КМУ може значно скоротити фінансування освіти

У бюджеті 2015 року можуть зникнути деякі норми соціального захисту учасників освітнього процесу

КМУ може значно скоротити фінансування освіти

Міністерством фінансів України підготовлені пропозиції щодо змін до законодавчих актів у рамках підготовки держбюджету 2015 року. Інформаційна довідка, що отримана членами уряду, зокрема, містить запропоновані зміни до законодавства у гуманітарній сфері, сфері державного управління, пенсійного забезпечення, соціального страхування, військового законодавства тощо.

Копію документа оприлюднено проросійським медіаекспертом Анатолієм Шарієм. Офіційного підтвердження про справжність документа немає, однак за повідомленням джерел Економічної правди в Міністерстві фінансів, наявність відповідних ініціатив відповідає дійсності.

Отже, ініціативи Міністерства фінансів у разі їх законодавчого закріплення матимуть вплив й на освітній сектор держави.

Зокрема, пропонується внесення змін до Конституції України у частині зменшення термінів обов’язкового навчання у загальноосвітніх школах до 9 років.

Також пропонується вилучити із Конституції норми про безоплатність освітніх та медичних послуг з метою розширення джерел фінансування галузей освіти і охорони здоров’я, і запровадження плати.

Запропоновано вилучення норм, які забороняють скорочення мережі закладів.

Також запропоновано внесення змін до законодавчих актів у гуманітарній сфері. Зокрема, пропонується запровадити часткову плату за навчання у дитячо-юнацьких спортивних школах.

Є пропозиція відміни виплат стипендій у навчальних закладах, крім дітей-сиріт, дітей-інвалідів, дітей з малозабезпечених сімей, особам, що мають сім’ї з дітьми з числа осіб з 1 вересня 2015 року.

Ініційовано вилучення норми про забезпечення безкоштовного харчування учнів 1 – 4 класів, крім учнів з числа дітей-сиріт і малозабезпечених, дітей-інвалідів.

Пропонується вилучити з законодавства норми про можливість безкоштовного проїзду у транспорті учнів, студентів та педагогічних працівників.

Також запропоноване підвищення педагогічного навантаження педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів та позашкільних навчальних закладів з 18 годин у 2014 році до 20 годин з 1 липня 2015 року, з 20 годин до 22 – з 1 липня 2016 року.

Серед інших ініціатив Міністерства фінансів є встановлення сукупного терміну навчання на молодшого бакалавра та бакалавра не більше 3-4 років, на магістра – не більше 1 року. Прирівняння працівників коледжів за умовами оплати праці до працівників професійно-технічних навчальних закладів. Підвищення порогу індексації з 101 до 103 відсотків, а також виключення стипендій з об’єктів індексації.

Також ініційоване скорочення чисельності працівників бюджетної сфери на 3 % та приведення положень деяких рішень уряду до положень законів України "Про оплату праці" та "Про Кабінет Міністрів України", зокрема, пропонується скасувати доплати працівникам бюджетної сфери за вчене звання та науковий ступінь.

За інформацією Економічної правди шанси на те, що соціальні ініціативи уряду попадуть в основу проекту Державного бюджету в Міністерстві фінансів оцінюють, як високі.

Освіта.ua
08.12.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
VN V
А що, є сенс обов’язкового навчання 9 років. Якщо вчителю законодавчо дати можливість вчити тих, хто хоче вчитись (а не грається на уроці та своєю поведінкою заважає іншим), то хай невстигаючі і проплачують навчання . Наявність у школі "відмінників", "хорошистів" повинна бути дзеркалом ефективності закладу, роботи дипломованих, із званнями "народних" вчителів. Можливо й школярам-відмінникам давати стипендії? В шкільній їдальні мало хто хоче харчуватися: можливо потрібен лише буфет. Вчителям-пенсіонерам на пенсію. А націоналізація промисловості суттєво наповнить бюджет...
Марина
Для VN V: Согласна на все 100%.
Коментувати
слава Україні
Скоротіть міністерство фінансів!!!
Олена Свириденко
Може краще депутатів скоротити і всі їхні привілеї?! Певна, що таким чином можна заощадити значно більше державних коштів!!!
Натэл
Для Олена Свириденко: 424 млн. гривен экономии.
Коментувати
людмила
щоб знайти гроші у бюджеті треба пенсіонерам не виплачувати пенсії та зарплати до виповнення такого віку, який прийнятий законом. Так буде усунуто соціальну несправедливість:вина тих хто у 56 і т д років працює за одну зарплату в тому що вони пізніше народилися?
Лада
Для людмила: така сама вина тих, хто народився раніше...
Коментувати
СОНЯ
ЯКОСЬ НЕ ТАК ДО ЄВРОПИ ЙДЕМО! ЦІНИ НА ПРОДУКТИ, КОМУНАЛКУ -ЄВРОПЕЙСЬКОГО РІВНЯ, МЕДИЦИНА БУДЕ ПЛАТНА, А ЗАРПЛАТА ВЧИТЕЛЯ - 100 ДОЛАРІВ. ЦЕ - ГЕНОЦИД. Техпрацівниці на комуналку дають субсидію, а вчителю - не положено, бо отримує ВЕЛИКУ зарплату... SOS...
Лола
Найперше треба відправити на пенсії вчителів пенсіонерів. Щоб вони до смерті не працювали у школах. А молодих потрібно різними способами заманити до школи . А то вони стоять по базарах. І зараз коли уряд хоче скоротити фінансування освіти, вони заявляють , а нам і так непогано буде пенсія + зарплата якось проживемо. Шановні урядовці , а де ваші заяви "Дорогу молодим" коли вчителі пенсіонери і навіть не думають нікуди іти
СОНЯ
Для Лола: Якщо пенсійний вік зроблять 65 років, то не сумнівайтесь - помирати будуть на роботі. Якщо пенсію почнуть платити таку як зарплату - пенсіонери підутьсамі. Так що не пенсіонери винуваті в тому, що працюють, а держава їх поставила в такі умови!
Натэл
Наверное, все-таки не зря был установлен пенсионный возраст для женщин 55 лет, а для учителей - выслуга, учитывая специфику работы. Кстати, действительно, пенсионер в СССР мог работать на пенсии 2 месяца в году, если не ошибаюсь. Действительно, пенсионерам сейчас лучше: и пенсия, и зарплата. Пенсия только маленькая: от1400гривен до 2700. Можно установить количество часов для них в школе. А лучше всего - дать нормальную пенсию. Человек трудился на державу лет 25-30, а в итоге - нищая старость. А молодых можно заманить только высокой зарплатой. Что ж депутатов не сокращают, 424 млн. грн. экономия. Нас всего 40 миллионов. И долгов куча, которые наши светлые умы наделали. Я лично не хочу работать до 65, и не хочу, чтобы моя дочка работала до 65. Мало того, что женщины рожают детей, которые потом на страну работают, так их еще и наказали. Спасибо, страна.
Коментувати
Вчитель
Все правильно, бий своїх, щоб чужі боялися... Мало того, що вчителям не даєте працювати - безглузді звіти, конкурси, семінари, які проводяться для галочки -на цьому тижні 3 семінари, дітей вчити нікому по 4, 5 уроків - а це наприкінці семестру -РМК імітує бурхливу діяльність... Вчителі,які допрацювали до вислуги масово звільняються, залишаються або фанати своєї справи, або в більшості своїй ж...лизи, які залізуть у найтоньшу щілину при будь-якій владі - молодь не йде до школи - на жебрацькі зарплати, досвід передавати нікому. Ще років 5 таких реформ і можна ставити свічку за упокій освіті та науці України...
Таня
Для Вчитель: Класно!!!!
Коментувати
Timur Grabenko
Та завдяки студентам, завдяки інтелігенції, завдяки патріотам ці гниди зараз на своїх посадах і вони ще сміють таке творити? Чи вони думають, що доля легітимного їм не світить?
Eugen Zimmermann
А как вам сокращение сроков обучения на магистра до 1 года???
Ната
Яценюк, ты же на плечах простых людей, студентах пришёл в своё тёплое место и теперь хочешь всех кинуть? А давай вы, товарищи депутаты, сократите свои зарплаты до 1500грн в месяц, попродаёте свои магазины и рестораны, свои бронированные машины (на работу можно с ветерком на метро или на велосипеде)...Вот это экономия будет!!!!! Что же вы,....., на простых людях экономите!!!!
юля
це не бюджет! Це ІНТЕЛЕКТУАЛЬНЕ ЗНИЩЕННЯ НАЦІЇ!. Цей народ потрібен тільки для того, щоб жили "Верхи".Чому ніххто не ставить питання відновлення економіки? І ніхто не думає!
абулоколись
Пора переходити до церковноприходсьих шкіл зі вчителем дячком..Дивись, нові Шевченки появляться! Та й Боженька допоможе, а то держава геть опустила руки.
муся
конченые твари пусть сами попробуют так пожить а то относятся к людям как к скоту....мы значит должны без ничего сидеть а они на всем готовом здохните все там от вас толку никакого !!!!
Андрій
Треба привикати жити до ринкових умов і забути соціалізм часів СРСР. Взагалі немає такої речі в Європейському Союзі як стипендії більшості студентів вузів. Там стипендії надаються тільки супер здібним студентам та студентам з малозабезпечених сімей. Це не нормально коли студентам платять стипендії, а в той час викладачам видів платять низькі зарплати і частина викладачів схильна до хабарів, які платять теж самі студенти зі своїх стипендій. Держава і так дає благо своїм громадянам надаючи можливість безкоштовно навчатися у вишах, а стипендії я б скасував.
Алена
Для Андрій: а ничего, что студенты эту стипендию отдают преподам? а так прийдется со своих кровных платить
Коментувати
Санька Тяпина
ты тут стараешься, учишься, пытаешься на отлично сессию сдать, думаешь будет хоть за общежитие заплатить да на проезд. на больше все равно не хватает. А они и этого хотят лишить. За что боролись на то и напоролись. все ж так в ЕС хотели, вот и получили.
Regina
Забрати у дітей їжу - до такого навіть яник не додумався!
Анонім
Вже взагалі припухли,зовсім за людей не вважають!Це просто масове,свідоме знищення українського населення-тест на виживання!!!Звичайно,скорочуйте все-ТУПИМ,БЕЗДУМНИМ же народом керувати лекше!!!!
Коля
Яке скорочення стипендій ви шо прикалуєтесь. А жити за шо ? Нехай собі зарплату там скоротять...
Владислав
«А правители если и принимают во внимание образовательную деятельность, то исключительно с корыстной целью эффективнее использовать трудовые умения и навыки своих подданных». (Иммануил Кант «О педагогике»). А мы все лижем и лижем…
Лібертарна педагогіка
Якщо якомога швидше не відбудеться хоча б одноденний загальноукраїнський попереджувальний страйк освітян і не припинять бодай на один день свою роботи дитячі садочки, школи, виші, можновладці заженуть нас нижче плінтуса.
Коментувати
SERGIY
Ну тепер можна і Яйценюку продивитись у вічі студентам які на майдані привели його сучасних керовників до влади. Або кулю в лоб. Шановні студенти підіть ще раз на майдан, то завтра бюджетної освіти напевно небуде точно.