Чи варто школам відмовлятись від шкільної форми?

Беріть участь в опитуванні Освіта.ua щодо обов'язковості носіння учнями шкільної форми

Чи варто школам відмовлятись від шкільної форми?

Адміністраціям столичних шкіл доручили впродовж двох наступних місяців провести обговорення питання доцільності використання учнями шкільної форми з представниками органів самоврядування закладу освіти.

У столичному освітньому департаменті зазначають, що рішення про вільний вибір шкільної форми учнями навчальних закладів ухвалене з метою уникнення їх можливої дискримінації.

Освіта.ua
11.10.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Петро Стариків
Якщо має бути форма для учнів,то нехай введуть форму для вчителів.Ще Лєнін відмінив шкільну форму не через свободу вільно одягатись,а через неможливість тодішньої держави одягти школярів.
eBook
Для Петро Стариків: Як відрізняти військових? Як вдягаються міністри та депутати? Є про що задуматись, коли більшість учнів не відрізнити від бомжів, сутенерів чи наркодилерів, а учениць - від хвойд чи пацієнток. Дарма, що низька самооцінка, адже якщо називатися орлом і всі поруч будуть заохочувати, все одно не полетиш як орел.
Коментувати
Sergey
Вам потрібен "інкубатор". Ще при совдепії більшість піонерів носили галстуки в карманах. Хоча вона трішки і дисциплініровала учнів. Не було різниці між заможними і бідними.
Батьки
Знов за рибу гроші! МОН краще б звернуло увагу на якість шкільної освіти, а не на одяг (людина повинна мати індивідуальність, а ми все намагаємося залишитися в стаді) та на совдепівське відношення вчителів до учнів!
Сергій
Ніяк не можете перебороти тих залишків комунізму, невже всім подобається маса "чорних чи бордових дітей"? Чому школярі не можуть ходити так як їм хочеться? Та й не справа в тому, половина батьків школярів не можуть цю форму купити, дитина росте з кожним роком, особливо в шкільні роки, приходиться купляти кожного року. Це дурня!!! Освіта.ua перше надайте відповідні умови навчання школам, а потім говоріть про питання шкільних форм. Шкільна форма дитину розумною чи красивішою не зробить!!! А бути масою це не принцип ХХІ століття. Краще складіть критерії одягу. Наприклад спідниці ті, що не до колін, светри не з глибоким декольте, ось і все , протилежно і для хлопців.
N
В большинстве школ нашего города школьная форма в последний раз была при советской власти. Но мало кто, особенно родители, в восторге от отсутствия формы - надо покупать, по крайней мере, 5 ежедневных комплектов одежды, ведь у детей родители не нищеброды, чтобы каждый день отправлять деток в школу в одном и том же... Вот и подумайте, что дешевле...
N
Для N: Кроме того, к качеству образования у многих есть достаточно много нареканий, но это не значит, что его надо отменить.
Коментувати
Sergik
Форма має бути якісною, зручною і комфортною! Але вона мусить бути!
Tina
На мою думку форма не є обов’язковою, але якісь рамки щодо одягу повинні бути, тому що дівчатка часто одягають спіднички по самісінький "комунізм", високі підбори і такі декольте, що, пардон, у хлопців цілісінький урок очі не на дошку дивляться, в в ті декольте.
Українська вчителька
В країні, де діють закони, де за корупцію саджають, а не відпускають "під домашній арешт", щоб підсудний сам вже втік за кордон, то безумовно форма в школах потрібна! Вона дисциплінує, упорядковує життя учнів! АЛЕ!!! У нашій країні все наверле! Тому я голосую ПРОТИ!!! Бо якщо ту форму не можуть собі дозволити абсолютно всі українці ( а за ціною-це ніби якісь предмети розкошу для збіднілих верств),то про що ми тут говоримо? Візьміть калькулятор і порахуйте, а потім дізнайтеся про доходи укр.родин! Та що там говорити, якщо шкільна форма "б’є" по кишенях навіть родини вчителів, де є діти? Спустіться на грішну укр. землю, шановні чиновники!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Дайош свободу!
Оце надважливу для обговорення тему підібрало навколошкільне товариство! Мабуть мамаші, чиї чада вже роги на голову готові вчепити, місця для них школі від розкоші не знаходять-от і підняли темку! А може варто, все-таки, звернути увагу на те, що в нас всі поголовно виделки й ножа в руках тримати не навчені, а під тими довгими нігтями болото невимите по кілька днів носять! Може доцільніше тих дві години, які витрачені на манікюр в перукані, витратити було на те, щоб до уроків підготуватися? Вже учні перестали переписуватися в месенджерах під час уроку?Вже туалетний папір в школах є? вже унітази чисті та ще й з кришками?
Світлана
Для Дайош свободу!: Перш ніж звинувачувати у невігластві та безкультур’ї інших, зверніть увагу на себе і навчіться як мінімум двом речам: чемно і без образ спілкуватися, а також грамотно, без помилок писати.
Коментувати
Дайош свободу!
Нам вже й таблиці множення в 9 класі нафіг не треба- дайош наклеєні нігті і вії з 5 класу!..Дайош взуття на каблуках з 4 класу!, Дайош перефарбоване в три кольори волосся і зачіски ерокеза! Пірсінг і тату в носа, вуха щоки, брови і в язика! Дайош топики вище пупа і прозорі блузки, штани з дирами на сідницях і на тестісах!Дайош шорти і стринги в жару для всіх: учнів, вчителів і їхніх батьків!..Браво, справжньою дорогою веде нас в НУШ нове міністерство з прогресивними ідеями!..Гарний початок створенню нового освітнього простору! А далі давайте "вільне кохання", хіппі повернемо, бо джинси з тріщинами між ногами вже в ходу давно!)))) Цирк, а не тема для обговорення!..А як себе має почувати в такому класі клоунів і папуг дитина, в якої немає крутої дебілки, перснів на пальцях і інтимного пірсінгу? Який вигляд повинна мати вчителька тоді? Теж сідниці й бюст виставляти навипуск? а що чоловіки-вчителі мають показувати?всім-ТІЛЬКИ ЗРУЧНИЙ ТА ВІЛЬНИЙ ОДЯГ! А ДЛЯ ЧОГО Ж ТОДІ ДРЕС-КОД В ООН?
Світлана
Для Дайош свободу!: ЩО ВИ НЕСЕТЕ?!!! Звідки стільки злості і ненависті до сучасних дітей? Ведеться досить толерантна дискусія з приводу обов*язковості носіння учнями піджака, сорочки, краватки, блузки і т. п. До чого тут інтимний пірсинг і вільне кохання? Якщо ви працюєте в школі, мені дуже жаль ваших учнів. Р.s. Коли звичайна українська школа набуде статусу ООН, тоді і поговоримо про повернення ділового дрес-коду.
Tetiana
Для Дайош свободу!: Як же ви живете з такою ненавистю до людей? Це ж навіть для здоров’я шкідливо...
Anna
Для Дайош свободу!: учусь в университете, дресскода никакого, но почему-то ничего из описанного вами не наблюдаю, кроме разве что цветных волос (от розового к синему))) но лично мне подобные ребята нравятся, очень поднимают настроение.
Коментувати
НіДиктатурі
Тільки зручний та вільний одяг. На вибір дитини, такий, в якому дитина буде почуватися комфортно, який буде своїм виглядом- покращувати настрій дитині, а не навпаки! Родичі розповідають, що в американській школі дитина може прийти на урок у футболці та простих трикотажних штанях, тут головне/ щоб дитина була вільна! І є уроки, які діти слухають, сидячи на килимку- щоб розвантажити хребет! Зодом ці діти живуть щасливо, мають гарну оплачувану роботу і ніхто з них не тягав пакети з формою , щоб перевдягалися в ТУАЛЕТІ(!!!), бо коли фізкультура, то всеодно треба перевдягалися в діловий стиль!!!
Олександр
Форма то форма,але без обману.На всякий випадок нагадаю,що радянська шкільна форма,незважаючи на її незграбність, була пошита з натуральних тканин.Що ж пропонують виробники сьогодні? Хто може сказати з якого матеріалу шиється та форма? А от ціна на неї "натуральна".
Анжела
Так. Нам вчителям набридло вимагати форму від батьків, які ледь-ледь кінці з кінцями зводять. Одяг повинен бути пристойним, без всяких відвертих частин і все.
Tetiana
Для Анжела: Та мало того що батьків за форму треба агітувати, то потім постійно або дітей тираниш, щоб ту форму носили, бо вони всіма правдами і неправдами намагаються прийти в чомусь іншому, або від адміністрації триндюлей вигрібаєш, що не всі в класі правильно вдягнені(((
Коментувати
Андрій
Форма,и тільки форма!а те що зручно носіть вдома,у віхідний,святами,кому важко купити її держава повинна допомогти в цьому.
Світлана
Для Андрій: А чому в школі дитині має бути незручно? Ви ж не ходите на роботу у тому, що вам не подобається і приносить дискомфорт, а чому діти повинні терпіти?
Tetiana
Для Андрій: Для чого?! Кому це потрібно і який в тому сенс? Лише щоб було так, як колись, чи по вашому діти взагалі мають терпіти незручності та страждання?
Коментувати
Світлана
Як на мене, однозначно - НІ !!! Як вчитель і мама двох школярів можу сказати, що форма - це пережиток минулого. Сучасне суспільство потребує вільних, креативно мислячих людей, а однаковим одягом ми знову заганяємо нове покоління у якісь (незрозуміло ким і для чого видумані) рамки. Основний аргумент прихильників уніформи - вона дисциплінує і нівелює соціальну нерівність - не витримує ніякої критики. Скажіть, будь ласка, чи стане двієчник, одягнений у костюм з краваткою, вчитись краще? Майже двадцятирічним досвідом роботи в школі доведено, що ні. Те ж саме стосується і цілеспрямованої відмінниці, яка знає, чого хоче досягти та впевнено іде до своєї мети . Джинси і зручний светр абсолютно не змінять її ставлення до навчання.
Світлана
А щодо соціальної нерівності, то, зважаючи на ціну, шкільна форма уже давно перетворилася на предмет розкоші і суттєво б’є по гаманцю батьків. Скажімо, збираючи свого п’ятикласника, я витратила: 1000 грн костюм+ 300 грн додаткові штани (1 штани для хлопця - не варіант)+ мінімум 2 сорочки по 250 грн+ краватка - 50 грн. В сумі - 1850 грн, і це не враховуючи шкарпеток, нижньої білизни, взуття і т.д. Крім того, мені треба подумати про окремий одяг, якщо дитина ходитиме в художню, музичну школу, на гуртки і т.д. Якби форми не було, цей одяг можна було б не роз’єднувати. А тепер порахуйте, чи зможуть соціально незахищені сім’ї, якими прикриваються прихильники шкільної форми, усе це придбати. До того ж, звичайний одяг у декілька разів дешевший від шкільного. От і доводиться дітям із бідних родин ходити у шкільній формі із комісійного або секонд-хенду, соромлячись своїх однокласників. Подумайте, чи не почувалися б вони впевненіше, одягнувши хай і недорогу, але нову кофту із джинсами? А ще - шкільна форма - це дуже незручно,...
Світлана
А ще - шкільна форма - це дуже незручно, особливо в зимовий період, коли доводиться одягати ще й теплу кофту під піджак, а зверху - куртку. До того ж, сучасні куртки, як правило, пухкі і об’ємні. Спробуйте так одягнутись і пройтися містом, проїхати в громадському транспорті, додайте до цього ще 5-кілограмовий рюкзак на спині. Уявили? Зручно? А тепер подумайте про дітей, які змушені все це терпіти заради того, щоб комусь створити гарну картинку в класі. І аж потім вирішіть, потрібна шкільна форма чи ні.
Коментувати
За форму
Кожен день білий комірець у школяра. Що тут поганого? А якби ще й школяр сам мав би про це подбати ! 5 білих сорочок сину на весь наічальний рік і святий спокій!!
Tetiana
Для За форму: А ви не подумали, що хлопчику в сорочці цілісінький день дуже не зручно. Діти люблять рухатися і тому, як на мене, практичніше буде футболка чи джемпер з еластичного матеріалу.
Anna
Для За форму: мне 18 ито не покупаю себе рубашки ибо в них неудобно, что уже говорить про детей которым 6, ни бегают , падают в результате чего через пол часа носки белая рубашка уже вовсе не белая
Шпилька
В костюмі незручно? Авжеж! Найзручніше в піжамі! І думаєте не ходять? Учениця, яка провчилась в американській школі рік розповідала, що ходять , і не виглядає це привабливо. Більшість американців і європейців одягаються просто, а наші учні або одягаються як на дискотеку, або приходять неохайно одягнені. І кожний день з цими учнями сперечатись, що прийнятне для школи, а що ні? Одяг їм батьки купують, і вчитель їм смаки не змінить.А на рахунок форми, можна домовитись про гарний і зручний фасон. або тільки про колір +діловий стиль. Все ж можна вирішити при бажанні. Діти навчаться носити діловий одяг, на екскурсіях вчителеві легше пильнувати дітей.
Коментувати
Irina Pasichnik
Спочатку привчаємо ходити у формі, бути таким як всі, а потім такими громадянами легше керувати, вони ж звикли ходити строєм. Північна Корея взагалі у формі ходить і вперукарнях 3 види зачісок дозволено.
Не Лексус
Для Irina Pasichnik: Ходити у формі і бути як всі - це зовсім різні речі. Крім Північної Кореї є ще і Південна Корея. І що з цього? Не переконливі аргументи, бо поверхові.
Коментувати
Irina Pasichnik
12 років з ранку до третьої години в формі... Остогидла ця армійщина. Зошити обгорнуті білими листами. Коли ж діти можуть бути дітьми, більшість часу вони проводять у школі і все у формі, як в армії.
За форму
Для Irina Pasichnik: а якщо без форми, то ви до третьої години вже 4 рази переодяглись?
Tetiana
Для За форму: Та досить вам... щодня в одному і тому ж, сказитися можна. При вільному вибору одягу можна колись в спідниці, колись в сукні, колись в джинсах прийти. Хоча діти найчастіше саме в джинсах та джемперах і ходять. Бо і практично і зручно, і на відміну від форми, за прийнятним співвідношенням ціна-якість.
Коментувати
Принципова
Шкільна форма як "уніформа", тобто "щоб всі були однакові", щоб один фасон для всіх, у одного постачальника, однієї якості - НЕ ПОТРІБНА! Спонукання батьків купувати за свої гроші річ, яка не подобається - це порушення прав, порушення свободи договору. Батьки дитини мають обрати одяг там, тієї якості і за ту ціну, яку вони вважають за можливе чи за потрібне. Якщо вважати за потрібне формувати діловий стиль одягу - достатньо "дрес-коду", тобто заборони на відверті блузки чи драні джинси. Для відчуття причетності до навчального закладу достатньо шеврону з емблемою.
Толерантна
Для Принципова: Хоч колись подумайте про дітей, а не лише про їх батьків. Об’явіть у школі конкурс серед дітей на кращу форму для школи, нехай діти підберуть кольори, фасони, фурнітуру для форми. І пошийте гарну форму школярам: декілька блузок на вибір, спіднички: в складку чи прямого фасону, краватку чи без неї, піджак чи ще щось. Чому форма має не подобатись? Форма - це зручно і дітям, і батькам. Проснувся, що надів -форму, і побіг в школу.
Anna
Для Толерантна: где вы видели детей которые хотят носить школьную форму, даже собственного пошива?
Світлана
Для Толерантна: Саме ті, хто проти шкільної форми, і думають про дітей, про їх зручність і комфорт. Чому ви впевнені, що діти захочуть ходити в "спідничках в складку чи прямого фасону" і т.д. Абсолютна більшість сучасних дітей обере джинси і зручний светр чи сорочку.
Коментувати