Зниження зарплат освітян недопустиме, - Квіт

Внаслідок військових дій та обмеження фінансів й енергоносіїв освіту очікують серйозні випробування

Зниження зарплат освітян недопустиме, - Квіт

Серед питань, що були порушені міністром освіти і науки під час проведення Колегії МОН були питання надзвичайно низьких заробітних плат освітян та недостатньої наповнюваності шкіл.

«Є школи, які лише формально існують на папері, там немає жодного учня, і ми їх не можемо закрити. У нас дуже велика кількість викладачів у порівнянні з кількістю учнів. За останні роки на третину зменшилася кількість учнів, а кількість педагогів не змінилася», - зазначив Сергій Квіт.

Міністр наголосив, що наразі важливо не допустити погіршення матеріального становища педагогічних працівників чи зменшення рівня заробітної плати, яке маскується певними пропозиціями щодо збільшення погодинного навантаження. Також, за його словами, важливо звільнити педагогів від виконання невластивих їм функцій.

Окрім того, міністр наголосив, що, внаслідок військових дій на Сході та обмеження фінансів й енергоносіїв, країну, в цілому, й освіту, зокрема, очікують серйозні випробування восени і взимку. Належить вирішити проблему економного витрачання коштів, енергетичних та матеріальних ресурсів.

Освіта.ua
27.08.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Чесний вчитель
Первомайськ Миколаївської області, 10 днів за власний рахунок (при чому в обов’язковому порядку), класи не діляться на групи на англ мову і укр мову, заміни не оплачуються уже досить давно, 20 % за престижність знімають, от так у нас!
снітин
Поступово і невпинно у ВУЗах ліквідовують контракти, замінюючи їх строковими договорами (міністр не бачить), переводять викладачів на частки ставки (міністр не бачить), розрив в оплаті між викладачем і керівництвом зростає (міністр не бачить),
Liliya
Десь ми вже це чули! Чиновники відхрещуються від всього! У них там всі показники на рівні Англії чи Німеччини! А зарплати зменшують оті "погані дяді" на місцях!((( А вони все платять, сном духом не чули про зменшення надбавок, собачий холод, корупцію, про ремонти відчитуються як про зроблені за кошти держави і не червоніють! Не видіцлено не гривні! Ця влада, на жаль, теж далека від реалій сучасної школи, бо сидять у кабінетах ті ж чиновники, відписують ті ж листи, а нова влада хоче бути ближче до народу, але ж не такими справами!
Ser
Шановий міністр який не володіє ситуацією! А переводитити колективи кафедр в Чернівецькому національному універі на 0.75 ставки при томуж годинному навантаженні --ЦЕ НЕ ЗМЕНШЕННЯ ЗАРПЛАТ. ВАМ КРАЩЕ ВЕРНУТИСЬ НА РЕКТОРСЬКУ ПОСАДУ.
semenko
Шановний прогресивний і реформативний міністре! Та цю платню вже зменшили, і тенденція продовжується. Ви дуже ідеалістичний і зовсім не володієте ситуацією. Як за таки умов адекватно керувати?
Маша
Квиту нельзя давать расслабляться. Если мы хотим реформ, то нужно самоорганизоваться и давать свои предложения по пунктам: 1,2,3... Так же и по источникам экономии. Обсуждаем здесь, пишем на эл.почту МОНУ, стучим на Фейсбук Квиту, но не НОЕМ! С Новым Учебным Годом! Счастья, мира, добра всем!!!
Маша
Учителя, перестаньте скулить и ныть, вспомните, что вы должны быть примером для всех, а не тупыми курицами. Любая власть будет вызывать критику, а какое еще правительство в истории Украины сталкивалось с такими вызовами?! Что, при Табаки и Януке за свой счет не писали? В Харькове почти каждый месяц, "за сімейними обставинами", а один раз даже по-честному " у зв’язку з невходженням у ліміт бюджету". Забыли как книги прятали, как мониторинги писали, как на митинги нас гоняли, как по 12 субботников подряд, как отопление прикручивали (9 градусов в кабинете), газету "Время регионов" по плану на школу выписывали - тогда все устраивало? Больше достоинства, коллеги! Согласна с тем, что Квита надо постоянно дергать, но критика должна быть конструктивной, а не уровня бабки-маразматички у подъезда. Правильно,посокращать РУО, методкабинеты, убрать несвойственные функции, напр. "всеобуч"(микрорайон) и т.д. Трусите продажные прфсоюзы (тоже статья экономии), а летние лагеря - вообще куча економии.
також Маша
Для Маша: " Больше достоинства, коллеги!"Маша, ти з якої планети ??? З голим задом, пустими кишенями та шлунком ... Зате з достоїнством !!!
wwww
Вот пусть Маша с достоинством ходит на замени без оплати, тянет бесплатно классное руководство, проверяет по ночам тетради без оплати, проводит маразматические мероприятия в школе. Гордись, Маша, ти живешь в цивилизованной стране!...
Маша
Для також Маша: Для wwww: Вообще-то я такой же учитель как и все. Химик и биолог из Харькова. Замены в Харькове не платят уже 3 года и не при Квите это началось. Тетради я и так бесплатно проверяю, т.к. химкам и биологам они никогда не оплачивались. Оплату за кл.рук. никто не снимал, если вам сняли, то трусите местные власти. "...проводит маразматические мероприятия в школе. Гордись, Маша, ти живешь в цивилизованной стране!..." Гм... Тут и сказать нечего, если у вас маразм и вы его демонстрируете в школе, то это к врачу... Я провожу нормальные мероприятия, кстати, а когда это за них платили? Судя по всему, вы обыкновенные тролли и к школе не имеете никакого отношения. Открою вам сташную тайну: чувство собственного достоинства или есть или его нет. Иметь его можно и с " голим задом, пустими кишенями та шлунком ... " Если вы считаете, что от вашего скулежа на сайтах и оскорблений в мой адрес что-то изменится, то флаг вам в руки. Хотя ваша функция здесь - обелять Табаки и Янука.
Коментувати
Педагог
Тебе учителя на всех форумах говорят о разросшихся районо как источниках коррупции, о дебильных методкабинетах работающих в свисток. Підтримую!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
teacher
А коли вирішиться питання з пенсіонерами? Ніхто не має права їх чіпати, а їм по 70 років. Молодим нема годин, а мараєматики права качають. Може, в селах, де нема вчителів, і можна їх брати по контракту, але час вирішувати цю проблему: або пенсія - або зарплата.
Олекса Позняк
Не знаю господин квит, может вы в даже в киевских школах не были? У меня что не класс то 33 ученика, парты заставляем родителей покупать финансирования нет. Понимаем война, надо потерпеть. Но не понимаем зачем нам орда районовских нахлебников. Когда я пришёл на работу(СССР) в районо работало 5 человек:Зведующий, зам,инспектор, бухгалтер, уборщица. Сейчас 50 с обслугой дармоедов!!!!!Квит ты слепой или дебил? Тебе учителя на всех форумах говорят о разросшихся районо как источниках коррупции, о дебильных методкабинетах работающих в свисток.Ребята вы забыли что майдан вас поставил. И хоть я уже старичок, но придут мои ученики с победой из АТО,возьму я в руки машину Атвуда (замашна) и придём в мон на разборки полётов. Отхаркаете
Олексі
Для Олекса Позняк: Для учитель: Надежды юношей питают
Коментувати
Родион
ЦИТАТА: "За останні роки на третину зменшилася кількість учнів, а кількість педагогів не змінилася". А порахуйте, пане міністре, чиновників , паразитів освітяzнської ниви, кількість яких стрімко зросла. В містах і районах відділи освіти стали управліннями. В начальників появились заступники. Штат оіппо, розсадників корупції, збільшився в декілька разів. Там можна пройти курси, а можна посвідчення купити. А яка користь від методкабінетів ? Так ось оті "невластиві функції" породжуються чиновниками, для створення видимості їх бурхливої роботи та ініціативи. А це забирає половину учительського та учнівського часу та енергії. Та й фінансується чиновницьке самодурство з учительської кишені. Можливо з цього треба почати економити?
семен
В багатьох універах теж не солодко. Договір попідписують на 1 рік, чуть "возбухнув" - прощайся з роботою. Надбавки усі зняли. Замахнулись навіть на надбавку за стаж. Ще попереводили на 0,5-0,25 ставки - як жити, як платити елементарне? А керівництво розкошує, очікуючи "автономії". Слава реформам? Спустіться на землю, пане міністре!
учитель
відмінили усі пед. надбавки і пільги, м.Черкаси, залишилися лише голі ставки, люди масово виходять з профсоюзів
освітянин
шановний пане міністр дайте вчителям відпочити від реформ. Пора вже розігнати всі ХАНО. ОІППО, які паразитують на школі. Торгують завданнями олімпіад, беруть "подарунки". Є педагогічні ВНЗ створіть там кафедри, залучайте вчителів-новаторів. Подивіться на середній вік учителів- він постійно збільшується. Перевіряючі не ходять на уроки , вони первіряють папірці. Квадрант-аналізи, порівняння ДПА і ЗНО. В методкабінетах сидять люди, які забули, що таке урок.
Олекса Позняк
Для освітянин: Де ви бачили реформи в середный школі? Як тільки прийшов відразу давай на мільярд друкувать нові підручники- бо там % квіту капає.
Юлия
В методкабинетах сидят люди, которые забыли, что есть люди...
Коментувати
Вчителька я
Питання до міністра: 1)А як щодо відправки вчителів у відпустку за власний рахунок? Нам уже повідомили, що до Нового року всі повинні взяти по 4 дні. Це не зниження зарплат? 2)Нехай міністр конкретизує фразу "важливо звільнити педагогів від виконання невластивих їм функцій." : що за функції, бо міністр язиком ляпає (по іншому його діяльність не назвеш, вже стільки ляпав - і про заборони перевірок, і про "бумаготворчество", і про табори на асфальті" тощо) , а "воз и ныне там".
Олександр
Для Вчителька я: Так нас вже відправили на 2 дні: 27 та 28 серпня. А щоб не було обурених відмінили !!! щорічну педагогічну конференцію. Такого не було за всі роки незалежності . Оце ЖИТИ ПО-НОВОМУ називається !!!
також вчителька
Нас також відправляють за власний рахунок. Тільки У ВЕРЕСНІ!!! А так як уроки, ТО - ЧИТАЙТЕ, КОЛЕГИ!!! - пишемо заяву за власний рахунок І ПРОВОДИМО УРОКИ!!! Як вам така економія, пане міністр??? Все одно хтось з міністерства хоч одним оком переглядає сайт та коментарі, будь ласка, розказуйте там, у Міністерстві, про те, що робиться на місцях!! На гарячу лінію дзвонити люди бояться..
Алла
Нас на 5 днів відправили за власний рахунок у серпні,конференції теж нема,але на роботу маємо йти
Коментувати
Скіф
Не зрозуміло як МОН буде компенсувати освітянам зменшення рівня заробітної плати?
небайдужий громадянин
Для Скіф: теоретично, повинен бути індекс інфляції... але???
Коментувати
Іларіон
Просто для довідки. Курс долара США на 27.08 складає 13,95. Тобто, беручи до уваги заробітню платню в серпні 2013 року й порівнюючи її з сьогоденням можно зробити простий висновок - ваші доходи (а вчитель в середньому отримує 2000-2500 грн.) зменшилися на 50-60%. Слушно буде пригадати і трішки перефразувати слова Чубайса "Вони не вписалися у Європу".
віктор
Для Іларіон: Просто для Іларіона.Ви проживаєте не у США а в Україні.Тобто : мясо як коштувало у серпні 2013 року 50-55 грн. то так воно коштує і на даний час. Рахуйте все у національній валюті.Слушно зазначити,що американці не рахують свою зарплатню у гривнях.
Іларіон
Для віктор: Типова бездумна відповідь. Я не буду пояснювати, чому я за основу взяв долар. Я задам декілька питань відповідаючи на які кожен самотужки зрозуміє в чому суть. Ціна на паливо така ж як і рік тому? Чи збереглася ціна річної давнини на хліб? Чи змінилася ціна на високотехнологічі та просто технічні засоби? Чи не змінилася ціна комунальних послуг? Для тогого щоб знизити доходи вчителя й його рівень життя не обовязково зменшувати йому зарплатню. Напевне марево безтурботності та уявного достатку зможе вилікувати лише холодна зима.
marina
...ваше объяснение не совсем корректно:есть понятия реальный и номинальный доходы. Именно этими понятиями можно объяснить снижение покупательской способности населения.
Коментувати