Школи присвятять перший урок Єдиній Україні

Метою уроку є формування у школярів розуміння єдності й цілісності України та її народу

Школи присвятять перший урок Єдиній Україні

Новий навчальний рік в українських школах розпочнеться з проведення уроку, присвяченого темі: "Україна – єдина країна".

У Міністерстві освіти і науки зауважують, що вибір теми першого уроку обумовлений суспільно-політичною ситуацією та подіями останніх місяців в країні, окупацією Криму Російською Федерацією, збройними акції російських терористів у східних регіонах України.

У рекомендаційному листі освітнього відомства щодо проведення першого року у 2014/15 навчальному році зазначається, що метою уроку має стати формування у школярів розуміння єдності й цілісності України, її багатонаціонального народу, незалежної, демократичної та заможної держави.

Основний зміст першого уроку має бути спрямований на утвердження єдності України, нероздільності її території та народу. У ході уроку увагу дітей буде акцентовано на тому, що Крим і Донбас – це Україна, що люди, які мешкають на цих територіях, – громадяни України.

У МОН рекомендують під час проведення уроку мати елементи державної символіки в одязі вчителя та учнів або використовувати національне вбрання.

Під час проведення уроку вчителям рекомендовано звернутись до подій минулого та сьогодення, що засвідчили прагнення українського народу до вільного, щасливого, заможного життя. Також доцільно оголосити хвилину мовчання з метою вшанування пам’яті Героїв Небесної сотні, воїнів та інших загиблих у боротьбі за свободу, цілісність та єдність нашої держави.

При підготовці до Першого уроку для учнів початкової та основної школи школам рекомендовано використовувати методичні матеріали, розроблені Черкаським та Рівненським обласними інститутами післядипломної педагогічної освіти, що розміщено на сайтах МОН та Інституту інноваційних технологій і змісту освіти.

Освіта.ua
29.08.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Міра
Пропала держава. Націоналісти спочатку загризуть нормальних людей, потім перегризуть один одного.Це тещо треба Америці. Слава Америці! А життя насправді таке прекрасне.Ми живемо у райській частині землі.Нам би працювати та насолоджуватись.Ні нам проблеми подавай.Ми- нація, ми- "стародавні Укри", ми-пупи Землі нарешті. Поки "Українці" це все перемелюють наступна влада нами, як м"ясом собі грошикі загрібає.А ми віночки, прапорці носимо-возимо, солдат годуємо,тішимося своїм"патріотизмом", як дурні думкою багатіємо."Ми маємо пишатися, що нікого не завойовуємо."Абсурд! Це НОРМАЛЬНО!А пишатися треба досягеннями в науці, проомисловості, освіті, дстатком людей. Де це все? За роки незалежності населення України скоротилося на 10 мільйонів! Пишайтеся "ще невмерлики" з широко надутими щоками та задертим носом. Це нам "поможе ".
София
В учительской вчера собрались все МУЖЧИНЫ нашей школы: учителя физкультуры,математики биологии и со смехом и прибаутками рассказывалм, как они отмазывались от повесток, как прятались и обсуждали с хохотом какие дебилы , те, которые идут добровольцами на фронт! Коллеги, рыдать хочется от этого скотства! Неужели всюду так?
Dmytro
Для София: София, не осуждайте никого, у каждого свое. Для себя ответьте на вопрос, Вы были бы рады, если бы Вашего мужа мобилизовали, а через месяц он вернулся бы без глаза и с оторванными обеими кистями рук, например? Не дай Бог, конечно.
777
Для София: И правильно мужики сделали, зачем быть пушечным мясом. Мне хочется разорвать всех когда вижу по тв молодых пацанов без рук и ног и они улыбаются в кадре, да только эта радость не долгая, жизнь сломана..кажется в истрии уже были потерянные поколения, тут то же самое.
Іларіон
Для Патріотка: А я думав це все кривавий путін та декілька тисяч чеченців, а ще ГРУ та псовські десантники. Диванні патріоти все ніяк не знайдуть винного в своїй багатовіковій нікчемності?
Коментувати
Олексій
Я так розумію. що правда очі коле, що ви удаляєте коментарі. Можу для всіх вчителів надати добру новину - заробітну платню ми будемо отримувати вчасно.Сьгодні Японія та МВФ виділили нам кредити у сумі 100 млн$ та 1,4 млрд$ відповідно, а отже можна буде фінансувати і освіту, і війну. Саме тому й курс валют скакав. Такщо слава єдиній Україні!!!Чи й це повідомлення потрібно удалити?!)
777
Для Олексій: Я прокоментирую, чтобы не удалии) Вы прямо святая наивность, на образовании и ато финансирование не заканчивается, давайте вспомним про медицину(лично я считаю это важнее), соц выплаты и полно другого в чемы мы даже не разбираемся. Как вы думаете что профинансуруют в первую очередь, народ?)хаха Привет девяностые
Вважаємо
Для Олексій: Олексію, Ви з головою товаришуєте??? Що означчає КРЕДИТ ? Це означає, що гроші дали в Б О Р Г, і їх потрібно віддавати. З відсотками. Яким попитов віддавати ще й Ц І гроші, коли вже висять кредити минулих урядів? Чи в країні існує промисловість? Чи країна хоч щ о с ь виробляє? Яка заробітна плати вчасно? Пару місяців вчасної виплати переж виборами і... заспокойтесь, прийміть до уваги, що мажорчикам (хочемо ми, чи ні, а вони є, існувати будуть і жерти прагнуть) гроші також потрібні... Звідки їх брати? Подивіться - батьки платять в школи, хоча ще з них і налог на це збирають, люди утримують армію, хоча на це також налог збирають... Очі відкрийте...
Коментувати
inga
Для всіх шанувальників"рюсского мира"- музичний дивертисмент: http://youtu.be/sIRTrsabL_M
inga
Гребували мелодійною та милозвучною мовою (називавши презирливо -"бидломова")- будь ласка: вчіть башкірську!Діти біженців з Донбасу в Башкирії будуть вивчати башкирська мова Зместитель голови міста Уфи розповів журналістам, що діти біженців з України будуть у школах обов’язково вивчати башкирський мову. Згідно Закону "Про освіту" Республіки Башкортостан вивчення башкирського мови в навчальних закладах регіону є обов’язковим. Всього нову мову будуть вивчати як мінімум 25 школярів в Уфі, згідно з даними Управління освіти адміністрації міста. Алфавіт заснований на кирилиці з 9 додатковими символами, відповідним специфічним звуків: увулярные вибухові Ғғ [ɢ], Ҡҡ [q], міжзубні фрикативы Ҙҙ.
Олекса Позняк
Для inga: Молодець
украинец
Треба знати троляк: Анна — пише з Москви та Нідерландів, а славнозвісний Геннадий — з півдня Харківської області
Геннадий
Для украинец: я очень близко к Донбассу. По-этому знаю и вижу и бандеровское скотство, и человечность Донбасских. Но ущербным киевлянам, типа украинец, Позняк, и подобному убожеству, этого не понять.
Коментувати
inga
В аеропорту Магадана 27 серпня здійснив посадку Boeing 777-200 авіакомпанії «Оренбурзькі Авіалінії». На його борту прибули майже 200 українців в основному з Луганської та Донецької областей. Більшість пасажирів – жінки і діти. «Рейс №3004 з біженцями на борту вилетів з Сімферополя в Магадан, зробивши додаткову посадку в Якутську. В аеропорту Туймаада з борту літака зійшли більше 180 осіб. Решта продовжили свій шлях до Колими», – повідомляє ІА MagadanMedia.
Міра
Для inga: А треба було б поселити в центрі Москви), а то тільки там живуть люди.А якщо ні, краще залишатися було б на руїнах, без оселі,роботи,їжі
Міра
Для inga: А всім нацикам- туди в Карпатські ліси та гори, так і тих селян шкода. Вони в свій час від них вже натерпілися. Краще в Америку. І хай там розказують, яка вони нація.
Коментувати
inga
Слава Україні! Ганьба прокремлівським рабам і наймитам - шкода що такі "вчителі" взагалі мають доступ до дітей! Всім кому не подобається Україна- в добру путь в Башкірію та "сонячний Магадан"
Олекса Позняк
Ти вчитель-г%внюк. Треба буде буду бесплатно працювати. Росія моїх учныв вбиває. Усе для фронту, усе для перемоги. Зрозумів гнида?
Коментувати
Олексій
Не хвилюйся МОН. проведемо ми уроки, присвячені єдності. Ми ж у більшості своїй боягузи,до того ж ти МОН випустив для нас директиви, як потрібно вести вчителям в школі, що ні яких розмов про політику та війну.Всі мають посміхатися та пропагувати єдність.Ладно, ми дорослі, що нам звикати, а якщо дитина не дай Боже щось не те ляпне про Героїв, що робити вчителю.Вести до директора та проводити розязнювальну роботу, чи дзвонити батька та казати, що вони не правльно виховують дитину.А може у віддвли СБУ будемо повідомляти, як це вже робилося в 30-ті роки минулого століття
Valentina Basko
Все кто высказывается негативно о нашей Родине-Украине!!!! У меня просто нету слов и слезы наворачиваются на глаза, ведь такие существа как вы не то, что звание "учителя" не имеют право носить, но и звания "человека" тоже. Вы это гниль и позор нашей страны. Я очень надеюсь, что уже очень скоро вас и близко не будет возле наших детей, потому что люди, которые не уважают свою Родину, свою страну просто не имеют права работать в сфере образования.
Андрей
Для Valentina Basko: Я согласен с вашим порывом души, но перед тем как говорить об очищении наверное нужно самой прожить на 1400 грн. в месяц( это чистая зарплата молодого специалиста на 1 сентября 2013 года, работающего на ставку - 18 часов) и это было до отмены 20 % процентной надбавки и 1,5% налога " на войну". И да, живущего не в Киеве, т.к. киевская интеллигенция получает еще + 20 % к зарплате за счет денег Киевсовета
Наталя Сковородкіна
Для Valentina Basko:Хотелось бы надеяться, что так и будет. Только факт остаётся фактом: как работали учителя-сепаратисты в моей школе, так и работают, даже те, кто организовывали референдум. Представляю себе первый урок "Україна - єдина!", проведённый таким классным руководителем.
Іларіон
Для Наталя Сковородкіна: Пишіть доноси вищому керівництву. Не діє - пишіть осередкам правосеків чи свободівців. Ці нацисти швидко русню приструнять. Deutschland über alles.
Коментувати
Вчитель
Конспекти уроків на тему: "Україна - єдина країна" http://erudyt.net/najgolovnishe/konspekti-dlya-provedennya-pershogo-uroku.html
Наталя Сковородкіна
Для Вчитель: Дякую!
Геннадий
Модератор почитай конспекты. Фашизм и бандерщина! "Вчитель" - моральный урод!
Коментувати
Людмила
Интересно, есть ли среди комментирующих учителя? Такие выражения встретишь только в местах питейных. А не стыдно? Сейчас наша главная задача состоит в том, чтобы сохранить детей. А власть у нас меняется постоянно. Кто громче орет на майдане, тот и у руля. Вот только жить страшно и плохо. Неужели Украина дорстойна такого? Если власть держащие не умеют договариваться, то, естественно, будут дубиной махать. А наши жизни им "по барабану". Кто-то обогащается пока вы друг друга окорбляете. Это и придумали, чтобы мы уничтожали один одного, а они гребли денежки и потом во время сбежали в Америку. Вы что, опять на теже грабли наступаете?
Андрей
Для Людмила: А вы считаете что учитель - это не такой же человек как остальные. Учителя, особенно молодые, есть продуктом нынешнего общества. Все привыкли лепить из учителей что-то возвышенное, а на самом деле это такие же люди , живущие от зарплаты до зарплаты, обсуждающие не высшие материи и поэзию, а вечерние похождения и своих коллег, у которых есть свои дети, на которых часто не хватает времени, а у некоторых еще проблемы в поисках папы для своего ребенка и много другое.И когда вы увидите курящую молоденькую учительницу, то не удивляйтесь - она училась в независимой Украине за взятки да и была не лучше ученицей в школе, а пошла в пед. т.к. в другие вузу на гос ее проходной бал не давал возможности поступить.Так что вот так бывает!!
Коментувати
Математик
Я так понимаю на этом сайте учителя!? Как же Вам доверять учить своих детей? Я тоже воспитывалась и училась в советском союзе, но очень хочу, чтобы мой ребенок отличался, хочу, чтобы он был патриотом свой Украины, а как можно такое доверить такому учителю, как Анна? Или Любовь ЛЛ? Если Вам не нравится власть - на майдан, но не оскорблять Украину! И детям нужно внушать, что все национальности равны между собой, ни одна не лучше, не хуже. И те фашисты, которые говорят - кто не скаче, той москаль - полные идиоты, и не значит, что на них нужно равняться!
Слава Україні
http://radomschool5.ucoz.ua/
ЛюСі
Нарешті народжується Україна... Вільна, незалежна, горда... Народжується в муках, в болі, в крові... Дай нам, милостивий Боже, сили, терпіня і мудрості...
Іларіон
Для ЛюСі: Ой, наче перший "народжується". 1648/1709/1917/1991. Патріотики, вчіть історію бо будете все життя колами бігати по граблях й дивуватися чому в черговий раз усе перетворилося на лайно.
Міра
Точно!)
Коментувати
Студент
Предлагаю эту бессмысленную "дискуссию" (точнее, обмен оскорблениями) закончить вот такой картинкой: http://demotivators.org.ua/d/demotivators.org.ua-667416-3.jpg Смысл, надеюсь, понятен.
Вчителька
Я, українка! Колись пишалася своєю країною, але не зараз. Дуже сподіваюсь, що таких директорів буде більше, як Анна. Вчителі завжди звикли робити те, що їм говорять, слухати рекомендації! Чи згадає хто з вас, шановні вчителі, що вони робили так, як їм підказує серце у школі? Впевнена, що ні!
Вчителька з Донбасу
Шановні співрозмовники, та немає в Слов’янську директриси з ім’ям Анна, це кремлівський троль, за кожну вашу відповідь отримує гроші! Не реагуйте. Всі слов’янські вчителі, які підтримували терористів, або втекли у Росію, або швиденько перефарбувалися, з тими, хто залишився дуже серйозно працює СБУ, бо всіх їх здали або колеги, або батьки учнів. А три місяці окупації відкрили багатьом очі на "защитничков" з росії, за цей час тільки сліпий не побачив, що руйнували і обстрілювали місто саме терористи. Словянськ завжди був і буде українським містом, а усілякі "анни" та "анастасії" від злоби скоро зійдуть з розуму, бо мешканці Словянська ненавидять окупантів, бо зустрічають з квітами хлопців з Нацгвардії, бо з кожним днем в місті більшає української символіки, а єдиний урок буде саме такий, як рекомендовано в листі МОН і саме тому, що всі цього хочуть. В місті на 1 вересня буде багато телебачення, так що вся Україна побачить і "распятых мальчиков", і фашистів, які насильно годують...
Анна
Для Вчителька з Донбасу: А зомбированные бандерштатом все такие "умные"? А кто вам сказал, что из Славянска??? Ошибаетесь вчителька з Донбасу! 1 сентября не сядут дети за парты, поскольку школы там разрушены! Ну да где ж вам это знать? Во такие "троли" и сидят по клавишам щелкают.Как привыкли все на Кремль сваливать! Вам самим не противно от своей безвыходности!? Господи, какие туго"умные" учителя у нас? Не все, конечно! Но я рада, что и здесь находятся здравомыслящие люди! Сколько эти фашисты породили всякой нечисти!
Вчителька з Донбасу
Для Анна: Всі зруйновані школи почали відбудовувати, крім Миколаївських, але й там все вирішується, кошти вже виділено! Чого тільки коштує Семенівська школа № 21! Повністю все нове: покрівля, вікна, меблі,стеля, підлога, двір, огорожа - від мавп з ДНР сліду не залишилося! Навіть вчора було відео на ТВ. Ось такі фашисти у Слов’янську!
Олекса Позняк
Анна потас%уха кремлёвская она за каждую строчку рублики получает, не общайтесь с ней чем больше людей она зацепит тем больше рубликов. Сгинь гнида!!
Коментувати
Анастасия
Уважаемый добрый препод! Судя по вашим словам вас не было в Славянске и мне не стыдно говорить правду. я уже в том возрасте, когда люди не врут. Вы наверное не знаете, что первую кровь пролили нацгвардейцы в Былбасовке, когда убили абсолютно невооруженных мужчин. А это было на Пасху. Так кого Бог должен наказать? Таких добрых преподов надо отправлять сейчас на Горловку или в Донецк. Там моя подруга рассказывает как ракеты летают. И не "окупанты" убивают, а кое-кто другой. Не надо строить из себя героя бандеровской войны. Лучше на собственной шкуре понять, что такое война. Прочитайте "Братьев Лаутензаг", надеюсь знаете кто написал сие произведение. И назовите мне чем отличается сюжет этого романа от нашей нынешней действительности. Вот такие добрые преподы во время Великой Отечественной войны старалисмь угодить гестапо и трудились не полагая автоматов расстреливали людей. Стыдно быть слепым, глухим и нищим духом, чтобы не видеть как страна становится второй Кампучией.
Родион
Для Анастасия и Анна ( не исключаю, что это одно лицо): Как стремительно растёт эрудиция сторонников сепаратизма. Недавно было "выдам указ в моей школе", а теперь Фейхтвангер. (написал много, но всё удалил - это спор без правил )
Анна
Для Анастасия: Анастасия, нас тут с вами записали на одно и то же лицо! Как Вам это? Не напоминает ли Вам расследования все, что связано с майданом?
Анна
Для Родион: Родион и Студент одно и то же лицо!
Коментувати
анастасія
Шановний Студенте! Стаж 25 років зустрічається так часто тому, що в часи незалежної України професія вчителя стала непрестижною і за цю працю мало платили і платять, а, отже, молодих не так багато у школах. Ви, мабуть, ніколи не хоронили своїх учнів, а мені прийшлося. І я можу вам сказати, що жоден із тих кого ви називаєте "терористами" не зашкодив дитині. А ось "мирні" обстріли з Карачуна, де знаходилися українські "мирні" п’яні, голодні, обідрані вояки вбили не одну дитину, жінку. І зараз при спілкуванні з людьми чую тільки одне: прокльони в адресу україниської армії та всі прагнуть помсти. Тому і кажу і вам, і вашим співвітчизникам: "Схаменіться!" Невже чорненький пан Обама думає про наших дітей, про нашу державу. Та наше горе для "цивілізованої" Європи та "товстої" Америки - це просто шлях до панування у світі. Ви хочете, шановний пан Студент, і далі мити унітази в Італії, Німеччині? А я вчу своїх дітей добру і повазі до всих людей, хоча важко цьому навчити тих кого ви залишили...
Просто учитель
Для анастасія: Ось на таких простих жінках і тримається освіта! Виховуються діти у любові та злагоді! Ніде не побачиш на сході, щоб "скакали" цілі школи и співали "хто не скаче, той москаль", а на заході та у центрі це є! Це ж як потрібно вбити в голову дітям, що бандера -герой, а гітлер - визволитель? Що це люди?
добрий препод
для анастасія. Да как же Вам не стыдно! Я всю оккупацию провела в Славянске, и много раз была свидетелем, как террористы (да-да, именно террористы!) из пушки, которую называли "Нона" и минометов обстреливали жилые кварталы, в том числе школы, детские сады и больницы. И это они "не зашкодили дитині"? Если и так, то только случайно. И никаких пьяных на Карачуне не было. Да, оттуда стреляли в ответ по террористам, попадали и в жилые кварталы. А что было делать, если террористы постоянно обстреливали их из жилых кварталов? Сколько украинских ребят погибло из-за таких, как Вы. А "не зашкодило дитині" то, что с момента прихода террористов в школах почти не было детей - родители не пускали. Что ж так? Такие добрые хорошие дяди в городе - а детки в школу не идут? Выбросьте вату из своей головы, Вам отвечать не только перед людьми, но и всвое время перед Богом.
Просто учитель
Для добрий препод: Интересно получается, сами в себя стреляли? А ну да! В Одессе тоже сами себя подожгли! О, и в Луганске кондиционер взорвался! А теперь псмотрите на своих освободителей! Интересно, куда они на сей раз попадут! https://vk.com/eveningbahmut?z=video262324091_169753382%2F98bec4599903fcfbcc
Коментувати
Студент
Як мене це дістало. Хоча я ж знав, що людей з іншою думкою сьогодні не переконати. За весь час я жодного образливого слова не скаав в адресу тієї ж Анни, Любові Гаврилівні тощо, але мене назвали "укропом", а мою країну - "окраиной". Справа не в позиції, а в елементарній культурі та терпимості. Я готовий вислухати зважені аргументи, а не образи. Анастасіє, може, інше б число придумали, 25-річний стаж тут утретє зустрічається?