Osvita.ua Середня освіта МОН: тривалість уроків не має впливати на зарплату вчителів
МОН: тривалість уроків не має впливати на зарплату вчителів

У МОН надали роз'яснення щодо скороченої тривалості уроку для учнів початкової школи

МОН: тривалість уроків не має впливати на зарплату вчителів

Скорочення тривалості уроку не є підставою для зменшення норми часу, що передбачається на вивчення предмета, і не є підставою для зменшення норми часу для оплати в розрізі чверті, півріччя або року. Про це йдеться у листі Міністерства освіти щодо скороченої тривалості уроку для учнів початкової школи.

Зокрема, у відомстві, посилаючись на закон «Про загальну середню освіту», наголошують, що тривалість уроків у перших класах становить 35 хвилин, у других - четвертих класах - 40 хвилин. Школа може обрати інші, крім уроку, форми організації освітнього процесу. Різниця в часі навчальних годин перших - четвертих класів обов'язково обліковується і компенсується проведенням додаткових, індивідуальних занять та консультацій з учнями.

Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти визначено, що ставки заробітної плати педагогічних працівників встановлюються виходячи із затрат робочого часу в астрономічних годинах (60 хвилин).

«Короткі перерви, передбачені між уроками, є робочим часом педагогічного працівника. Тривалість уроків і перерв встановлюється відповідно до положення про навчальний заклад. Скорочення тривалості уроку не є підставою для зменшення норми часу, що передбачається на вивчення предмета, і не є підставою для зменшення норми часу для оплати в розрізі чверті, півріччя, року. Збільшення кількості уроків у зв'язку із зменшенням їх тривалості не означає збільшення навчального навантаження, встановленого під час тарифікації», - підкреслюють у Міністерстві освіти.

Разом з тим у відомстві зазначають, що для збереження сумарного навантаження в астрономічних годинах учнів (навчального) та вчителів (педагогічного) при зменшенні тривалості уроків допускається збільшення кількості занять або навчальних днів. Збільшення кількості уроків у зв’язку із скороченням їх тривалості не має призводити до зміни педагогічного навантаження вчителів, установленого під час тарифікації.

«Зменшення тривалості уроків без збереження сумарного навчального навантаження учнів обов’язково обліковується і компенсується проведенням додаткових, індивідуальних занять і консультацій. Облік таких занять ведеться у класному журналі на спеціальній сторінці, де фіксується дата, тривалість, тема додаткового заняття або консультації, ставиться підпис учителя», - роз'яснюють у Міносвіти.

З метою створення сприятливих умов для організації відпочинку молодших школярів та збереження чинної норми педагогічного навантаження вчителів початкових класів у Міністерстві освіти рекомендують, відповідно, збільшувати тривалість перерв між уроками. У цьому у випадку додатковий облік і компенсація навчального часу не проводиться.

Освіта.ua
04.04.2018

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
вчителька
Хто придумує ці закони?Звідки вони беруть такі дурниці?Який облік? Люди спустіться на землю! Ще щоб не робили вчителі початкових класів?А як те що ми постійно (в тому числі і на перерві) перебуваємо з дітьми.Тому що це малі діти і 1 а то і 2 клас ми практично не залишаємо самих.То що ми ще мали б відпрацьовувати і вести чого облік?Написали 7 абзаців, а в результаті самі і дають рекомендації в кінці цього тексту ""збільшувати тривалість перерв між уроками. У цьому у випадку додатковий облік і компенсація навчального часу не проводиться.""?
початківець
Знаєте, краще зробіть тривалість уроків 45 хвилин у першому класі. За цей час я проведу 4-5 фізкультпауз, і все встигну зробити. І не займатимуся дурною писаниною про відпрацювання (колись таке вже було). Чому вчитель завжди крайній? І чомусь найчастіше - початківець...
Вчитель старших класів
Для початківець: зверніть увагу на останній абзац: збільшіть перерви і не мучайтесь
Заручники обставин
для Вчитель старших класів: теж хочемо не мучитись. Але збільшити перерви не можемо - друга зміна "підпирає"...
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!