У МОН визначились, як обиратимуть нові підручники

Міносвіти затверджено нове Положення про конкурсний відбір проектів підручників для учнів шкіл

У МОН визначились, як обиратимуть нові підручники

Міністерством освіти і науки затверджено нове Положення про конкурсний відбір проектів підручників для учнів загальноосвітніх навчальних закладів. Відповідний наказ уже пройшов процедуру державної реєстрації у Мінюсті.

Документом визначено порядок проведення конкурсного відбору рукописів або оригінал-макетів підручників для учнів шкіл та їх експертизи з навчальних предметів інваріантної складової типових навчальних планів.

Передбачається, що конкурс буде проводитись окремо для кожного класу у два етапи. Впродовж першого етапу здійснюватиметься експертиза електронних версій проектів підручників. Другий етап передбачає вибір підручників загальноосвітніми навчальними закладами.

Разом з тим, другий етап конкурсу підручників буде проводитись у два тури.

У першому турі другого етапу конкурсу вчителі шкіл мають ознайомитись з електронними версіями оригінал-макетів підручників і надати пропозиції керівнику ЗНЗ для прийняття рішення щодо вибору підручників з кожного навчального предмета, які пропонуються для використання в цьому навчальному закладі.

У другому турі другого етапу Конкурсу братимуть участь оригінал-макети підручників, які за підсумками першого туру другого етапу конкурсу будуть включені до переліку підручників, що можуть друкуватися за кошти державного бюджету.

Також кожен ЗНЗ у строк, визначений наказом МОН має заповнити спеціальну форму вибору електронних версій оригінал-макетів підручників з кожного навчального предмета в Репозитарії та передати її відповідному структурному підрозділу освіти місцевої державної адміністрації.

Результати конкурсу будуть розглядатись на колегії МОН, рішення якої є підставою для затвердження переліку підручників, що можуть друкуватися за кошти державного бюджету.

Положенням також визначені вимоги до конкурсних матеріалів та порядок подання їх на конкурс, створення конкурсних комісій тощо.

Також наказом МОН визнано таким, що втратив чинність, наказ відомства № 1149 "Про затвердження Положення про конкурсний відбір оригінал-макетів підручників для учнів 4 та 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів".

Як відомо, чиновники МОН на тлі невдалої реалізації завдань з доставки підручників до шкіл у 2015 році, заявляють, що підручники для учнів восьмих класів, будуть доставлені до управлінь освіти вже влітку 2016 року.

 

Освіта.ua
26.01.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
@all
Міністерству освіти: Що там визначатися. Створіть один нормальний підручник, на кожен предмет, щоб по ньому дитина могла, принаймні, вчитися і забезпечте цими підручниками школи. Ви за це зарплату отримуєте... Непотрібно ніяких конкурсів чи репозиторіїв. Все це дурниця.
Alex
Для @all: На 100% з Вами згоден. Потрібно зібрати на кілька літніх місяців авторів підручників в одному приміщенні, забезпечити всім необхідним і вимагати написати один підручник (ще один - для шкіл з поглибленим вивченням). До підручника написати збірник задач і вправ. Авторам заплатити гонорар. Підручники видати за державний кошт і їх електронні копії розмістити на офіційних сайтах.
Коментувати
natali
Знову на ті самі граблі? Якщо вже взялися брехати, то хоч би щось оригінальніше придумали. І як не соромно...
Вася
Чергова підстава. Маючи досвід минулого року (тричі відправляв матеріали на Київ) брати участь в такому "конкурсі" НЕ БУДУ!!!!.
Ольга
Для класів з укр.мовою навчання надійшло 50 % підручників ,а для класів з рос.мовою надійшло 3 підручника (по 14 шт.на клас) ,навіть,не ті ,що замовляли.
вчителька
Знову репозитарій!!! Ура! А для учнів 4-х та 7-х класів підручників вже недочекаємося