У МОН хочуть збільшити підтримку молодих учених

Цього року сума фінансування конкурсу наукових проектів становитиме 28 млн грн

У МОН хочуть збільшити підтримку молодих учених

Міністерство освіти і науки має намір збільшити підтримку молодих вчених. На цьому наголосила міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час засідання Колегії МОН.

«Торік, щоб підтримати молодих науковців, МОН започаткувало Конкурс наукових проектів для молодих учених, в межах якого було відібрано 79 проектів-переможців. Вперше молодим науковим колективам надали можливість самостійно здійснювати наукові дослідження і розробки. Цього року ми збільшили суму фінансування конкурсу, яка загалом становитиме 28,4 млн гривень», – зазначила Гриневич.

За словами голови Ради молодих учених при МОН Юрія Кращенка, конкурс є гарним мотиваційним інструментом для науковців і дає змогу формувати молоді команди для реалізації прогресивних наукових ідей.

«Тривалість проекту на виконання науково-дослідницьких робіт становить два роки. Ми дуже сподіваємося, що стратегічна мета конкурсу – інвестування в розробку інноваційних ідей для подальшої участі в Горизонті-2020 чи інших міжнародних конкурсах, – буде досягнута. Водночас закликаємо НАН та інші центральні органи виконавчої влади, що мають у своєму підпорядкуванні вищі навчальні заклади, запровадили подібну систему підтримки наукових проектів молодих учених», – підкреслив Кращенко.

Разом з тим, він також акцентував увагу на перепонах, що існують сьогодні для молодих учених. Наприклад, зараз є правова невідповідність між законом «Про наукову і науково-технічну діяльність», яким передбачено утворення і функціонування рад молодих учених, та законом «Про вищу освіту», де визначено лише наукові товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих учених. Саме тому багато рад молодих учених у ВНЗ перебувають на етапі реорганізації або взагалі ліквідовані. Також існує неузгодженість у розумінні категорії молодий учений у нормативно-правових актах, що стосуються премій та конкурсів.

Окремо було наголошено на проблемах фінансування. Вони стосуються як точкових моментів – брак коштів у бюджеті 2017 року на премії та стипендії для молодих учених, оподаткування таких премій та стипендій, – так і стратегічних питань – забезпечення житлом молодих науковців, розробка інструментів для повернення молодих учених з-за кордону тощо.

Освіта.ua
15.03.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олекса
МОН започаткувало Конкурс наукових проектів для молодих учених. Беріть приклад з міністра - плагіатора Л. Гриневич. Переписуйте наукові праці закордоних авторів і видавайте за власні.
Леонід
Збільшать Вони... Три місяця не нараховують стипендію КМУ для молодих вчених.
Турбота МОН
Лілєчка, поверни нормальні правила отримання доцента/професора. Цим ти зробиш для молодих і немолодих вчених більше, ніж вже "зробила" і ще колись "зробиш". Турбота МОН - страшна штука.
Молодий_викладач
Для Турбота МОН: Повністю підтримую! Зараз такі вимоги на отримання доцента/професора, що таке враження, що ЗП має мінімум "потроїтися". В той час? років 5 (а тим більше 10) тому не було і половини із нинішніх вимог. Ось така "турбота" про молодих (і не тільки) науковців...
YJCB
Ну що ви! А як же бути з журналами, які входять до науковометричних баз? Вони ж зараз саме в раж увійшли, он скільки статей друкується, а це все грошики... грошики...
Коментувати