Шкільні внески унормує закон "Про освіту", - міністр

За словами Гриневич, зараз використання грошових внесків фактично не регулюється

Шкільні внески унормує закон "Про освіту", - міністр

Рамковий закон "Про освіту", що проголосований ВРУ у першому читанні, містить положення про прозорий облік усіх грошових надходжень та витрат шкіл. Про це, під час спілкування з батьками на конференції "Батьки – школа – влада: проблеми взаємодії та перспективи співпраці", сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Вона наголосила, що положення закону дозволить прозоро врегульовувати проблеми із грошовими шкільними внесками батьків.

Зокрема, у навчальних закладів з'явиться обов’язок оприлюднювати на сайті усі бюджетні надходження закладу, а також гроші, що платять батьки.

За словами міністра, оприлюднення усіх видатків допоможе виявити, чи були зловживання при закупівлі потрібних школі матеріалів або необхідних послуг.

"Для того, щоб МОН почало розробляти підзаконні акти, які унормовуватимуть питання із грошовими шкільними внесками батьків, потрібно, щоб парламент проголосував за закон "Про освіту", адже зараз усі благодійні внески збираються в межах чинного закону "Про благодійну діяльність та благодійні організації", - зазначила Гриневич.

Міністр також зауважила, що зараз використання внесків фактично не відслідковується і не регулюється.

Освіта.ua
03.02.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Володимир
Будь які благодійні кошти то є корупційні схеми директора школи і бухгалтерії. Всі внески, оплати, повинні скасувати, якщо хочуть побороти корупцію в Україні
Victor Shmykov
Тут забагато пишуть - "ні з чого купити", "гроші не дають" і т.ін. А тепер для тих, хто не знає або не читає економічні новини: МОН у 2015 році було НЕ ВИКОРОСТАНО 2,5 млрд грн. на кінець 3 кварталу 2016 року - 3 млрд грн. Так що не треба балачки жалобні тут писати - гроші держава дає і ще залишається - а от ці гроші розкрадають - так от за допомогою "батьківських комітетів" які, до речі, скрізь тількі на словах, а юридично ніяк не оформлені - хоча повинні за законом.
Микола
А статтю Конституції, в якій записано - навчання безкоштовне - не скасують?
Іван
Впевнений,що скрізь видано тисячі наказів,про звітування за гроші,але,вони як і раніше:1.частково розкрадаються ,2.Частково нераціонально використовуються. І виходу практично немає.
pasufik
Важливо,починаючи з уряду, перестати брехати, що у нас освіта безкоштовна.Потрібно визнати факт, що чиновники не можуть забезпечити усім закладам фінансування,тому чесніше було б залишити у державній власності стільки НЗ, скільки держава може профінансувати, а решту - на фінансування приватними особами(наприклад як гімназії, де батьки вже давно платять за навчання).Особливо це стосується міст, де є прошарок заможних людей, у селах такий варіант не пройде. Ми постійно хочемо зловити рибку і не замочити ноги. Я не за приватизацію шкіл, краще чесно фінансувати держ.школу. ніж на цьому мають наживатися ділки від освіти. Вчитель має думати, як навчити чогось доброго дитину, а не догоджати грошовими внесками батьків директору. Коли зі школи збирають по 500-600 тис.гривень на рік, то тут вже попахує не ганчірками, крейдою та лампочками, а звичайною корупцією і МОН має цьому покласти край. Вистачить у храмах науки "торгувати" совістю і мораллю.
учитель
Якщо не буде батьківського фонду класу - купувати буде вчитель за свої власні гроші. Наша директор пальцем не ворухне для класів. Все для неї особисто. А фонд школи - це її приватна власність. А попробуй не здати...
Олена
Для учитель: А де по Вашому директор візьме. Ви думаєте в школі не треба щось ремонтувати. Директор такий же, як і Ви. Не треба себе відособлювати від адміністрації, тоді і не буде стільки проблем. Вчіться у медиків, вони горою стоять один за одного.
Коментувати
Накипелов
Держава повинна забезпечувати навчально-виховний процес всіма необхідними засобами. Як в сусідній Польщі. Тоді питання "поборів" не буде актуальним. А, так зване, унормування законів - корупція, тільки на вищому рівні.
Олександр
Міністр брехуха!!! Обіцяла зарплату 7 тисяч!! І де ці 7 тисяч, Гріневич????
Анна Заречная
Для Олександр: Це точно!!!!!!!!! У нас в школі отримали ще менше ніж в грудні 2016 р. Отаке підвищення!!!!!!!!!!!!!
сергій
У нас в школі підвищіли не на багато, але за рахунок підняття рангів кожному на два, обіцяють перерахунок зробити в січні.
Микола
Для Олександр: 7000 - то без податків... А їх десь 20,5%.
Коментувати
Олександр
А за вищу школу і забули!!!! Там гребуть гроші так, що вам і не снилось!!! У Дніпропетровському пед коледжі директорка василега збирала гроші на паркан, на фарбу і на кустики!! Років 5 ть . І де ті паркани, кистики та фарба???? ВАСИЛЕГА, ВІДДАЙ ГРОШІ!!!
хм.....
Внески взагалі треба відмінити, а якщо узаконити то не більше 50 гр на семестр. Чи 10 гр на місяць. Однозначно потрібно вибирати. Або діти будуть здавати на клас, чи на всю школу. І на одне і на інше, це для багатьох не підйомно. У міських школа інколи доходить до 300 гр. нас семестр. Гроші здебільшого йдуть на євроремонти. Буде непогано, щоб школа відкрила рахунок на котрий батьки зможуть перераховувати гроші. Таким чином хід фінансів стане контрольований. У будь-якому випадку ці питання потрібно піднімати. А варіанти вирішення з часом самі напраюються.
Victor Shmykov
Для хм.....: Створюйте офіційний батьківський комітет - і все контролюйте
Коментувати
Уля
благая весть только хотелось бы чтобы в законе было четко прописано "яким коштом" и кто будет ремонтировать аппаратуру, менять лампи, ремонтировать, мебель, красить полы, клеить обои , приобретать раздаточный материал под ту или иную методику и просто приобретать мел половые тряпки веники и желательно все вовремя а не после месяцев "узгоджень и тендоів"
Victor Shmykov
Для Уля: Директор закладу повинна робити свою роботу а не хабарі організовувати - хочаб тендери на "прозоро" оголошувати... Ну то якщо чесний директор
Наталя
тендери на закупівлю крейди? я уявляю, яка це буде крейда і скільки вона коштуватиме
Коментувати
Анатолій
Однозначно, у всіх загальноосвітніх, позашкільних і дошкільних навчальних закладах потрібно заборонити будь-які збори коштів, і це має бути зазначено у новому Законі "Про освіту". Адже збір коштів - є складовою корупції в освіті. Освіта у закладах державної і комунальної власності має відповідними органами фінансуватися.Закон "Про благодійну діяльність та благодійні організації" діє, хоч його потрібно удосконалити. В освітній установі директор (пенсіонерка) збирає кошти через батьківські комітети з батьків, звітності за останні 15 років ніякої, хоч собі директор купила машину і ходить у золотих виробах. І це у Львові, в освітній установі Франківському району, звідки походить міністр Лілія Гриневич і заступник міністра освіти Павло Хобзей. Перевірте, як працюють керівники навчальних закладів, панове з міністерства. Чому зробили різницю між педагогами , освітні заклади яких фінансуються з державного і місцевих бюджетів, і за рахунок державної субвенції? Одним підняли зарплату з 1...
Роман
Для Анатолій: У кабінеті згоріла лампа денного освітлення. Щоб її замінити треба близько 250 гривень. Питання- хто , коли і за чиї кошти її купить і замінить? Відповідь : - подана заявка у відділ освіти залишилась без уваги на довгі три місяці. Коли день став коротким і проводити уроки в класі стало неможливо, змушені були збирати гроші з батьків, які не хотіли, щоб їх діти втратили зір.
Anna
Для Анатолій: прежде чем запрещать сборы денег в школе нужно собственно профинансировать то, на что эти деньги собирались. Уборщицы, моющие средства, тряпки для доски, бумага для принтера, лампочки, поломанные стулья и парты (список можно продолжать до бесконечности)
Nedolya
Збір коштів на школу з батьків повинен бути заборонений і вважатися корупцією. Якщо в школі згоріла лампочка, як пише Роман, тоді звертайтеся в органи місцевого самоврядування - коштів у них достатньо. На сьогодні багато коштів просто не засвоюються, або розкрадаються. Батьки до цього відношення не мають, бо вже сплачують податки, які ідуть у місцевий бюджет. Будь які збори коштів у школі повинні розглядатися як хабар і переслідуватися за кримінальним кодексом. Інакше ми ніколи не поборемо хабарництво у нашому суспільстві.
Коментувати
Таня
Забезпечте школу всім необхідним, щоб якщо щось зламалося то можливо було б полагодити вже, а не чекати місяцями на державні кошти.
Victor Shmykov
Для Таня: Це погана робота директора - він повинен вести справи по забезпеченню - а для цього потрібно мислити,аналізувати й планувати - бо потреби установи практично стабільні на протязі декілька років - ніхто практично цього не робить - бо хабарники.
Tanya Makoviy
Ви можете запланувати зламається у школі 1 кран чи 10, заб"ється каналізація чи ні, чи зламаються замки в 3-х парах дверей чи 10-х?
Victor Shmykov
Для Tanya Makoviy: Ви мабудь ніколи не вели господарьску діяльность - інакше би так не писали - усе це статистично передбачувано і має бути створений дейкий запс - у коштах або у матеріалах.
Коментувати
Мирослава
Я вважаю,що не потрібно унормовувати шкільні внески!!!!Заборонити, і край. І питання забезпечення мат.мех.бази школи покласти на ДЕРЖАВУ.ВЛАДУ ! Гроші є .але НЕ пОТРІБНО КРАСТИ !! Мене,вчителя,ніхто не питає,чи є в мене кошти поїхати на курси,на семінар,роздрукувати на урок завдання і т.д. ,не говорячи про лікування.ЦЕ нікого не цікавить,Взагалі ,я не розумію,як невиконуючи свої зобов’язання ,ВЛАДА може ВИМАГАТИ від інших.Для чого потрібні закони,які не виконуються???? І чим більше я знайомлюся з новими концепціями,програмами,проектами ,тим менше у мене ОПТИМІЗМУ !!!!ЧЕРГОВЕ Бла-бла!!!!!
Ганна
Для Мирослава: Вони думають, що ми спимо і бачимо, як здерти гроші з бітьків. Швабра, відро, ганчірки, губки для прибирання в класі звідки поввинні братися? Ремонт за чиї кошти повинен робитися? Миючі засоби, обгортки на журнали, папки-файли-папір, лампи - це невеликий список необхідних речей. Чи я б не отримала це від держави і не принижувалася перед батьками , збираючи кошти на все
Коментувати
Родион
В цьому питанні не може бути однозначності. Є багато шкіл, які ледь животіють на ентузіазмі директорів, вчителів та копійковій підтримці батьків. Уклін, Вам. Та є в українській освіті інше жируюче кримінальне начальницько-директорське життя. Про які сайти пані Лілія говорить? Всі все бачать і знають, в тім числі контролюючі та правоохоронні органи. Але, як кажуть, ворон ворону...
IVAN
Вони на сайті оприлюднюють зовсім не те, що є насправді.Підтасовують товарні чеки аби вийти на найвищу суму, а фактично нічого не робиться. Батькам просто замилюють очі. Далі так продовжуватись не може. У школах потрібні ремонти. У деяких капітальні. Районо звітують, що щось робили, а насправді нічого немає. Поділились з директором школи і він розповідає казки, а показати нічого не може. Про це всі знають і мовчать, бо бояться втратити роботу. Потрібні кардинальні зміни з новими людими і керівниками навчальних закладів!
Vlad
"...у навчальних закладів з’явиться обов’язок оприлюднювати на сайті усі бюджетні надходження закладу, а також гроші, що платять батьки. За словами міністра, оприлюднення усіх видатків допоможе виявити, чи були зловживання при закупівлі потрібних школі матеріалів або необхідних послуг." "Блажен, кто верует". Пройде чергова кампанія, місяць - два, максимум - шість, все повернеться "на круги своя".