МОН просить не перевантажувати дітей після карантину

При прийнятті рішень про відпрацювання школи мають не перевищувати тижневе навчальне навантаження

МОН просить не перевантажувати дітей після карантину

За умови прийняття рішень про відпрацювання пропущених уроків школи мають виключити можливість перевищення тижневого навчального навантаження на учнів, визначеного Державними санітарними правилами. Про це йдеться у роз'ясненні Міністерства освіти щодо організації навчально-виховного процесу в частині освоєння учнями навчального матеріалу в умовах запровадження карантину.

У відомстві зауважують, що навчальний заклад та вчитель обов’язково мають вжити заходів щодо освоєння учнями змісту кожного навчального предмета в повному обсязі. При цьому до класного журналу мають бути занесені лише уроки, які були фактично проведені.

«Кількість фактично проведених уроків зазвичай менша від попередньо запланованої. І це не може слугувати критерієм виконання чи невиконання навчальної програми», - йдеться у роз’ясненні МОН.

У міністерстві повідомляють, що навчальний матеріал може бути освоєний за рахунок ущільнення, самостійного опрацювання або засобів дистанційного навчання.

Разом з тим, посилаючись на Інструкцію про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, у Міносвіти наголошують, що менша кількість проведених вчителем уроків через об’єктивні обставини не може бути причиною вирахувань із його заробітної плати.

«За умови прийняття керівниками навчальних закладів за погодженням з відповідними органами управління освітою та профспілковими організаціями рішень про відпрацювання пропущених з поважних причин (зазначених у листі) уроків, потрібно беззастережно виключити можливість перевищення тижневого гранично допустимого навчального навантаження на учнів, визначеного Державними санітарними правилами і нормами», - зазначають у МОН.

Також школам і управлінням освіти рекомендовано врахувати, що тривалість канікул протягом навчального року не може бути меншою 30 календарних днів, а навчальний рік у загальноосвітніх навчальних закладах має закінчитись не пізніше 1 липня.

Освіта.ua
08.02.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Оксана
Здається, що розробники Концепції жодного дня не працювали у загальноосвітньому навчальному закладі, методичному кабінеті чи відділі освіти, тому що питання щодо організації курсів підвищення кваліфікації, замовлення підручників хочуть передати на школи, а це не можливо буде зробити, якщо відповідна інформація не буде узагальнюватись і оформлятись централізовано. Я за те, щоб наші вчителі працювали повний робочий день, тому що більшість відпрацьовують години, які їм тарифіковані, а займатись позаурочною діяльністю, індивідуальною роботою з дітьми не хочуть, бо за це їм не платять. Чітко не прописана доля відділів освіти і методичних служб. Який статус буде методистів, коли вони стануть працівниками ресурсних центрів? Знову буде парадокс: методисти, які здійснюють науково-методичний супровід роботи вчителів та організації навчально-виховного процесу не зможуть піти на пенсію за вислугою років, бо в педагогічний стаж роки їх роботи входять, а для нарахування вищевказаної пенсії - ні.
Валерія
Не всім дітям легко справлятися з перевантаженнями в школі та на додаткових гуртках. Треба давати дитині відпочити, зайнятись чимось цікавим, ми наприклад почали передплачувати дитячий журнал Пізнайко, і я дуже задоволена тим, що ми його виписуємо. Це не тільки цікаво, але й корисно. В журналі багато цікавих ігор, та завдань на розвиток логіки у дитини. Раджу!
андрей цеберский
В класі стоїть проектор Бенкю власний компютер власний програми брав в освіті уа для проби так використовуєм програми Контура плюс з Рівного .Мультдошка - мрія.Всі ці засоби дають вагомий ефект в початкових класах.Ідеальний варіант сервер в школі і мережа по класах .
Вчитель однієї із шкіл України
А й справді. Якщо я десь не запишу проведений урок у журналі, або не підпишусь на заміні або за ведення зошитів не виставлю оцінок (напр., у січні вчились 5 робочих днів), то мені із зарплати вирахують. А якщо працівники МОН недопрацьовують (напр., ситуація із підручниками за новою програмою для 4, 7 і вже майбутніх 8 кл. або ж без жодних нормативних документів про закінчення навч.року 11 класів та інші огріхи у роботі Міністерства), то нічого. Одні прізвища змінили на інші (Полянський - Хобзей і т.д.) та й по всьому. Заплатили би кілька штрафів, то й в освіту гроші надійшли б. Жаль лише що міністр не прислухається до мудрих порад.
trust
Для Вчитель однієї із шкіл України: що попові дозволяється, те дякові зась...
Коментувати
Мargo
Схоже, що наша влада вирішила, що освідчені люди Україні більше не потрібні. Слухали Хобзея та представників інституту педагогіки і розуміли, що усі кинулись замилювати очі МВФ і звітувати про " реформи". Скоро " пропхнуть" у ВР новий Закон " Про освіту". Утопія.... Де кадри, не матеріально-технічне забезпечення? А нова концепція початкової освіти?!
Anna
В листі Міністерства дослівно сказано, цитую "Навчальний матеріал може бути освоєний за рахунок ущільнення, самостійного опрацювання, засобів дистанційного навчання тощо." Так оце останнє слово "ТОЩО" дає підставу місцевій владі примусити відпрацьовувати програму по суботах або на канікулах.
Так та не так
Для Anna: Для виконання програми з предметів можна продовжити навчальний рік, навчатися на канікулах. А от щодо субот - у нас колись, кілька років тому назад так задумали відпрацювати карантин. В місті знайшлися сміливі, юридично підковані вчителі. За роботу в суботу повинні платити в ПОДВІЙНОМУ розмірі згідно закону. Вони звернулись в міський відділ освіти з цього приводу, нагадали, що є суд і прокуратура. Розмови про роботу в суботу припинилися. Хоча, якщо під час карантину в школу ви не ходили, і наказом робочі дні карантинні перенесені на суботи, тоді можливе таке відпрацьовування. Ну якось так.
Коментувати
Стелла
Конечно же я имела ввиду работу на карантине.
ідеально просто
А ми кожного року подописували скільки треба восьмими чи дев"ятими уроками (вчитися всеодно не хочуть) і для управління є порядок і мон.Де дірки та лати почепили плакати --- все було в порядку!
Стелла
Скажите мне, если мы будем работать по субботам, то кто оплатит эти рабочие дни-выходной в 2-тарифе? мы то работали в каникулы?
упс
Для Стелла: В что учителя в каникулы не работают ??? Вот это новость!!!
Finita
Для упс: Оговорился человек. Карантин, наверное, имелся в виду.
Коментувати
vladko
як "класно вчили" в часи "перебудови", то чого сьогодні в такі "ж...і" коли обирають владу випускники "перебудови і керують навчені в часи Перебудови?
ого
Діти просять МОН не перевантажувати їх (дітей) своїми навчальними програмами, та безкінечними і нікому непотрібними конкурсами!!!
Trik
"Відпрпацьовувати по суботах!" - так відреагувала місцева влада на лист Міністерства.
Nutrik
Міністерство Дураків України! Інакше і не назвеш цих проходимців!
розчарований Вчитель
Для Nutrik: 100 % - гарна назва, які питання до них? тих, хто керує? Які ми були дурні, коли роки керування Табачника хаяли! Будемо тепер згадувати, як застій Радянського Союзу часів 1975-1985 - як же "погано" жилося простому люду... Згадуємо тепер (ціни, мораль у суспільстві, стимул до навчання для дітей, безробіття? та інше...) - не все так було погано, як нам хочуть втовкмачити... Погано? було при Табачнику - діти підручники мали в руках!!! Ну отримала школа підручники - 50% від замовлення (замовляли 25, прибули 4 дітей, всього 29, надійшло 12) та й то не з усіх предметів, лежать вони по кабінетах - діти підручник бачать лише на уроці, а додому їм не дають!.. Хто буде вчитися в таких умовах?.. А може це так треба?.. Щоб учні 4-х і 7-х "забили" на навчання? Як роздруковували батьки підручник у 1 семестрі, так і далі те саме роблять!То вже давайте батьки куплять ті підручники дітям, а ви МОН не тратьте на підручники державні кошти!!! Все одно толку з тих, що привезли у лютому - 20-30%
что при Табачнике,
Для розчарований Вчитель: что теперь - дяка почти одинакова.Сегодня хоь проверяющие так часть не ездят.А если едут,то людей до слёз не доводят.И официально их приезд считается "предоставлением помощи".ТАк что - сдвиги у Квита всё же есть).Вот ещё бы дополнительные баллы за подготовительные (проплаченные)курсы ему бы удалось убрать.Да ведь екторский корпус-силища.Не подвинуть Квиту одному - то этакую стену. Ноете и ноете.ДА у нас параллель с прослемами с учебниками проучилась.Выучились.КТо стремился ЗНАТЬ.Закончили университеты.Кто ЗНАЛ,тот НЕ платил.Работают.А тут раскричались,немощные...
вчитель
Для что при Табачнике,: Цікаво, де це перевіряючі так часто не їздять?Як їздили.так і їздять. А паперотворчості ще більше стало і ніхто не реагує на міністерські листи.
Коментувати
Оксана
Поясніть, шановне МОН, чи можливе"самостійне опрацювання" за відсутності елементарного - підручників? І ще. Які такі "об’єктивні обставини" невиконання посадових обов’язків зберігають зарплатню освітніх міністрів від вирахувань із зарплати?!
Леонідович
"навчальний матеріал може бути освоєний за рахунок ущільнення, самостійного опрацювання або засобів дистанційного навчання". А хіба це не є перевантаження? Програми розгрузіть! Кількість уроків зменште, бо діти і без карантинів перегружені МОНом. Норма праці для дорослої людини 8 годин на добу. А у дітей починаючи з 6 класу по 7 уроків в день + домашнього ще на 7 годин (якщо все зробити, прочитати, вивчити) получається 14 годин на добу. Від такої роботи навіть коні дохнуть. Помилуйте дітей, їх і так вже 99% хворих завдяки вашим програмам, це геноцид дитячого населення України.
микола
извините, но такого министерства я еще не видел. пора всех специалистов отправить в школы работать, и министра квита с.м. тоже....пусть почитают там нормативные документы
Іван
Цікаво, а що мають робити учні 11-х класів з 5 травня - піся складання екзамену з української мови далі ходити на уроки української мови до 27 травня? Чи не хоче МОН пояснити це?
Учитель
Для Іван: 11 клас буде вичитися у травні, бо у МОН був лист де написано, що 11 клас закінчує навчання 30 травня. Як підготовка до ДПА. Чому нема розяснення МОНУ по 11 класу
Іван
Для Учитель: І мене цікавить, де роз’яснення МОН щодо 11 класів. Директор мовчить, в управлінні тиснуть плечима, а МОН про це ,мабуть, і не думає. Хоч в усі роки спочатку завершувалися навчальні заняття, а потім ДПА. А тепер? ДПА - і далі на уроки(виправляти ДПА?)
Коментувати
Это не МОН, а сказка…
«Пойди туда, не знаю куда. Сделай то, не знаю, что», и так по кругу…
людмила
відпрацювання по суботам - це перевищення тижневого навантаження?, а працювати без канікул - це зменшення тривалості канікул.? І чи листи МОНу обов"язкові для виконання відділамим освіти і адміністрацією школи? хто дасть відповідь?
Ego
В МОН когнітивний дисонанс: з одного боку не перевантажувати дітей після карантину, з іншого - менша кількість уроків "не може слугувати критерієм ... невиконання навчальної програми". Як???