Під скорочення попадуть 100 тисяч учителів, - профспілка

Освітянська профспілка повідомляє про можливість страйку освітян, у разі наступу на їх соціальні гарантії

Під скорочення попадуть 100 тисяч учителів, - профспілка

У ЦК Профспілки працівників освіти і науки України заявляють, що ініціативи Міністерства фінансів щодо збільшення норми навчального навантаження, наповнюваності класів, закриття шкіл в сільській місцевості призведуть до звільнення близько 100 тисяч учителів впродовж 2015 - 2016 років, а також скорочення значної кількості вихователів, викладачів та інших працівників освіти.

Про це йдеться у листі Профспілки працівників освіти і науки України до президента Петра Порошенка, у зв’язку із пропозиціями Міністерства фінансів, якими передбачається внесення змін до законів України, указів президента, рішень уряду, а також до Конституції України.

Звертаючись до Порошенка, у профспілці висловили "глибоке обурення намірами звуження прав громадян України на безоплатну освіту, медичне забезпечення, зниження освітнього рівня молоді".

"Висловлюємо категоричний протест поповненню армії безробітних, яка становить близько 1,9 мільйона непрацюючих, ще найбільш освіченою, інтелектуальною частиною суспільства, адже реалізація рішень про збільшення норми навчального навантаження вчителів, вихователів, керівників гуртків, наповнюваності класів та груп, закриття шкіл в сільській місцевості, зміни нормативів чисельності науково-педагогічних працівників тощо призведуть до звільнення лише впродовж 2015 - 2016 років близько 100 тисяч учителів, зменшення більш як на третину чисельності керівників гуртків, а також вивільнення значної кількості вихователів, викладачів та інших працівників освіти до кінця 2020 року", - йдеться у листі профспілки.

Також у освітянській профспілці висловили протест проти зменшення заробітної плати педагогічних та науково-педагогічних працівників, скасування надбавок за вислугу років, доплат за виконання обов’язкових видів педагогічної роботи, наукові ступені та вчені звання, виплати стипендій аспірантам, докторантам, а також проти непослідовних дій стосовно щойно прийнятого закону "Про вищу освіту".

"Освітянська спільнота категорично не сприймає антисоціальних перспектив про скасування гарантій фінансового забезпечення галузі освіти, запровадження обов’язкового дев’ятирічного навчання, позбавлення учнів початкових, інклюзивних та спеціальних класів права на харчування, а студентів та учнів на отримання стипендій та пільговий проїзд", - наголошують у профспілці.

Також у ЦК Профспілки працівників освіти і науки висловили обурення проти намірів підвищити пенсійний вік до 65 років, збільшити страховий стаж, зокрема для призначення пенсій за вислугу років педпрацівникам, знизити розмір пенсій, змінити порядок індексації доходів громадян, скасувати норми про відрахування коштів на оздоровлення, на охорону праці, звузити права територіальних громад приймати рішення про реорганізацію та ліквідацію загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів тощо.

"Наголошуємо, що владою мають бути вжиті дієві заходи для легалізації тіньового бізнесу, боротьби із ухиленням від сплати податків, збільшення оподаткування заможних верств населення, пом’якшення податкового навантаження для громадян із низьким рівнем доходу, чого, зокрема, вимагали учасники Майдану, а не продовжувати наступ на права трудівників, серед яких освітяни, науковці, медики, працівники культури. Вирішення державних проблем за рахунок працівників бюджетної сфери та інших незаможних громадян, неприпустимо", - повідомляється у листі.

Звертаючись до президента, Профспілка працівників освіти і науки закликала його, як гаранта Конституції, забезпечити дотримання конституційних прав громадян, не допустити прийняття антисоціальних та протиконституційних законів, оскільки їх реалізація може спровокувати соціальний вибух.

"Висловлюємо готовність спілчан відстоювати свої трудові права та соціально-економічні інтереси шляхом проведення передбачених законодавством масових заходів, аж до застосування крайнього засобу вирішення конфлікту – страйку", - повідомили у профспілці.

Освіта.ua
10.12.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Віктор
Земельна реформа, яка нав’язується європою, передбачає створення нації робітників і рабів а не навченої молоді!!!
Віктор
Земельна реформа, яка нав1язується європою, передбачає створення нації робітників і рабів ане начаної молоді!!!
Берегеч Павло
Нехай депутатів скорочують бо зажерлися чогось вони.І зарплати у них якісь не народні . Досить це терпіти!
для Анатолія
На сьогодні крокує адміністративно-територіальна реформа. Юридично вона направлена на децентрацізацію.Фактично ж ота людина президента буде керувати тими територіями, на які попаде, оскільки матиме право ВЕТО на всі рішення рад міісцевих громад. Тобто те, що не входитиме в матрицю дій, те ветуватиметься.Ротація, яку пропонують, не є ротацією в чистаму вигляді.То пересування одної і тої ж людини в межах країни, що здатне буде призвести до тісної мережі чиновництва, що охопить країну повністю.Якби малося дійсно робити цивілізовано, то на сьогодні не розбивалися б території зверху так,як те зручно кабінетним чиновникам,адоли б громадам можливість самостійно визначитися.Та оті сільські депутати,які працюють на громадських засадах,але не дають згоди на продаж земель громади стороннім,декому надто заважають.Так що-школи позакривають.Залишать в райцентрах та центрах громад-а то за сотні кілометрів від домівок учнів. Готуймося.
Анатолій
Потрібно не школи закривати в селах, а звільняти з роботи всіх горе-реформаторів, які ці дурниці придумали. Чому не звільнити в малих районих центрах всіх тих бездарів які сидять в кабінетах адміністрації,райрадах, відділах освіти, і так далі. Подивіться на тих трутнів, які сидять по всіх тих районних кабінетах "працюють начальнички", то перекури, то пянки, то гульки. Якщо їх усіх звільнити будуть по селах і школи, і дороги. Вони з 1991 року довели цю країну до того, що ми маємо на сьогоднішній день. Низькі зарплати, зубожіння народу, невпевненість в завтрашньому дні. Це все, що ми маємо! Ще залишилося позакривати школи і тоді повний капець....
так отож
для Голосzнароду: о, приємно. Хтось мислити почав. Тоді варто домислити далі. НАШІ вчителі конкурентноспроможні із європейськими вчителями, ще й чк конкурентноспроможні, то Ви побачити не маєте бажання, бо Вам очі засліпило. А наші майстри на всі руки, ще й по домах ходять, намагаються зрозуміти причини дій дитини, тоді як в європі ПРАВИЛЬНО на буддь-який викид дитини ЇЇ НАКАЗУЮТЬ. Розумієте, не розбираються чому дитя так поступило, не намагаються увійти в становище, ні - НАКАЗУЮТЬ. А це змалечку привчає до усвідомлення заборони протиправних дій. Побачте це. Коли наші люди перестануть "заглядати в очі"(не моє) й тому, хто має гроші, має посаду, має силу, лише тоді наші вчителі здатні будуть розкритися-працювати на повну. Тоді, КОЛИ ВОНИ ЗА ВЛАСНИЙ ТРУД МАТИМУТЬ ЗМОГУ ДОСТОЙНО ЖИТИ не через додатковий приробіток, а отримуючи цілком РЕАЛЬНУ зарплатню, яка, до речі, буде врахована при нарахуванні ПЕНСІЇ.
так отож
, Бандерложе, радянська система виховання справилась із своєю задачею. Люди, в масі своїй, були доволі чесними. В багатьох селах ще кілька років тому віника під, незаперті на ключ, двері ставили, якщо хазяї десь були відсутні. А в магазині вхід просто палицею перекривали, якщо продавчині потрібно було в туалет вийти. Про що це говорить? Про культуру спілкування, про довіру одне до одного. Та то нічого, повернення до феодально-кріпацького ладу створить іншу кагорту населення. Тих, хто владарюватиме, житиме за європейськими моделями, і тих, хто продукуватиме для НИХ напрямки збагачення. Відповідно і відносини зміняться, і потреби в освічених людях будуть трохи інші. Тобто-хто з грошима-тим одне, хто без грошей - можливо навчаться читати. А що ще потрібно жебракам?
Гість
Для так отож: Ты б вообщето молчала (молчал) за совок ваш нетесаний. советская система когото воспитала правильно??? да гори она в аду. мой прадет до вашего большивистского перворота живя в хуторе мог выписывать из швейцарии сельхозмашины, а пришли советы все отобрали и згноили, и бабушку мою 16летнюю девочку за волами поставили. иди паши. да подпирали дома палками. ПОТОМУЧТО БРАТЬ БЫЛО НЕЧЕГО. НИЩЕТА СОВКОВАЯ ПОВСЕМЕСТНАЯ. как говорила моя бабушка :"за роботу платили трудоднями, пусті колки ставили!!!!" ваш совок это разврат головного мозга. инженеров посылали на картошку, работать можно было кое-как. все было ничье. довоспитывались до того что союз должен был покупать зерно заграницей. ракеты запускали в космос а нормальных трусов так и не научились шить. чего вы боитесь запада? вы хоть раз там были? еще раз повторяю мой дед с тремя класами образования из швейцарии выписывал сенокосилки картофелекопку и это было нормально он чувствовал себя частью большого мира. да что ж у вас за комплексы такие!!!
так отож
Для Гість: привет). Наверное МЫ встечались. Да, попить чаю с тобой было бы здорово-перья бы летели первые 20 минут, а дальше... ))) Я говорю о том (здесь погромче, бо ты не услышал(а) ) что советская система СПРАВИЛАСЬ. А "справилась" и "правильно" - некоторая разница присутствует, согласись. Мой дед, до ВАШЕГО большевистского переворота был управляющим у пана. Да таким управляющим, что люди попросили его остаться, когда их ПРИНУДИТЕЛЬНО сганяли в колхоз. Знали, вероятно, что не даст в обиду. Поэтому давай не ругаться из-за совок-не совок, ладно. Именно потому что как говорила ТВОЯ бабушка (я свою одну видела лишь раз, она, в 36, взяла детей и уехала из стольного града, оставив на Подоле дом к себе на родину, в провинцию), в совке за работу платили трудоднями, прямо как учителям в школе. Ты думал(а) когда-нибудь ПОЧЕМУ мы все эти 23 года ТАК живём? Ты думал(а) о том, что именно система ПОЗВОЛИЛА ребятам без знаний привести нас сюда, в феодализм
так отож
Для Гість: Ты никогда не думал(а) о том, ПОЧЕМУ люди соглашались работать за трудодни? Почему городсткие люди чувствували всегда себя свободнее людей села? Или ты этого не замечал(а), живя там, за кордоном?При чём здесь боится кто-то запада или не боится. Причём здесь запад вообще. Проблема в том, КАК заставить тех, кто в организаторах, как есть кто говорит, общественной жизни поступать так, чтобы мой ребёнок не страдал от гибели своих друзей. Ты знаешь как это, когда практически в юности гибнут друзья? А знаешь как видеть это? И, если нет, дай Бог тебе не знать подобного. А ты понимаешь, что за эти 23 года воспитались те, кто просто зарабатывает подобным на жизнь. Кем воспитались? Да всеми нами тоже, поскольку... Ладно, не видишь, и не надо. А до эвропы нам, як до киева рачки, поскольку они дёргались всегда, а мы - за трудодни пахали. Как в колхозах, так и в школе (я не говорю о тех, кого родители учеников, но не государство, поддерживали)
Коментувати
Бандерлог
Україна - капіталістична держава. А українці, діти совка, довірливі і чесні люди. Старше покоління незахотіло жити в соціалістичній державі по причині... А сучасним капіталістам непотрібна освіта, медицина, культура, їх цікавлять тільки гроші. А ми? А наші діти? Рабів до раю не пускають!
більше чотирьох
Для Совок:та все ж - якщо людина виїхала, то вона не має платити податки до "цієї держави", керманичі якої не здатні розуму організувати життя своїх людей таким чином, щоб ті не залишали власних дітей безбатченками при живих батьках. А тепер ті мають купу психологічних проблем (от - розвелося психологів, як собак нерізаних. тепер чуть шо - зразу психолог згадується, а раніше ж друзі - товариші, що в проблемах виручали). Керманичі якої здатні лишень на промивання кістьк одне одному та мандрування з партії до партії, де більше урвати можна. Для СЕБЕ. Бо так жирова клітина живе...
більше чотирьох
Для Otto: Отто, що ж Вам оте "совкове" так в*їлося. А ХТО сьогодні наверх видерся? Хіба не совкове оте, вибачте, мурло, що мало нахабство, та не має розуму та знань? ХТО сьогодні і надалі доверху ПРЕТЬСЯ без належних ЗНАНЬ? Хто допустив подвійну мораль у суспільстві. коли одному НЕ можна, а іншому - червиний килим? А хіба Ви особисто не є серед тих, хто своєю діяльністю, або бездіяльністю сприяв тому, що доверху вилізли негргамотні, та нахабні. яким завод на метал порізати, що сірника запалити. Чи Ви за совка відбував роботу, що так на інших лаєтесь? Чому Ви тут вирішили, що люди відбувають? Що Ви особисто зробив, аби того НЕ було, що є сьогодні? Та не можна ж отак"ви, ж, совкові лінтюхи". ЛІнтюхи ті, хто грамоти не навчившись, керують країною. Оті - так, лінтюхи, та вони живуть як європейці і не працюють на одну вчительську зарплатню, яку і платити почали з 2000. ДЕ Ви був до того? Що Ви робив ДО того?
Совок
І ще. А хто як не ці "совки" були з вашими дітьми, батьками, коли ви "уміючі жити" покидали 6-10 літніх дітей на сусідів і їхали заробляти. Скільки разів совок-учитель мусив сидіти з вашою дитиною, бо директор просив, що "воно бідне бездоглядне". Скільки разів совок-медсестра приходила до ваших престарілих батьків. І не виїхали ми не тому, що боялися важкої роботи за кордоном, а не хотіли залишити бездоглядних дітей і батьків. Важко уявити, якби всі втекли за кордон, що було б з цїєю державою. А так совки винесли її на своїх плечах в голоді в 90-х. І не мучить жаба за ваші статки. Ми свій шлях вибрали не в грошах, а в служінні дітям і державі. Заробляйте навіть не 2 тис євро в місяць, а 100 тис. Єдине, платіть податки, як і ми. І нехай держава не економить на найбільш знедолених. Якщо б усі чесно віддавали державі частину згідно з законом, тоді совок-учитель мав би зарплату не 1,5 тис грн, а 10 тис. Вистачить нас обкрадати!
більше чотирьох
Для Совок: та все ж - якщо людина виїхала, то вона не має платити податки до "цієї держави", керманичі якої не здатні розуму організувати життя своїх людей таким чином, щоб ті не залишали власних дітей безбатченками при живих батьках. А тепер ті мають купу психологічних проблем (от - розвелося психологів, як собак нерізаних. тепер чуть шо - зразу психолог згадується, а раніше ж друзі - товариші, що в проблемах виручали). Керманичі якої здатні лишень на промивання кістьк одне одному та мандрування з партії до партії, де більше урвати можна. Для СЕБЕ. Бо так жирова клітина живе...
Коментувати
Совок
А вдома для підготовки ще треба 4-5 годин. Таке не кожна дитина витримає. 2) А ви попробуйте заставити зухвалу дитину, в якої є все - від найдорожчих кросовок до найдорожчого комп’ютера, які ніким не доглянуті, а батьками навчені, що все продається і купується за гроші - заставити її вчитися!
Совок
Вельмишанований Otto. Щодо заробітчан. Поясніть які грошові вливання вони зробили для держави? Скільки вибудували доріг, шкіл, садочків? Скільки заплатили так як ми по 800 грн податку кожного місяця? Хто з них чесно заплатив чверть доходу державі так як ми? Ви вибудували вілли, але не для України А ДЛЯ СВОЇХ ДІТЕЙ! То про яку допомогу державі ви говорите!? Кажете ми не хочемо працювати, то тут сидимо? А ви підготуйте за 25 років роботи 18 переможців і призерів обласних олімпіад, а тоді говоріть хто як працює! Не працюємо як за кордоном. Ви праві. Спілкуюся з учителями Польщі. Дійсно, вони сміються з нас, як ми "пашемо", бо вони і третьої частини не роблять цього, що ми!Не говорячи про зарплати. Дійсно, не все гаразд в освіті. Значна частина дітей не мають потрібного рівня знань. Хоч вина вчителя тут не така ж велика. 1) Програми такі, що вивчити все на високому рівні для середньостатистичної дитини неможливо. Одиниці здібних дітей жертвуючи здоров’ям працюють по 7-8 годин в школі
Гость
Скоты, пусть сами попробуют прожить на 1500 грн. Почти все перед выборами кричали за отмену льгот и неприкосновенности, а теперь взялись экономить на учителях.
Наталія
Працюю в школі понад 30 років. Живу роботою та сучасними учнями, які не дають зупинятися в розвитку. Сподівюся, що держава не доводитиме, що історія розвивається по спіралі, а інтелігенція України потрапила в черговий виток. Не допустімо нового "Розстріляного Відродження". Учитель формує свідомість поколінь, сіє зерна, які проростуть у майбутньому діями учнів. Повага до вчителя з боку держави - запорука поваги до української освіти з боку батьків та дітей.
Otto
PR, просто Маріям, lenovo і їм подібним 2: В хвилю протестів ви пішли до свого керівництва (директорів) на місцях, до тих, які на місцях свідомо довели до банкрутства заводи і колгоспи, сказали їм "которые тут временные, ану слазь" ? Та ні ж, ви пішли палити кгб і міліцію. Ну навіщо питається ? Зрєліщ вам захотілось чи розум помутнів ? Кажете, молодь не піде на тисячу працювати, а ви дали їй дорогу ?. Ви багато бачили пенсіонерів за верстатом на заводі чи в шахтах ? Та змученим людям аби до пенсії дотягнути... Сидять на теплих місцях, а молодь змушена як не в безробітні, то закордон. Та й що ж вас так дістали ті заробітчани, бачили які суми грошових вливань вони роблять чи вас жаба душить за чужі статки ? Активні люди змушені були якось рятуватись, бо пасивні їм так підсобили. Ви ж, совкові лінтюхи, не хочете заробляти так як в Європі, бо там працювати треба, а ви ж звикли відбувати роботу, і це страхає вас, звідси і всі ці скиглення та страхи. Так куди ж підемо ?
Лурдес
Для Otto: Таке враження, пане Оtto, що ви дуже хочете працювати в школі, а вам хтось не дає. Та при бажанні (та за наявності відповідного диплома ) можна влаштуватися, особливо у звичайну загальноосвітню міську чи сільську школу.А тоді поговоримо. І не рівняйте пенсії шахтарів з жебрацькими учительськими. Ви добре знаєте, що ніхто, як ви кажете, не сидів би " на теплих ( а чи таких уже й теплих) місцях", якби на ту мізерію можна було прожити.І ще: хотіла піти за вислугою, так ще "довісили" 5 років отакі, як ви, заздрісники на учительські теплі місця. А на останок - не судіть усіх по собі," роботяго".
більше чотирьох
Для Otto: Отто, що ж Вам оте "совкове" так в*їлося. А ХТО сьогодні наверх видерся? Хіба не совкове оте, вибачте, мурло, що мало нахабство, та не має розуму та знань? ХТО сьогодні і надалі доверху ПРЕТЬСЯ без належних ЗНАНЬ? Хто допустив подвійну мораль у суспільстві. коли одному НЕ можна, а іншому - червиний килим? А хіба Ви особисто не є серед тих, хто своєю діяльністю, або бездіяльністю сприяв тому, що доверху вилізли негргамотні, та нахабні. яким завод на метал порізати, що сірника запалити. Чи Ви за совка відбував роботу, що так на інших лаєтесь? Чому Ви тут вирішили, що люди відбувають? Що Ви особисто зробив, аби того НЕ було, що є сьогодні? Та не можна ж отак"ви, ж, совкові лінтюхи". ЛІнтюхи ті, хто грамоти не навчившись, керують країною. Оті - так, лінтюхи, та вони живуть як європейці і не працюють на одну вчительську зарплатню, яку і платити почали з 2000. ДЕ Ви був до того? Що Ви робив ДО того?
більше чотирьох
Для Otto: навряд чи прочитаєте, бо далеко, та все ж - витримати важко
Коментувати
Марія
Вони, молодь, нехай будуть щасливіші за нас. Нехай оберуть собі дорогу поза освітою, бо освіта в нас нікому не потрібна. Не потрібна владі, не потрібна дітям сьогоднішніх скоробагатьків. Гірше нам, тим хто віддав школі 20-25 років своєї праці. Що заробили? Грамоти, подяки, кімнатку в орендованій квартирі і скромне харчування. Це дотепер. А тепер влада і того позбавить. А ще - повагу і зневагу. Повагу тих, кому ти дала знання, що допомогли їм реалізуватися в житті. Зневагу тих, хто все вимірює грошима і дивиться на твою бідність. А в той час твої подруги "торгаші" зуміли вибудувати 2-3 поверховий будиночок, євроремонт і т.д. Ти вірно відслужила на благо держави! За копійки, впроголодь, в шматексах. МИ НЕ ЗМОЖЕМО ТЕПЕР СТАТИ ТОРГУВАТИ, хвалити гавн..ну кофту за 350грн (яку привезли з Хмельницька за 70грн), що вона найкраща, найгарніша на базарі і іншу за таку ціну ніде не найдемо.(що розлізеться при першому пранні). Ми не зуміємо так брехати. Будемо дальше вчити дітей любити державу! ЯК?
lenovo
Слава Україні! Та ніхто з тих молодих спеціалістів не піде на роботу за 1000 грн., до того ж якщо йти у школу на роботу треба чомусь дітей навчити..... Молодь , яка прийде після університету працювати у школу, звичайну задачу з математики за 11 клас не може розв"язати. І говорити про учителів-пенсіонерів не доцільно, це єдині люди які ще чомусь можуть навчити наших дітей, крім того пенсіонери так само платять податки як і інші працюючі учителі. Хай краще уряд добре "потрясе" підприємців, які платять фіксований податок в рік 200 грн. а зароблять кругленькі суми, хай уряд заставить платити податки "великий бізнес" - гроші яких відмиваються в офшорах, тоді і у бюджеті кошти з"являться. Була на батьківських зборах , то кл.керівник озвучила інформацію, про те, що, кл.керівникам не буде оплачуватися кл.керівництво - це жах , додуматися до такого ......... Знайшли на кому економити, на учителях та лікарях. З поганих реформ цей уряд починає свою роботу, але смітників ще достатньо....
PR
Слава Україні! "Миздобули". Як я рада, що вже припікає, а припече ще більше. Бо хвороба"Українапонадуче" може вилікуватись тільки голодом, холодом і смертю. Скільки Порошенку ще треба вбити ваших синів, забрати із ваших зарплат грошей, витерти об вас не тільки ноги, щоб ви отямились? Я рік тому назад плакала від болю за мою країну, бо знала, що проскачемо все, але мені затикали рота, зняли з посади. І що? Задоволені майданівські .....
Марія
(продовження). Розумію, що вони (заробітчани) будуть кричати, що їх грабують. Але чомусь ми з нашої мізерної зарплати платимо податки і вважаємо їх необхідним, то чому вони не можуть дати державі частину їхньої праці.Держава їх вивчила, дала можливість виїхати,щоб одержувати з свою роботу в десятки раз більше ніж ми. 3) Мільйони працівників які працюють неофіційно.Не вірю, що влада не має можливість вплинути. Але чомусь влада вирішила економити тільки на найбільш знедолених. Памятаю часи 90-х років, коли голодні вчителі непритомніли на уроках. Невже тепер голодний безправний учитель зможе і буде мати бажання щось навчити дитину. Складається враження, що планується винищити непотрібних. Пенсіонери - з них уже нічого не візьмеш, тільки проїдають багатства держави. Учителя - чого такий дурний, що прцює на благо держави за копійки, вибрав таку зневажену в Україні професію.Діти-ну що ж діти забезпечених батьків будуть мати шанс на життя і освіту. Наші, вчительські, ні. Робіть висновки