У Львові заборонили збір коштів для шкіл

Рішення ухвалено з метою попередження зловживань представниками шкіл та батьківських комітетів

У Львові заборонили збір коштів для шкіл

Міська влада Львова заборонила збір готівкових коштів з батьків на потреби навчальних закладів. Відповідний наказ підписаний начальником управління освіти Львівської міської ради Зоряною Довганик.

В управлінні освіти зазначають, що відповідне рішення ухвалено з метою попередження зловживань службовим становищем працівниками навчальних закладів міста та представниками батьківських комітетів, а також з метою забезпечення прозорості надходження і використання благодійних та спонсорських коштів та уникнення неконтрольованих зборів.

Згідно з документом, працівникам навчальних закладів категорично заборонено збір готівкових коштів.

Представники батьківських комітетів також отримали категоричну заборону щодо збору коштів з батьків для вирішення фінансових питань пов'язаних з покращенням матеріально-технічного забезпечення, відзначення ювілейних та святкових дат тощо.

Персональну відповідальність за вчинення протиправних дій щодо збору коштів у навчальних закладах міста покладено на директорів шкіл. У зв'язку з чим вони, на чергових батьківських зборах мають наголосити на виключно добровільному волевиявленні батьків щодо надання матеріальної допомоги у вигляді будь-яких благодійних внесків.

Також навчальним закладам доручено систематично публічно інформувати громадськість, піклувальні ради та педагогічні колективи про надходження і використання коштів та матеріальних цінностей шляхом висвітлення відповідної інформації на сайтах та дошках оголошень.

Освіта.ua
28.09.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олена Пономарева
А хтось з коментаторів, які явно не байдужі до готівки, подумав, що всі ті крейди, швабри та туалетний папір не варті того тиску, шантажу і знущань батьків над батьками? Нє, не чули? Чи не хочеться чути? Перш ніж писати дурниці навчіться вимагати від чиновників повного забезпечення та подавайте реальні фінансові запити, а не під диктовку чиновників. А Львівський наказ - ЕДИНЕ правильне рішення щоб примусити місцеві бюджети повноцінно забезпечувати заклади освіти та припинити знущання над батьками. Благодійність - особиста справа кожної людини і не може бути у фіксованих сумах та під примусом.
Vlad
Для Олена Пономарева: Такі рішення повинні приймати місцеві ради та брати на себе відповідальність за фінансування. А то ж вкрасти хочеться й собі з бюджету...
Олена Пономарева
Так наказ це перший крок, який всі бурхливо засуджують і навіть не здогадуються, що міська рада готує та прораховує подання до бюджету, де буде збільшено фінансування та нормативи.
Коментувати
Віталій
Який пафос! Заборонили збір коштів для шкіл! Круто! Я так думаю, що паралельно міська влада виділа бюджетні кошти для придбання всіх матеріалів та засобів, що забезпечують життя школи починаючи від туалетного паперу, миючих, дезинфікуючих засобів, шурупів, цвяхів, чашок, мисок і т.д до ремонту вікон, дверей, проекторів і комп’ютерів, щоб не брать гріх на душу і не трясти з батьків. Чи представники влади вважають, що для директора ходить просить з протягнутою рукою до спонсорів, чиновників, батьків - це одне задоволення? Якщо ніхто з бюджету не дав і копійки то гріш ціна таким наказам і розпорядженням. Черговий раз принижуєте керівників шкіл, що й так по лезу ножа ходять під нашими "мудрими" чиновниками та їх ропорядженнями. Тому вибачайте, прийшов завгосп, в туалеті дітки розвалили унітаз. Буду знову просить гроші на новий у спонсорів або батьків... Чи може розпорядження замість бачка повісить?
Олена Пономарева
Для Віталій: так, ви правильно думаєте. Міська влада Львова закладає в бюджет 2018 збільшення фінансування по тих пунктах, що ви перелічили. А ще на охорону за кошти бюджету та бюджетне харчування 1-4 класів та пільгових категорій. А пафос - писати про розвалені бачки та розпорядження.
Коментувати
Вчитель
А я мрію вже давно про повну заборону зборів коштів. І щоб вчитель пішов у відпустку і не думав про ремонт класу, про те чи матимуть на чому сидіти учні, чи і дальше проходитимуть уроки тільки з крейдою в руках.... А може держава, міське керівництво візьмуть на себе ті обов’язки, за які вони повинні відповідати? І тоді не будуть робити вчителів корупціонерами, а вчитель зможе сумлінно виконувати роботу, за яку отримує зарплату - вчити дітей. Хто гарантує, що 1 вересня я прийду на роботу після відпустки і мені відкриють і здадуть відремонтований, готовий до прийому дітей клас?
Олена Пономарева
Для Вчитель: 100+1%
Коментувати
Tet-a-tet
Садовий закидав сміттям усю Україну, а Ви вірите, що директори шкіл слухатимуться його заборони? Краще б за 10 років свого царювання збудував сміттєпереробний завод. За його безгосподарність тепер львів*яни платять на 70-100гр. більше ЖЕКам, бо подорожчала утилізація сміття. І цього прокурори Львова "не бачили", як і не бачили, що у кожній школі збирають з батьків по 600-700 тисяч гр. готівки на рік, яка осідає невідомо де. Хочеш благодійничати- купи парти, дошку тощо, але таке не вигідно, готівочка потрібна. Не дуже втекли ПНТЗ. Хочеш вчитися- здай гроші за консультації, 500гр. на училище, побіли собі кімнату у гуртожитку, встав двері та замок,здай гроші на тени для ел.плити у гуртожитку, принеси матеріали для практичних уроків,а директор потім усе спише на ремонтні витрати.А чиновники тим часом видають накази,які так допомагають як бідному припарки.
Ганна
Для здійснення вологого прибирання вже купили відро, швабру, віник, губки для дошки і пилу, пакети для сміття, мийний засіб для підлоги. Для ведення паперової звітності пачку паперу ( заправка домашнього принтера за свій кошт). Шановні колеги зі Львова, вас цим всім централізовано забезпечує міська влада? І у якій кількості? А якщо швабра зламається? Видають нову? Цікаво було б почути думку колег, бо у нас перед кожним навчальним роком міська влада починає проводити обробку населення, розказуючи, що школи всім забезпечені і їм нічого не потрібно.
Ольга Алієва
Для Ганна: "ви самі вибрали свою професію, не подобається, ідіть нігті малювати"- як вам такі аргументи директора?
Віталій
А Ви не думали, що директор в свою сторону такі самі а то й кращі аргументи вже отримав від начальника відділу і т.д.? І йому просто нема чого більше Вам сказати? Чи може давайте домовимось та всі разом підемо комусь нігті малювати... Хоча ніби душа болить за те, що вже зроблено ... і якась надія на майбутнє цієї країни ще є... Ніби ж не просто так на заробітки в школу ходемо???
Коментувати
Александр
Это конечно хорошо, но когда на элементарную деятельность школы ничего не выделяется, как вы думаете, что будет со школой? За какие шиши дети будут ездить на соревнования и т.п.?
Сергій
Правильно!!! Негайно заборонити побори як у школах, так і ВНЗ!!!!
karina
тепер батьківський комітет збиратиме квитанції. називається - добилися...
Олександр
Навіщо імітувати бурхливу нормотворчість, коли є чиниий Закон України "про благодійну діяльність та благодійні організації", яким унормовується порядок збирання, обліку та освоєння громадських коштів, в тому числі, і для шкіл?
Віталій
Для Олександр: Чиновники так собі рейтинг і імідж перед керівництвом піднімають... А про чинні Закони України, я чомусь думаю, що багато з них навіть і не чули.
Коментувати