Osvita.ua Вища освіта У МОН хочуть збільшити підтримку молодих учених
У МОН хочуть збільшити підтримку молодих учених

Цього року сума фінансування конкурсу наукових проектів становитиме 28 млн грн

У МОН хочуть збільшити підтримку молодих учених

Міністерство освіти і науки має намір збільшити підтримку молодих вчених. На цьому наголосила міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час засідання Колегії МОН.

«Торік, щоб підтримати молодих науковців, МОН започаткувало Конкурс наукових проектів для молодих учених, в межах якого було відібрано 79 проектів-переможців. Вперше молодим науковим колективам надали можливість самостійно здійснювати наукові дослідження і розробки. Цього року ми збільшили суму фінансування конкурсу, яка загалом становитиме 28,4 млн гривень», – зазначила Гриневич.

За словами голови Ради молодих учених при МОН Юрія Кращенка, конкурс є гарним мотиваційним інструментом для науковців і дає змогу формувати молоді команди для реалізації прогресивних наукових ідей.

«Тривалість проекту на виконання науково-дослідницьких робіт становить два роки. Ми дуже сподіваємося, що стратегічна мета конкурсу – інвестування в розробку інноваційних ідей для подальшої участі в Горизонті-2020 чи інших міжнародних конкурсах, – буде досягнута. Водночас закликаємо НАН та інші центральні органи виконавчої влади, що мають у своєму підпорядкуванні вищі навчальні заклади, запровадили подібну систему підтримки наукових проектів молодих учених», – підкреслив Кращенко.

Разом з тим, він також акцентував увагу на перепонах, що існують сьогодні для молодих учених. Наприклад, зараз є правова невідповідність між законом «Про наукову і науково-технічну діяльність», яким передбачено утворення і функціонування рад молодих учених, та законом «Про вищу освіту», де визначено лише наукові товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих учених. Саме тому багато рад молодих учених у ВНЗ перебувають на етапі реорганізації або взагалі ліквідовані. Також існує неузгодженість у розумінні категорії молодий учений у нормативно-правових актах, що стосуються премій та конкурсів.

Окремо було наголошено на проблемах фінансування. Вони стосуються як точкових моментів – брак коштів у бюджеті 2017 року на премії та стипендії для молодих учених, оподаткування таких премій та стипендій, – так і стратегічних питань – забезпечення житлом молодих науковців, розробка інструментів для повернення молодих учених з-за кордону тощо.

Освіта.ua
15.03.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олекса
МОН започаткувало Конкурс наукових проектів для молодих учених. Беріть приклад з міністра - плагіатора Л. Гриневич. Переписуйте наукові праці закордоних авторів і видавайте за власні.
Леонід
Збільшать Вони... Три місяця не нараховують стипендію КМУ для молодих вчених.
Турбота МОН
Лілєчка, поверни нормальні правила отримання доцента/професора. Цим ти зробиш для молодих і немолодих вчених більше, ніж вже "зробила" і ще колись "зробиш". Турбота МОН - страшна штука.
Молодий_викладач
Для Турбота МОН: Повністю підтримую! Зараз такі вимоги на отримання доцента/професора, що таке враження, що ЗП має мінімум "потроїтися". В той час? років 5 (а тим більше 10) тому не було і половини із нинішніх вимог. Ось така "турбота" про молодих (і не тільки) науковців...
YJCB
Ну що ви! А як же бути з журналами, які входять до науковометричних баз? Вони ж зараз саме в раж увійшли, он скільки статей друкується, а це все грошики... грошики...
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!