Профспілка просить зберегти соціальні права освітян

Освітня профспілка виступає проти урядових ініціатив, що можуть вплинути на соціальний захист освітян

Профспілка просить зберегти соціальні права освітян

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України звернувся до спікера парламенту Олександра Турчинова з приводу розробленого урядом та поданого на розгляд Верховної Ради проекту Закону "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік".

У профспілці наголошують, що положення зазначеного законопроекту значно звужують трудові права педагогічних, науково-педагогічних, інших працівників навчальних закладів та установ освіти, а також інших бюджетних галузей.

"Йдеться, перш за все, про необхідність здійснення керівниками центральних органів виконавчої влади та інших державних органів, а також керівниками інших бюджетних установ та підприємств, установ і організацій, які отримують підтримку з бюджету, заходів щодо оптимізації штатної чисельності працівників, надання працівникам відпусток без збереження заробітної плати на визначений керівниками термін, встановлення для працівників режиму роботи на умовах неповного робочого часу без їхньої згоди та попередження, зменшення або скасування стимулюючих виплат, підвищень посадових окладів, зменшення надбавок і доплат, які встановлені у граничних розмірах", - йдеться у зверненні.

Також в освітній профспілці зазначають, що прийняття зазначеного законопроекту в поданій редакції не відповідає Конституції України.

"З метою дотримання вимог основного Закону України, недопущення звуження трудових прав працівників бюджетних установ, серед яких освітяни, просимо Вас, шановний Олександре Валентиновичу, вжити заходів для зняття з розгляду законопроект "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік», реєстраційний № 4308а для його доопрацювання з метою скасування вищезазначених норм Прикінцевих положень законопроекту", - йдеться у листі ЦК Профспілки працівників освіти і науки України до голови Верховної Ради.

Аналогічні листи з вимогами Профспілки було направлено до прем’єр-міністра України та Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти.

Освіта.ua
25.07.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Михаил Катралеев
Требовать надо,а не просить.!!!А то как милостыню выпрашивают!!
Віктор
Кишенькові освітянські профспілки можуть тільки просити, на більше вони не здатні. Може - більш адекватно підходити до проблеми щодо захисту прав українського учителя в демократичній державі.
Надія
Ображає те, що ні з кого так не знущаються, як з вчителів!!! Чому? Чому не бачать лікарів, яким навіть за медогляд треба платити, щоб почути про своє здоров’я? Чому не бачать скільки дармоїдів сидить по держадміністраціях, методичних кабінетах, сіьрадах, інститутах післядипломної освіти і т.д.? Чому врешті депутати не знімають собі зарплату, пільги? Де ж та люстрація, за яку гинули люди? Втомлює хамство, постійна боротьба за виживання, а так хочеться попрацювати в нормальних умовах.
нік
Не нойте... всем сейчас тяжело... когда же вы, люди с высшим образованием, поймете - это те трудности, которые мы должны были преодолеть еще 23 года назад... Не вы ли сидели в избирательных комиссиях, не вы ли (конечно, не все), но голосовали за ПР и яНуковича... сколько в коллективе найдется людей, которые реально способны противостоять администрации... 2 - 3 человека... ну как же часов меньше дадут ... аттестация на носу.... НЕ нойте, ради Бога
12
Для нік: вас не спросили: ныть или нет! Надоело слушать про временные трудности (с 17-го года все рассказывают), надоело слушать взывания: у вас же высшее образование, вы же с детьми работаете, вы же должны забыть о себе и помнить о чужих детях и работать бесплатно... Как будут платить так будем и работать.
нік
Что - то я не припомню таких протестных выступлений во времена яНуковича.... кто из вас пошел в упр. обр. и сказал :: "Задрали ваши папки, конкурсы, мероприятия никому не нужные".. и потом... у человека всегда есть выбор.... не устраивают условия работы... ищите другую... Тут еще писали по поводу оплаты тетрадей, классного руководства - я помню те времена, когда за тетради платили 1 грн. 60 коп., а за кл. руководство что - то около 2.60.. и что примечательно - те кто добросовестно проверял тогда тетради, тот и сейчас проверяет, ну , а халявщики, что тогда не шибко напрягались, так и теперь.. Так что не все измеряется деньгами, ну, а те, для кого школа - это ТОЛЬКО место зарабатывания денег - это проблема нашего общества
12
Для нік: А еще в те времена, о которых вы пишете все коммунальные услуги стоили 3 руб. А в девяностые, когда работы у людей не было, годами не платили за квартиру. Попробуйте-ка сейчас парочку месяцев не заплатить! И, да, любая работа - это, в первую очередь, место для зарабатывания денег.
Коментувати
Larisa Shistko
Українських освітян заганяють у ще більші злидні. Освіта повільно і впевнено вмирає, стогне і вмирає. Вона народжує 10% розвинутого населення, яке ... тікає від українських злиднів на захід. А інші стають рабами, або даунами-тітушками. Ось такі реалії української освіти.
Геннадий
Ничего не скажут учителя. Промолчат как всегда. В селах и райцентрах нет работы. Будут рады любой подачке. А в профсоюзе сидят обычные ... (здесь матом), только за свои места держатся. Они обязаны требовать, организовывать, а они способны только проверки устраивать и новогодние подарки распределять.
12
Для Геннадий: Може, й не скажуть, але почнуть працювати відповідно до оплати. Якщо не будуть платити за перевірку зошитів, то і перевіряти не будуть. Не оплатять класне керівництво - крім заповнення обов"язкових документів, нічого робитися не буде. Буде оплачуватися гола ставка по мінімуму - прийшли, урок провели і до побачення.
можливо й так
щоб такого не було, введуть 40-годинний робочий тиждень. Забувши при цьому забезпечити його фінансування так, щоб вчитель міг купити автомобіль за пару років та хоча би потриману квартиру
w
Для можливо й так: Думаю, більшість вчителів була б щаслива, якби хто зумів обрахувати дійсно, скільки годин працює вчитель. Бо на кожну годину уроку припадає гігантська позаурочна робота. Але вчительська робота, найменш регламентована часом, тому кожен зверху прагне всунути до роботи вчителя якісь нові і нові завдання. А на 40-годинному робочому тижні - о 16.00 (бо без перерви на обід, до речі, обідня перерва обов"язкова для 8-г роб.дня - замість якого уроку на обід підемо) - до побачення, і вдома ти сім"янин, а не вчитель, який продовжує перевіряти, публікувати, виготовляти, готуватись до уроків. Але, як було сказано, всі розуміють, що вчитель працює набагато більше, ніж 40-г/т, тому і оплата іде за уроки.
Коментувати
Джокер Джокеров
За что боролись на то и напоролись!! Прыгайте и скачите дальше майданные патриоты! Из-за вас теперь начинается полных крах всего что только может быть!! И самое страшное что это еще далеко не конец!! А вы поете песни о славе Украины, о бедном украинском языке, который просто уже не жилец на этом свете, о клятом москале и прочей всякой дребедени!!!! Майдан новый будет! Но уже не такой как был до этого! Крым и Донбасс покажутся просто цветочками!!
нік
Для Джокер Джокеров: Возможно, будет новый Майдан... но это политический процесс, это значит, что людям не все равно... А неужели лучше, как рОссии - полный одобрямс власти... Ну а по поводу песен и укр. языка - поменьше желчи... это наша страна, наш язык... И еще.. Крым , Донбасс - не раз уже было сказано "там, где нет русских освободителей - мир и спокойствие"
Ігор
Для нік: майдан будет из тех кого обидела эта тупая фашистская власть!! Такого не было даже во времена всеми нелюбимого Януковича (удивительно, даже зарплату повышали - нонсенс, не правда ли?). Ну а что касается ВАШЕЙ СТРАНЫ И ВАШЕГО ЯЗЫКА, тон не забывайте что В ЭТОЙ СТРАНЕ ЕСТЬ И ТЕ КТО СЧИТАЕТ ПО ДРУГОМУ И СЧИТАЕТ ЕЕ ТОЖЕ СВОЕЙ! Так что поменьше тут патриотизма и шароварщины!! Не путай русское с российским!!
tsikuta
нынешняя власть не фашистская и не тупая а что касается людей которые думают ПО ДРУГОМУ то именно и з за их загадочных политических воззрений рассматривющих свою Родину как придаток дикой и агрессивной россии мы и находимся в состоянии войны и разрухи
Коментувати
учитель
Пора их уже реально гнать из ВР .
tsikuta
п осмотрим правде в глаза мы сами виноваты в том что любая власть относится к нам как к крепостной прислуге спекулируя на том что мы имеем дело с детьми и поэтому должны быть сознательны и бескорыстны. Нужен учительский Майдан.Хватит уже...
можливо й так
Для tsikuta: поскольку мы работаем с детьми, то именно мы способны показать детям, что БЕСПЛАТНО работать НЕЛЬЗЯ. Ведь те родители, которые желают, чтобы их дети получили относительно глубокие знания, платят за обучение. И немалые деньги (в школу ли, в гимназию ли, в лицей ли)
Коментувати
VV18
Якщо станеться так що такі зміни будуть прийнять ВР то педагогічні працівники знову вже не вперше побачать ставлення влади до них. Мабуть слід вже заявити про свою права, шановні освітяни.
valentina
Люди, ви про що ? В країні війна. Учителі найсвідоміша частина суспільства і кому, як не нам треба з розумінням ставитися до проблем суспільства, держави ,уряду.?!Сьогодні інша ситуація і політиканство тут зайве. Будьте патріотами !!!!
Надія
Ви закликаєте бути свідомими? Можливо, я була б свідомою, якби не бачила того, що відбувається нпвколо мене. Ви спитайте хоча б одного бізнесмена, валютчика-міняйла та багато інших про їхню любов до України і їхнє розуміння. Вам розсміються в очі. Що робиться з цінами: долар падає - ціни ростуть. А як своїх дітей підніміть в цих умовах, за які гроші вчити власну дитину, якщо чесно працювала, жили на одну зарплату, всю себе віддавала школі? А ви закликаєте бути патріотами. Вам патрібно не нас закликати, а сходити на базар, у Верховну Раду, в лікарні. Можливо вас почують і щось змінеться. Смішно!!!!!!!!!!!!!!
Валентині
Валентина, патріот і ідіот це не тотожні поняття. З розумінням ставитись до проблем суспільства ніхто вам не заважає, ось на таких як ви і розраховано поняття "лох". Вас обкрадають, а ви ще за це дякую кажете.
Коментувати