Школи перейдуть на шестиденне навчання

Ситуація з енергоносіями змушує владу на місцях переводити школи на шестиденний графік роботи

Школи перейдуть на шестиденне навчання

У зв’язку із забезпеченням регіонів енергоносіями місцеві органи влади деяких регіонів можуть приймати рішення про введення шестиденного навчального тижня, хоча Міністерство освіти і науки таких змін у структурі навчального року не ініціює. Про це повідомив міністр освіти і науки Сергій Квіт під час засідання Колегії МОН, що відбулося 22 серпня.

За словами міністра, зараз у багатьох регіонах готуються відповідні рішення щодо можливих змін у структурі навчального року.

«Йдуть розмови щодо шестиденного навчального тижня для шкіл. Міністерство, в принципі, таких змін не ініціює, бо для дітей це не дуже добре. Але ми також розуміємо, що можуть бути різні ситуації з енергоносіями на місцях. І тому, якщо ситуація вимагатиме, то рішення прийматимуть місцеві органи влади», - зазначив міністр.

Він наголосив, що відповідні дії органів управління освітою та керівників навчальних закладів повинні узгоджуватися з батьківською громадськістю, відповідати чинному законодавству, санітарним нормам і правилам, а заходи, що вживатимуться, не мають призводити до надмірного фізичного та психологічного перевантаження учнів.

Як відомо, юридичним відділом Профспілки працівників освіти і науки України вже надано роз’яснення щодо умов введення шестиденного робочого тижня у загальноосвітніх школах.

Освіта.ua
26.08.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Елена Синько
Я проти шестиденного навчання. У моєї доньки в третьому класі щодня п`ять уроків і один раз шість- дуже важко. Після середи вже ніякого інтересу до уроків, думки тільки про відпочинок. Два вихідні на тиждень обов’язково потрібні
Геннадий
ГДЕ КОММЕНТАРИИ ПАТРИОТОВ?
Анна
Не разводите дискуссии. Я в этом году закончила школу и с 5 класса училась по субботам. И вы не поверите, никто не умер.
Геннадий
Для Анна: только школа не обычная. У нас лицеи тоже на 6-дневке.
Анна
Лицеисты не умирают, и обычные школьники выживут. Все равны
Геннадий
Школьникам в принципе все равно. Да и мне за них особо не переживается. Они больше положенных уроков не отсидят. Вопрос в учителях. Как нам сказали работать будем 6 дней, а зарплату получать как за 5 дней, чтобы было чем платить в январе. Но вопрос (не вам, Анна): а будут ли платить в январе? а за переработанные дни будут ли учителя находиться дома? а как развлекать детей на каникулах, если учителя дома? или все таки работать бесплатно? Так это хуже рабства. Рабов хоть кормят, и дают кров.
Коментувати
Тетяна
Чи може хтось дати відповідь на питання: як буде оплачуватись 6й день навчання і вимушені канікули взимку? Чи вчителі працюватимуть 6 днів, а потім їх відправлять у безоплатну відпустку?
Геннадий
Для Тетяна: вы не слесарь у станка. Вы получаете деньги за отработанные часы. Отработали 18 и домой. Только распределяться они будут не на 5, а на 6 дней. А на каникулах все будет как обычно. Спросите у тех, кто работал в школе до 2000-го. Все так и было.
Геннадий
Для Геннадий: предыдущей комментарий просьба не читать. Глупость написана до посещения работы. На работе предлагают работать 6-й день пока бесплатно (а может и вовсе бесплатно).
Тетяна
Для Геннадий: так може говорити лише людина, яка жодного дня не прцювала у школі. Якщо ви не ознайомились з "рекомендаціями", то я вам скажу, що працювати ми будемо за 5денкою, але 6 днів-тобто у суботу будемо навчатись почергово за розкладом понеділка, вівторка і т.д. Якщо середнє навантаження на учнів 32 год/тиждень, то зараз вони отримають близько 38 год/тиждень. А щодо оплати праці, то згадайте карантини: вчителі на роботі і під час карантину (можно взяти відпустку за свій рахунок) , а потім відрацювання по суботам- чи це не 2 дні роботи-1день оплати?
Коментувати
Геннадий
Юридический отдел, как и весь профсоюз, ненужный орган, так кучка дармоедов. Предметники почти не пострадают. Они получат свой второй выходной. А учителя начальных классов потеряют второй выходной. И так самые бесправные, и пострадают больше всех.
Студент
Для Геннадий: сегодня ходил, узнавал - родная школа решила проводить занятия по 5-дневному графику. И никто, к удивлению, не запрещал ей так делать. Правда, каким образом будут нагонять материал, никто ещё не знает.
Геннадий
Для Студент: моя школа тоже составляет расписание на 5-дневку. Котельная у нас угольная. Добавляя 1-3 урока в неделю догнать материал невозможно. Т.к. эти уроки по одному предмету, а не по всем. Экономии времени никакой нет. Экономия времени возможно только при условии, что 6-й день будет дублировать уроки одного из первых 5-ти. Но разум и логика в действиях далеко не определяющий фактор в работе Киевских властей. Правильно написал один пользователь: "Хрень!"
Геннадий
Для Студент: вы согласны, что профсоюз - кучка дармоедов? Нет - попробуйте обратиться к ним за защитой своих прав. Будет очень показательно и убедительно.
Коментувати
1
Ну, мені подобається: "Міністерство, в принципі, таких змін не ініціює, бо для дітей це не дуже добре..." Міністерство, прям, таке хороше, піклується про дітей, а на місцях такі погані дядьки хай віддуваються. Квіт і його команда взяли моду ні защо не відповідати: видають то листи, то рекомендації, то ще якусь лобуду, то усно виголошують щось - тобто не накази, щоб в разі чогось відповідальності на них не було ніякої.
12345
Для 1: В точку. Также как и про вольных слушателей слушателей студентов из Донбасса, куда не обратись все универы посылают. Это же просто рекомедации....
Коментувати