Українські школи мають один комп’ютер на 27 учнів

В українських школах 40% комп’ютерної техніки є застарілою, ще 13% комп’ютерів є несправними

Українські школи мають один комп’ютер на 27 учнів

Показник забезпечення комп’ютерами українських шкіл дорівнює одному комп’ютеру на 27 учнів. При цьому аналогічний показник в Європі дорівнює 5:1. Про це йдеться у презентації доповіді заступника міністра Олега Дерев’янка «ІКТ в освіті. Стратегія і пріоритети», яку він представив під час парламентських слухань «Реформи галузі інформаційно-комунікаційних технологій та розвиток інформаційного простору України».

Відповідно презентованих ним статистичних даних щодо ІКТ в освіті, в Україні 87% шкіл підключено до інтернет, 96% шкіл оснащено ПК, збільшено кількість годин на інформатику в  5-9 класах, а також навчено 360 тис. вчителів за останні 15 років.

Разом з тим, 40% комп’ютерної техніки в школах є застарілою, 13% комп’ютерної техніки є несправною, використовується неліцензоване програмне забезпечення, ПК переважно використовується лише на уроках інформатики або стоїть у керівництва.

Кажучи про стратегію Міністерства освіти щодо реформи галузі інформаційно-комунікаційних технологій в освіті, Дерев’янко зазначив, що перед МОН стоїть завдання розробити концепцію розвитку ІКТ в освіті.

Він також повідомив, що з метою розвитку ІКТ в освіті міністерство почало впроваджувати два важливі проекти.

«Поки ми будемо реалізовувати системні зміни, перевчати 500 тисяч вчителів і викладачів, оснащати наші школи, нам потрібно реалізувати проекти, якими сьогодні вже займається Інститут модернізації змісту освіти», - зазначив заступник міністра.

Перший проект – це «Академія навичок», що був розроблений в громадському середовищі та фінансується фондом Вишеградської четвірки. Цей проект спрямований на неформальну освіту, зокрема, навчання студентів і дорослих. Він містить вже близько 150 лекцій, півтори тисячі тестів від 40 відомих експертів з різних напрямків освіти і надалі буде розвиватися.

Другий проект, над яким працює Інститут модернізації змісту освіти МОН, це створення сучасної онлайн-платформи для дистанційної освіти школярів та обміну досвідом для вчителів.

«Ця платформа дасть можливість навчати дітей з Криму або дітей, які залишаються на не контрольованих територіях, а також рівний доступ до найкращого освітнього контенту в Україні», - підкреслив чиновник.

Окрім того, за словами Дерев’янко, Міносвіти пропонує внести зміни до постанови КМУ № 65 від 01.03.2014, що дозволять відновити державно-цільові програми в галузі ІКТ в освіті і закупівлі навчальними закладами сучасної комп’ютерної техніки, обладнання і програмного забезпечення.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ДОПОВІДІ ЗАСТУПНИКА МІНІСТРА

Освіта.ua
04.02.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Було б дуже смішно, якби не було так х...
Оце вам рівень керівництва МОН!..оце вам рівний доступ до якісної освіти!...оце НАМ-дуля, а їм-мільярди!...Один покерував-взяв медаль і пішов, другий порвав пупа-нагородили-пішов....наступний повтирав вчительству мізки-теж втік з медаллю!.. І знову лапшу вішають!..А грошики наші тим часом ...утю-тю-тю! На опорні школи й в"хмарно-захмарні" технології спіонерять!...Та вони ж сміються над нами всіма!!!!
Сiльський учитель
Для Мама 6 кл.: Мабуть, буде у цьогорiчних семикласникiв
Сiльський учитель
Як же вони поступили ,отi 30-40% недоучок, у ваш колледж!? Здали успiшно icпити!? Отож, говорiть про ваших корумпованих викладачiв, i не плачтесь , самi виннi
Мама 6 кл.
А где добавили информатику 5 - 9кл., у нас один час в неделю - додаток1,и то часто какие - то пропуски, не было урока т.д..., компьютеры в школе только в комп.классе и у директора, в предметных классах нет, вот сей час карантин, как бы пригодился электронный доступ или дневник с уроками всем родителям.
миколайович
не повірите - 1 старенький комп на школу І-ІІІ ст. (200 учнів)... і таке буває... як вам ІКТ?
Nina Vasilisovna
А самому щодня тягати ноут на уроки -це що сучасна традиція освітян? Сумка вагою 13 кг! Бо читаєш на ставку в педколеджі 12 предметів, книг -0, а навчити маєш!!!! В день можеш мати по 5 дисциплін-флешкою не обійдешся - ПК в каб. нема! Чому неграмотного учня, якого узяли в коледж незрозуміло за якими критеріями, мене змушують не просто навчати, а й наздоганяти прогалини у шкільних знаннях по усіх предметах, в т.ч. інформатик? Нема єдиних програм у коледжах, за виконання яких чи невиконання можна запитувати у викладача. Спочатку наберуть 30-50% безграмотних в студенти, яких недовчили у школі, де вчитель отримав зарплату і не несе відповідальності. Потім потовижимна система колежу хоче вижити зі своєю бюрократією, за рахунок рядового, не "свого" викладача- свої "рулять". А потім до школи прийде горе-вчитель, якого тягли 4 роки-примушуючи одних працювати іншим давши право жирувати. Як вийти з цього страшного кола? Коли люди не хочуть вчитися, навіщо їх примушувати- дайте волю-хай працюють, хто як може...
Наталія
Для Nina Vasilisovna: Ви, педагог, обвиняєте шкільних вчителів, щр вони отримали зарплату і дітей недовчили. Коли ви випустите своїх горе-учнів, і вони прийдуть на роботу, то вас будуть обвиняти, що ви недовчили. А відповідь то криється в останньому вашому реченні : "Коли люди не хочуть вчитися, навіщо їх примушувати- дайте волю-хай працюють, хто як може.." А ви вчителі, педагоги ні в чому не винні. Шкода, що в неуспішності учнів обвиняють вчителів, прочому всіх, навіть "Заслужених", а чомусь ніхто не задумується, що в навчанні є дві сторони медалі: учителі і учні. І якщо учень не хоче навчатися, то ніякий вчитель його не научить. Бо коня дор води можна привести, а напитися заставить не можна (Нар.мудрість) Чи не так?
Богдан
Для Nina Vasilisovna: Мене завжди цікавило: 1. Чому Ви берете "недовчених" студентами; 2. Що буде, якщо Ви не будете їх брати ? ... Думаю, відповідь Ви знаєте...
Віта
Для Nina Vasilisovna: Коли я казала своїм учням, що треба вчитися, бо нікуди не вступлять з такими знаннями. Деякі відповідали, що ЇХ ВСЕОДНО ВІЗЬМУТЬ, бо недобір, бо в ТАКІ КОЛЕДЖІ вступають, де беруть всіх, або батьки заплатять
Коментувати
Наталія
Спохватилися. Шановні працівники міністерства.Про яке впровадження ІКТ ви говорите. Є багато шкіл в Україні, які використовують інформаційно-комунікаційні техногології у своїй роботі вже впродовж кількох років.Скажу про себе.Я бібліотекар. Використовую ІКТ з 2003 року. Створюю та використовую в роботі мультимедійні супроводи заходів, відеороліки, віртуальні вікторини і т.д.Створені та використовуються електронні каталоги, розроблений та функціонує сайт, який тричі ставав переможцем Всеукраїнських конкурсів на рівні Мінкультури та Міносвіти. Він зареєстрований в A directory of libraries throughout the world.Електронні каталоги переведені в розроблені програмістами веб-каталоги, які безпосередньо заповнюються в Інтернеті, створені і використовуються віртуальні читальні зали і багато іншого, про що можна ознайомитись за адресою http://bcschoollib12.at.ua Таких людей, які щось уже зробили і ним користуються вчителі насправді багато.Його треба зібрати,систематизувати і використовувати
Don
Для Наталія: Пропиарила себя!........................
Наталія
Мені не треба себе піарити. Просто я хотіла сказати, що дуже багато педагогів та інших працівників освіти вже давно використовують ІКТ, а їх Міністерство тільки збирається вчити. От і все...
Гість
Для Наталія: Ви делитант в ІКТ. Ви навіть не розумієте що документи які для друку і перегляду на Вебсторіночках створюються порізному. А так це сайт для галочки, як і більшість
Коментувати
Накипелов
Буквально сьогодні два учнівських компа відкинулося. Тупо зависають на BIOS. На материнській платі - вздуті "кондьори". Воно й не дивно, їм більше 10 років. Але замінювати або принаймні, апгрейтити, шановне міністерство навіть не збирається. Мало того, їм шкода коштів на оновлення ліцензійного програмного забезпечення. Діти до цього часу працюють в допотопному офісі 97-2003, хоч на порозі вже 2016.
Накипелов
Зате на перевірку комп’ютерних класів коштів не шкодують. Туди приходять всі, кому не лінь: методисти, держфініспекція і навіть прокуратура. Методисту потрібні інструкції для проведення практичних робіт у друкованому вигляді (хоч в підручниках вони є!!!). Держфінінспекція перевіряє чи учителі часом, вибачте, не порозтягували комплектуючі по домах або чи не встановили неліцензійне програмне забезпечення. Прокуратура, то взагалі, замість того щоб ловити спражніх злочинців, вони намагаються зробити злочиннців з учителів за те, що ті не забезпечили блокування доступу до не небезпечних ресурсів. Хоч його й не можна забезпечити, бо цим повинен займатися провайдер, а власники порно-сайтів повинні нести відповідальність за свої дії...
Вчитель
То ви ще шикуєте з офісом 97-2003, а у нас windows 98, та нічого якось вчимось, не тільки ж політикам економити, діти теж економлять кошти держави; для чого поновлювати техніку? Що є на тому й вчіться!..Цікаво, які компи у МОНу на роботі - такі як у школах? Чи новіші? А вдома у міністра та заступників який комп? Такий як у школі? Куди витрачаються гроші платників податків? Невже на освіту, медицину і тому подібне? Не вірю!..
Коментувати
Ольга Бузницкая
І в моєму кабінеті один старезний....прошу дітей переслати мені поштою презентацію або міні-проект, тому що може затормозити та не показати зовсім .....боюсь на нього дихати зайвий раз...дітям смішно...і підключити до телевізора його вже не можна...такого обладнання не існує
Don
Для Ольга Бузницкая: Сміх і гріх! І таке в 50% шкіл.
Натэл
У меня такой же, правда, к телевизору подключен. Очень нежно с ним обращаюсь.
Коментувати
Олекса Позняк
В моём кабинете киевской школы 1 комп на 35 учеников.И тот я за свои деньги купил.Зато как почитаешь какие учителя коррупционеры - чувствуешь себя последним негодяем Земли.
htfk
Для Олекса Позняк: Таких как Вы единицы, большинство - ни сами ничего не создают, имея компьютерные классы, но еще и во внеурочное время ученику закрыт доступ в кабинет. Информатику единицы уч-ся знают, дома их не имеют и желания элементарного - учиться нет.
Олекса Позняк
согласен, сам с таким сталкивался.Комп должен использоваться интенсивно ведь он быстро устареваетА в каб информатики даже коллегу не пустят.Надувают щёки словно суперважный объект мирового значения
Елена
Не знаю, как где. У нас класс "пашет" по восемь-девять уроков каждый день. Учителей не выгонишь. Никто губки не надувает. Объект действительно суперважный так, как ремонт никто не хочет оплачивать. Стоим над техникой коршунами. Если учитель сидит в социальных сетях, то лично я выгоняю из кабинета. Это не компьютерный клуб. Думайте, что хотите.
Коментувати