Л. Гриневич: #ВчителіВажливі - наскрізна ідея реформи

Дуже важливо, щоб депутати проголосували за новий закон «Про освіту» у вересні

Л. Гриневич: #ВчителіВажливі - наскрізна ідея реформи

Автор: Лілія Гриневич, міністр освіти і науки.

#ВчителіВажливі – наскрізна ідея, на якій тримається запровадження реформи Нова українська школа, і гасло тренінгу для вчителів, що пілотуватимуть новий Держстандарт для початкової школи вже з 1 вересня.

Сьогодні мала годину часу спілкування з вчителями з пілотних шкіл. Звісно, було дуже багато питань по суті стандарту, але, що дійсно запам’яталося – я половину своїх відповідей на запитання починала з фрази «вирішення цієї проблеми закладено в новий Закон «Про освіту», що має розглянути парламент у другому читанні»…

Підтримка вчителів-новаторів – зовнішня сертифікація і доплата за її проходження, закладено в новий #ЗаконПроОсвіту; Підвищення кваліфікації в ІППО недостатньо, а тренінги – дорогі, чи можна знайти механізм, як урізноманітнити способи підвищення кваліфікації? – цільова освітня субвенція для підвищення кваліфікації і вчитель сам обиратиме місце проходження – це також закладено в новий Закон; Чи можна буде перезараховувати підвищення кваліфікації – закладено в новий Закон «Про освіту»; зміна формату спілкування з районними управліннями - закладено в новий Закон «Про освіту»…

Це лише в частині школи, питання, що стосуються виключно вчителів, а Закон базовий – там багато потрібних змін для всієї системи освіти.

Дуже важливо, щоб депутати проголосували Закон у вересні – ми не можемо зрадити очікування усіх цих людей!)

P.S: дякую ГО «Освіторія» та Новопечерській школі, за внесок, який вони роблять в реформу - #ЗмінюємоОсвітуРазом)

Оригінал

Освіта.ua
17.08.2017

Популярні блоги
І. Редько: про ненормовану розумову роботу школярів Когнітивний дисонанс на фоні любові до своєї країни і бажання жити, вчитись і розвиватись саме тут
Віктор Мисан: про що думають українські учителі У школах – повний розгул «демократії» та «академічної свободи», що зверху, що знизу
Т. Єфімова: коли зникне зі шкіл совдепія з подарунками? Коли зникне зі шкіл совдепія разом з подарунками, підлабузництвом і нікому не потрібними активностями?
Н. Борисенко: чарівна паличка й валеріана для вчителя Учителі просто вигорають, і в них не вистачає життєвих сил дати дітям все те, що вони могли б
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тет-а-тет
Зрозуміло, що Закон - це базовий документ. Важливо, щоби чиновники від освіти своїми підзаконними актами не вихолостили його суть, бо саме так часто буває у реальному житті. Вчителі справді зачекалися змін в освіті, усім остогидло бути прохачами у власній державі. Стояти біля дошки 100х100см. з крейдою, яка по ній ледве пише-це напевно не додає нам наснаги. І бути завгоспом аудиторії також не дуже приємна функція. То ж сподіваємося, що новий Закон про освіту дозволить освітянам дихати вільніше і не витрачати сили на завбаганки чиновників.
nice
Мабуть зміни у хорошу сторну - перш за все удосконалення умов праці, забезпечення шкіл необхідною матеріальною базою, покращення взаєморозуміння "влада"-"учителі"-"батьки". Підвищення статусу професії учителя і т.д. Що означає "комфортно вам"? Хіба мало педагогів в Україні прагнуть кращого? А свою думку можу пояснити так. Одразу реформу напевно не всі зможуть відчути. Але через рік, два. Кожен громадянин повинен побачити, що вона дійсно змінила освіту на краще.
nice
Щиро хочеться вірити у зміни. Зрозуміло їх відчути всі зможуть не одразу. Але головне зовсім інше. Покращення повинні відбутися тільки у хорошу сторону.
Николай Иванов
Для nice: " Покращення повинні відбутися тільки у хорошу сторону." Т.е. только так, как будет комфортно вам?
Volobymyr Sill
А що ж то за "покращення, якщо вони відбуваються у гіршу сторону". nise може пояснити нам свою думку-шедевр ???
Коментувати