Мінфін збільшить навантаження вчителів?

У профспілці кажуть, що Міністерство фінансів хоче скасувати гарантії забезпечення галузі освіти

Мінфін збільшить навантаження вчителів?

У Профспілці працівників освіти і науки повідомляють, що Міністерством фінансів України розроблено законопроект "Про удосконалення норм законів з метою забезпечення фінансово-економічної стабілізації в Україні", яким передбачається скасування гарантій фінансового забезпечення галузі освіти та встановлення педагогічним і науково-педагогічним працівникам рівня посадових окладів і умов оплати праці спеціалістів закладів освіти, передбачених статтями 61 та 57 Закону України "Про освіту".

У профспілці стверджують, що документом пропонується збільшити норми навчального навантаження учителів та керівників гуртків з 18 до 20 – 22 годин на ставку впродовж 2015-2016 років, вихователів дошкільних навчальних закладів із 30 годин до 36 годин, впродовж 2015 – 2020 років.

Також законопроектом планується збільшити наповнюваність класів загальноосвітніх навчальних закладів, зокрема у сільської місцевості не менше десяти учнів.

У Мінфіні пропонують встановлення ручного регулювання урядом питання виплати педагогічним і науково-педагогічним працівникам надбавок за вислугу років, наукові ступені і вчені звання, допомоги на оздоровлення при наданні щорічної відпустки, виплати щорічної грошової винагороди за сумлінну працю, встановлення доплат за класне керівництво, перевірку зошитів, завідування майстернями, навчальними кабінетами, навчально-дослідними ділянками.

В освітній профспілці наголошують, що пропонованим законопроектом також передбачається внесення змін до нового Закону України "Про вищу освіту", які спрямовані на погіршення умов праці науково-педагогічних працівників та навчання студентів, автономії вишів, матеріального та стипендіального забезпечення студентів.

У профспілці зазначають, що Мінфін пропонує звузити права територіальних громад щодо прийняття рішень про реорганізацію та ліквідацію загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів.

"У ході підготовки законопроекту не дотримано вимог Закону України "Про соціальний діалог в Україні", метою якого є вироблення разом з соціальними партнерами державної соціальної і економічної політики, регулювання трудових, соціальних, економічних відносин, забезпечення підвищення рівня і якості життя громадян, соціальної стабільності в суспільстві, чим порушено принципи соціального партнерства", - йдеться у повідомленні Профспілки працівників освіти і науки.

Також у профспілці повідомили про спрямування відповідних звернень до спікера парламенту Олександра Турчинова, народних депутатів, голови профільного комітету ВР Лілії Гриневич, Кабінету Міністрів України з вимогою вжити заходів для недопущення прийняття зазначеного закону, у запропонованій Міністерством фінансів редакції.

Освіта.ua
04.09.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Volodimir Lepen
Якщо це стається, то вкотре засвідчує повну бездіяльність профспілок, які підписують Генеральні Угоди. Розмови-розмови-розмови. Та все, що стверджують ПРОФБОСИ в черговий раз - це дуже тьмяний відблиск розмов в Учительських. Зневага,що прикрита "мудрствуваннями " про тяжке вчительське життя. Повний цинізм. Буде так,як "домовляться". Але все це ніщо в порівнянні з нашими вчительськими "якось буде". " не те ще переживали".... Повний ігнор Серпневим конференціям)))
учитель
Для Volodimir Lepen: во время конференций многие из нас проходят медосмотр, либо занимаются ДОМАШНИМИ делами, покольку спокойно могут не присутствовать на этих собраниях.Вы, вроде бы, не первый десяток лет работаете и ещё что-то теплится у Вас к профсоюзам?
Коментувати
Ігор
Яценюк якщо вирішив збільшити навантаження вчителям, то хай і з-п. збільшить в 3 рази як в прокурорів.... А щн + вчителі би не відмовилися якшо би їх возили на роботу мерседеси s класу))
лана
якщо уряд проштовхне це - - середній освіті в Україні буде КІНЕЦЬ...
тетяна
Все зрозуміло із стабілізацією, але п. Яценюк пояснював, що вона відбудеться не за рахунок вчителів та медиків. Річ ось у чому: оплата праці не повинна братися зі стелі, вона має враховувати витрати часу, інтенсивність праці, і т.п. За 30 років роботи в школі я так і не зрозуміла, у чому полягає розрахунок оплати роботи вчителя. А знайомі вчителі з Італії взагалі дивувалися оплаті праці вчителів України у старших класах.
PRAVDA
Якщо "бідні депутатики" збільшать тижневе навантаження для вчителів, то нехай прирівняють вчительську зарплату до своєї. P.S. Перш ніж приймати рішення чи закон, поставте себе на місце сучасного вчителя- попрацюйте тиждень у школі із сучасними вимогами при такій "ВИСОКІЙ ЗАРПЛАТІ"!!!!!!!!!!!
gorgima
Чому ніхто не відміняє семінари та триповерхові столи:-) :-) :-)
Слава
нехай відмінять всі доплати і виплати, збільшять наповнюваність класів до 40 та більше дітей, збільшять кількість годин, та підуть вони тоді самі працювати в школу
Тетяна Лазарєва
Для Слава: А такі "грамотні пидагоги" і не потрібні нашим дітям! Вони тільки "збільшять" кількість безграмотних випускників. Чому у нас є неграмотні учні? Тому що у них такі вчителі. А якщо Ви не вчитель, то не лізьте не в свою справу! Комент не з приводу теми дискусії.
Таня
"... Чому у нас є неграмотні учні? Тому що у них такі вчителі. ..."відразу видно, що ви не працювали у школі і дітей не маєте, а якщо і маєте, то вважаєте,що пробелеми дитини у школі-то проблема вчителя і вас вона ніяким чином не торкається.Хиба вчитель повинен записувати учню Д/З у щоденник? Чи може вчитель повинен учню скласти сумку до уроків, подзвонити до дому і перевірити чи виконав він домашнє завдання?Чи забезпечити учня лінійкою, зошитом, ручкою, альбомом, спортивною формою?..А може батьки повинні контролювати як їх дитина виконує домашні завдання, чи все приладдя вона має до уроків, що вона кладе до своєї сумки, коли збирає її до занять?Ось тоді в нас і неграмотних учнів поменшає і батьки грамотні з’являться, бо пройдуть зі своїми дітьми ще раз всю шкільну програму
Юрій
Трішки додам... Чому якщо учень не знає матеріалу то винен вчитель? Якщо вчитель має червоний диплом, то виходить університеті професори нічого не знають бо дали вчителю змогу закінчити вуз... Далі а які у нас зараз розумні шкільні програми... І ще прийдіть і попрацюйте в школі хочаб день і все стане на свої місця.
Коментувати
Юлия
С ума посходили совсем (((((((((((((((( Лучшие учителя вымрут, как мамонты. Выживут опять - взяточники, приближённые особи и т.д.((
карасік
Не можу зрозуміти, чому в Європі, Штатах вчителі живуть як олігархи у нас, а ми як злидні. Чому сімя вчителів скоро буде подераися. Чи треба валить звідси, ьільки не відомо куди
мама ученика
Для карасік: а вы сравните уровень образования в Европе-Штатах и у нас ... достаточно зайти на ВКонтакты и почитать подписи под фото и тд. такие перлы найдете("...моя дружняя симья","а втебя..,а вменя...", "..."), причем 40летние и старше пишут более-менее грамотно, а все остальные уже все хуже и хуже... это ж видимо и в математике такие "дела" и в физике идр. страшно становится: как к таким врачам ходить?, как к таким юристам обращаться?, ...так за что давать надбавки-доплаты?
Учитель без доплат
Учитель выполняет УЧЕБНУЮ ПРОГРАММУ!!! И только попробуйте учить, как учили 20-30 лет назад! Легче всего стрелочником сделать рядового учителя, мол, не научил. А ведь вы не знаете, что методические рекомендации, инновации, программы ОЧЕНЬ ЧАСТО составляют люди, НИ ДНЯ не проработавшие в школе, получившие свои пед звания через пап, дядь, деньги. Учитель загноблен настолько, что часто и научить невозможно. А легче всего закрыть школы и научить ребёнка самому, ведь родитель всегда у нас умнее, зачем нужна школа? К этому и идём. Только потом выть будем...
Вважаємо
Для мама ученика: дорогая мамочка! Это Ваш малыш общается с детками, которые так пишут? Вопрос - это кто же входит в круг общения Вашего ребёнка? Вопрос второй - Ваш ребёнок пишет грамотно?Вопрос третий зависит от ответа на второй - если Ваш ребёнок пишет грамотно, значит всё нормально. Если нет - Вы общались с учителем ребёнка? Какая оценка стоит в журнале? Если высокая, а ребёнок неграмотен - Вы виновата. Если низкая - не проследить ли Вам, как качественно ребёнок выполняет домашнее задание?
Коментувати
melniri
ми ніби боремося проти комуністів, то лише вони заставляли людей працювати за ідею... вислуга вже не за горами... скоро будемо в евросоюзі, то простіше буде влаштуватися збирати ягоди десь у Голандії, а у нас нехай росте бур’ян, а не нація
лариса
мені дуже подобається вираз "ручне регулювання". Хто може вирішувати кому скільки ждати в цьому чи в ішшому місяці. Якщо мінфін це проведе дітей не буде кому вчити. Вчителі зараз в школі віком далеко за 40, молоді немає. Краще піти на вислугу.
методист
Для лариса: от саме про молодих вчителів ніхто не думає, а учню що буде краще - виснажений вчитель чи творчий?
лариса
Я не проти молодих вчителів. Вони просто в школу не йдуть на таких умовах, а тепер і поготів. Просто не буде ні молоді, ні старшого покоління. А для учня головне не вік вчителя, а його професіоналізм та ставлення до дітей.
Геннадий
Молодые идут в те школы, где мудрое начальство выгнало маразматичных пенсионеров. Где полная школа маразматиков, там нет места молодому учителю.
Коментувати
Исследователь
Квит сам пришел из системы коррупции - ни для кого не секрет, что ректором его сделал земляк руководитель секретариата Президента Ющенко БАЛОГА. При этом он полностью на финансировании американцев. И набрал в МОН всех замов тоже таких же : Совсун - 29 лет, первый заместитель министра образования и науки. Ни первого ни второго она не знает, нет даже высшего образования, нет диплома магистра! О какой науке она знает, когда работала ассистентом на кафедре. Главное она научилась отрабатывать гранды фонда ВІДРОДЖЕННЯ. Там она и работала как частный предприниматель директором Института, где работало 6 человек-студентов могилянки. Полянский тоже руководил институтом из Фонда, а Гевко вообще был помощником нардепа от Сободы. Это его весь образовательный опыт... Теперь скажите, что они вместе делают в МОНе? Правильно - друг другу мешают и каждый ищет себе конфетку повкуснее. И ВСЕ!!! А мы ждем реформ.
говорилось
Для Исследователь: Не скажите, не скажите, Квита президентом Могилянки сделали могилянцы... Э Т И просто так не пропустят
Исследовательисследователь
Все помазано... Брюховецкий не просто так ушел... Он и по условиям договора передал бразды кому БАЛОГА сказал....
говорилось
Для Исследовательисследователь: Вы Брюховецкого когда в последний раз видели? Уставший человек. Может человек устать?
Коментувати
Учитель
Еще будем вспоминать не только Кучму, но и Табачника, которые ценили людей интеллектуального и педагогического труда... И доплаты были, и премии, и награды, и поощрения, и уважение!
говорилось
Для Учитель: ну да, ну да - награды... Когда человек, получивший награду, коллективу не сумел пояснить за что её дали. А может не захотел? Чтобы больше никому ни-ни)))
Олекса Позняк
Не забуду как Собачник с Кременем выписали себе премию 200 000 грн за выдающийся вклад в образование.Один подпл другой подписал и поделились
Геннадий
Патриоты, не забываем доплату 20% за престижность ввел Табачник.
Коментувати
посетитель
для Олекса Поздняк и Валентин: Техничка в школе получает 1218 гр. и то не на руки , а т.н."грязные". Так что живу на 1071 гр. на меня и 867 гр. на мужа инвалида Чернобыльца 2 категории.(больше не заслужил мой "патриот") Вот и попробуйте
НЕ ТЕХНИЧКА
Для посетитель: ПОЧЕМУ ЖЕ Вы НЕ СТАЛИ УЧИТЕЛЕМ? А работаете техничкой? Разницу не улавливаете? 1. ВЫСШЕЕ образование. 2. СПЕЦИАЛИСТ своей профессии. 3. ОТВЕТСТВЕННОСТЬ за детские жизни и здоровье. 4. Умение договариваться с детьми, родителями, коллегами, администрацией. 5. ВЫСОКАЯ нервно-эмоциональная нагрузка. 6. ОГРОМНОЕ количество документации. 7. Работа берётся на дом (тетради, подготовка к урокам, отчёты, презентации). ВЫ берёте свою работу на дом? Очень уважаю труд техничек, но не путайте что-то с чем-то. Да, кстати, у меня в школе была молодая девочка-техничка, которая училась заочно в пединституте, так мечтала закончить, жаловалась на тяжёлый труд. Мы ей всем коллективом помогали, жалели. Пошла она работать в школу, отработала 4,5 месяца... и сказала, что ""лучше уж техничкой, чем в этом дерьме вариться..." Так что попробуйте, не пожалеете!!!
Н.
Для посетитель: Не розумію, чому ви так мало отримуєте. У нас в школі технічка отримує більше, ніж 1300. Повірте, не перепрацьовується. Це ми, вчителі, маємо слідкувати, щоб діти не насмітили в класі, ми самі ремонтуємо класи, а потім пишемо свої папери. А на технічках набагато менше обов’язків. Я не заздрю - кожному своє, але не треба говорити "попробуйте". А ви наше пробували?
вчителька
До выслуги осталось меньше года, если успею "выскочить"...всю жизнь, имея высшую категорию и звание "старший учитель", завидовала техничкам и их спокойствию :), если повезет с выслугой не побрезгую шваброй:)
Коментувати
Коментатор
Мені особливо сподобалося останнє формулювання: "недопущення прийняття зазначеного закону, у запропонованій Міністерством фінансів редакції". Тобто, закон, загалом, прийняти можна, але внісши до нього деякі поправки.
Тетяна
Мені здається, що вимога МВФ щодо скорочення кількості бюджетників стосується перш за все чиновників від освіти всіх рангів, а також "вкрай важливих і потрібних" інститутів вдосконалення. А чиновникам вигідно казати, що МВФ вимагає збільшення навантаження вчителів і наповнованості класів.
Геннадий
"Ручное регулирование" - это как в сказку про сороку. Этому дала, а этому не дала. И кто еще говорит о финансовой самостоятельности регионов? Лояльные учителя получат карамельку.
Вчитель
Це ж вимоги МВФ, як і газ замороження з/п, пенсій.Мабуть: ГЕТЬ такий мінфін разом з Яценюком.
Геннадий
Для Вчитель: "геть мінфін з Яценюком" - непатриотично как-то. Скудоумные патриоты могут назвать москалем. Война в стране. Одновременно война и новый майдан? Зачем февральский переворот был нужен? Даешь октябрьскую революцию!
Коментувати
воттакто
школи закрити,учнів розпустии по домівках-яка економія коштів буде)))
удивленный
Вот это сюрприз! Опять экономия на бюджетниках! А может коррупционные схемы убрать? Чиновьичий аппарат? Ан нет.Особенно интересен пункт о наполняемости классов. То есть селам пришёл конец. Скажете,школьные автобусы будут возить детей? Если такие,как при нашей школе-б/у с лысой резиной и движком,изрыгающем угарный дым в салон-так уж лучше школы оставить. Да здравствует новая власть со старыми методами! Ух,какой я стал антипатриотичный!
Вчитель
Для удивленный: Таких як ви тепер дуже багато. Цікаво як дане міністерство буде реалізувати Концепцію патріотичного виховання? Чи вони думають. що голий і босий вчитель буде готувати їм пушечне мясо-патріотів,поки їхні діти вчаться закордоном. А дзуськи вам, а не патріотів! Довели вчительство своїми реформами.
Коментувати