Молоді вчителі отримають грошову допомогу

Випускники педагогічних вишів, які працюватимуть у школі впродовж 3 років отримають по 6 тис. грн

Молоді вчителі отримають грошову допомогу

У Міністерстві освіти і науки підписаний наказ, яким затверджений порядок надання одноразової адресної грошової допомоги випускникам, які у 2013/14 навчальному році здобули освіту за напрямами і спеціальностями педагогічного профілю.

Грошову допомогу зможуть отримати ті випускники, які уклали трирічний договір про роботу на посадах педагогічних працівників у загальноосвітніх або професійно-технічних навчальних закладах.

Одноразова допомога виплачуватиметься у п’ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати випускникам денної форми навчання, які навчались за державним замовленням у вишах I - IV рівнів акредитації державної та комунальної форм власності. Як відомо, розмір мінімальної заробітної плати складає 1218 гривень.

Керівники вищих навчальних закладів мають до 15 жовтня подати відповідні списки випускників. Виплата допомоги має бути здійснена до кінця поточного року.

У разі відмови випускника приступити до роботи відповідно до укладеного договору або в разі його звільнення протягом трьох років від початку роботи він буде зобов’язаний повернути суму фактично отриманих коштів.

Як відомо, прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, в одному з виступів напередодні Дня учителя, наголосив на проблемі мотивації молодих учителів, зазначивши, що студент, який отримав освіту і став учителем, після працевлаштування у школі починає шукати іншу роботу, бо не має можливості прожити за 1400 гривень.

Він також висловив переконання у необхідності реформування системи оплати праці в освіті за принципом "хто краще працює, той більше заробляє".

 

Освіта.ua
09.10.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
молодий вчитель
Я вже 4 роки працюю в школі, маю 9 годин, пенсіонерка має 7, в неї 47 років стажу, і вона зі школи йде вже років 5. Моя мама теж персіонер, і я розумію, що на пенсію 1200 важко прожити. Але якщо кожен буде думати лише про себе то до чого ми дійдемо.
а далі
Для молодий вчитель: а про КОГО має думати кожен??? Ми не в совку живемо
Коментувати
Алекс
1400 - це ще добре. В нашу школу прийшов молодий спеціаліст - бюджетник на 4 год. І ті години мама віддала. Зарплата - 400 грн. Як прожити? А пенсіонери беруть зарплату і пенсію нічого не роблять. Гнати їх із школи поганою мітлою, щоб не принижували дітей і не спали на уроках.
мила
Для Алекс: а вы знаете. какие пенсии у учителей?
мила
Для Алекс: К нам пришла молодая учительница в этом году, так вот, завуч попросила у нее планы уроков:ни календарных, ни поурочных. На уроках сиднем сидит. Так что разные и старые, и молодые...
молодий вчитель
То скажіть їй, і покажіть як це зробити, чи ви думаєте, що конспекти писати вчать в університеті. А якщо після ваших зауважень буде сиднем сидіти то тоді вже інше діло.
Коментувати
Леся
Краще б брали на роботу тих, хто справді хоче працювати вчителем. А то хочете працювати, а вам кажуть, що у вас немає педагогічної освіти, вимагають диплом, в якому написано "отримав кваліфікацію вчителя". А класичні вузи дають "фахівця", хоча під час навчання студенти вивчають основи психології та педагогіки, методику викладання в сер. навч. закладах своїх фахових предметів, здають заліки з цих дисциплін. А потім виявляється, що викладати вони не мають права. Вивчені предмети - коту під хвіст, рекомендують піти на другу вищу в педвуз, якщо є бажання працювати вчителем. А не в кожного є гроші, щоб піти на другу вищу. І так бажання стати вчителем з часом зникає, і в школі немає кому працювати. Молодь за 1400 грн. при повній ставці (якщо пощастить її отримати!) надовго не затримається, пенсіонери тягнуть школу до останнього. А бюджетники-заочники, що не люди? Чому мова лише за денну форму? Навіщо тоді в НПУ на заочці по 10-15 бюджетних місць? У нас дивна держава.
inna2010
Знову поділ на "білих" і "чорних". А чому б не стимулювати всіх молодих, які йдуть працювати в школу, незалежно від форми навчання (бюджет чи контракт). Адже серед контрактників також є молодь яка має бажання і працюватиме не гірше бюджетників. Та й держава на них не занадто потратилась.
Ятвецкий Владимир Мойсеевич
Если вы хотите получить современных высококлассных учителей, нужно делать одновременно 2 вещи: поднимать зарплату и снижать нагрузку. Тогда учитель будет иметь возможность входить в класс одетым красиво и модно, что является важным воспитательным моментом, у него будут возможности покупать литературные новинки и отслеживать новости профессии, он сможет посещать театры и во время отпуска побродить по музеям Франции, Англии, Италии и т.д.. Таким образом, он будет вызывать уважение молодых людей и сможет каждый день приносить в класс ученикам новое. Ведь сегодня много детей эти музеи видели уже. А их учителя? Старые учителя, должны будут в жесткой конкурентной борьбе с молодыми коллегами доказывать, что "я еще лучше этого молодого щенка" или "дать лыжню". И это честно и в интересах всего общества (детей, родителей, работодателей, ...). Подпись - 40 лет у доски в классе.
Игорь Соломонов
Круто, а от я прийшов працювати у школу в 1992 році. Одні інфляції з задержками зарплати до 9 місяців. до 2000 року. Зараз вища категорія 18.5 годин отримую 2007 грн, маю два студенти. Щоб ви подавилися!!!
Валентина Шапошник
Для Игорь Соломонов: Аналогічно. За 2 роки 95-96,96-97, перед двома дектетами, з яких вийшла працювати не в школу, а ПРИБИРАЛЬНИЦЕЮ офісу, та з цими інфляціями і затримками, я лише дивилась, як вчителі доношують затаскані колишні костюми та починають ходити на роботу, як бомжі, а ще, тоді понано топили, і ТРЕНДОМ були волохаті рейтузи, БРРРРРРРРРРРР!
мила
Для Игорь Соломонов: Не знаю, у меня в прошлом году было 9-10 часов, я получала на руки где-то 1700 гр. без класного руководства.Высшая категория, старший учитель, тетради, кабинета нет.
Коментувати
Громадянин України
"які уклали трирічний договір про роботу " А приймають молодих спеціалістів на 1 рік, вірніше на 9-10 місяців...
музика
та невже я можу порадити дитині іти працювати в школу на таких умовах? Зарплатня 1400? А якщо дитині потрібно знімати кімнату/квартиру? А якщо дитина має родину (вони ж одружуються під час навчання, буває). Офісний планктон заробляє в місяць у два-три рази більше. Про що мова, панове???
!!!
Для музика: А вы что еще не поняли, что современный учитель, тем более мужчина обречен жить один, либо его супруга должна ( не дай Бог) быть тоже учителем. О какой личной семье и своих детях может быть речь.Хорошо учительницам, которые находят себя "спонсора".Тогда можно и на 1400 грн. работать.Ведь она будет знать, что ее содержат. Например, в селе девушки-учительницы выходят за фермеров, сыновей фермеров или сыновей сельских голов и жизнь в шоколаде. А мужик-учитель должен на 2600 пахать и пахать, и то не будет хватать на новые сапожки для прожорливой второй половинки)))
музика
Для !!!: Дааа. 2600 не хватит ни на что. А про 1400 я молчу вообще. Вы предстваляете себе учительскую молодую семью на 2800 в месяц. Ну пусть 3000, йо, нет, из трёх вычтут. Так вот - семество на 2600 (с учётом вычетов). Какие уж тут изысканные одежды? Секонд-хенд! Какая изысканная пища??? Для ума!!! Какие могут быть поездки в Эвропу? В село к родителям на огород! Это если дети из села. Про городских молчу. Аааа, нет, почему - можно на клубнику поехать,или на базаре подмочь, но ещё лучше - в няньки к одноклассникам, что в ПТУ пошли учиться
Коментувати
Olga
Не хочете працювати за 6000 , працюйте за 1400 :-). Можно подумати що в іншій галузі молодому спеціалісту, який фактично нічого ще не вміє , хтось запропонує такі гроші. Такі гроші не скрізь запропонують навіть фахівцю з досвідом. А повернення, яущо ви читали уважно, в тому разі, якщо порушено термін виконання договору.
Валентина Шапошник
Для Olga: Ви, мабуть, щось не розумієте... Тут ідеться не про "якогось" спеціаліста, а про чи не найголовнішого в житті людини: ВЧИТЕЛЯ, котрий має зайти в колектив дикунів та зробити з них людей.
Коментувати
Валентина Шапошник
Дурня! Всього 6 тисяч, та ще й із зобов’язанням повернути! Ганьба! Деградація, знущання, посміховисько! Житла не надають, а для заохочення - дають ганебні 6 тисяч!? Що це за гроші? Чи це - гроші? Тьху! Візьміть собі та купіть собі СОВІСТЬ!
gorgima
Для Валентина Шапошник: а мені і тих не дали сказали , що такого немає в коломийському районі
Коментувати