В Україні складна ситуація з підручниками

Депутатам пропонують підтримати законопроект щодо безоплатного забезпечення учнів підручниками

В Україні складна ситуація з підручниками

Голова парламентського Комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич наголошує на необхідності ухвалення законопроекту, який дозволить безоплатно забезпечити підручниками учнів і вчителів. Про це політик повідомила на своїй сторінці у Facebook.

"На Погоджувальній Раді депутатських фракцій сьогодні нагадала присутнім про складну ситуацію, яка склалася навколо забезпечення школярів підручниками, і про те, що зараз учні 4-7 класів в країні забезпечені підручниками лише на 50 %. Сфокусувала увагу на законопроекті №1857 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо безоплатного забезпечення підручниками учнів загальноосвітніх навчальних закладів та педагогічних працівників та попросила визначити цей проект одним із пріоритетних у порядку денному 26 січня", - зазначила Гриневич.

За її словами, гроші на підручники було зарезервовано і перенесено з минулого року в регіональні бюджети, але останні, на жаль, не можуть оголосити тендери, поки закон не буде прийнято.

"Більше того, під час узгодження бюджету на 2016 рік було вироблено домовленість з урядом, що необхідні кошти буде виділено з резерву освітньої субвенції", - повідомила голова парламентського Комітету з питань науки і освіти.

Як відомо, минулого тижня у Міністерстві освіти і науки заявили, що оскільки підручники для учнів 4-х та 7-х класів доставлені до обласних управлінь освіти, відомство вважає свої обов’язки щодо доставки підручників виконаними.

"Попрошу це запам’ятати, можете занотувати, що державне замовлення вважається виконаним, якщо книжки доставлені до обласних управлінь освіти. Крапка. Все", - прокоментувала ситуацію з наявністю підручників для учнів 4-х та 7-х класів в українських школах директор Інституту модернізації змісту освіти Наталія Вяткіна.

Освіта.ua
25.01.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тетяна
В Україні складна ситуація ... з елітами, з недолугим управлінським менеджментом на всіх рівнях. Освіта в цьому не виняток. А ще - "сплошной мальчишник" може призвести тільки до "войнушек" як-то вулиця на вулицю, партія на партію, клан на клан... Йдемо в Європу, то й гендерних квот треба дотримуватись...
Владимир
Да глупости всё это. Теперь не только получить, но и купить учебник будет невозможно потому, что тендер на печатание учебников выиграют друзья, которые не смогут обеспечить нужные объёмы. Вопрос в другом. Зачем каждый год менять учебники по математике, физике , химии, и тд., что поменялись законы природы или 2+2 стало пять? Зачем морочить голову учителям и ученикам. С новыми достижениями науки и техники учителя можно познакомить различными способами, а он познакомит учеников.
123
Уже появились 25% по нескольким предметам - где - то 5 -6 наименований.
Олена
Тільки що ВР прогоосувала, з подачі Гриневич, Закон,який ,ніби -то, дозволяє забезпечити перерахування коштів ,щоб,"ВЧАСНО" забезпечити учнів 4.7 класів безкоштовними підручниками. УРА!!!! ЗДІЙСНИЛОСЯ!! Але де ви були раніше???Хто відповість ,що учні 4.7 класів майже до кінця равч.року будуть без підручників??? ВСІ МОВЧАТЬ.І роблять вигляд що все добре. Цинізм вищої міри.
Палій
Для Олена: Це тимчасові випробування. Країна воює а ти репетуєш про підручники. Слава Україні.
Коментувати
совесть
Вітаю усіх із ПЕРЕМОГОЮ! Таки народ дотиснув і гроші надійдуть від МОН на підручники для дітей і вчителів! закон проголосували у Раді ось зараз... Ганебно, що це робиться під ЗВІТ прем’єра! Ганебно, що за кілька місяців до кінця навчального року, але МИ ОТРИМУЄМО досвід боротьби за свої права, а влада - досвід виживання... І чому такі недалекоглядні керують?
вЧОМУ перемога?
Для совесть: в тмоу, що людям зарплат вчасно НЕ проплачують?В тому,що програми несприйнятні для дитячого мозку?Звіт прем*єра- ось що є причиною.В ЧОМУ досвід "БОРОТЬБИ за сво права"? В тому,що хтось десь говорив, а ВОНИ зробили так,як ТРЕБА ЇМ??? В чому таки досвід?В розмовах и биття СЕБЕ у груди:"Ось ми кричали-говорили...".І Ви вважаєте,що саме балачки посприяли підняттю рук депутатів? Та подумайте,врешт
Палій
Для вЧОМУ перемога?: Це тільки початок грандіозних реформ та покращення життя. Пройде якихось пару років і ми будемо жити в Европейській Україні. Слава европейській владі! Слава европейській Україні!
достал o
Для Палій: с 1991 года,когда МНЕ пришлось попасть в ТОЛПУ людей за 5 минут до этого вроде бы адекватных стало как-то более понятно, в какой стране мы будем жить.Но тогда ещё светилась НАДЕЖДА.Сегодня надежда лишь в словоблудии;)
Коментувати
Банду - геть.
В місті нема жодного підручника для 7 класу. Якби у нас був нормальний міністр освіти, то в такій би ситуації не лише пішов у відставку, а й можливо б повісився. А наш ордени отримує з рук президента. Головне, що вчитель винуватий завжди!
Янукович
Для Банду - геть.: Шо, опять?
Коментувати
глухий
щось я не бачу підручників для 7 класу зовсім,а паніг Гріневич десь побачила 26 січня ,невже,от молодець
Діма
Вони лиш перекидають відповідальність з одного на другого і т.д. З нетерпінням чекаємо репозитарію для восьмого класу, оскільки минулорічний репозитарій це світове ноу-хау...БРАВО! треба такими досягненнями поділитись з ЄВРОПОЮ!
Олена
Де, школи забезпечені на половину??? У нас 7 клас отримав 50% (хімія ,алгебра ,біологія фізика,історія України,муз.мистецтво) ЦЕ НА ПОЛОВИНУ???Такої ситуації я за 40 років роботи не пам’ятаю.Місцева влада з літа виділила кошти ,не було мезанізму перерахування!! Це бездарність ,повна безвідповідальність ,і тп.і тд. І всі на місці,ніхто не звільнений.ВСІ ПРОФЕСІОНАЛИ. Одні вчителі "ледачі ,непрофесійні.потрібно сертифікувати,відсіяти.І ЯЗИК ПОВЕРТАЄТЬСЯ ЩОСЬ ГОВОРИТИ. Так ї хочеться сказати : -ГЕТЬ!!!!!!
Палій
Для Олена: Ви завжди усім не задоволені. Нарешті українці та Україна отримали чесну владу, а вам знову не так. Ви їдьте до Ростова. Там вам місце.
Коментувати
123
Учебников 4 - 7 классов по новой программе в нашей школе нет. Пользуемся старыми, которых недостаточно. А также в интернете читаем новые.
Петро Мороз
«В Україні складна ситуація з підручниками», - Гриневич. Та невже? Головне, що вчасно помітили…
саша
та чого там так скромно?кажіть як є, їх просто немає в школах
директор
Для саша: пані ЛІЛЯ! ВПРОДОВЖ БАГАТЬОХ РОКІВ Я БУВ ВАШИМ ТА ЮВТ ПРИХИЛЬНИКОМ,АЛЕ ЗАРАЗ З УСЄЮ ПРЯМОТОЮ,БЕЗ ОБРАЗ, КАЖУ ВАМ ТА ІНШИМ ДЕПУТАТАМ,МІНІСТРАМ - ВСТАНЬТЕ ЗІ СВОЇХ ТЕПЛЕНЬКИХ МІСЦЬ,ДЕ ВИ ВДАЄТЕ З СЕБЕ ГЕРОЇВ ТА ЙДІТЬ... ПРОСТО ЙДІТЬ ГЕТЬ З ОСВІТИ,З УКРАЇНИ!!!! ГЕТЬ!!!
Доцент
Для директор. Ви не праві, депутатам від освіти і чиновникам МОН тепер треба ще поплакатись і поклянчити гроші в Європі. Ну а як же унас все є (копалини, землі ...) лиш розуму і честі в керівників держави немає.
наталія
Моя донька, учениця 7 класу отримала наприкінці грудня лише один підручник "Фізика", а деж іншіі? На 35 учнів 7 класу видали 10 підручників з фізики! Дуже шкода. Про яку якість освіти можна говорити? А ще планують запровадити ЗНО з 9 класу. Це не реформи, це провал
Коментувати
Ольга Бузницкая
не всі діти мають змогу отримати підручники, перевагу будуть мати діти-сироти, з інвалідністю, позбавлені батьківського піклування...а як розділити інші книги між дітьми? вчитель, який має вздовж і поперек проштудіювати підручник не має такої змоги...чи це нормально? не кожен вчитель може дозволити собі мати гаджети та закачати собі електронні підручники...ситуація складна
Палій
Для Ольга Бузницкая: Візьми кредит - придбай планшет. Що усе потрібно підказувати? Не дивно, що у таких влада, навіть така як зараз, у всьому винна. Слава Україні.
Коментувати