Благодійні внески в школі: кому, як та скільки? (відео)

До 1 вересня, окрім традиційних витрат, батькам доводиться вкласти немало грошей і в саму школу

Благодійні внески в школі: кому, як та скільки? (відео)

До 1 вересня, окрім витрат на шкільну форму, портфелі, зошити та дрібні канцтовари, батькам доводиться вкласти немало грошей і в саму школу. Роман Бондаренко - юрист громадської організації "Батьки SOS" розповів, як проконтролювати належне використання коштів на потреби школи. Відео «Сніданок з 1+1».

Освіта.ua
30.08.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
unforgiven
А купівля підручників з інформатики для 5-6 класів за власні кошти, платні звіроконкурси імені Хобзея, передплата періодичної преси хіба не відкрита корупція?
Тет-а-тет
Для unforgiven: Ні, це не відкрита корупція, це використання свого становища для особистого збагачення через економічний протекціонізм для друзів.
inshe
Для unforgiven: Якщо державі настільки важко друкувати підручники учням, то може почати друкувати посібники у таблицях і схемах. Менше аркушів, роботи звідси і ціна доступніша.
Віталій
Для unforgiven: За ті кошти, що щорічно виділяються на друк підручників вже можна було давно на кожного учня придбати на пільгових умовах планшет в шкільну бібліотеку та створити портал з електронними підручниками. Учні менші рюкзаки носили б, діючі підручники можна міняти хоч, щорічно. Так ні, гроші на друк підручників з державного бюджету ж виділяються. Мабуть вони добре пахнуть для державних мужів? Що їм здоров’я дітей і т.д. Цей рік надрукували, через 1-2 роки здали в макулатуру... Бізнес!
Коментувати
Сергій
Часи безоплатних шкіл і безкоштовної освіти давно минули. Батьки повинні оплачувати освіту своїх дітей.
Tet-a-tet
Для Сергій: Залишилося зовсім не багато- почати сплачувати батькам реальну заробітну плату і перестати дерибанити бюджет. Як у Швеції. А також депутатам змінити Конституцію і не брехати суспільству, що у нас соціальна країна. А так як зараз- це лицемір*я і намагання партій представити себе захисниками соціальної справедливості. І звичайно вивести з тіні економіку, щоб податки працювали на державу, а не купку багатіїв, казнокрадів та тіньовий бізнес.
Коментувати
Батьки, ЧО
У нашій школі минулого року вимагали з учня 200 гр. за рік. Все правильно написали. Вимагали і навіть не питалися хочемо цього чи ні. Дуже просимо Вас у Києві видати інструкції щоб класний керівник такі прохання записував кожній дитині у щоденник і ставив власний підпис. Ми ще не записували на телефон, але дійде до того будемо так робити. Ви зрозумійте правильно. Ніхто не проти допомогати школі. Тільки не так. Чому не можна гроші заплатити на пошті і отримати квитанцію. Тоді будь-яка аудиторська організація зможе перевірити їх використання. А начальника районо і разом з ним директора утримувати не хочемо.
Tet-a-tet
Збирати готівку з батьків оминаючи банк-це злочин і треба про це говорити відтверто. Витрачати такі гроші без відома спонсорів- скрита корупція і привласнення коштів для особистого збагачення. МОНУ має своїм наказом остаточно відрегулювати це питання і більше не повертатися до нього, хіба за участю прокуратури.
karina
Для Tet-a-tet: А як же тепер з квитанцією сплачуватимуть офіційно зареєстровані малозабезпечені, коли держава дає їм 500 грн а вони щомісяця, скажімо, на 2-х дітей здають по 600 а то й більше. а як же офіційно не працевлаштовані - вони ж теж не мають готівки - а тут бац.... скриті міліонери, бо ж доброчинністю займаються. податкова і інші органи матимуть цікаві дані :)
Коментувати
Ollesia
Шановні абітурієнти 2018 року. 23 вeрeсня в суботу відбудeться дeнь відкритих двeрeй в МАУП. Ми запрошуємо вас відвідати наш унівeрситeт. До такого прeстижного навчального закладу нe потрібно складати.ЗНО. Тут ви зможeтe запитати викладачів про навчання, дізнатися, які.є факультeти. Ми вам навіть допоможeмо вибрати правильний факультeт у разі потрeби. Студeнти з вeликим задоволeнням навчаються та займаються науковою діяльністю, а викладачі дають цікавий матeріал студeнтам. Нам нe вигідно погано вчити, бо розповзeться слух, щоб сюди нe вступали, навпаки, ми гарно навчаємо, тому кількість студeнтів тільки збільшиться. Також знайдeтe собі багато друзів тут, бо студeнтська сім’я в нас дружня. Хто зайдe на сайт унівeрситeту maup.com.ua і зарeєструється на дeнь відкритих двeрeй і прийдe до унівeрситeту, отримує знижку 20% на навчання. Викладачі вас будуть раді бачити в МАУП. Прийдіть, нe жалкуйтe. Цe чeсно і прозоро. Я, як викладач вищого навчального закладу—цe питання дужe добрe розумію.
Tet-a-tet
Для Ollesia: В гарний ВНЗ не потрібно агітувати через інтернет, студенти самі один одному розкажуть!
Коментувати
вчитель
та крейду навіть батьки купляють, районо не відиляє на ремонти ні копійки на прийомки їздять
Игорь Соломонов
Да вже було сто разів сказано, щоб заборонили ОФІЦІЙНО всякі благодійні внески!!! Так що ж тоді влада буде красти, їм же тоді самим прийдеться роскошелитись і взяти всі розтрати на бюджет
qwery
От уже почалося: замість квітів здайте гроші на "Таблеточки. І хоч у моїх планах не було купівлі квітів, а гроші всеодно треба здати, щоб не підвести вчителя ((
Тетяна
Для qwery: хіба вчитель Вас зобов’язав, а може він просто запропонував тим, хто хоче зробити цей крок? І на квіти Ви витратите набагато більше, а тут сума не регламентована (хоч і 10 грн.). Але Ваша дитина відчує себе причетною до благородної справи. Не будьте дріб’язковими. А зрештою, це Ваш вибір...
qwery
Для Тетяна: Вчителька запропонувала, бо їй в приказному порядку "запропонували" здати від класу на "Таблеточки" та поранених. Підводити її в мене бажання немає, тому гроші я здам, хоча заплатила державі всі податки і доплачувати ще на будь-яку, навіть і дуже благородну, благодійність зовсім не хочу.
Коментувати