Міносвіти пропонує впровадити 12-річну школу

Новий законопроект, над яким працювало Міносвіти, найближчими днями презентують суспільству

Міносвіти пропонує впровадити 12-річну школу

Новий законопроект "Про освіту" впроваджує нову модель здобуття середньої освіти в Україні. Про це повідомив заступник міністра освіти і науки Павло Полянський під час брифінгу, присвяченому реформування освіти.

Зокрема, розроблений проект закону "Про освіту" передбачає здобуття учнями середньої освіти впродовж 12 років, з яких 1-5 класи – це початкова школа, 6-9 класи – базова школа, а 10-12 класи – профільна старша школа. Рамковий Закон "Про освіту" над яким працювало Міністерство освіти і науки, вже найближчими днями буде презентований суспільству.

Заступник міністра зазначив, що стратегія роботи міністерства полягає у концептуальному реформуванні та модернізації української освіти спільно з громадянським суспільством.

"Без участі громадськості робити зміни в освіті є недоречно і неправильно", - наголосив заступник міністра.

За словами Полянського, 5-річна початкова школа дозволить скоротити кількість предметів і, відповідно, зменшити навчальне навантаження на дітей. Окрім того, після 5 класу школярі легше адаптуватимуться до переходу на навчання з багатьма вчителями.

Для навчання у старшій школі учні обиратимуть або професійний профіль, або академічний. Також буде значно скорочено кількість навчальних предметів. Передбачається, що особлива увага буде приділена підготовці педагогів та їхньому мотивуванню, у тому числі фінансовому.

Також заступник міністра повідомив, що законопроект "Про освіту" пропонуватиме нову модель менеджменту освітою, яка має бути вигідною кожному громадянину, у тому числі – дітям.

Освіта.ua
23.05.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Колега
Анекдот: "Я хочу йти у депутати - там корупція, беруть хабарі і зловживають владою. І Ви хочете з усім цим боротися? Ні! Я хочу приймати в цьому участь!
с чего начать, с чего начать?
НАЧИНАТЬ НУЖНО С ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА, которое выполяется ВСЕМИ. А поскольку этого в этой стране не будет ещё лет 50, то начинать надо с отказа брать с родителей деньги В ЛЮБОМ РАСКЛАДЕ. Но этого тоже НЕ будет, поскольку учителя остануться ни с чем. Это как победить коррупцию. Для того, чтобы её "победить", её необходимо возглавить. И тогда ничегоуже побеждать не нужно
для Елены
Вы как себе ЭТО представляете??? "начинать надо с воспитания ... родителей". По ходу Вы даже не понимаете ЧТО такое воспитание.С ответственности-да, надо начинать.Но для эого необходимо законодательство, которое РАБОТАЕТ.Не так,как "закон как дышло",а реально работает. Наши депутаты,попав к корыту,аж никак не собираются создавать именно такие законы.Далее.Что значит" к чему каждому ученику знать"?А каким образом этот каждый ученик осознает,ЧТО ему близко? ЧТО он может. А вот количество предметов бестолковых необходимо действительно убрать.Но наши ребята лучше оставят возможность другим ребятам для репетиторства,а то как Позняк зарабатывать будет?Это как дополнительные баллы за подготовительные курсы.Все понимают,что это дополнительные ДЕНЬГИ ВУЗам,но идут на компромис,поскольку тогда преподаватели ВУЗов хай поднимут
Lida
Ми зі Львова. Завтра святкова лінійка. Ми знову випускаємо дітей зі школи із "святковими листівками"( за атестатами прийдете через тиждень). Пластикових посвідчень нема, є лише додатки до атестату. Невже важко вчасно організувати видачу атестатів по школах. Все реформуємо, реформуємо. А виконати свій обов1язок перед дітьми держава не може вчасно. Дякуємо за свято.
Реформатор освіти, автор програми з математики
для пана Позняка: Не турбуйтеся, шановний. Нами підготовлено нову розвантажену реформовану програму з математики. Концепція дуже проста, у першому класі виачаємо додавання і віднімання, у другому - табличку множення на 2, у п’ятому відповідно - табличку на 5, і до дев’ятого класу нарешті вивчимо.
СЛЕЗАЙ, ПРИЕХАЛИ
"більшість батьків звикла до того, як було при СРСР: безплатно, ніхто і нікого ні про що не просив, тому що у школі було всього предастатньо" - всё, ребята.ЭТО "учитель".И ЭТОМУ люди отдают своих детей.Дальше просчитайте будущее.Во всех направлениях.Лично я хочу как в СССР-бесплатно.Вот только эта девочка не соображает,что в те времена налоги шли туда,куда необходимо,а зарплата рабочего позволяла достойно жить,а на зарплату учителя можно было прожить,покупая книги-мебель(пусть в кредит)... Сегодня девочка "работает с родителями",которые считают,что они НЕ должны "помогать школе".А вот вопрос-должны ли? И ЧТО такое "помощь школе",если родители облагаются налогом порядка80%своего дохода в общем. Можна смеяться
avgusta
12 чи 11 років, чи навіть 10 - звичайно дуже важливо, але не найголовніше. Початкова школа може тривати й 5 років при умові, що дітей навчать вчитися, міркувати, спілкуватись у спільній навчальній праці. Я за те, щоб основна школа дійсно давала основи знань, а старша дійсно була підготовкою до вибору професії, справи життя, а не здобуття папірців про відповідний рівень освіти. Насправді все це залежить, насамперед, від учителя, його професіоналізму та гідності.
Олекса Позняк
Почнемо з молодшї школи. Учителі молодшої школи реально потягнуть математику за 5 клас?Та вони у 4 прибігають до мене: оце розвязували і зовсім запутались, допоможіть. А українська, природознавство? Там уже зовсім інший рівень розпочинається.Розтягнути 4 роки молодшої на 5? Дурня.Основне страшне навантаження на учня у старшій школі: хто учиться той по 5 годин спить.Основна школа: 90% гулятимуть до 9 класу а потім у світ широкий. На роботу ще не беруть а в банду уже можна. ПТУ -маляр - штукатур. А що у нас будується? Профільні ліцеї за 3-9 земель. За що жити, харчуватись? РЕЗЮМЕ: основна суть реформи полягає в значному скороченні штату педагогів і закритті шляху до освіти малозабезпеченим верствам населення. А біда нашої освіти зовсім в іншому - відсутність мотивації до навчання в учнів. Просиджували до 11 класу, тепер будуть просиджувать до 9.
Для Бєлого Володимира
Норму"профільні класи у школі" також можна пояснити питанням заробітку-навантаження-збереження шкіл на селі.Та ще й тим,що районні центри та маленькі міста матимуть складнощі у створенні саме профільних ліцеїв.По перше-то неспокій.По друге,як сказав В.Ковтунець(здається саме він):"Грошей бІльше не буде".А для створення чогось реально суттєвого потрібніРЕАЛЬНІгроші.Або батьківська проплата.Тобто повертаємось до безоплатності.Конституційно і старша школаПОВИННА БУТИбезкоштовною.Чи подібне реально можливе?
Бєлий Володимир
У проекті реформування НЕ МАЄ поняття 12-річна школа. Є початкова школа: 1 - 5 класи, основна школа: 6 - 9 класи і, УВАГА, є профільна освіта старшокласників: академічні ліцеї (10 - 12 класи), професійні ліцеї (10- 12 класи), професійні коледжі (1 - 3 курси). "Дюже хитрі" противники цього ВАЖЛИВОГО реформаторського сенсу намагаються пропихнути після 9-го класу ще й норму "профільні класи у школі". Насправді за такого класи будуть псевдопрофільні, бо з одного, навіть, двох класів паралелі справжню профільну специфіку реалізувати не вдасться АПРІОРІ. Тобто буде псевдореформа. А шкода, бо САМЕ справжня профільна освіта старшокласників є основою якісного набору до ВНЗ, адже в останніх САМЕ профільна вища освіта є їхньою метою. При цьому "надзвичайно хитрі" противники реформ схиляють до того, що місією ВНЗ є не стільки вища професійна підготовка як "всебічний розвиток особистості". А що буде від цього не тяжко уявити, бо воно вже й так у нас "у дворі".
для Тетяни, звичайної сільської вчительки
Тетяно, Ви з Дніпропетровщини? Чи ж не сестричка. Є в мене дві сестрички-вчительки Тетяни. Не воюйте з вітряками. Отримуйте задоволення від оточення. Освоюйте ниву. А ще краще - заведіть поросяток. У мене знайома вчителька-селянка тримає десятків зо троє поросят. Вже автомобіля поміняла. Хату облаштувала. Дитину на контракті вивчила. Чи цікава їй школа? А хто знає. Можливо й цікава. Коли зарплату платять. А живе вона явно з поросят. І Вам раджу. Бо де ж Ви в селі візьмете платоспроможних для репетиторства батьків? Та й дітки, ймовірно, не відібрані. Хто й читати ледь до випускного ледь уміє, а хто в 9 класі до 8 сім ледь додає.
Тетяна звичайний сільський вчитель
Це якись кошмар! Щорічно-нові плани, програми, підручники.Де вже тому бідному вчителю зорієнтуватися у щорічних переворотах у освіті.Як на мене, сидять чиновники, справненько отримують явно не 1,5-2 тис.грн., та й думку гадають:щоб його ото вивернути, щоб тая освіта вже загалі занапастилась? Прикро, що ніхто не спілкується зі звичайним вчителем, не дослухається до його думки. Щодо репетиторства, то репетитор знає, за які кошти він працює, та і не збирає на заняття 25-30 чоловік, крім того, не обмежений планом, календарним плануванням, конспектом і т.д. Та й діти відповідно обрані - ті. кому дійсно потрібні знання. А ми, як завжди, повоюємо з вітряками і підемо покірно освоювати "нову прогресивну освітянську революцію"....
Алла
НІ,ні!І ще раз ні!І не накручуйте цих фальшивих голосів,що люди згодні!Не згодні,адже це купа грошей і марна трата часу!Більшість вчителів приходять в клас і замість того,щоб навчати дітей хизуються речами або ж розповідають про фільми,які вони дивились.А навчання?Спишіть вправі,спишіть підручник,прочитайте історію!Як це можна читати,коли репетитор дає вчити!!А іноземні мови?Прочитали +100500 текстів,що не зрозуміли погано,зрозуміли +5!Жах,такого,як у нас немає скрізь!Поверніть 10 років і нехай буде для діток підготовча!Вони не будуть вченими і все одно підуть з 9 класу!
маріанна
Скільки можна наступати на тіж самі граблі ? Кожна нова команда у МОН хоче впроваджувати 12-річне навчання , перегляньте закони про освіту "попередників" і схаменіться, досить бездарних реформ, дайте школі, нарешті, працювати ,а не постійно реформуватися.
Ірина
Школа для дітей перетворилась на каторгу. Підручники дуже великі за обсягом, не конкретні. Хоча б біологію взяти, історію. Жах суцільний. Щоб стати відмінником, старанна дитина повинна вчитись цілий день: половину дня у школі, і до ночі - вдома. В результаті: отримала оцінку і забула все, що вчила. Не можна ще один рік добавляти і з причини недостатності бюджетного фінансування. Уявіть, скільки додатково обійдеться бюджету недоцільний рік навчання ? Зробіть нормальну програму, конкретизуйте підручники, давайте менший обсяг інформації, яка запамятається і принесе користь. Все інше - додатково дитина вивчить у малій академії, самостійно, на гуртках - за інтересами. Прогресивне МОН, не робіть дурниць такого типу
Дуже втомлена вчителька
Для Ірина: Підписуюсь під кожним Вашим словом. Програму треба спрощувати, просто караул. Дехто почне голосити: "Да, державі вигідно мати неосвічений народ!" Але як вчитель математикм хочу запитати: "Багато з нас памятають інтеграли, косинуси, тригонометричні рівняння? Чи багатьом вони пригодились у житті." А скільки вчителів втратили нерви намагаючись навчити дітей цієї та іншої непотрібної дурні, бо ж від них вимагають результатів.
dadssa
Для Дуже втомлена вчителька: От работы кони дохнут. Никто не говорил, что будет легко. Возможно чтение это тоже лишняя трата времени, кому в жизни пригодился Пушкин или Лермонтов?
ДУМАЙМО
Для Ірина: якщо"отримала оцінку і забула все,що вчила",в такому випадку дитина не надто розвинена,щоб бутиРЕАЛЬНИМвідмінником.Реальність відмінної оцінки в тому,що дитина використала набуті знання через певний час без повторення.Якщо для Вашої дитини"школа претворилась на каторгу",то ймовірно щось не так у Ваших вимогах від неї.Так і хочеться запропонувати залишити дитину в спокої і не вимагати ані в явний, ані в неявний спосіб від неї відмінності.
Коментувати
Абитуриент
Кто-то заикнулся об этом, а тут уже кур набежало, которых зерном не корми, дай кого нибудь обосрать. пок-квох-квох КУКУДАХ.
Лилия
и роддом при школе специализация учитель-акушнр
111
"Без участі громадськості робити зміни в освіті є недоречно і неправильно". Да неужели? Лживые вы мрази, создадите комиссию вроде бы из родителей, а на самом деле посадите туда чмошников у которых всеобщий одобрямс. А нет, проведут всеукраинский опрос "педагогічних працівників" и "батьківської спільноти", а может и учеников "спросят". Хотя результат будет все тот же и он, удивительным образом, совпадет с мнением реформаторов-недомерков. Вот так в Украине легитимизируют идиотские реформы.
Светлана
Когда хотят? В каком году вводят? Если в этом, то успеют ли? Менять нужно снова программу?
Anatoly Samsonenko
Продажа дипломов о "высшем" образовании(высшее это академия) поставлена на поток. Инфляция дает знать, а повышать стоимость "корочек" уже не куда, - значит надо увеличивать количество покупателей. А куда их потом девать? Двинуть девиз:"Каждому ученику по учителю!" ? ))) Непрокатит ( Вот и изголяются . . .