Математична освіта в державі зруйнована, - експерт

Діаграма розподілу результатів ЗНО з математики свідчить про проблеми математичної освіти

Математична освіта в державі зруйнована, - експерт

Діаграма розподілу результатів тестування випускників шкіл з математики є вироком українській освіті. Про це під час засідання експертної комісії при Українському центрі оцінювання якості освіти, на якому було визначено пороговий бал «склав/не склав» для тесту з математики, повідомив учасник засідання Володимир Ковтунець.

«Насправді математична освіта в державі зруйнована, її немає», - зазначив експерт.

Зокрема, коментуючи результати тестування він зазначив, що не більше 30% випускників шкіл володіють математикою на рівні базової школи.

Також він зазначив, що якщо б комісія визначила поріг тесту на рівні 12 балів, то тест з математики не склали б 27 % учасників ЗНО.

«Це означає, що на математичних, природничих і інженерних спеціальностях нікому буде навчатись», - зазначив Володимир Ковтунец.

Як відомо, члени експертної комісії при УЦОЯО прийняли рішення встановити пороговий бал для тесту ЗНО з математики на рівні 9 тестових балів. Згідно встановленого порогу, бал «склав/не склав» подолали 85 % учасників тестування.

Тест з математики містив 33 завдання різної складності. Максимальна кількість балів, яку міг набрати учасник ЗНО правильно виконавши всі завдання тесту, дорівнює 62 балам.

Освіта.ua
25.05.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Математик
Для вчителів математики це не новина. З досвіду роботи в школї їм відомо, що зовсім невеликий відсоток учнів має здатність вивчати математику. Така реальність!
Степан
В радянські часи нам говорили, що у нас найбільше людей з вищою освітою. А де результат? Адже всі технології надходили із заходу. Новіщо нам 100 поганих фізиків, але з дипломами, можливо достатньо 1 гарного. Нехай навчаються ті хто цього хоче, а тягнути всіх за вуха, це дурниця.
Виктор
Тобто прохідна межа з математики встановлена нижче порога вгадування. І це після 11 років вивчання. Цікаво: це наслідки Чорнобиля й майже безперервного 100 річного вживання алкоголя, чи все ж таки недоліки нашої математичної освіти? Бо з вивченням хімії ситуація ще гірша. Там сама програма створена так, щоб діти не мали реальних знань. Добре що хоч з іноземними мовами ситуація стала виправлятися.
Роман
Людей, котрі започаткували сам принцип зовнішнього оцінування "пішли", замінивши зручними для влади і навколоосвітньої мафії. Результат не забарився. Так переможемо, ага.
вчитель
Дійшло нарешті. А коли креслення з програми прибирали, години природничих наук зменшували, тоді про що думали? Гуманітарні науки розвивають комунікативні навички і компетенції, але ж логічне, аналітичне, конструктивне мислення розвивати також потрібно, знання законів природи також потрібні! Інакше ми перетворимось в країну, яка нічим не відрізняється від самих відсталих країн світу. Кому зараз тим вченим, які доживають свого віку передати свій досвід та знання? Хто прийме цей безцінний скарб, який передається від серця до серця? Виправляйте ситуацію, бо ще трохи і буде пізно!
Ученик
Для вчитель: а кресленнязачем ? Или там АрхиКад изучают?
zmey
Глупенький! На батарейках много не наработаешь! Это раз... Два... Не АрхиКад, а autocad в первую очередь! И три... Попробуйте - ка детально разобраться хотя бы с одним чертежом, созданным в CAD, что там есть, почему, зачем, куда... Думаю после такого опыта вам станет понятно "...зачем черчение в школе...?!"
zmey
В любой, даже самой современной и прогрессивной технологии, не обойтись без тех элементарных сведений и знаний, начальных навыков, которые призвана давать субъектам, желающим их получить, школа. Посему... В первую голову - воспитание в семье(и действенные рычаги воздействия на оную). А дальше... Младшая школа дает устойчивые(по - возможности) навыки письма, чтения, счета, правил общения, речи. Все соответственно возрастным возможностям. В школе ІІ ступени - элементарные основы наук, по точно согласованным программам. В старших (10-11) классах - развитие и уточнение знаний по предметам. Без профилизации, для этого есть техникумы(колледжи), училища, специализированные лицеи. С возможностью отказывать "учням" в приеме в 10-й класс, кто явно не будет учиться...(понимаю, что на это скажут в периферийных школах - "А кто нам классы откроет?!" - вот в этом - то и беда! Все ради балла и количества, и все от него зависят!) ну и много еще чего, что касается только работников и не интересует массы
Коментувати
Natalya Korzun
Полностью согласна с Николаем! К сожалению в школах в основном акцент делают на гуманитарные специальности, а точные науки остаются в стороне.. Жаль и обидно за детей, страну... Похоже, что дела никому нет или специально разваливают все, - включая систему образования!
плохо
Для Natalya Korzun: Акцет ваша админ. должна делать на ЗУНы. Не профессионализм, не знание Законов админа - это некомпетентность
Коментувати
Антоніна
Арифметичні дії з числами і трохи дроби по життю потрібні, а тригонометричні перетворення і вся ця вища математика разом з стереометрією - ніякого практичного застосування, якщо ти не науковець, чи інженер. Шкода витраченого часу. :( Навіщо всім дітям в примусовому порядку забивати нею голови.
Микола
Для Антоніна: Математика вчить мислити, будувати ланцюжки міркувань та робити висновки, вбачати закономірності в процесах, подіях, явищах, узагальнювати, абстрагуватися, систематизовувати, виділяти найбільш значуще, доводити істинність тверджень чи спростовувати хибні твердження, наводити контрприклади, логічно міркувати. А вже це все допомагатиме в житті засвоювати та систематизовувати нові знання, легше та швидше переймати новий досвід, набувати навички, вбачати причинно-наслідкові зв"язки тощо. Відомо, що математика (та музика!!!) позитивно впливають на розумові процеси в мозку, що допомагає в подальшому будь-якій розумовій діяльності. До того ж це загальна ерудиція. Також математику, особливо геометрію, можна розглядати як мистецтво - мистецтво будувати ланцюжки міркувань. які призводять до отримання нових знань. Стародавні греки саме так математику і розглядали, зокрема, вона була одним із Семи вільних мистецтв. Недарма класик казав: "математику ще й тому вчити потрібно, що вона...
поля
Для Антоніна: "Математика - ум в порядок приводит" - кто сказал?
Петро
М. В. Ломоносов: «Математику вже навіть задля того треба вивчати, що вона розум до ладу приводить». Коментар. Вираз «до ладу приводить» рівнозначний виразу «впорядковує». Тлумачення експерта. В математиці порожню множину (множину, яка не містить жодного елемента) домовилися вважати впорядкованою (так само, як і визначали пороговий бал).
Коментувати
учитель
В первую очередь хочу немножко заставить подумать. Результат ЗНО – это совокупность не только роботы учителя, а и ученика. Действительно надо обратить внимание на желание самого учащегося сдать. Если такого желания нет, то даже самые лучшие педагоги ничего не могут сделать.
Василина
Для учитель: ЗОЛОТІ СЛОВА.Підтримую на всі 10000%. Тільки чому цього НЕ РОЗУМІЮТЬ у МОН,батьки.
мама після зно
Наша система освіти з радянських часів вимагає результат по кількості, не зверта увагу на якість. Ніколи не сварила сина за невдачі, а пояснювала, що низький результат вказує, що саме треба виправити.
муччит
Для учитель: Cтавьте балы за знания, позже родители вас оценят. Совокупной, групповой работой ЛИЧНЫХ успехов не достигнешь. Плагиат породишь.
Коментувати
тімур
Я хочу всіх заспокоїти. Ми до дна ще не дійшли. Ось на той рік (так обіцяє МОН) ДПА у формі ЗНО будуть здавати студенти вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації. Ось ці "здадуть"!!! Табличку множення знають одиниці. 99,9% два звичайні дроби не додадуть. Я думаю, що 10-20% студентів ЗНО взагалі здавати не будуть. А яка для них роль цього ЗНО? Вони вже є студентами коледжу чи технікуму. Поступати їм не потрібно. Для продовження навчання в університетах потрібно здавати екзамен по спеціальності в самому університеті. А оскільки майже всі вони ідуть на контракт то приймають без розбору всіх. Ще й дякують. На оцінки в атестаті ніхто не дивиться. Так що можна і з одиницями.
teacher
Мало того, как уже много было сказано с двоечника, никогда не получится отличника. К сожалению теперь таких много.
Антоніна
Для teacher: зате з двієчників виходять дуже гарні керівники. І керують потім тими, що були відмінниками. Чомусь так складається в житті.
олена
В яблучко! СУПЕР!
так отож
Для Антоніна: насколько МНЕ известно, именно те, кто учился либо очень хорошо, либо медалист, стали супер-руководителями. НО не во времена беспредела, когда наверх вылезли воры-..., то есть люди с определёнными качествами криминального мира, которые в обычные спокойные времена были приглушены общественными отношениями, но во времена беспорядков им позволено выйти наружу... Так что - ДУМАЙТЕ головой, когда утверждаете, что двоечники - хорошие руководители.НЕТ.Они хорошие выжималы, то есть люди, которым не привили определённых цивилизованных качеств, присущих человеку. Напротив - их качеста-качества животного, стремящегося к доминированию.
Коментувати
teacher
Категорически не могу согласится с идеей отправить учителей на ВНО. Просто хочу, чтоб все поняли. Это самая сильная мерзость, которую могут придумать только ненавистники нашего образования. Что получается? Все руководители типа не причём, а вы идите что-то доказывайте. А сколько таких, что читают предмет как не основной. Они что тоже побегут. Нет, конечно! В первую очередь пусть идут методисты районо, гороно, облоно и покажут пример. Тем самым доведут свои возможности быть руководителями. Потом директора школ и завучи. Пусть руководство докажет, что оно может быть руководством. А после говорите о простом учителе. И прошу, не заставляйте повторять слова Путина об Украине. Вы сначала наведите порядок на верхах, потом примите, законодательство, которое позволит не очень хороших родителей заставлять смотреть за детьми. А потом уже настанет время поговорить об учителе.
люблюматематику
Ще 8!!! років тому! І хто почухався? Кого схвилювали слова, що занепад математичної освіти загрожує безпеці держави?
совесть
Для люблюматематику: От і маємо гуманітарну "невыносимую легкость бытия"...
Коментувати
люблюматематику
2008 рік, міністр освіти і науки Іван Вакарчук:— Всі ми знаємо, що гуманітарні науки за радянських часів перебували у пригніченому стані, були підпорядковані панівній ідеології. Після повалення тоталітарного режиму вони мали отримати сильний поштовх для свого розвою, що і сталося в середині 90-х років. Тепер вони піднялися, вийшли на той рівень, коли процес розвитку набув незворотного характеру, і різноманітні фонди підтримують гуманітарну сферу. А природничі науки, які добре розвивалися, мали потужні школи, почали занепадати. Зі зрозумілих причин молодь втратила до них інтерес, який спостерігався раніше. Але природничі й математичні науки є базисними для технологічного розвитку, врешті-решт — і національної безпеки держави. Вони становлять другу частину духовної культури, й аж ніяк не можна заплющувати очі на те, що вони втратили престижність, реальну підтримку.
то-то
Не эксперт,а будущий зам.министра!готовтесь теперь среднее образование к уничтожению.теперь все станут математиками,а остальные кто куда....
ххх
Для то-то: А непогана ідея, якщо замість Совсун заступником міністра став би Ковтунець!
так отож
Для ххх: після того, як він показав нерозуміння того, що не можна приймати на навчання інженерним впеціальностям людей, що не знають основ математики? Ви при своєму розумі?
ххх
Для так отож: Вибачаюсь. Свої слова я написав не після, а ще до того. І, як виявилося, мав на увазі іншого Ковтунця.
Коментувати
Василина
ДОСИТЬ У ВСЬОМУ ВИНИТИ ВЧИТЕЛЯ! Що держава,суспільтво зробили для вчителя???Створили гідні умови праці,дали гідну зарплату,забезпечили гідний статус?? ЩО ВИ ТОДІ ВИМАГАЄТЕ??? І чи має право держава щось вимагати ,КОЛИ ВОНА САМА НЕ ВИКОНУЄ СВОЇХ ЗОБОВ’ЯЗАНЬ ???
Завуч
Так і хочетися сказати.СХАМЕНІТЬСЯ !!! Скажіть спасибі тим ,хто працює !! Інакше не було б кому вчити взагалі,Вчителі математики в дефіциті!! Тут радий що хоть хтось є і виконує програму!І це в багатьох школах.
Вчитель
Для Завуч: В тому то і біда, що хоть хтось, а не спеціаліст... Коли вчителі фізкультури та мовники читають математику, який ви хотіли результат? Як колись один пародист казав де знаходиться канаДА? на глобусі. Приблизно те ж і з математикою.
Василина
Для вчитель: А , що робити коли НЕМА КОМУ??? Зовсім не читати??? ВАШІ ПРОПОЗИЦІЇ.
так отож
Для Василина: буде кому лише тоді, коли буде достатнє фінансове забезпечення.І балачки на кшталт"А як же покликання..." варто залишити у радянському минулому
Коментувати
Вчитель
Якщо вже на те пішло, вставлю і я свої 5 копійок. Мотивація до навчання у більшості дітей нульова (батьки займаються чим завгодно, але не дітьми - в кращому випадку забезпечують дітей матеріально: годують та одягають). Авторитет вчителя опустили нижче"плінтуса", як наслідок здібна молодь(за незначним виключенням) на роботу до школи не йде, а йдуть далеко не кращі "кадри". Старші вчителі, які знають матеріал та вміють розв’язувати завдання потихеньку відходять на пенсію, а молодь(знову ж таки в більшості своїй), яка зросла на ГДЗ, матеріалом майже не володіє. Дійсно - якщо влаштувати для вчителів щось подібне до ЗНО (але не з бухти барахти, а як для дітей з відповідними термінами, підготовкою) - картина яку б виявили була б АХОВОЮ. Знаю зараз ті, що звикли на роботу за зарплатою ходити (хоча яка там у нас зарплата)тапками почнуть кидатися та з піною в роті гадити в мій бік, але якщо вже такий рівень недовіри до вчителів - давайте доведемо, що ми не даремно свій хліб їмо...
так отож
Для Вчитель: Що значить "давайте доведемо"? З якого перепою вчитель має щось доводити у суспільстві, де знання не грають ролі для достойного життя? Це вчитель має брехати учням, щоби отримувати репетиторство? Це вчитель має брехати учням, мотивуючи їх до роботи? Ви взагалі Як собі уявляєте стан зубожілого вчителя, який отм зажерливим тюленям має щось там доводити...
Вчитель
А довести не так вже і важко. Зареєструватися на ЗНО наступного року та показати сертифікат з резулльтатом всім тим чинушам і раз і назавжди показати хто є хто...
учитель, Одеса
Для Вчитель: Вы что? Тольке после того, как это сделают все методисты с роно, гороно, директора, заместители и т.д. Лучше уеду в Россию траншеи копать, чем этим обжорам и казнокрадам что-то доказывать. И никто не будет регистрироваться принципиально!!! И говорите что хотите.
Коментувати
петя
Директора(qut - что не все) давно занимаются махинациями по завышению баллов учням, заставляя(!) учителя повышать бал недорослю.Да и категории учителю определяют по своему "пониманию" - тупой и ленивый, значит не конкурент диру - свой человек. По уровню ЗУНов учнив оценивааем диров и школы - давно и РОНО, и ГОРоно и МОН! МАНы, ОЛИМПиады, ....- все обман родителей, .... "Воз давно никто не трогал" и "ныне - там".
Юрий
Для петя: А Вы попробуйте победить на Всеукраинском МАНе иои олимпиаде, по той же математике.
Коментувати
Anna Yufros
математична освіта не зруйнована, а занедбана. Поверніть кількість годин на вивчення стандарту(геометрія не менше 2 годин, алгебра не менше 3) , програму узгоджену з фізикою и пр. (за "зміни" до якої і підручники з "перетасоваными темами" хтось отримав гроші), підніміть зарплату вчителям, - і математика повернеться до дітей.
Віктор
Для Anna Yufros: Як можна порівнювати знання дітей, які вивчали математику на рівні стандарту і академічному чи профільному????
Коментувати
1111111
Доработались... Скоро совершенно некому будем решать у нас элементарные жизненные проблемы и вопросы, вместо этого мы их будем "забалакувать". Интересно будет посмотреть распределение балов ЗНО 2016 по украинскому по регионам. Судя по прошлому году стопроцентные украинцы его не знают....
Наталья
Для 1111111: ЗНО и тесты по "литературной" мове. А ней владеют не многие, в основном это диалекты, суржик... А мову нужно учить всем. У меня диплом учителя укр.мовы, но понять речь западной Украины помогло изучение польского языка...
Коментувати