Osvita.ua Середня освіта В Україні можуть запровадити сертифікацію вчителів
В Україні можуть запровадити сертифікацію вчителів

Новий закон "Про освіту" може ввести у правове поле поняття сертифікації педагогів

В Україні можуть запровадити сертифікацію вчителів

Новий закон "Про освіту" може ввести у правове поле поняття сертифікації педагогів. Відповідна норма закладена у новий проект закону "Про освіту", що був презентований Міністерством освіти і науки.

Зокрема, передбачається, що функцію сертифікації педагогічних працівників буде покладено на Український центр оцінювання якості освіти, який окрім моніторингу якості освіти та проведення зовнішнього незалежного оцінювання буде здійснювати сертифікацію педагогів, шляхом перевірки їх знань.

З основними тезами законопроекту "Про освіту" можна ознайомитися за таким посиланням>>>

Освіта.ua
29.05.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ЮЛИЯ
НА жаль чиновникам в голову не приходить сертифікувати міністрів які впроваджують реформи , народних депутаті...врещті решт тих же чиновників..ОТО ТАК І ЖИВЕМО І ЖИТИ БУДЕМО.....
Валерій
Взагалі в Грузії сертифіковані вчителі почали отримувати після 200 доларів, 800 доларів, а не підвищення 25 відсотків, як у нас планують. Далі польський досвід сертифікація вчителя мало впливає на покращення викладання. Вчитель має бути від Бога. Наприклад у нас гарний програміст не є гарним вчителем і навпаки. Тому питання риторичне. Але звичайно існуючий матеріальний рівень і престижи професії вчителя, це ганьба для суспільства і держави, яка проповідує європейські цінності.
Іван Костюк
Що папєрєдніки , що ці однакові. Ті хто в міністерстві , хоч один жив на вчительську зарплату? В Україні ведеться невидеме знищення педагогічної школи , достатньо дивитись на захід.
Valentina
Для Іван Костюк: Ці - гірші за "папєрєдніков"!
Коментувати
Валя
Кажуть, учителів багато, а вчити нікому. А я скажу: якби всі нововведення в освіті придумувалися вчителями-практиками, а не тими, хто літає в хмарках, то було б більше толку.
Рада
Нова схема. Якщо вчитель з якихось субєктивних причин не влаштовує керівника, то керівник обовязково буде шукати шляхи виходу на членів комісії для того щоб звільнити даного вчителя (тим більше, керівникові вигідні ті хто мовчить і робить те, що йому скажуть)
НАТАЛІЯ
Зрозуміло,що сертифікація учителів необхідна для офіційного скорочення, для оптимізації ,яка швидким кроком йде у освіті. У 80-х роках вчителі навчали учнів без сертифікації і ми отримали прекрасне покоління і науковців і винахідників,якими пишається держава. Я впевнена,що якість знань учня на 90% залежить від його інтелекту, або (чи) наполегливої праці. Учитель є його путівником. Кожен поважаючий себе вчитель не дозволить собі прийти на урок не підготовленим. Звичайно є одиниці, які не вважають за потрібне викладатись на повну, тому від них як від учителів, як правило, відмовляються і учні і батьки.
Віра
Знати досконало предмет, це одне, а навчити дитину - це інше. Є випадки, коли, маючи академічні знання, вчитель не може передати їх учням. Вимоги до вчителя ставити може багато хто, але при цьому не можна забувати, що держава повинна дати можливість йому жити не на мінімальну зарплату - відпочивати, подоружувати бачити світ, а не горбитися на городах, доглядати корови і свині, щоб утримувати сімю. А у місті з такою зарплатою - це один жах.
Зритель
Читаешь комментарі і стає дедалі зрозуміліше: освіту треба сертифікувати і змінювати ДОКОРІННО. Тут комментатори, в більшості своїй вчителі, аж слиною заходяться від злості. Так вони і в школі працюють: гарчать, плюються, але нового не приносять в дитячі голови. Молоді вчителі є, але їм НІЯКОЇ допомоги майже ніхто не надає. Молоді будуть працювати, коли закон, про який тут пишуть, почне працювати. А то влада не робить, вчителі не роблять, а діти вимагають змін. Реформа освіти потрібна як ніколи. А починати треба з бабушок в міністерстві. До нас приходила одна. "30 лет в торговле". Глядячи на неї і працювати не хочется.
Алла
Для Зритель:
Алла
Для Зритель: А ви, напевно, той самий молодий вчитель який прагне змін, хоча, спочатку треба мову вивчити і не робити помилок в своїх коментарях, а потім критикувати "бабушок в міністерстві"
Іван Руцкін
Для Зритель: А Ви школу закінчили чи ні ? Питаю тому, що Ваш "пост " про ..."більшості своїй вчителі, аж слиною заходяться від злості. Так вони і в школі працюють: гарчать, плюються, але нового не приносять в дитячі голови..." дає підстави .
Коментувати
Тетяна
А як бути з дітьми з розумовою відсталістю, яких направляють до спеціальних шкіл зі спеціальною програмою лише за бажанням батьків. А їм про це, як правило, ніхто і не скаже - адже тоді "постраждає наповнюваність класів, а, як наслідок, оплата праці вчителів (в основному у сільських школах)"! І сидять бідні діти, нічого не розуміючи. Адже їм потрібен інший темп навчання, інші програми і критерії оцінювання! А у 5-7 класах їм стає нудно (нікому не хочеться бути дурником) і вони переходять на асоціальну поведінку. А хто дітей обстежує на можливість навчатися чи готовність до навчання в даному віці? Навіть добросовісні батьки не можуть допомогти своїй дитині, бо вона хвора. А якщо батькам байдуже? То ж давайте за це покараємо вчителя - адже він не навчив! Бо треба ж "стрілочнака" знайти. Вчитель все стерпить...
соглашаюсь с автором освіта
наши люди,те, которые работают, а не семачки на перемене трескают,. потихонечку готовытся к уходу. И даже те, кто в зрачки начальству заглядывают, и те уже предупредили о своём желании сохраниь полную пенсию.Молодые? Молодые от безисходности работают. Да и, а нет у нас молодых,чтобы меньше 35
освіта
Дайте спочатку пристойну зарплату, а тоді будете сертифікувати. Скоро взагалі не буде кому вчити.
Человек
поддержать хочу и батька и Людину. Особенно понравилось, если от УРОВНЯ НАШЕГО СУЩЕСТВОВАНИЯ человек забыл таблицу Менделеева, то ему необходима сертификация. НО вот вопрос - а нужны ли учителю курсы повышения калификации. ЛИчно мне они ничего не дали. Кроме первой поездки ещё в союзе.Но там и на развитие учреждения не собирали.И куратора вовсе не было
батько(вчитель)
... варто доповнити при атестації! Прив’язати категорію, звання (ЗАРПЛАТУ!!!) до отриманого балу. Часто ...за очі, за ....., цілують в ...., догоджують... - вища категорія+старший вчитель. Далі... Відмінити позитивність 1-3 балів!!!+Замінити ДПА на ЗНО!!! ======= Свідоцтво та атестат потрібно заробити!!! Ось така думка... ======= Всім МИРУ та ПЕРЕМОГИ!!! П......о ла-ла-ла-ла-ла-ла-ла-ла
Людина
Сертифікація потрібна тільки викладачам Історії, бо зміст цієї дисципліни змінюється зі зміною влади - це логічно. Викладач хімії знав таблицю Менделеєва, математики - множення, але від рівня нашого існування - забув, тоді, звісно, потрібна сертифікація. Десь так. Прошу!)))
КАРЛА
Для Людина: ТО ЕСТЬ УЧИТЕЛЯ ИСТОРИИ ДОЛЖНЫ СЛУЖИТЬ ЛЮБОМУ РЕЖИМУ? КАК ХИТРЕНЬКО ПОЛУЧАЕТСЯ: МАТЕМАТИКИ - ХИМИКИ ВСЕГДА ОСТАНУТСЯ С ЧИСТЫМИ РУЧКАМИ, А ИСТОРИКИ - "ПОЛИТИЧЕСКИЕ ПРОСТИТУТКИ" ?
Коментувати
WWW
Якщо вже вчитель отримав диплом, то дайте йому спокійно працювати. Дякуючи нашим "розумникам", які придумують щодалі "кращі" закони, вчителів невдовзі й не залишиться, бо з такими зарплатами не жити, а лише існувати можна...
Manja
Просертифікують всіх , а в школу підуть навчати дітей Квіт із своєю Сосункою
Педагог
Нарешті дочекались! Методичні кабінети розігнали, а зараз і нас почнуть.
Натэл
Никакая сертификация учителей не спасет систему образования, пока не будет человек с дипломом учителя иметь такой образ жизни, " заработанный собственным умом", чтобы он мог им гордиться, а ученикам бы родители говорили:"Учись -человеком будешь". И учителя тогда не нужно будет "сертифицировать", он и сам будет стараться быть на высоте. И в пединституты будут идти умные дети, так как будут знать, что их будущее будет достойным. Спроси в классе, кто будет поступать в пед... , ответов почти не услышишь, и идут не самые лучшие... И родители не хотят, чтобы у их чада жизнь превратилась нищий ад с нервотрепкой и бумажками и отсутствием денег и свободного времени для себя и семьи. Наш МОН знает, сколько идиотских отчетов написал средний учитель после выпускного? Отчеты по успеваемости, с уровнями, процентами, в табличках, в электронном и печатном вариантах, по воспитательной работе, по учебной практике, где она есть, по лагерю пришкольному, с картинками, фотографиями, сайтами съедают жизнь.
tatoo
Лучше бы предложили учителю статус госслужащего: тогда бы и ответственности было больше со стороны педагога, и льготы, зарплата и пенсия соответствующие. Чиновники же не служат народу, это не в их стиле и ментальности, а учителя будут.
Афоня
Наверное, Квит хочет, чтобы в украинских школах преподавали профессора - умные, заумные. Но за ту зарплату, которая есть.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!