Батьки не мають купляти форму конкретних виробників

За словами міністра, дитину не можуть примушувати купляти конкретну шкільну форму

Батьки не мають купляти форму конкретних виробників

Батьки не мусять купувати друковані зошити та мають право впливати на вибір шкільної форми дитини. Про це в ефірі програми «Сніданок з 1+1» розповіла міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

«Я хотіла б попередити батьків, що ви зовсім не зобов’язані, наприклад, купувати якісь додаткові друковані зошити, якщо вам кажуть за це платити. Можна і в звичайному зошиті писати, головне, щоб був підручник або роздатковий матеріал від вчителя. Йдеться про те, що дуже часто навколо навчання в школі крутяться різні бізнеси. І ці пропозиції – і те купити, і те, і те – дуже часто якраз стимульовані зовні для того, щоб заробляти гроші. Тому до цього потрібно ставитися дуже критично», – зазначила Лілія Гриневич.

Також, за словами міністра, школи не можуть змушувати батьків купляти форму конкретних виробників, а батьки мають бути допущені до вирішення питання щодо запровадження та формату шкільної форми у закладі.

«Звичайно, школа має право вирішувати, яку вона має шкільну форму. Як правило, вашу дитину не можуть примушувати купляти конкретну шкільну форму, а домовляються, наприклад, що ходять у темному низі та має бути світла сорочечка, а вже колір чи крій не є особливо важливим. Що батькам також потрібно пам’ятати – ви є дорослі люди і повинні мати вплив на ці питання в школі», – пояснила Лілія Гриневич.

Освіта.ua
31.07.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Павло Іванович
Доки вчитель буде жебраком? Поставили зарплату в залежність від прожиткового мінімуму(станом на 1 січня року), а не від мінімалки.Навіщо приймати закон про світу,якщо всім зрозуміло, що стаття про зарплату вчителя не буде виконуватись? В старому законі хоч 1 день виконувалась ст.57? НІ! І вновому не буде...Допрацюємо до пенсії, а нам скажуть-ви її не отримаєте, бо не заробили...До того йде..
Українка
Шановна пані Гриневич яка різниця у якій формі дитина за якою партою сидить ...Це все зовнішні фактори ...А нам треба поміняти відношення суспільства до освіти ... Показати , що якщо дійсно ти освічений, ти краще заробляєш краще живеш. А поки цього не буде ніякі ваші реформи не поможуть Треба поміняти менталітет людей а це важко
реформи
Для Наталя: А ви попитайте у цієї міністерки Гриневич, за які кошти вона придбала машину - AUDI-8 у травні цього року, ринкова вартість якої на ринку близько 150 тис. дол., по якій схемі привезла із штатів, через яку офшорну компанію, на кого зареєстрована … Багато запитань, сільські школи виживають, у багатьох вже стелі падають. Коли вже прокуратура з Набу дійсно виведуть цю корупціонерку на чисту воду...
Наталя
Панове, а ви біографію міністра знаєте? І в школі працювала, і мама ще досі вчителює, і чоловік завучем в одній з київських шкіл. Гриневич знає гострі проблеми школи у стократ краще, ніж всі її попередники разом узяті.А критикувати завжди легше, ніж робити реальну справу. Питання матеріально-технічного забезпечення шкіл належить до компетенції місцевих органів влади, ставте їх перед своїми районними й міськими чиновниками й депутатами. На місця пішли величезні кошти !!! Запитайте у свого місцевого керівництва, як вони використовуються?
Геометрія
"...головне, щоб був підручник...", хоча б з 2-го семестру))(забула додати Пані Міністр). Цікаво коли, дійдуть підручники до 1,5,10-ти класників?
Родион
ЦИТ:"навколо навчання в школі крутяться різні бізнеси". Пані, Ліліє, чому не бачите багаторічного бізнесу свого заступника на "звіриних" конкурсах ?
Дарья
Да,уж...Министру не мешало бы перед своей должностью,поработать в школе,лет так 10 или 20...?!
Володимир
Друковані зошити - це не зло! Це здорова альтернатива слабкій роботі МОН, яке не бажає конкуренції. А хороша конкуренція народжує якість. Я залюбки прийняв би якісну монополію освіти!
Учитель
Це скільки вчителю треба витратити грошей, щоб кожній дитині надрукувати контрольну роботу на декількох листках. Якщо в класі 30 дітей, то на тестову роботу буде витрачена приблизно пачка паперу. А клас у вчителя-предметника не один. Фарба для друку теж не дешева. Це й у розвинених країнах світу таке відбувається?
Де
Для Учитель: Попросить ученика сфотографировать на телефон раздаточный материал или скачать пдф. В развитых странах школы учителям предоставляют все материалы + принтер с бумагой. Если Вы учитель англ., можете в Китай поехать работать, посмотреть как там это организовано. Но школы там с 9 класса платные, но это не много и официально. А когда учителя продают материалы в школах - это неправильно.
Учитель
Для Де. Я теж за те, щоб нашим учителям безкоштовно виділяли методичну літературу, принтер, папір, технічні засоби, наочні матеріали. А дидактичний матеріал творчий учитель підготує самостійно.
Майбутній учитель
Так у розвинених країнах учителі друкують матеріали учням, учні не витрачають час у школі і вдома на писанину конспектів, а роблять лише практичні завдання, також така система дає змогу підлаштуватися під учня індивідівідуально чи під группу учнів, а не так, премо по программі, хто недопетрав ваші справи. Також вчителі самі (ручками) роблять навчальні ігри для дітей, самі вирішують, як сьогодні вони будь вивчати ту чи іншу тему
Коментувати
Л
А вчителю хто дасть роздатковий матеріал, принтер, папір, ноутбук, фарбу, мабуть, МОН.
Станіслав
...або роздатковий матеріал від вчителя - це круто від пані Гриневич
Ліза
"Роздатковий матеріал від вчителя"- пані Гриневич коли небуть цікавилася звідки він береться? Так от, вчитель за ВЛАСНІ ГРОШІ купує папір, за СВОІ ж КОШТИ заправляє принтер і роздруковує!!! Нормально? Слава НУШ і меністерським реформаторам, що за стільки років поняття немають як і чим живе школа.
Виктория Владимирова
Для Ліза: +100%! А ще і принтер та ноут купує за свої грощі.
Світлана
Повертаємося у минуле століття, коли вчитель прописував зразки букв першокласникам. Круто! Чим ще займатися вчителю вечорами?
Женя
Да що ви кажете, прям за свої гроші. Кожен клас купує пачку паперу. Така практика, що в міській, що в сільській школі.
Коментувати