МОН планує подолати нав'язане репетиторство

За словами міністра освіти, потрібно подолати таке явище у школі, як репетиторство

МОН планує подолати нав'язане репетиторство

З метою запобігання неналежному використанню коштів, які виділяються навчальним закладам, а також зловживанню батьківськими внесками у законі про освіту закладено норму, згідно з якою школи мусять оприлюднювати інформацію про свої видатки. Про це на прес-конференції сказала міністр освіти та науки Лілія Гриневич, повідомляє Укрінформ.

«У проекті закону про освіту, який ухвалений у першому читанні, ми записали обов'язкову норму для кожного навчального закладу України публікувати на своїх інтернет-сторінках чіткий звіт про їхні доходи як з бюджетних джерел, так і від батьків, і їхні видатки, і тому все стане прозорим і зрозумілим, і батьки зможуть контролювати і розуміти, скільки грошей цей навчальний заклад і на що саме отримав з бюджетів - як державного, так і місцевого рівня», - сказала Гриневич.

Міністр зазначила, що також потрібно подолати таке явище, як репетиторство, коли вчителі свідомо не надають на уроках весь необхідний матеріал, таким чином стимулюючи додаткові заняття.

«Ми працюємо і з батьківським організаціями, щоб це вчасно виявляти. Ми розуміємо, що тут потрібно працювати над підвищенням соціального статусу вчителя. І те, що ми просунули в цьому році по єдиній тарифній сітці, підняли на два тарифні розряди соціальний статус вчителя, а також загальне підняття заробітної плати вчителів на 50%, - це є той крок назустріч учителеві. І ми розраховуємо, що буде крок учителів назустріч реформі», - сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Освіта.ua
27.03.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
миламила
Не с тем борешься, тётя! Тесты по англ. рассчитаны на то, что ученик должен заниматься дополнительно. Да и человек имеет право в свое свободное время заниматься тем, чем он хочет. Греневич, иди работай в школу. И порадуся своим повышением.
Микола
перш за все подолайте репериторстство серед методистів. Бо в Косові окремі методисти дійшли до того, що репериторством займаються на робочому місці (Ткачук О.М.Ї, а її кума завідувачка методкабінету Лесевич О.М. навіть у робочий час. Правильно - навіщо, щоб діти носили болото у свій маєток та ще й до того платити свої гроші за електроенергію, коли це можна зробити за держпвні гроші
Накипелов
Держава й нав’язує. Спробуйте навчити 40-50 учнів за 1 урок. Якщо в Фінляндії максимум 10.
Петро Лозовий
Шановна пані міністр. За час свого правління ви вилили на голови вчителів не одну бочку бруду, а самі не зробили ще нічого путнього в реформуванні освіти. Причина тільки одна. Ви не знаєте реального стану справ у освітянській галузі. Роками говорили про складність навчальтних програм, а дяді і тьлті від освіти нібито про це не чули. Більша частина школярів цю проблему розвязали по-своєму - просто перестали вчитися і уже у 8 класі не вміє читати. Зараз хдійснюєте якісь кроки з їхнього полегшення, Але вирізання не дасть ніякого ефекту. Мають бути полегшені нові програми, які б могли засвоїти всі учні без шкоди своєму здоровю. Таким чином без репетиторства більша частина школярів не зможе успішно скласти ЗНО. То ж не критикуйте масово вчительство, а переходіть у звичайну, а не елітну школу, попарцюйте хоча б місяць-два і покажіть як досягти доброго результату при практично нульовій мотивації школярів до навчання. тоді ви зрозумієте, що реформи створені у кабінетах ніякрого успіху не дадуть.
Вчитель
Шановні друзі, подивіться реально на речі. Цій державі непотрібні розумні, мудрі люди. Можновладці освітянської галузі створюють ілюзію бурхливої діяльності, ніби все направлено на розвиток, прогрес, а насправді - на виховання розумово відсталих. Такими легше маніпулювати і щоб на майдани не ходили!!!
Коментувати
совесть
Та кожного репетитора (вся реклама на сайтах, у відкритому доступі) - до податкової! Сплачуйте податки й працюйте...
Олекса
Вопрос. Л. Гриневич канд.пед.наук, за какие заслуги ей дали профессора? Ответ- за плагиат в ее псевдонаучных работах.(А ще, вона дуже подобається президенту) Министр образования и науки Украины Лилия Гриневич задекларировала почти 287 тыс. грн зарплаты, почти 229 тыс. грн на депозитах в банковских учреждениях и $30 тыс. наличкой. Гриневич по совместительству работает профессором в Университете Б.Гринченко.
%
У учителя после института ставка 3100, у технички-3200. Вопрос: есть ли стимул стараться? А вот чиновники молодцы-молча себе повышают зарплаты,декларируя миллионы. А ответственности-0. Хоть кто-то ответил за бардак в стране? Так что " Вечером-деньги, утром стулья,утром-деньги,вечером-стулья". Так что,дорогие вышестоящие работнички образования,жгите ещё сказочки для учителей и общественности!)
Роман
Пані міністр чудовий ньюзмейкер. Цілий рік йшла промокомпанія про підвищення зарплат вчителів, хоча картина далеко не така, як афішують. А зараз потрібно робити "крок на зустріч реформам". Які реформи?!! Спростіть програми, щоб вчителі не "гнали коней" кожного уроку, тоді й результат буде відчутний. І те, що вчителі свідомо не дають весь матеріал на уроці, щоб стимулювати до репетиторства - це повний АБСУРД!!! Не треба принижувати педагогів такими словами, говорячи поряд з необхідністю підняти престиж учителя в суспільстві.
Інна
Для Роман: Цілком з Вами погоджуюсь
Анатолій
Підтримую 100%.
вчитель
Про те, що вчителі свідомо не дають весь матеріал на уроці, щоб стимулювати до репетиторства -говорять , мабуть, батьки тих дітей , які не мають бажання слухати вчителя на уроці. А батьки(не діти) розуміють, що треба ЗНО
Коментувати
Ірина Краєвська
Звичайно, міністр не може знати про проблеми на місцях. Адже по всіх звітах у нас все "клас". Відмінити потрібно брехливі звіти, які спотворюють справжню картину стану освіти. А на рахунок репетиторства моя думка така: поки не зміняться програми, вчителям і батькам не дадуть хороший підручників - репетиторству існувати. В такому темпі не кожен учень може засвоїти програмовий матеріал.
Ірина Краєвська
Звичайно, міністр не може знати про проблеми на місцях. Адже по всіх звітах у нас все "клас". Відмінити потрібно брехливі звіти, які спотворюють справжню картину стану освіти. А на рахунок репетиторства моя думка така: поки не зміняться програми, вчителям і батькам не дадуть хороший підручників - репетиторству існувати. В такому темпі не кожен учень може засвоїти програмовий матеріал.
Батько учня
А як ви ставитеся до репетиторства пані Галини Апостолової з Київської області, яка вважає, що лише вона на всю область здатна готувати учнів до математичних олімпіад? Як наслідок, не її учні не мають жодних шансів попасти на 4-ий етап олімпіади, навіть, ставши переможцями третього етапу. Зокрема, в цьому році за квоти 9 учнів від Київської області на 4-ий етап поїхали тільки два учні Апостолової, бо включити у команду інших 7 дітей вона категорично відмовилася. Хотілось би, щоб пані Гриневич розібралася з таким волюнтаризмом Апостолової та її покровителів з управління освіти Київської ОДА. Тим більше, що на сайті математичних олімпіад в місті Києві пані Галина обіцяє поступати так і в майбутньому.
Катерина Шепарович
Для Батько учня: це не просто жахливо... це не дає можливості висловитись культурно.
Коментувати
Skjeld
Ніхто нікому не нав’язує репетиторство. Просто в школі якість викладання і програми вкрай низької якості. Вчитель чисто фізично усіх не може повноцінно навчити і предметів непотрібних достатня кількість. Особисто я не жалію за те, що ходив до репетиторів, бо отримав більше, ніж за 11 років навчання у школі, хоча не можу сказати, що на уроках взагалі нічого не навчають. Як казала одна з моїх вчителів: "Кошти вкладені у освіту ніколи не підуть даром".
Вчитель
Привіт з Полтавщини!!! Які 50%? Це лише на словах! Забрали 20% за престижність! Не оплачують курсову перепідготовку, заміну уроків! Дайте зарплату хоча б на рівні того Януковича в 400$, а з урахуванням сьогоднішніх цін на комуналку й продукти - то й всі 500$! Ось тоді й поговоримо! У самих мільйонні доходи, а тут копійки рахуєш! Де ваша совість, чиновники???
Тетяна Олексіївна
для кращої підготовки учнів до зно потрібно: 1) вибрати підручники які мають відповідати ухваленій програмі для кожного предмету, і вони повинні бути єдиними для всіх навчальних закладів; 2) завдання зно повинні відповідати цим підручникам і бути єдиними та доступними за всіма рівнями, бо складається враження, що учні ідуть на зно після університетів, а не після школи, спробуйте самі скласти зно; 3) учні самі не мають бажання готуватися до зно, бо в нашій державі немає перспективи для тих, що мають вищу освіту, бо всі втікають за кордон і стають там слугами за більшу зарплату ніж у себе науковцями за нищу.
олександр
пані міністр, а ви хоч іноді читаєте що вам тут пишуть, скільки будуть існувати ці безглузді звіти, чому спочатку дай у відділ освіти план на весняні канікули, а потім звіт про них, одне і те саме, і що , тій методистці стане краще чи як від наших звітів, ви обіцяли що приберуть ще одну маячню - мікрорайони, так буде здійснена ваша цяцянка чи ні?Дайте відповідь , якщо ви дійсно НАША ВЧИТЕЛЬСЬКА міністерка.
1111
Ура! Знайдено причину буксування реформ в освіті та недолугості навчальних програм та підручників. Усі на боротьбу з репетиторством!
ІРИНА
Приватні уроки - це практика в цілому світі. Чому з ними треба боротися вУкраїні?
Голосzнарода
Для ІРИНА: щоб було більше тупих дітей...
Коментувати
Правда
Шановна пані міністр, ви давно переглядали навчальні плани, за якими навчаються наші діти. Мабуть дуже давно, або й взагалі не маєте уявлення про їх зміст, бо як би мали, то мабуть - би замислилися: "Чи може учень вивчити хімію для здачі ЗНО за 1 годину на тиждень у 11 класі?", а профільні класи з хімії, зрозуміло, існують не скрізь. І при всіх зусиллях репетиторів результати ЗНО з хімії не радують, а що лікарі, технологи, агрохіміки, та інші нам уже не потрібні? Соромно! Що нами, освітянами, керує людина, яка за останній рік вилила стільки бруду на голови тих, хто хоч якось прагне вчити наших дітей, що закрадається думка, що наш міністр виконує чиєсь замовлення і планомірно ДОВАЛЮЄ освіти своїми недолугими реформами. Як кажуть на Україні : "М’яко стелить та твердо спать".
Татьяна
Для Правда: Полностью с Вами согласна!!! Я тоже учитель химии.
Голосzнарода
Для Правда: навіщо дітям хімія, - научаться робити коктелі молотова, будуть страйкувати, - треба хімію зовсім зі школи прибрати, бо небезпечний предмет, та і 90% все одно його погано учить.
Учитель химии
В старшей школе через год ее уже не будет. Куда пойдут дети учить химию? К репетитору. Или поедет по району искать необходимый профиль?
Коментувати
мама нормальної доньки
Цікаво:а хто хоче "подолати" платні дипломи ?Спокійно плати 500 $ і не переймайся-навіть додаткові питання надруковані.А нормальний студент -пише ,пише і все не так,бо в нього немає доларів.Наукові керівники -щоб тільки загудити,залякати.Так роблять у Одеській Юридичній Академії і в багатьох інших ВНЗ.
Родион
Спочатку подолайте недолугість навчальних планів і програм, самодурство директорів в розподілі варіативної частини. До репетитора учень іде за необхідними для подальшого вступу знаннями. А за чим він іде на уроки основ здоров"я, трудового навчання, етики-естетики, зарубіжної, російської? Потрібно офіційно визнати предмети ЗНО основними та для їх поглиблення використовувати варіативну частину навчального плану з врахуванням побажань учнів і батьків. А там де директор віддав варіативні години дружині чи кумі на російську мову, учні ходять до математика на репетиторство.