Закон «Про освіту» розглянуть наступного тижня

Законопроект «Про освіту» має слухатися у другому читанні у парламенті наступного тижня

Закон «Про освіту» розглянуть наступного тижня

Новий закон «Про освіту», що був прийнятий парламентом у першому читанні у жовтні 2016 року, мають розглядати у ВРУ наступного тижня – з 4 до 8 вересня. Про це розповіла міністр освіти України Лілія Гриневич в ефірі телеканалу 1+1.

«Коли ми отримаємо закон, багато потрібних нам новацій стануть реальністю. Заклади матимуть, в першу чергу, звітувати за кошти, які вони отримали – і від бюджету, і від батьків», — зазначила Гриневич.

«Дуже важливим є зробити прозорим надходження усіх коштів. Ми прекрасно знаємо про те, що батьки часто потерпають від того, що у школі кажуть ніби щось потрібно профінансувати, бо це не профінансували місцеві органи влади. Важливо, щоб батьки бачили все фінансування, яке надходить до школи, розуміли, де можуть бути прогалини. Також потрібно пам’ятати, що внески батьків можуть бути виключно добровільними», - сказала міністр освіти.

«Взагалі, за останні 2 роки бюджети органів місцевого самоврядування значно зросли через фінансову децентралізацію. Тому нам так важливо вивести на світло все, що отримує система освіти, аби в батьків не вимагали щось додаткове», – зазначила Лілія Гриневич.

Вона також розповіла, яку автономію отримають школи після ухвалення Закону. «Буде автономія в програмах, змісті і буде автономія вчителя. Для нас дуже важлива педагогічна свобода вчителя. І, наприклад, новий держстандарт початкової освіти передбачає, що він описує результати навчання, а те, яким чином вчитель дійде до них – залежить від педагога», — розповіла міністр.

«Але треба розуміти, що до цього треба бути дуже готовим. Вчитель повинен вміти творити цю програму. Ми звичайно роздамо вчителям модельні, кращі програми. Я впевнена, що впродовж кількох років наші вчителі навчаться творити програми самостійно», – підкреслила Лілія Гриневич.

Освіта.ua
01.09.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
234
Свобода це перший крок до послаблення порядку. Проти свободи учителів не маю нічого. Але іноді свобода, а це реалізація фантазій, може принести найнеочікуваніші результати.
Роман
Чому ніхто не перевіряє навантаження в школі.Це основне джерело корупції і кормушка для директорів і заучів.Невже так важко освітянським чиновникам запитати чому в одного вчителя 10 годин, а у іншого 25? І це, за відгуками учителів у багатьох школах.Яка може бути реформа, якщо пенсіонери директори дають уроки своїм любимчикам, які їм систематично носять " подарунки", до інших їм байдужеПеревіряють в школах все, що загодно, але не навантаження.
Тет-а-тет
Для Роман: Ваше питання лежить в юридичній площині. Коли Ви писали заяву про прийом на роботу мали вказати на яку ставку йдете-чверть, пловину чи повну. Якщо не вказали, то директор тепер має право маніпулювати Ваши педнавантаженням, скільки хоче стільки і виділяє Вам годин. А Ви перепишіть заяву з точним вказуванням ставки і побачите його реакцію, або принаймі будете знати, чи є години на цілу ставку викладача, чи Вас просто використовують.
Роман
В них все схоплено і підмазано наверху і всюди кругова порука.Рипнешся і почнеш скандалити, що прийнятий на повну ставку- будуш білою вороною і втратиш роботу.Це не одна людина, а система.Прийнятий був на повну ставку, але на це ніхто не зважає.
Коментувати
unforgiven
Суть в тому, що прикриваючись, так званою "педагогічною свободою", міністерство освіти і науки України прагне позбутися своїх основних обов’язків, зокрема розробки навчальних програм, перекинувши їх на вчителя, але залишає за собою функцію контролю результатів навчання. Виникає сумнів у потрібності такого міністерства...
і все таки
Давайте розрізняти Закон «Про освіту» та "Загальну середню освіту"! Який там рік 1999?
РОБІНЗОН
Для і все таки: Ви,мабуть,мали на увазі, що такий Закон буде прийнято не раніше 2019 року?
Коментувати
Іра
Реформу освіти потрібно починати із методистів райво та директорів шкіл, що й досі живуть у минулому столітті.
Тамара
Для Іра: А сколько учителей живет в прошлом веке! Учителя, кому за 55, тупо ничего не хотят менять.И то не буду, то не могу. Короны понадевали, высшую категорию 30 лет назад получили и все. Кому-то уже далеко за 60. Пошла деградация. Чуть что - пусть молодые делают! А у молодых зарплата в 2 раза меньше. Опыта нет, да и знаний тоже маловато бывает. Знаем, кто в последние годы в педин поступает.
Коментувати
Карпо
Чушь полная- нахрена мне личная програма учителя?? Надо единные программы- научные и глубокие. Хоча методики могут быть разные...
РОБІНЗОН
Для Карпо: Повністю згідний. Це що ж, кожен учитель буде навчати дітей по своїх програмах, а ЗНО діти будуть здавати по написаних київськими умниками тестами. Дурниця ще й та. Програми мають бути єдиними по всій Україні. Та й що ж це мені за навантаження ціле літо складати програми для 9 класів!
Коментувати
Вчитель
Та нам все одно які програми будуть в школі, головне щоб нам платили зарплату
Val
Для Вчитель: отличный совковый подход!
Нина
Для Val: Вот так и "работают". А потом визжат на весь Интернет, что не ценят.
Коментувати