Держава забезпечить фінансування середньої освіти

Повна середня освіта залишиться обов’язковою, а держава забезпечить її доступність і безкоштовність

Держава забезпечить фінансування середньої освіти

Законопроект "Про освіту" зберігає норму про державну гарантію щодо фінансування повної загальної середньої освіти. На цьому наголосила перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун під час брифінгу у Будинку уряду, коментуючи норми нового законопроекту.

"Повна загальна середня освіта залишається обов’язковою, держава забезпечує її доступність і безкоштовність для всіх громадян", - наголосила Інна Совсун.

Також, за її словами, законопроектом передбачено норму, що органи місцевого самоврядування, які відповідають за розвиток мережі закладів загальної середньої освіти, мають забезпечити необхідну кількість місць у школах для всіх охочих, які проживають на певній території.

Перший заступник міністра підкреслила важливість врегулювання питання малокомплектних шкіл, особливо сьогодні, коли відбувся перехід до моделі фінансування за освітньою субвенцією.

За її словами, певний район отримуватиме фінансування відповідно до кількості учнів, після цього це кошти розподілятимуться між школами на розсуд місцевої адміністрації. Вона також зауважила, що є малокомплектні школи, де собівартість навчання одного учня може сягати 30-40, а інколи 50 тисяч на грн.

"Окрім того, що такі школи затратні для бюджету, вони не забезпечують якісної освіти", - зазначила Інна Совсун.

За словами першого заступника міністра у законопроекті "Про освіту" передбачено норму, що початкова освіта повинна здобуватися якомога ближче до місця проживання дитини. Місцеві органи влади повинні забезпечувати та держава підтримуватиме довезення дітей до місця навчання в базовій школі.

Вона зазначила, що в деяких випадках дітей забезпечуватимуть гуртожитками, для того щоб вони могли отримати повну загальну середню освіту.

Як повідомила Інна Совсун, в законопроекті передбачено можливість збереження школи за бажанням місцевої громади. В такому випадку, фінансування зі шкільної субвенції направлятимуться на оплату праці вчителів, а всю матеріальну підтримку – харчування, прибирання, оплати комунальних послуг, здійснюватиме орган місцевого самоврядування чи громадська організація.

Як відомо, Міністерством освіти і науки наприкінці травня було презентовано новий законопроект "Про освіту", який у разі його прийняття може змінити систему освіти, розподіл повноважень між органами управління освітою різних рівнів, принципи, на яких базується державна освітня політика, і управління закладами освіти.

Освіта.ua
09.06.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
думка
можливо, якщо освіта буде платною, то більше цінуватиметься у суспільстві!адже, сьогодні частіше думають, що держава комусь, щось винна, зобовязана і т. д.Коли купуватимуть підручники за свої гроші - не будуть їх обписувати і псувати, коли батьки розумітимуть, що вони платять реально за реальну освіту, от тоді і якість освіти буде підвищуватись!
о платном образовании
вот и мне видится ПЛАТНОЕ образование.И расценки. Русский - 20 гривен,английский-50,разговор с учителем -100... А кто НЕ ИМЕЕТ возможности ПЛАТИТЬ, тот своего ребёнка учит САМОСТОЯТЕЛЬНО. КТо как умеет, и кто к чему стремится.Цигане - воровать, евреи-,о,да, а ЧЕМУ станут учить евреи?Украинцы-сало выращивать, русские - водку гнать. Да, ПЛАТНОЕ оббразование необходимо вводить СРОЧНО.Освободившиеся помещения сдавать в аренду.Под генделики.Опять же-деньги в бюджет. Ой. В карман. Руководству.
Натэл
На школу, насколько мне известно, выделяются деньги : на зарплату учителям и на оплату электроэнергии( вышел за рамки - пиши за свой счет). О каком бесплатном образовании мы говорим? Содержание школы лежит на плечах родителей. Так может хватит играть в дешевый народный капитализм? Сделайте образование платным официально, и отстаньте от учителей и родителей с этими ремонтами и прочее. Пусть все платят через банк. Тогда не будет ситуации: одни родители сдают деньги, другие нет. Определите сумму.на сегодняшний день это где- то 100-150 гривен( без изысков), есть и больше сдают и намного. У нас где-то так. Может, и родители спросят со своего чадушки за учебу, и не будут рассказывать, что они учителей кормят, забывая, что учителя нормально налоги платят, как все.
и даже не заведующий,бывает он как мальчик на побегушках,когонадо-того уволит
"певний район отримуватиме фінансування відповідно до кількості учнів, після цього це кошти розподілятимуться між школами на розсуд місцевої адміністрації."-поясню то, что скорее всего будет.Поскольку планируется АТР (админреформа),то деньгами станут распоряжаться председатели советов,но ПОДЧИНЯЯСЬпредставителю президента. Поскольку "громада решает",а решает она своими представителями в раде(кто был-видел-знает КАК),то решаться всё будет в ПОЛЬЗУ ЦЕНТРАЛЬНЫХ ШКОЛ.То есть постепенно,а возможно и быстро,провинциальные школы закроют.Но что ещё самое предположительное (НО это уже НЕ моё),что пожвоз детей ПЕРЕКИНУТ НА ПЛЕЧИ РОДИТЕЛЕЙ,поскольку "денег нет,автобус поламался,чинить не за что..."
Для Совсун.
Бесплатное образование? Сильно сказано. Особенно если учесть, что школы содержат родители своими " благодiйними внесками". Особенно смешно, когда происходит объезд школ перед 1-м сентября и представители РОНО проверяют, что сделано, что куплено и как пополнена материальная база школы, вроде это они деньги выделили и интересуются, куда же их потратили. Такая молодая, а лжет как при совке. Научилась уже . Когда вы последний раз на школы деньги хоть какие- то выделили? Бессовестные лжецы.
Вікторія
"....За її словами, певний район отримуватиме фінансування відповідно до кількості учнів, після цього це кошти розподілятимуться між школами на розсуд місцевої адміністрації." Не зрозуміла... якщо завідувач міськво на свій розсуд розподілятиме кошти так, що кому хочу - тому і надам, тобто хтось отримає дуже багато, а комусь нічого не достанеться... В цьому році вже відбувається за таким саме сценарієм... І ніхто не може поставити цей відділ освіти на місце. Завідувач - цар і бог, якщо вирішує сам на сам...