарплата вчителя була високою і однаковою для всіх . А от надбавки були від 10 до 100 відсотків на основі незалежної сертифікації. Як учитель пройшов сертифікацію - таку надбавку і має. У сертифікації ж передбачена перевірка знань та компетентностей учителя і оцінка його діяльності учнями . колегами і громадськістю . Щоб кожен отримував , що заслужив. І якщо надбавка буде вагомою , то і педагоги будуть зацівлені у підвищенні своїх знань.А така сертифікація , яку пропонують зараз - нікому не потрібна , бо за ті "гроші", які вчитель отримає за неї і напрягатись не потрібно .
Петро
Для зоряна: Особливо важливим критерієм оцінки роботи вчителя є оцінювання його діяльності Учнями, їх батькамиі ГРОМАДСЬКІСТЮ. Вплив останньої добре прослідковується у новостворених ОТГ. Пригадайте 100 порад для вчителя В. Сухомлинського, який писав, що робота вчителя у відповідності до учня може проявитися через 5, 10 і навіть 15 років після закінчення ним школи. В Україні потрібні результати на вчора. Отже, вчітеся мислити критично.
Коментувати
Наталія
у початківців навантаження 22-24 години, у вчителів основної школи 17-20 години. Вони отримують більше ніж ми!
віталій
Для Наталія: ставка 18 годин
Коментувати
Метикувати тра
Ліквідувати тарифну сітку? Нахрена!! Змініть розмір ставки для молоді і не чудіть, якщо не розбираєтесь в елементарному . І ще- перерахуйте всю сітку - в основу покладіть мін зарплату- і буде все ок, як по Закону!! А для чого ці розмови про відміну Сітки ? Щоб Мінфін міг кинути три копійки, а Ви самостйний директор діліть , як хочете... а ділити нічого !! Це лукавство.
віталій
Для Метикувати тра: скоро цю пані реформують.маю надію, назавжди
Коментувати
саньок
Гриневич породжує ненависть між учителями. Молодь! Та не вірте ви цим брехням. Ущимити доовідчених - це форма геноциду. Ніхто не піде проти Конституції ради того, щоб ця ще покрасувалася з екрану. А ви купляєтесь на обіцянки, скубетесь між собою. Це не гідно учителя.
ммм
Для саньок: шопопало. якщо у голові немає, то там нічого породжувати ненавість. вона сама виникає від рагульності і кугутності.
Коментувати
Олексій
А що там пані Гриневич забули про "творчу" відпустку для вчителів? Обіцяне декілька років тому нам до кінця світу чекати?
unforgiven 2
Міністру освіти - мінімальну зарплату і відповідальність, в знак солідарності до вчителів.
Witalina
Молодий вчитель - спеціаліст повиненн мати ГІДНУ ЗАРПЛАТУ!!! На підготовку уроків молодий спеціаліст тратить більше часу, ніж досвідчений. І витрати внього теж більші. І енергії тратить думаю більше. Я вважаю дискримінаційною з.п. молодого вчителя і , навіть, такою, що принижує його як людину. Потрібно бути цілковитим "дурнем, щоб іти працювати на 4-5 тис.грн. (навіть якщо любиш дітей і професію)
Володимир
Раніше пані Гриневич вихвалялася своїм неймовірним досягненням, коли у Закон "Про освіту" заклали норму про те, що заробітна плата педагогічного працівника має становити не менше трьох мінімальних розмірів оплати праці в Україні. Тобто таким має бути оклад молодого спеціаліста у дошкільному закладі. У такому разі молоді педагоги, мабуть, не сприймали як несправедливість, що їхні колеги зі стажем, категорією, званнями отримують дещо більше. Щоправда, цю норму закону відтермінували начебто на декілька років... Тепер, схоже, вирішили, що підстаркуватим вчителям буде того забагато, все одно - нікуди вже не подінуться і будуть працювати у школі до пенсії. Після багатьох років тяжкої праці, великих зусиль задля отримання вищою категорії та звання вчителя-методиста такі пропозиції міністерки сприймаються дуже образливо. Ще раз повторююсь, що урядовці мають забезпечити виконання своєї ж обіцянки: три мінімальних зарплати молодому спеціалісту і далі, відповідно до кваліфікації й стажу. Інакше - вони не мають права бути у владі, ні в уряді, ні у парламенті...
iwan
это,что маразм на очередные т.н, реформы - такие дела делаются в тиши, без словоблудия. Завидное беззубое преклонение перед янками
Родион
Перед виборами ще багато чого наобіцяє пані Гриневич. Та вчителі розуміють справжню мету цієї "турботи".
Kira
Думаю, якби вчитель отримував гідну зарплату, то не було б таких сварок і поділу "молодий"- "немолодий". Всіх можна зрозуміти: молодим потрібно дітей народжувати, на ноги ставати, а досвідченим шкода своєї титанічної праці, щоб отримати ті категорії та звання, хочеться, щоб їх досвід та зусилля поціновувалися. Живемо сподіванням , що новий міністр чи міністерка не буде популістом. Бо все так складно говорить пані Ліля, а почалась відпустка, отримав ті, копійки і розумієш, що , якщо тиждень відпочинеш на морі, то до осені вже не дотягнеш. Образливо. Хіба ми не заробили?
Віка
Пропоную закрити садочки на страйк, нехай в кабінет до неї дітей ведуть, а ми її скинемось на зарплату в 3200!!!
Оракул
Будь які рухи на такому рівні повинні супроводжуватися серйозною підготовкою питання. Висловлювати ідеї, які базуються лише на власних думках і переконаннях, а не на науковому обґрунтуванні, є неконструктивною позицією. Досить експериментів та говорильні - освіті потрібні професіонали.
простий вчитель
Різниця у зарплатні між спеціалістом і вищою категорією - 100$. І це називається "ВЕЛИЧЕЗНИЙ" дисбаланс???
pospishaiko
районо, гороно, облоно і МОН - ліквідувати. Бюджетні гроші на освіту перераховувати на цільові рахунки учнів, з яких вони будуть сплачувати послуги вчителів.
Sabrina
Таааааак, Гриневич снова фонтанирует новыми идеями и мечтами. Теперь, кто виноват, что молодежь не хочет идти в школу? Правильно, старшее поколение учителей! Ловко манипулируя словами, мадам снова дает пустые обещания. "Есть проект реформы", "инвестиции в 25 млрд гон на следующий год"... Укажите источник инвестиций размером в 1 млрд дол!!! Или Вы планируете перераспределять существующие зарплаты? Хитро!!! Где были Ваши реформы год назад? А как жареным запахло, то вот вам и реформы, инвестиции найдутся! Кто инвестирует в образование Украины? Марсиане? Ах как же хочется в новый парламент, да еще на пост министра, желательно. Да, мадам Обещалкина? Манипуляторша...
все буде добре
Коли я, вчитель вищої категорії, їду в міському транспорті та читаю об’яви про роботу будівельників та ін. з зарплатою 12-15 тис. стає прикро, так ,хай будівельники отримують таку зарплату , їх праця важка, без сумніву, як і ін. робітничі професії, але ж медики. вчителі, люди з вищою освітою, це справді еліта, як тільки свято День вчителя, то нам співають такі діфірамби співають, СЛАВА вчителю бо виховує майбутнє держави, а зарплата 7-8 тис. ГАНЬБА ТАКІЙ ВЛАДІ. піні міністерко, цікаво, а ви читаєте ці коментарі, дайте відповідь, не ховайтесь.
Віта
20% обещанных за престижность не платят, за замены уроков не платят, одни обещания.