Уряд просять заборонити збір готівки у школах

Автори петиції вимагають заборонити будь-який готівковий збір коштів у школах та дитсадках

Уряд просять заборонити збір готівки у школах

На сайті Кабінету Міністрів зареєстровано електронну петицію, що містить вимогу заборонити збір готівкових благодійних внесків, що стягуються з батьків та учнів загальноосвітніх шкіл

Зокрема, посилаючись на норми чинного законодавства, автори петиції вимагають заборонити будь-який готівковий збір коштів на території шкіл та дошкільних навчальних закладів, а також забезпечити прозорість збору благодійних внесків в безготівковій формі.

Звертаючись до уряду, автори петиції також просять зобов’язати педагогічних працівників письмово інформувати адміністрацію школи про збір коштів у класах незалежно з чиєї ініціативи він здійснюється.

Також петиція містить вимогу щодо зобов'язання керівників навчальних закладів двічі на рік проводити звітування перед батьківською та педагогічною громадськістю про використання благодійних та спонсорських коштів.

На думку авторів петиції, прийом благодійних внесків має здійснюватись виключно на добровільних засадах, а відповідальність за дотримання вимог законодавства щодо збору внесків та прозорості їх використання має бути покладений на керівників міських управлінь освіти та керівників навчальних закладів.

Освіта.ua
30.08.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Коля
Профінансуйте ремонт та всі інші витрати, і ми тільки "за". Остогидло клянчити і простягувати руку, а якщо туди нічого не поклали, то докладати зі своєї кишені, яка і так мілка.
Сказати, що 30*30
йде на мило та туалетний папір. Це перебільшити. Але добре подумати. 30*30 і на 11 класів. 9900 кожного місяця тільки на предмети гігієни? А якщо в школі декілька паралельних класів? Потрібно придумати схему за якою можна організувати все чесно. Можливо спочатку кошти треба удержавнити. Тоді їх витрати зможе перевіряти фінансова інспекція. Як інакше? Переведуть батьки на рахунки. А хто буде контролювати витрати? Батьки? Точно ні. Податкова теж ні. (Оскільки гроші будуть йти на благодійність). Буде контроль - буде прозорість і порядок. Це тільки 900 гр. з класу на школу. А якщо ще збирають по 10 гр. на клас. А часом і більше. Ціла фінаносва мережа. Багатомільйонний потік грошей.
Тобто
Для Сказати, що 30*30: Потрібний договір між закладом освіти, державою та фінансовою установою. Одночасно гроші стають закладу і держави. Але звісно розпоряджається ними школа. Всі покупки проводяться тільки там де видають відповідні квитанції. Дуже накручена схема. Тим не менше може бути дієва.
Anna
Боже, ну не только на тряпки мел и мыло, еще на бумагу и катридж для принтеров, на уборщицу ( если государство на такое денег не дает или дает одну уборщицу на огромную школу) на новую посуду в столовую взамен разбитой вашими детьми, может окна вам в школе поменяют. Миллион вещей о которых вы даже не задумываетесь а на самом деле они очень нужны. И если честно 30 грн это ооочень мало ( не знаю ни одну школу где столько собирают) У меня 250 грн в фонд школы и 50 грн в фонд класса (там и ремонт школы и доплаты учителям и подарки учителям на праздники и тд.)
Владимир
Для Аnna: А с какого перепугу доплаты и подарки учителям. Анна, Вы поинтересуйтесь штатным расписанием школы, наверняка, увидите интересные вещи. Если деньги будут безналичные, то их использование будет контролировать казначейство, и если пожелаете, то и совет, избранный родителями. Открывая спецсчет, можно предусмотреть статьи расходов. И еще, на расширенном педсовете школы, скажите учителям, что подарки могут быть, только не по праздникам, а за качественные знания учеников, достигнутые без репетиторов.
Коментувати
Новий формат
Уряд просять, "а Васька слушает, да ест..". Учора, 1 Вересня відбулися батьківські збори в першокласників та молодших групах ДНЗ. Батьки цінні вказівки одержали: здати кошти на........ і пішов перелік: миючі засоби, туалетний папір, файли, папір, канцтовари, оформлення куточків для рольових ігор, підручники, друковані зошити і т.д. З початком навчального року, Україно!!!!!!!
заробитчан
Для Новий формат: Умно со стороны школы: не знаешь Законы - плати. Учиться не хотят ни дети, ни родители заниматься воспитанием, только руками пахать, а книг не читают, проблемами Страны родно не интересуются, только деньги заробляют, выезжая куда угодно. Детей брооают на бабушек, а те только заробляют и воспитанием не занимаются. Так и Школа заробляет на ТАКИХ,,,
1
Для Новий формат: Миючи засобы , туалетную бумагу и другое, названое вами, будут использовать ваши дети, а не учителя. Или вы думаете, что государство выделит хоть копейку, или учитель должен вашим детям покупать канцтовары, учебники, тетради. Хотите ждать от уряда обеспечения школ - ждите. Верхушке абсолютно плевать отвалился ли в классе кусок стены и есть ли на чем писать вашему ребенку. А учитель - это не спонсор детей вашего класса
Ирма
Для 1: +1000000
Коментувати
І це правильно.
Про благодійні внески навіть мови нема. У більшості випадків батьків ставлять перед фактом. І їм стидно не дати. Як принизити свою дитину? Уряд пітримую. А хто хоче. Тоді школа повинна відкрити рахунок. І все під квитанцію. Погодьтеся. На даний момент всі фінансові оборудки шкіл є неконтрольованими. А це скільки мільйонів гривень. Самі вирахуйте. З кожного учня в середньому на місяць 10-30 гр.
Шиншилла
Для І це правильно.: Вы просто ничего не знаете. Департамент образования, этот аусвайс-контроль, забирает все финансы себе на счета, а потом распоряжается этим. Если директор слишком честный и принципиальный, его школа фиг получит, а не деньги на ремонт. Плюс проверки всякие, пока не поставят угодного для роно и прочих оно.
Anna
Для І це правильно.: ну если речь о 10-30 грн в месяц то это реально идет на мыло, мел и тряпки для досок. А там где собирают по 300+ грн в месяц давно уже есть спец. фонд и квитанции.
Коментувати
Инна
Как я понимаю, большинство родителей против поборов в школах. Так вот, никакая подотчетность и "звітування" их не отменит. Драть три шкуры и отчитываться одновременно- это не проблема. Те кто сидят на школьных кассах отлично с этим справляются. Видно, что деньги ушли налево- а по отчетам все чисто! Обычный родитель ничего не сможет доказать, да и не хочет склок с "инициативной группой" собирателей податей и педколлективом. Мое мнение, что ситуацию с поборами может значительно улучшить запрет на фиксированную сумму благотворительного взноса. Ведь понятно, что если все родители сдают одну и ту же одинаковую сумму- то это принудиловка, и с этим нужно разбираться! А подробная отчетность, где будут видны суммы, зашедшие на счет от каждого из родителей, но не их фамилии- нужна.
світлана
Складається враження,що ми живемо не в одній країні. В якому регіоні живуть батьки,які зареєстрували оту петицію? У нашому місті керівники шкіл давно звітують про використання коштів перед батьками,висить звіт за кожне півріччя в школі й на сайті школи.
Олекса Позняк
Для світлана: Работаю в школе где всё подотчётно родителям.До этого работал в школе где отчёт был в двух словах: краску купили
Коментувати
татьяна
Здравствуйте! Сегодня праздник! 1 сентября!...Но настроение совсем не праздничное,потому-что поставили в первый день начального года родителей нашего класса перед фактом : купить на школу 8 комплектов учебников 3 класса это 3500 гр.) так как не хватает на всех детей и ни администрация ни школа этого сделать не могут - деняг у них нет! А у меня трое детей так выходит что есть !!! Уже молча сдаешь каждый месяц благотворительные взносы по 20 гр. ... Помогите разобраться с этой ситуации! Это все в Окнянской школе Одесской обл.Спасибо!
Оксана
Для татьяна: Купить книги на школу. Школа или ваши дети будут их читать? Ни администрация ни школа ... Вы действительно считаете, что директор с заучем ( зарплата В 3-4 тысячи) должны купить вашему ребенку учебники? А по поводу троих детей - это был ваш выбор!
татьяна
Я купила своему ребенку книги так мне еще на школу на книги для других детей надо сдать деньги и это Вы считаете нормально !!! Я тоже учитель но никогда не позволила себе даже шоколадку взять!!! Я очень хорошо знаю что у нас делается, по-этому выставила этот комментарий что бы хоть как-то привлечь внимание!!! Почему на местах все кроется У меня дети ходят в государственную школу и я не согласна помимо благотворительности (400 грн. за двоих детей) на ремонты, бумагу, мыло еще дарить книги!!!
Коментувати
Игорь Соломонов
Да не сделают они этого никогда!!! Ведь тогда им же (Кабінету Міністрів ) придётся ремонт делать... А воровать тогда что?
Вчитель
Якби ми, вчителі , провели акцію "Зроби ремонт не за гроші батьків, а за гроші, яка дала держава" Мене бііить, коли у серпні приходить свита чинуш і дивіться який ремонт зробили і ще потім обговорює штори, обої, парти... Яке вони на це мають право! Просиш батьків, усміхаєшься, сама стаєш працюєш, а вони із записниками такі поважні роздають критику
Anna
Для Вчитель: согласна, сами денег не дали и еще оценивают что родители сделали. Полная жесть.
труд
Для Вчитель: а не зрозумілі здачі на "Охорону пам’ятників", "Червоний хрест" і т. д. Не здав - не вмієш працювати з учнями і батьками.
Коментувати
директорці
ЩО відбудеться, коли не підпишуть акт готовності школи до нового навчального року?
директорка
догану директору випишуть
на ЩО впливає
догана?
арго
Для на ЩО впливає: та на все! людям тупо не дадуть норм працювати.
Коментувати
директорка
не вірте, що виділяються кошти на освіту, не вірте, коли говорять "до нас ніхто не звертався, ми б дали кошти..." це все БРЕХНЯ. і пишемо, і звертаємося... ціле літо пробігала в пошуках допомоги: відремонтувати кришу, замінити вікна, не говорячи по поточний ремонт. якби не батьки - школам був би завал. А в серпні приїхала комісія перевіряти готовність школи до нового навчального року... Хоча коштів ніхто не давав. я з великим задоволенням відмовилася б від допомоги батьків, але тоді ж школа буде не готова, не підпишуть акт готовності. ось у чому проблема. І про це все міністерство знає, але чомусь мовчить. хай назвуть кошти, які виділені на ремонт шкіл і на кількість цих шкіл. Адже якщо директор не займається підлабузництвом - він взагалі нічого не отримує.
арго
Для директорка: повністю вас підтримаю. отих би "розумних батьків" які тут розпинаються про виділені коти на ремонти шкіл, та на прийомку школи. хай би прийняли участь у цій процедурі і допомогли вам отримати акт прийомки. хай би їм так мізки попудрили як вам.
а мысль
Для арго: неплоха. В дополнение - директора способны организовать поддержку родителей в процессе приезда "комиссии" трутней?
Коментувати
Іван
А може ще треба петицію про заборону нахабного репетиторства в школах? Коли вчитель перестає вчити і не дочекається,коли скінчаться уроки і наступить грошопад... Ні,я не проти,я проти цього в ствнах школи.
Одесситка
Для Іван: Скажите своему чаду, чтоб на уроке внимательно слушал учителя и работал со всеми, а не дурку валял. Тогда не придется обращаться к репетиторам. Кстати, не надо здесь выдумывать про грошопад. Экономический кризис коснулся всех, и к учителю уже крайне редко обращаются по поводу частных услуг.
Anna
Для Іван: не у вас же дома репетиторством занимаются. Какое вам дело происходит это вечером в школе или на квартире у учителя или ученика??
karina
велике значення. коли вчитель займається приватно з дітьми у школі то використовується світло, тепло, приміщення, за яке заплатили усі платники податків. вчителю залишається чистий прибуток.
Коментувати
qwerty
Уряд потерял покой из-за наличных денег, якобы попадающих в карман учителю. Нет, уряд Гроссмана не против сборов, спонсорских помощей и т.д. Но они хотят открыть, наверное, какой-то свой министерский счет (все через тех же чинуш из отделов образования), на который капали бы денежки в карман парубийов всяких и данилюков с гриневичами)
Учитель
Шановні батьки та наше так зване чисте міністерство!Чи знаєте Ви про те що саме на таких батьках які хочуть покращити матеріальне становище класу,списує місцеве райво.Дуже жаль, що наша прокуратура спить а непрацює.Якби Ви знали, що на методобєднаннях районних роблять,то таких методистів треба гнати з освіти а саме як вони говорять з учителями про здачу ЗНО, та як аналізують так званий рейтинг шкіл району.Кому воно потрібно коли у старших класах залишаються учні яким всерівно що чекає їх у майбутньому.Зате грошовиті роблять директорам подарунки за оцінки атестата(крім ЗНО)Повірьте,це правда, бо сама проходжу через це,хоча я не адміністрація.Мені це дуже бридко чути від вустів самих батьків,що оцінку куплять без мене (мій предмет викладання -основний)Ці подарунки треба зупинити,хто саме-міністерство.Моя думка:якщо хотять батьки давати матеріальну допомогу-відкривайте для конкретної школи рахунок,тоді ви побачите куда гроші йдуть.Вибачте за помилки,бо була причина.Я за нову реформу
Учитель
Шановні батьки та наше такзване чисте міністерство!Чи знаєте Ви про те що саме на таких батьків які хочуть покращити матеріальне становище класу,списує райво.Дуже жаль що наша прокуратура спить а не працює.Якби Ви знали що на методобєднаннях районних роблять,то таких методистів треба гнати з освіти,як вони горять з учителями про здачу ЗНО та так званий рейтинг шкіл району.Кому воно потрібно коли у старших класах залишаються учні яким всерівно що чекає їх у майбутьньому.Зате грошовиті роблять директорам подарунки за оцінки атестату(крім ЗНО)повірьте,це правда бо сама проходжу через це,хоча я не адміністратоція.Мені це дуже бридко чути від вустів самих батьків що оцінку куплять буз мене (мій предмет викладання -основний)Ці подарунки треба зупинити,хто саме-міністерство.Моя думка:якщо хотять батьки давати матеріальну допомогу-відкривайте конкретної школи рахунок,тоді ви побачите куда гроші йдуть.
Оксана
А ми білі й пухнасті...Грошей не вимагаємо...правда й не даємо, а в класах хай хоч стеля падає, головне, щоб вчитель не вимагав!!
Юлия
Уважаемые родители,Вы думаете учителям нужны ваши деньги?Перед тем ,как писать питицию вы спросите у вашего "уряда"выделили ли они деньги на посуду,медикаменты,швабры,веники,совки,мел,моющие средства,туалетную бумагу,мыло,средства дезинфекции.А то ,что нужно учителю для обучения ваших детей он покупает за свои личные деньги.Не в те двери стучите....
Мария (Скрипченко) Михайлова
Для Юлия: Мы спрашивали у наших местных депутатов, так у них ответ "до нас ніхто не звертався, але якби школа звернулась і попросила гроші то вони (депутати) точно знайшли гроші на школу"
Альбина Крутенко
Якщо нормальні депутати , то це дійсно так. Бачу на прикладі свого міста. Нові парти першачкам для шкіл міста вибили, знайшли додаткові кошти на харчування,пообіцяли закупити новий посуд для шкільних їдалень і ще багато іншого.
арго
Для Мария (Скрипченко) Михайлова: а ви б не " спрашивали у наших местных депутатов", а попросили б самі, як батьки, для своєї школи щось путнє зробити. а тоді б розписували тут які гарні у вас місцеві депутати. а ще краще - закупити необхідні речі для класу чи школи через "Прозорро".
Коментувати
Валентин
ПРОПОНУЮ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ НАВЧ. ВИХ. ПРОЦЕСУ В ПЕРІОД ВІДПУСТОК ЗДАТИ КЛЮЧІ ВІД НАВЧ. ЗАКЛАДІВ У ВІДДІЛИ АБО УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ . І ХАЙ ЦІ СТАТИСТИ ПОКРУТЯТЬ ЗАДАМИ . А МИ ГАРНО ВІДПОЧИВШИ НА 1 ВЕРЕСНЯ ОТРИМАЄМ ВІДРЕМОНТОВАНИЙ І ЗАБЕЗПЕЧЕНИЙ, ГОТОВИЙ ДО ОСІНЬО ЗИМОВОГО ПЕРІОДУ ЗАКЛАД.
Мария (Скрипченко) Михайлова
Для Валентин: підтримую трьох місячна безоплатна відпустка для всіх вчителів, на зекономлені кошти і ремонти пороблять
ірина
Для Марії: трьохмісячної відпустки не може існувати з декількох причин: 1. В українській мові немає такого слова взагалі! Є слово тримісячний. 2. Після закінчення навчальних занять є оздоровчий табір, де Вашу дитину оздоровлюють, розважають, розвивають і т. д. 3. Невже вчителі не люди? Всім працівникам потрібна відпустка , а вчитель її не заробив? З такими знаннями і ставленням до людей Ви, пані, далеко підете...
Коментувати
Василий Шмындрук
Розумні завжди борються з причиною, а тільки дурні – з наслідками. Нашій кримінальній владі необхідно перестати красти і вкладати кошти в майбутніх громадян. А так …. Яке фінансування – таке і існування.
Тетяна
Для Василий Шмындрук: Сормно за державу..по закінченню минулого навчального року три мої знайомі вчительки розрахувалися і поїхали в Росію працювати доглядальницями,бо там вони,хоча і принижені, отримують 10000 грн. щомісячно, а не 2000, як у рідній країні з тими самими знущаннями і приниженнями..боляче,гірко..
Коментувати
якарадість
Мабуту?ь, автори петиції беруть на себе забезпечення дітей підручниками, ремонт класів, закупівлю крейди, відер, віників. швабр. і т.д., не кажучи вже про більш технологічне обладнання. Чи переведемо дітей навчатись в ліси і парки і будемо писати паличками на піску?
Мария (Скрипченко) Михайлова
Для якарадість: То може податки не хай нам відмінять, все одно бюджет не може нічого профінансувати.
Иванна
Для Мария (Скрипченко) Михайлова: Так до кого в Вас-таки претензія: до уряду, який незрозуміло куди гроші витрачає, чи таки ж до вчителів, які на ваші 10 грн/місяць купують мило, паперові рушники, одноразові стаканчики, крейду та папір для Вашої ж дитини?)
наталія
Я ще можу зрозуміти шкільні фонди, кошти яких витрачаються на учнів і частково навчальний процес. а як зрозуміти здавання коштів учнями на ЧЕРВОНИЙ ХРЕСТ, БЛАГОДІЙНІ ДИТЯЧІ ФОНДИ, їх теж мають фінансувати учні які не отримують зарплат? Адже з працюючих батьків ці кошти збираються. Коли такі побори з учнів будуть припинені? Нехто за витрати цих коштів не звітується!!!!
Коментувати