МОН запропонує підняти зарплату молодих учителів

У відомстві планують залучати в учительську професію талановиті молоді кадри

МОН запропонує підняти зарплату молодих учителів

Міністерство освіти опрацьовує питання реформування механізму оплати праці вчителів. Про це в ефірі 5 каналу повідомила міністр освіти Лілія Гриневич.

«Зараз ми працюємо над однією інновацією, яка може бути запроваджена з 2020 року, якщо у нас буде нормальна Верховна Рада, яка здатна думати про освіту. Ми хочемо зробити реформу оплати праці вчителів і суттєво підняти оплату праці молодих вчителів», - сказала Гриневич.

За її словами, необхідно залучати в цю професію талановиті молоді кадри.

«А на таку зарплату, яка вона сьогодні, молоді талановиті кадри не хочуть йти. Тому це буде досить серйозна зміна, ми її зараз плануємо, обговорюємо навіть в бюджетній декларації з урядом», - повідомила міністр.

Освіта.ua
06.05.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Учителька
Цікаво, а для неталановитих не підвищать, чи як? І чи для підвищення зарплати будуть визначати, хто талановитий, а хто ні? У "талановитості" сучасних випусників педвишів не сумніваюся, бо заочно здобувала другу вищу освіту на філфаці й мала нагоду складати вступні іспити на 5 курс із бакалаврами зі стаціонару (кращими студентами факультету, до речі). Із усіх присутніх на екзамені лише я (перша освіта історія-правознавство) і моя одногрупниця теж з 2-ї вищої (облік і аудит за першою освітою) розібрали просте речення з однорідними членами як просте, решта - як складне з 4 частин))) А на консультації до держекзамену з літератури викладачка настійливо радила на "рятівні питання" типу "Вірші - це лірика?" кивати головою і впевнено казати "Так!", бо "екзаменовані" з першої підгрупи не змогли правильно відповісти навіть на такі "каверзні" питання)
Дарія
Доброго дня. Пропрацювала викладачкою в ПТУ 3 роки, здобула 2 категорію. Зараз постало питання куди далі рухатися. Не певна, що хочу працювати у сфері освіти... Дуже засмучує з/п. Якщо тут є ті, хто вдало перевчився, будь ласка порадьте професії (маю диплом магістра біології). І яка приблизно з/п буде у мене, якщо піду у школу працювати? Не знаю, що робити, відчуваю потребу змінити місце роботи... Можливо це емоційне вигорання. Я постійно підвищую свій рівень, ходжу на курси, читаю поради для молодих вчителів, але все одно не почуваю такого бажання ходити на роботу, як раніше... Я раніше просто летіла на уроки, а зараз ледь встаю з ліжка. Дуже шкода відмовлятися від мрії бути вчителькою, думала про перекваліфкацію в галузі спецосвіти, вивчила жестову мову. Може хтось знає як влаштуватися тьютором чи асистентом вчителя. Яка з/п? Я перебираю варіанти... Відчуваю, що мрія бути вчителькою мала залишитися в дитинстві, а я даремно потягла її в доросле життя. Будь ласка допоможіть.
Sabrina
Для Дарія: Тут играют роль многие обстоятельства личного плана. Замужем, не замужем, возраст, наличие детей, какая у мужа работа. На каждую ситуацию свой "рецепт". Место жительства важно. Становится тьютором по подготовке к ЗНО... Биология не настолько востребована, чтоб с нуля в это сейчас идти. Языки иностранные знаете? Очень много нюансов... Семья что советует?
Коментувати
Witalina
На таку зарплату НЕ БАЖАЮТЬ йти у школи навіть НЕ талановиті! При цьому ставленні і вимогах до вчителя, при цій безправності вчителя і розбещеності учнів, тільки НАДВИСОКА з.п. молодого вчителя ( в межах хоча би 10 мін.зп.) МОГЛА БИ МОТИВУВАТИ молодь йти працювати у школи. А так , пенсіонери будуть працювати до поки зможуть ходити. І дякуймо їм !
Олекса
Стали відомі зарплати членів ЦВК за організацію другого туру президентських виборів за березень, за один месяц: 222012 - 211942 грн. Скільки треба "пахать" вчителю, кандидату наук, доктору наук щоби отримусати таку зарплату от Порошенка, Гройсмана. Відповідь - 2 - 4 роки. Скільки можна терпіти цю мерзену владу - владу бариг Порошенка - Гройсмана. Кфаліфікація вчителів, вчених вища чим у ставлеників - прислуги Рошен режиму, а отримують вони від влади копійчані зарплати, найнижичі у Європі і Азії. https://newsone.ua/news/economics/stali-izvestny-zarplaty-chlenov-tsik-za-orhanizatsiju-vtoroho-tura-prezidentskikh-vyborov.html
Родион
Для Олекса: Окремі вчителі теж не погано заробили на виборах, працюючи в сітці ПП. А директори , які керували процесом в населених пунктах на порядок-два більше.
Всевидящий
Для Олекса: А какая " райская жизнь" у глав ОТГ,если б Вы знали! Зарплата 30 тысяч,премия 30 тысяч ежемесячно,командировки за границу по 5 раз в год, " отмыв" бюджета на каждой сделке, одновременное занятие бизнесом( но он записан на подставных лиц), приобретение за год 2 квартир в большом городе,2 машин и много ещё чего. И никаких проверок и аудита! Главы ОТГ-это местные князьки,которые творят,что хотят!
Коментувати
Тарас
Зарплата підвищена смішно. Працю в університеті аситстенотом сумісником і фахівцем ледве за 5.500 перевалює. А на додачу ще як офіцера запасу призивають і нікого не турбую що працюю в університеті асистентом. Які зміни на краще, коли і для кого?.
Іванна
В нас депутати міської Ради проголосували за зняття 15%за престижність праці.Бо нема гроше на зарплату.Тому не розказуйте з Київських трибун,що реформуєте освіту в державі.Дітей у класах міських шкіл повна рукавичка,безкоштовне харчування відмінили(брак коштів ),виплату зарплат ділять на три частини і здійснюють із затримкою.Промовчу про те,що підручники для 1 класу завезли наприкінці жовтня.З того,що обіцяли для НУШ,дали процентів 15.Не думайте,що ми такі дурні,як ви мудрі.
Кузьміч
Багато чого можна наобіцяти перед відставкою...
111
Такого хитрожопого міністра ще, мабуть, у цілому світі не було: скільки при владі, стільки і трубить про підвищення зарплат: вже старенькі пенсіонерки проходу не дають, все розказують що учителям знов підвищують зарплату. А вона - на 5% зарплату збільшила, а 20%-забрала. Де обіцяні надбавки за нуш? Тепер знову зібрала до старих - ще 2арміїї нових чиновників. Виявляється на це у неї гроші є,а учителям - немає. А це, взагалі, вершина цинізму-давайте у вчителів, які все життя пропрацювали заберем зарплати, а молодим спеціалістам-добавимо. А сама ж Гриневич прекрасно знає, що молодь не йде в школу і не піде через неї-Гриневич і її дурні реформи,через те, що вона-Гриневич нацькувала дітей і батьків проти учителя, перетворила роботу учителя на пекло. Тобто і плати начебто не треба буде. Цікаво, якщо я перекваліфікуюся у мої 46років,я буду старим спеціалістом чи молодим? Гриневич точно може претендувати на перемогу у номінації "Сама безглуздіша інновація і пропозиція від міністра освіти у світі"
пао
ой, я вас прошу, наобіцяти багато розуму не потрібно, молодих людей підвищенням в 150грн ви не заженете в школу, прийміть закон щоб вчителем могли бути хто-завгодно приберальниця школи наприклад, або нехай діти ходять в церковно-приходські школи і там навчаються чи ще щось таке. Ви ж вмієте, ви ж можете, у вас ідей в міністерстві огого.
Тетяна
Треба не тiльки пiднiмати зарплатнню,але ще i зробити учителю захист вiд неадекватних батькiв. Деякi поводяться наче у крамницi
ййй
"якщо у нас буде нормальна Верховна Рада" відчуває, що ії місце просто палає і хоче за рахунок якоїсь подачки залишитись. Краще платіть 3 зарплати, як написано у законі, а потім запроваджуйте інновації, але ні - будуть займатися пустословством до кінця. Одне добре, що недовго їм залишилось.
Ольга
Заробітна плата молодого вчителя на 18 годин складає 4600 грн. Звісно, що мало хто піде. По телебаченню показують, що середня оплата праці 7000-8000 грн, цікаво де? Не на Україні мабуть.
Макс
Для Ольга: які 4600 ? якщо молодий спец отримує мінімалку , за чисті 18 годин
1111
Для Ольга: 7000 - це не зарплата молодого вчителя, а середня заробітна плата по освіті. Яка складається не лише з заробітної плати молодих вчителів та вихователів ди.садочків (мінімалка), а й вчителів з 30% вислуги (яких більшість, бо вигнати зі школи старих вчительок ніхто не здатний), й зарплати науково-педагогічного персоналу вищих закладів освіти, й заробітної плати директорів, які часто мають все по максимуму (надбавку педагогічну 30%, надбавку за складність 50% та премію 100%). У нас в коледжах за січень-бересень середня заробітна плата становила майже 6000 грн.
саньок
Пройде час і Ви станете старою вчителькою з 30% вислуги. А до школи прийде якесь учителька, що не має уявлення про культуру і порядність і скаже, що пора вигнати. Земля кругла.
Коментувати
Юрій
Тобто пані Міністр визнала ВРУ - не дієздатною у питаннях освіти .