Osvita.ua Середня освіта Microsoft запрошує до програми "Школа у Хмарах"
Microsoft запрошує до програми "Школа у Хмарах"
На правах реклами

Експерт Microsoft Маргарита Калюжна презентує новий освітній проект "Школа у Хмарах"

Microsoft запрошує до програми "Школа у Хмарах"

Програма Microsoft "Вчитель – експерт" є унікальною програмою, створеною з метою визнання на всесвітньому рівні педагогів, які покращують навчання та успішність учнів за допомогою ефективного використання технологій. Учителі-експерти працюватимуть у тісній співпраці з Microsoft з метою привнесення інновацій в освіту.

Вони виступатимуть та презентуватимуть свої ідеї щодо ефективного використання інформаційних технологій в освіті. Також вони матимуть змогу обмінюватися передовим педагогічним досвідом та сприятимуть фахівцям Microsoft розумінню під час створення нових продуктів й інструментів для освіти, – все це сприятиме інноваціям у викладанні та навчанні.

Щороку Microsoft оприлюднює список учителів-експертів зі всього світу. В 2015 році було відзначено 44 вчителі з України. Це рекордна кількість за всі роки існування Програми.

Сьогодні знайомимо із сертифікованим учителем-експертом Microsoft Маргаритою Калюжною. Маргарита є ініціатором багатьох освітніх проектів як в Україні, так і закордоном. Презентуємо новий освітній проект "Школа у Хмарах".

Пані Маргарито, як виникла ідея Школи у Хмарі?

Сама ідея належить професору Шугаті Мітрі, який у 2013 році зміг реалізувати свій проект зібравши на TED більше мільйона доларів. Його приклад надихає діяти. І ми створили Школу у Хмарі - можливість персоналізованого та компетентністного вивчення у зручному для дитини середовищі, створення діяльнісного та соціально вбудованого вивчення у відкритому просторі.

Яку мету ви плануєте досягти під час реалізації даної ідеї?

Нашою метою є створення та розвиток навчального середовища за допомогою хмарних сервісів для групи дітей різного віку. Основним інструментами є OneNote Online – інформаційний блок та група Facebook – спілкування.

Для кожного учасника Школи пропонується вибудувати власну траєкторію вивчення з урахуванням його потреб та захоплень. Ми створили для кожного карту пам'яті, у якій зазначили дані з вашого анкетування та запропонували шляхи реалізації. Карту пам'яті ви редагуєте та додаєте інформацію, яка на вашу думку найбільше відповідає вашим інтересам. Спілкування - найкращий шлях для досягнення результату.

Карта пам'яті у кожного своя і лінк до неї зберігається в персональному Записнику Школи у Хмарі. Записник названо ім'ям з першої літери прізвища та назвою міста учасника.

І скільки учасників вже налічує ваша Школа у Хмарах?

У школі 27 учасників віком від 7 до 16 років з різних міст: Вінниця, Гола Пристань, Кіровоград, Рівне, Солоне, Хмільник. Сучасні технології дозволяють перебувати будь-де, але бути об’єднаним з іншими.

Пані Маргарито. Досить цікаво дізнатись – а яка ж мотивація участі? Що саме учасники очікують від участі у Школі?

Замість відповіді наведу кілька висловів самих дітей "Очікую нових можливостей та розширення нових знань", "Цікаво отримати нові знання завдяки новим технологіям та знайти нових друзів", "Це унікальна можливість мати справу з розумними кваліфікованими людьми, які дійсно можуть багато чого навчити й тим більше незвичайним способом".

А які активності ви пропонуєте учасникам?

Активності для учасників розподіляються наступним чином:

  • Персональні, тобто саме цей учасник виконує саме цю активність;
  • Спільні, тобто це певні активності, які учасники виконують разом, наприклад, "Спільний проект";
  • Зустрічі з експертами. На запрошення організаторів проекту будуть проходити зустрічі з різними людьми, чий досвід буде цікавим нашим учасникам.

Всі активності учасники виконують у зручний для них час, крім тих, які плануються заздалегідь і відбуваються он-лайн. Часові рамки для виконання зазначаються при описі активності.

Зустрічі з експертами – як це відбувається?

Ми запрошуємо на онлайнові зустрічі людей, які мають успішний досвід реалізації різноманітних проектів. Людей, які можуть поділитися своїми знаннями і вірою в те, що все залежить від самого себе. Якщо ти бажаєш, ти можеш і ти обов’язково цього досягнеш.

Які активності виконували учасники протягом тижня?

Учасники редагували спільну онлайнову дошку: додавали свої очікування. Знайомилися один з одним у групі на Facebook. Разом редагували карту пам'яті та створювали прототип ланцюгової реакції. Розпочали роботу над спільним проектом #‎55причин.

Наприклад, створення прототипу ланцюгової реакції передбачала декілька етапів: пояснення процесу, дослідження варіантів, створення власного прототипу та його зйомку, запис у OneNote власних спостережень та поширення інформації за допомогою QR-коду.

Кого ви приймаєте до школи?

Ми відкриті для всіх. Тож запрошуємо всіх бажаючих.

ПРИЄДНАТИСЬ ДО СПІЛЬНОТИ У FACEBOOK

Освіта.ua
05.02.2016

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
мара
Пані Маргарито, як виникла ідея Школи у Хмарі? http://ugrb.ru/news/main/6189/
Zinger
Нам би школу на землі нормально організувати, а ми хочемо на хмари Голі, босі і додому далеко. Заплатіть вчителю справедливу зарплату і ми самі дітей заведемо на хмари!
Наталья
Для Zinger: Пока эти школы построятся и зарплаты поднимутся, а мне сейчас детей обучать нужно
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!