Освітня профспілка глибоко обурена діями уряду

Голова ЦК Профспілки працівників освіти і науки наголошує на порушенні трудових прав та інтересів освітян

Освітня профспілка глибоко обурена діями уряду

Члени ЦК Профспілки працівників освіти і науки вважають неприпустимим подальший наступ на права працівників бюджетної сфери. Про це йдеться у листі ЦК Профспілки працівників освіти і науки до президента Петра Порошенка.

Голова профспілки Георгій Труханов, звертаючись до президента, зазначає, що профспілка висловлює глибоке обурення діями уряду, спрямованими на порушення трудових прав та соціально-економічних інтересів освітян.

У профспілці нагадують, що за період з березня по травень поточного року урядом прийнято низку постанов, якими зменшено розміри надбавок за престижність праці педагогічним працівникам з фіксованих 20% до їх граничного розміру не вище 20% посадового окладу. Скасовано норми про встановлення доплат за виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників.

"В порушення норм закону "Про Державний бюджет України на 2014 рік" державні адміністрації зобов’язано оптимізувати штатну чисельність працівників закладів та установ освіти, відправляти працюючих у відпустки без збереження заробітної плати, встановлювати неповний робочий час, зменшувати або скасовувати надбавки і доплати без попередження працівників", - наголошують у профспілці.

Також у листі до президента зазначається, що у підготовленому Мінфіном законопроекті "Про удосконалення норм законів з метою забезпечення фінансово-економічної стабілізації в Україні" переважаюча більшість норм звужує порівняно з чинним законодавством зміст та обсяг прав працюючих, пенсіонерів, студентської та учнівської молоді, малозахищених категорій населення. Передбачається скасування законодавчо встановлених статтями 61 та 57 закону "Про освіту" гарантій щодо фінансового забезпечення освітньої галузі, рівня посадових окладів педагогічних і науково-педагогічних працівників та умов оплати праці спеціалістів закладів освіти.

"Запропоноване збільшення норми навчального навантаження вчителів загальноосвітніх закладів та керівників гуртків позашкільних навчальних закладів, вихователів дошкільних навчальних закладів спричинить скорочення лише впродовж двох наступних років понад 100 тисяч ставок. Реалізація пропозицій про наповнюваність класів загальноосвітніх навчальних закладів не менше 30 учнів, а у сільській місцевості не менше 10 учнів призведе до закриття понад 2500 початкових та неповних середніх шкіл, що може спричинити знищення сіл з малою чисельністю населення", - наголошують у профспілці.

"Члени Центрального комітету висловлюють занепокоєння з приводу недостатності обсягів на освіту в проекті Державного бюджету на 2015 рік. За наявною інформацією в останньому законопроекті не передбачається зростання розміру мінімальної заробітної плати та посадового окладу працівника першого тарифного розряду ЄТС. Грошовий розрив між цими величинами, починаючи з грудня минулого року, становить 366 гривень, внаслідок чого педпрацівник лише на ставці заробітної плати втрачає щомісячно понад 700 гривень. В наступному році такі втрати ще збільшаться. За експертними оцінками впродовж 2014-2015 років падіння реальних доходів працівників сягатиме від 20 до 30 відсотків", - йдеться у листі голови профспілки Георгія Труханова.

Він зазначає, що за наявними даними організаційних ланок профспілки в окремих територіях під загрозою своєчасна та в повному обсязі виплата в поточному році заробітної плати працівникам навчальних закладів та установ освіти, додаткова потреба яких складає близько 1,2 млрд.грн.

"Члени ЦК вважають неприпустимим подальший наступ на права працівників бюджетної сфери, зокрема освітян, науковців, працівників культури, медичних працівників. Вирішення державних проблем переважно за рахунок працівників бюджетної сфери, пенсіонерів, студентської молоді, інших незаможних громадян, несправедливо", - йдеться у листі.

У профспілці наголошують на необхідності вжиття владою заходів для легалізації тіньового бізнесу, боротьби з ухиленням від сплати податків, збільшення оподаткування заможних верств населення, пом’якшення податкового навантаження для громадян із низьким рівнем доходу.

Звертаючись до Порошенка, у профспілці закликали президента не допустити прийняття закону "Про удосконалення норм законів з метою забезпечення фінансово-економічної стабілізації в Україні" у запропонованій Міністерством фінансів редакції, оскільки реалізація його норм може спровокувати соціальний вибух.

"Просимо Вас, як гаранта Конституції України, забезпечити дотримання трудових прав працівників навчальних закладів та установ освіти і науки та надати відповідні доручення щодо скасування незаконних постанов Кабінету Міністрів України та зобов’язань державним адміністраціям здійснювати заходи, які призведуть до порушення прав працюючих", - йдеться у листі ЦК Профспілки працівників освіти і науки, що підписаний його головою Георгієм Трухановим.

Освіта.ua
17.11.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Аня Ягнич
Біда в тому, що профспілка, маючи достатньо прав і важелів впливу, не користується ними. Часом, голова профкому не знає про них та не володіє механізмами їх використання. А найчастіше- не хоче "напружуватись" і псувати стосунки з керівництвом. То для чого така профспілка? Хоча і без неї як? Вся влада буде зозереджена в одних руках-керівника. А як же тоді контроль колективного договору. І ще чимало чого (див. права і обов"язки профспілки)-головне знати і використовувати ці знання. Однак останнім часом профспілки займають дуже пасивну позицію. І от дійшло до того, що вже відкрито порушують закони! Чи може постанови КМУ саме для цього приймаються? Приймаються Закони, які порушують права гарантовані Конституцією? І ми хочемо правову державу ? І ми ще сподіваємось на верховенство Закону? Було б дуже дивно, якби освітянська профспілка проігнорувала такі "кричущі" порушення прав освітян! P.S. Нам треба підвищувати свою правову культуру і вчитися самим відстоювати свої права!
викладач
Профспілка допомагала освітянським керівникам на місцях душити тих, хто виступає за зміни в освіті. її треба ліквідувати і передати повноваження прогресивним педагогам, які не йшли на змову з корупціонерами. Сьогодні вони збирають кошти на застілля, коли бють дітей на майдані, а завтра виступають з ініціативами маршів миру- все як в СРСР. Звільненню підлягають 90 % адміністративного апарату в освіті. керувати досить 2-4 чол. на район і місто. А вчителі самі знайдуть способи обміну досвідом.
Ivan Barabash
Дуже дивує те, що профспілка тільки «висловлює глибоке обурення», «занепокоєння», хоч має всі можливості для справжнього захисту інтересів простих освітян. Якщо інформація про те, що «… в окремих територіях під загрозою своєчасна та в повному обсязі виплата в поточному році заробітної плати працівникам навчальних закладів та установ освіти..» , є справжньою, то варто надати організаційним ланкам профспілки допомогу в юридичному оформленні судових позовів та їх супроводі. Це буде реальним захистом, а не популізмом.
Ірина
Для Ivan Barabash: Профспілка обурена... Як Рада Безпеки ООН ?
Коментувати
вчитель
Все як було так і залишилось керівники райвно призначаються за партійними списками а не за професійними, а нам що залишилось - 20% і кожен день десятки вимог конкурси, заходи, паперова робота обабіч уроків МОЖЕ ДОСИТЬ ВЧИТЕЛІВ НА КОЛІНА СТАВИТИ І ЗГАДАТИ СЛОВА У. ЧЕРЧІЛЯ " ВІЙНУ ВИГРАЮТЬ НЕ СОЛДАТИ А ВЧИТЕЛІ І ЛІКАРІ".
Родион
Для вчитель: Не за партійними списками призначаються освітянські чиновники , а за кланово-корупційними. В райцентрах феодальний лад, там одні й ті ж керують при любому розкладі політичних сил, хіба що кріслами міняються.
Коментувати
Викладач
Андрій Гевко поширює альбом від Tamara Denysenko. 13 листопада о 22:42 · Фотозвіт з Рочестерщини:) Welcoming Open World Leadership Center Ministry of Education officials from Ukraine. Вітаємо - Welcome to Rochester, NY-- Open World delegation of medical professionals from Ukraine. A very nice group of OW visitors from the Ministry of Education of Ukraine at the Ukrainian Cultural Center of Rochester, NY Open World delegation of Officials from the Ministry of a Education from Ukraine at Welcome dinner with RGC Board and host families. Це зі сторінки у Фейсбуці заступника міністра Квіта ГЕВКА Андрія! Він вже скоро за півроку роботи у міністерстві лопне від сала!!! Ледацюга, якого світ не бачив. Ніде і раніше не працював, крім помічника нардепа від Свободи Головка. Коли його однолітки на фронті- він за американські кошти в США обі дається ... Ми тут про реформи... А його і Квіта з Совсун і Лікарчуком з Полянським гнати в три шиї треба !!!
КРИК ДУШІ
Якщо вже розпочали економити то чому депутати забули про себе???????????Простий вчитель отримує 1500 - 2500 тис. гривень, і це ЗАНАДТО багато. А зарплата депутатів? Отримують по кілька десятків тисяч гривень, користуються пільгами, мають власний бізнес, працюють коли їм захочеться, відпочивають закордоном - І ЦЕ НОРМАЛЬНО??????????Їм нічого зменшувати (розмір зарплати) не потрібно. ТАК СХАМЕНІТЬСЯ!!!!ЯКЩО "ВРІЗАТИ" ТАК І НЕ ЗАБУВАЙТЕ ПРО СЕБЕ, ОСКІЛЬКИ ВИ ТАКОЖ Є ГРОМАДЯНАМИ УКРАЇНИ!!!!!!!!!!
Натэл
Для КРИК ДУШІ: Ну они же не полные идиоты... Это вы - " во имя светлого будущего.." А они про народ думают...
Коментувати
Голос
Якщо вже розпочали економити то чому депутати забули про себе???????????Простий вчитель отримує 1500 - 2500 тис. гривень, і це ЗАНАДТО багато. А зарплата депутатів? Отримують по кілька десятків тисяч гривень, користуються пільгами, мають власний бізнес, працюють коли їм захочеться, відпочивають закордоном - І ЦЕ НОРМАЛЬНО??????????Їм нічого зменшувати (розмір зарплати) не потрібно. ТАК СХАМЕНІТЬСЯ!!!!ЯКЩО "ВРІЗАТИ" ТАК І НЕ ЗАБУВАЙТЕ ПРО СЕБЕ, ОСКІЛЬКИ ВИ ТАКОЖ Є ГРОМАДЯНАМИ УКРАЇНИ!!!!!!!!!!
Олена
Для Голос: У них подвійне громадянство: і вашим. і нашим!!!
Коментувати
Голос
Якщо вже розпочали економити то чому депутати забули про себе???????????Простий вчитель отримує 1500 - 2500 тис. гривень, і це ЗАНАДТО багато. А зарплата депутатів? Отримують по кілька десятків тисяч гривень, користуються пільгами, мають власний бізнес, працюють коли їм захочеться, відпочивають закордоном - І ЦЕ НОРМАЛЬНО??????????Їм нічого зменшувати (розмір зарплати) не потрібно. ТАК СХАМЕНІТЬСЯ!!!!ЯКЩО "ВРІЗАТИ" ТАК І НЕ ЗАБУВАЙТЕ ПРО СЕБЕ, ОСКІЛЬКИ ВИ ТАКОЖ Є ГРОМАДЯНАМИ УКРАЇНИ!!!!!!!!!!
Капаліка
Люстрацію в освіті (мабуть і не тільки в освіті) треба було починати з профспілок. В колективі, окрім цукерок та масових заходів нічим не займаються, хіба що ще путівки розподіляють... Корисну роботу за них роблять колеги. Інтереси колективів не відстоюють. Синекура. На державному та галузевому рівнях від них користі ще менше. Одне блюзнірство у ЗМІ, та інколи на вулицях. Дармоїди.
революция
Для Капаліка: Да пошла ты со своей люстрацией!!! Достали, дебилы. Куриный мозг - а туда же - люстрация!!! Себя люстрируй, если так процесс занимает. Тут учительство спасать надо - а они в люстрацию заигрались.
Коментувати
давня вчителька
Диви, у нас ще. виявляється, й профспілка є... Гавкнула. як перелякана собака, й сховалась в будку...-
свіжа вчителька
Для давня вчителька: Якщо б ми самі не сиділи в цій же будці - то було б здорово...
Коментувати
Корупціонер
Якби війни не було, то її треба було б придумати. Зручна відмазка, щоб не підіймати зарплати.Бачу, що треба влаштовувати попереджувальний страйк
Олена
Для Корупціонер: дякую. Ви праві. А то ми як собаки: все розуміємо, а сказати не можемо...
Коментувати
Геннадий
Просто в профсоюзе нет ПАТРИОТОВ. Профсоюзы не стояли на майдане, не гнили в окопах, их не запугивал Путин! Зачем нам такие профсоюзы?
майдан окоп і таке інше
Для Геннадий: Ви знаєте, у мене таке відчуття, що ідеали майдану втоптали в бруд Хрещатика, закопали в окопах або віддали путіну, бо за рік стало тільки гірше, гірше, гірше....Хоч одного корупціонера від освіти прибрали? Це ми стоїмо, гніємо, лякаємось, а вони там продовжують багатіти на наших відсотках....
Олекса Позняк
Люди возмущаются не потому что тяжело - мы понимаем что война.Возмущаются потому что вместо борьбы с коррупцией придумывают новые методы выжимания денег с учителя и не забывают про старые (аттестация школ), что вместо повышения демократизации образования о которой гриневич пела соловьём на майдане усиляется роль районо и централизация властной вертикали. нагло воруют бюджет на новейшие учебники. В моей школе были учебники которые нераспечатанные пошли в макулатуру а большинство не прослужило и года. В ТЯЖЕЛЕЙШЕЕ ДЛЯ СТРАНЫ ВРЕМЯ!!!!! Где настоящие реформы? Ведь очень много можно сделатть не привлекая денег с бюджета. Маразм ликарчука дорого обходится стране, отпусите на пенсию, полечите дедушку пока совсем не свихнулся.На места возвращаются друзья януковича. В деснянском районе у зав районо флаг ПР и портрет яныка только в туалете не стоял - снова при власти. За это и боролись?
освітянин
Для Геннадий: Не стояли на Майдані? Не були в окопах? Як смієте ВИ таке лайно писати? Освітяни завжди в авангарді - ми перші були там! Скільки наших полягло і боронить землю! А ВИ - ПОПУЛІСТ ,який лише кричить у коментах і абсолютно НІЧОГІСЕНЬКО не робить! А "лаятися" у коментах - це просто, таке "геройство" - легка справа! А профспілки заплатили велику ціну - окрім будинку профспілок, який спалено, багато профспілчан зараз допомагають армії, як можуть, чим можуть, ЩОДНЯ!!!!
Коментувати
Н.
Не сумуйте: скоро ЗНО будемо здавати і забудемо про всі негаразди - не буде коли думати за новими реформами!
Зневірилася
Чи нас хто послухає??.... На жаль, нас все менше чують..
Мирослав
>> Освітня профспілка глибоко обурена діями уряду. Освітянська?