Osvita.ua Середня освіта Нова програма з інформатики для 5-9 класів
Нова програма з інформатики для 5-9 класів

МОН затверджено програму з інформатики для учнів 5-9 класів, які вивчали інформатику в 2-4 класах

Нова програма з інформатики для 5-9 класів

Міністерством освіти і науки затверджено програму з інформатики для учнів 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів, які вивчали інформатику в 2-4 класах. Програмі також надано гриф МОН. Відповідний наказ підписано першим заступником міністра Інною Совсун.

Розробники програми зазначають, що в основу навчального курсу покладено розвивально-компетентнісний підхід, який передбачає розвиток мисленнєвих навичок і формування предметних і ключових компетентностей.

Також зазначається, що завданнями навчання інформатики в основній школі є формування в учнів знань, умінь і навичок, які нададуть їм можливості створювати інформаційні моделі та опрацьовувати їх у програмних середовищах, здійснювати пошук відомостей із використанням пошукових систем, використовувати засоби ІКТ для організації співпраці, працювати з інформаційними системами тощо.

Курс «Інформатика» розрахований на 245 годин і має вивчатись у межах інваріантної частини навчального плану. У 5-7 класах загальна кількість годин курсу складатиме 35, у 8-9 класах – 70 годин.

Програмою передбачено послідовне ускладнення навчального матеріалу кожної з названих вище змістових ліній та умовне виокремлення двох змістових рівнів.

На першому рівні (5–7 класи)має бути продовження розпочатого в початковій школі ознайомлення з базовими поняттями курсу. Другий рівень (8 – 9 класи) передбачає формування предметних та ключових ІКТ-компетентностей.

«Добираючи та створюючи компетентнісні задачі, вчитель має враховувати, що в 5–7 класах опрацювання даних учнями повинно здійснюватися за допомогою однієї технології або в одному програмному середовищі, у 8-9 класах – кількох технологій або в кількох середовищах. Також у компетентнісних задачах для будь-яких класів слід обов’язково передбачати розвивальний компонент», - зазначають автори програми.

Передбачається, що вчителі також можуть вибудовувати найбільш прийнятний для конкретного навчального закладу або класу підхід до навчання. Запропонована кількість часу на вивчення кожної теми також є орієнтовною, учителі й автори підручників можуть змінювати її у межах до 15%.

Новою програмою також визначено перелік програмних засобів, необхідних для впровадження курсу з інформатики, зміст навчального матеріалу та вимоги до навчальних досягнень учнів, а також орієнтовний перелік базових компонентів компетентнісних задач.

Регіональним департаментам освіти і науки доручено забезпечити необхідні умови щодо реалізації змісту навчальної програми.

Освіта.ua
04.02.2016


Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Михайло
Прогама з інформатики 2016 року-це ЖАХ!!!! Вона не дасть результатів. Повна відсутність методичного забезпечення(на 25 серпня 2016 не видані підручники).
Недоліки
Порушено два основні принципи методики навчання інформатики: 1. Від простого до складного. 2. Без користувача не виховаєш програміста... Не знаю чим керувалися міністерські чиновники, коли складали дану програму, але ВЧИТИ нею дітей НЕ МОЖНА, бо не буде РЕЗУЛЬТАТУ... Тож все зводиться до: "В журналі пишемо як вимагають, а навчаємо так як потрібно." Звичайно, така "подвійна бухгалтерія" істотно знижує якість освіти, так само як відсутні підручники, застарілі програмні та апаратні засоби...
Недоліки
Дуже багато програмування, яке в житті може знадобитися не більше, ніж 5% учнів; великі розриви між однорідними темами і абсолютно відсутні логічні зв’язки; матеріал не апробовано в реальних умовах; велика кількість теоретичного матеріалу, відсутні практичні роботи...
Ego
Програму для учнів, що вивчали інформатику в 4 класі розробили, а про ПІДРУЧНИКИ забули? В підручниках 2013 року розділи "Тестовий процесор", "Алгоритми і програми" та "Проектна діяльність" ВІДСУТНІ!!! Знову все на учительські плечі?!!
Альбина
Если бы еще КТО-ТО читал то, что мы все тут пишем, и как-то прислушивался. А то помитинговали и все. А "совсуны" и прочие только пишут, к сожалению.
Сіманич Надія
А що означають рядки: учитель має створити умови для забезпечення рівня навчальних досягнень учнів, зазначеного у програмі з кожної теми. Це вчителям треба самим накупляти компютери??? Вже не кажучи чи отримують вчителі інформатики ГРОШІ за обслуговування компютерів .......................................
Пётр Витков
Вполне с вами согласен! Все ваши проблемы - это проблемы всей средней школы, да и не только.Не говоря уже о сельских школах.
Михайло Чиж
А це "достатня" умова впровадження "нової" програми з інформатики: "Українські школи мають один комп’ютер на 27 учнів" (http://osvita.ua/school/49783/) "Разом з тим, 40% комп’ютерної техніки в школах є застарілою, 13% комп’ютерної техніки є несправною, використовується неліцензоване програмне забезпечення,...." "Ось така ....ня, малята" - сказав колись дід Панас в єфірі, і мав рацію....
htfk
Для Михайло Чиж: Машина старая, работает? От хозяина зависит: ухаживает, умеет пользоваться. Выводить из строя старое оборудование, не умея им пользоваться - это можно
Михайло Чиж
Як би я не "ухаживал" за компом, яле якщо через його вік (у мене 3 шт 2004 р. випуску) на материнській платі повздуваються конденсатори, то все, амінь. Кожного дня "з нетерпінням" чекаю цього моменту.... І від уміння користуватись комп’ютером це ніяким чином не залежить.....
Максим Шакаленко
Повністю погоджуюсь з Михайлом. Як би не догляд, вони (комп’ютери) вже б давно стояли у сховищах. Навіть моє вміння тримати паяльник у руках не допомагає підняти деякі компи у школі. А що говорити про жінок, які завідують кабінетами інформатики...Так я ж вчитель, а не майстер з електроніки. Це все робиться на добровільних засадах.
Коментувати
Михайло Чиж
А чому в "новій" програмі аніслова про програмне забезпечення (рекомендоване)? Також і питання ліцензійності програмного забезпечення залишилось відкритим. Чи нас всіх офіційно підштовхують до піратства (правду кажучи, ми і так всі там)... Але ж, розробивши "нову" програму, повинні подумати і про її програмну та технічну підтримку.... Чи знов все ляже на плечі інформатиків? Мабуть, так воно і буде.... Вітаю, колеги, з черговим гемороєм!
Михайло Чиж
МММдааааа. 1) 7 клас, Алгоритми і програми, "створити модель рівномірного прямолінійного руху об’єкта" - це поняття в курсі фізики вчається в кінці 7-го класу; 2) 8 клас, Алгоритми і програми, "створити програмний проект знаходження коренів квадратного рівняння з перевіркою дискримінанта на від’ємність" - корені квадратного рівняння - остання тема алгебри 8 класу (в травні місяці) 3) 8 клас, Алгоритми і програми, "створити програмний проект, за яким будується графік лінійної та квадратичної функції" - квадратичну функцію вивчають в курсі алгебри в 9-му класі. 4) 9 клас, Табличний процесор, "провести розрахунок за математичною формулою, що містить тригонометричні функції"!!!!!!!!!!!! - тригонометрія вивчається в 10 класі!!!!! Ей, ви що там совсім з глузду з’їхали, реформатори? Ви хоть поверхнево міжпредметні зв’язки перевіряли? І це я тільки так, одним оком на "нову" програму глянув...... Жесть!!!!!!!!!!
Накипелов
До речі, декілька разів відправляли зауваження і пропозиції відповідальному. Та, як кажуь, на дєрєвню, к дєдушкє...
Накипелов
Тупо попереставляли теми з одного класу до іншого. Тепер, знову, будуть кожного року гріти руки на друкові нових підручників... P.S. Головне, хто підписав наказ, перший заструпник міністра, геній компуторних наук соВсун. Залишилося позабирати зі шкіл допотопні компи, щоб наші діти взагалі забули про таку науку, як Інформатика.
Tetyana Lyash
Для Накипелов: Навіщо їх забирати, вони самі потроху "здихають"... Вже немає ніяких сил їх ремонтувати
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Розвиток дитини

Дякую,
не показуйте мені це!