МОН: тривалість уроків не має впливати на зарплату вчителів

У МОН надали роз'яснення щодо скороченої тривалості уроку для учнів початкової школи

МОН: тривалість уроків не має впливати на зарплату вчителів

Скорочення тривалості уроку не є підставою для зменшення норми часу, що передбачається на вивчення предмета, і не є підставою для зменшення норми часу для оплати в розрізі чверті, півріччя або року. Про це йдеться у листі Міністерства освіти щодо скороченої тривалості уроку для учнів початкової школи.

Зокрема, у відомстві, посилаючись на закон «Про загальну середню освіту», наголошують, що тривалість уроків у перших класах становить 35 хвилин, у других - четвертих класах - 40 хвилин. Школа може обрати інші, крім уроку, форми організації освітнього процесу. Різниця в часі навчальних годин перших - четвертих класів обов'язково обліковується і компенсується проведенням додаткових, індивідуальних занять та консультацій з учнями.

Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти визначено, що ставки заробітної плати педагогічних працівників встановлюються виходячи із затрат робочого часу в астрономічних годинах (60 хвилин).

«Короткі перерви, передбачені між уроками, є робочим часом педагогічного працівника. Тривалість уроків і перерв встановлюється відповідно до положення про навчальний заклад. Скорочення тривалості уроку не є підставою для зменшення норми часу, що передбачається на вивчення предмета, і не є підставою для зменшення норми часу для оплати в розрізі чверті, півріччя, року. Збільшення кількості уроків у зв'язку із зменшенням їх тривалості не означає збільшення навчального навантаження, встановленого під час тарифікації», - підкреслюють у Міністерстві освіти.

Разом з тим у відомстві зазначають, що для збереження сумарного навантаження в астрономічних годинах учнів (навчального) та вчителів (педагогічного) при зменшенні тривалості уроків допускається збільшення кількості занять або навчальних днів. Збільшення кількості уроків у зв’язку із скороченням їх тривалості не має призводити до зміни педагогічного навантаження вчителів, установленого під час тарифікації.

«Зменшення тривалості уроків без збереження сумарного навчального навантаження учнів обов’язково обліковується і компенсується проведенням додаткових, індивідуальних занять і консультацій. Облік таких занять ведеться у класному журналі на спеціальній сторінці, де фіксується дата, тривалість, тема додаткового заняття або консультації, ставиться підпис учителя», - роз'яснюють у Міносвіти.

З метою створення сприятливих умов для організації відпочинку молодших школярів та збереження чинної норми педагогічного навантаження вчителів початкових класів у Міністерстві освіти рекомендують, відповідно, збільшувати тривалість перерв між уроками. У цьому у випадку додатковий облік і компенсація навчального часу не проводиться.

Освіта.ua
04.04.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
вчителька
Хто придумує ці закони?Звідки вони беруть такі дурниці?Який облік? Люди спустіться на землю! Ще щоб не робили вчителі початкових класів?А як те що ми постійно (в тому числі і на перерві) перебуваємо з дітьми.Тому що це малі діти і 1 а то і 2 клас ми практично не залишаємо самих.То що ми ще мали б відпрацьовувати і вести чого облік?Написали 7 абзаців, а в результаті самі і дають рекомендації в кінці цього тексту ""збільшувати тривалість перерв між уроками. У цьому у випадку додатковий облік і компенсація навчального часу не проводиться.""?
початківець
Знаєте, краще зробіть тривалість уроків 45 хвилин у першому класі. За цей час я проведу 4-5 фізкультпауз, і все встигну зробити. І не займатимуся дурною писаниною про відпрацювання (колись таке вже було). Чому вчитель завжди крайній? І чомусь найчастіше - початківець...
Вчитель старших класів
Для початківець: зверніть увагу на останній абзац: збільшіть перерви і не мучайтесь
Заручники обставин
для Вчитель старших класів: теж хочемо не мучитись. Але збільшити перерви не можемо - друга зміна "підпирає"...
Коментувати