Нові підручники для 9 класу друкуються цілодобово

У видавництві «Ранок» наголошують, що підручники будуть надруковані вчасно і без затримок

Нові підручники для 9 класу друкуються цілодобово

Видавництво «Ранок» повідомляє, що підручники для 9 класу, які цього року друкуватимуться підприємством, отримали дозвіл на друк і були відправлені до типографії.

Зокрема, у видавництві зазначають, що мова йде про 28 підручників, серед яких 8 у м’яких обкладинках, так званого євростандарту. Загальний наклад підручників, що друкуватиме видавництво, цього року складе більш як 2 млн примірників.

Уже в серпні школи отримають підручники нового покоління. Чим вони відрізняються від попередніх? Перш за все змістом. Під час їх підготовки автори та редактори видавництва «Ранок» враховували вимоги часу, коли нова українська школа переходить від школи знань до школи компетентностей — саме таку мету ставить перед українською школою майбутнього Міністерство освіти.

«У сучасних підручниках «Ранка» уже немає нудних нескінченних текстів і всуціль заповнених формулами та складними завданнями сторінок. Але при цьому вони цілком відповідають новим програмам, містять усі необхідні для діяльності на уроці складники (текст, малюнки, актуалізація, запитання, лабораторні та самостійні роботи). Ці книжки написані зрозумілою дітям мовою, а головне — несуть ті знання, які можна застосувати в повсякденному житті», - наголошують  у видавництві.

Наприклад, у підручнику з алгебри під редакцією Н. Прокопенко є задача «Раціональне харчування». Розв’язавши її, дитина не лише навчиться додавати калорії, а й зможе скласти повноцінне меню на день. Діти вчитимуться розраховувати відсотки за кредитом і визначати, чи вигідно купувати товари в розстрочку. На уроках хімії та біології школярі дізнаються, чому акваріуми не можна наповнювати кип’яченою водою, як відокремити бензин від води, а також чому звичайне борошно може раптом вибухнути!

Є в нових підручників і додаткові переваги. Зокрема, це інтернет-підтримка — безкоштовний доступ до відео, аудіо, слайд-шоу, мап, онлайн-тестів тощо. Наприклад, підручник з української мови для 9 класу О. Глазової супроводжується відеоскрайбінгом. Окрім того, кожен підручник має безкоштовну електронну версію. На відміну від піратських сайтів, на офіційному інтернет-ресурсі «Ранку» будуть викладені лише перевірені версії підручників.

Підручники «Ранку» з деяких предметів цього року збільшаться до європейського формату та отримають м’яку обкладинку. Великий формат дозволяє вміщувати додаткову інформацію, виносити на поля корисні поради, підказки та цитати, які роблять матеріал цікавішим і більш різнобічним. М’який підручник більше нагадує сучасний науково-популярний журнал, вигляд і зміст якого викликає в дитини зацікавлення.

Відмова від твердого картону на користь м’якої обкладинки зменшує масу підручника на 130 грамів. А якщо в портфелі старшокласника 6 або 7 «м’яких» підручників, то портфель стає легшим на один кілограм!

У виготовленні таких книжок застосовуються сучасні технології, тобто матеріал обкладинок не поступатиметься в міцності твердої палітурці. До того ж європідручники переплітають так само, як звичайні книжки, — зшитим блоком, тож вони розраховані на довге шкільне життя.

За словами директора видавництва «Ранок» Віктора Круглова, за угодою з Інститутом модернізації  змісту освіти підручники для 9 класу мають бути надруковані до 10 серпня. Тому друкарні працюють на максимальній потужності, цілодобово і без вихідних.

«Ми сподіваємося, що весь наклад буде надруковано вчасно, без затримок», - наголосив директор видавництва.

Освіта.ua
04.07.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Альбина Татарина
Мої учні ще у 7-му класі знали, що вода для акваріума повинна бути відстояною, а не кип"яченою, бо рибки загинуть там через відсутність кисню...
совесть
Нехай діти хоч задачі порозв’язують про раціональне харчування... Картопля, хліб... Вже й курятина захмарно коштує, про сири, рибу, якість молочної продукції годі й говорити... Дитяче раціональне харчування... Ви знущаєтеся?
Ольга
Для совесть: Совесть видно голодает))))
Ольга
А если серьезно, то какое отношение цены на рыбу и сыр имеют к учебникам? Значит если продукты дорожают- алгебру не нужно учить? Учить детей правильно питаться, тоже не стоит, раз все дорого? У "Совести" явные проблемы с умозаключениями. Наверное, таки нужно лучше питаться
Лариса
Для совесть: за статистікою, кожна третя жінка - на дієті!!! Кожна третя! Та чому дитяче раціональне харчування це знущання!?
Коментувати
Татьяна
Підручники в історії бажають бути кращими. Багато історичних помилок, я вже не кажу про граматичні. Нецікавий і важкий підручник для 5 класу. Потрібно покращити підручники 11 класу, оскільки учням складати ЗНО.
Татьяна
Если этот учебник будет интересен моему сыну и он, благодаря ему будет учиться, мне плевать, какая у него обложка!
Тетяна
Того року восьмикласники отримали підручники у січні місяці . Цікаво , як цього року буде. А то діти з цими нововведеннями тільки зір втрачають, бо півроку користуються електронною версією , а не кожній дитині можна вчити по планшету . Набридло вже !
Наташа
Я всегда за нововведения! Если эта мягкая обложка прижилась в Европе, то почему бы нашим детям не попробовать?! Кстати про то, что портфель станет легче - отличный аргумент в пользу! Потому как моя дочь тягала в школу неподъемный рюкзак!
Наталия Петрова
Для Наташа: У меня есть британский учебник математики с такой обложкой. 426 страниц. Но, пардон, он столько весит, что им нечаянно убить можно! )))) Не знаю, носят ли его британские дети или только в школе пользуются, но он весит столько, сколько стопка наших.
Коментувати
Іван
Програми міняють як завжди - після початку друку підручників ще за старими програмами. Маємо те, що маємо! Тепер потрібно вже й підручники для 5-8 класів міняти - вони вже не відповідають новим програмам. Я не говорю вже про підручники "Інформатика" для 5-6 класів - вони вже 2 роки не відповідають програмі, оскільки були розраховані на учнів, що не вивчали "Інформатику" з 2 класу. Так що ці підручники вже 2 роки непридатні і учителі вчать "Інформатику" без підручників.
пані викладачка
http://interactive.ranok.com.ua/ тут і підручники і тестові завдання, все для вчителя. Нічого шукати не треба, все вже зібрали в одному місці, тільки заходь і користуйся, нагадаю, що безкоштовно
Учительница Харьков
Ранок молодцы, они и в прошлом году во время напечатали. Теперь, главное, чтоб учебники до школы добрались не в октябре ...
Елена
А ничего,что программа изменилась?И получится так,что учебники напечатают,деньги потратят,а них нет соответствия программе!И опять учитель будет сидеть и подбирать материал из интернета!
викладач
Для Елена:Олена, підручники, які не відповідають програмі - не отримують гриф Міносвіти. Не варто панікувати)))
Елена
Прежде, чем учебники начнут печатать, они уже получают гриф Министерства! А изменения в программе опубликованы только сейчас! Так что будет несоответствие и в 9 х классах, и 5-8х!!!!! Это мы проходили в прошлом году с начальной школой! А печатные тетради?! Там тоже будет соответствие?
Коментувати
експерт
М’яка обкладенка = 1 рік користування (в Європі книги не передають "з рук в руки" 5-7 років,як в Україні , в Китаї ,до речі, також.) .Тому такі підручники в Україні є великою, скажимо м’яко ,наколкою . Імзо,яке долзолило пану Круглову таке другувати,треба притягти до відповідальності за розбазарювання державних коштів , через рік підручниками у м’яких обкладенках вже учні користуваватися не зможуть .Має бути слідство,чи не безкоштовно Імзо долволило Круглову таку "наколку"
Ирина
Для експерт: Учебники в мягких обложках прекрасно себя зарекомендовали во многих странах мира. Они и правда, легкие и красивые, по опыту 8 класса (алгебра и геометрия) мы на них учились. Спасибо "Ранку" за прогрессивный подход и отличные учебники!
Світлана
Для експерт: Вивчала в університеті англійську за підручниками у м’яких обкладинках. Користувалася цими книжками не один рік — нічого з ними не трапилось!!! Якщо ставитися до будь-якої книжки недбало, навіть залізна обкладинка не допоможе!
Anna
Для експерт: ой, придет новая власть и опять будут учебники печатать. Эти не успеют износиться))
Коментувати