Osvita.ua Середня освіта Дніпропетровщина: навчання по суботах
Дніпропетровщина: навчання по суботах

Перехід на шестиденну систему навчання має вирішити частину питань з опаленням приміщень

Дніпропетровщина: навчання по суботах

У новому навчальному році школярі Дніпропетровщини вчитимуться шість днів на тиждень, Про це повідомив директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олександр Демчик.

Перехід на шестиденну систему навчання у школах області повинен вирішити частину питань з опаленням шкільних приміщень. У змінах навчального процесу передбачається також подовження осінніх і весняних канікул. Натомість зимові, як і раніше, триватимуть два тижні.

Олександр Демчик зазначив, що навчатися протягом шести днів на тиждень школярі будуть лише перший семестр. Нововведення торкнеться учнів 2-11 класів. Наймолодші школярі навчатимуться за звичайним п’ятиденним розкладом. Планується також, що вже у другому семестрі 2014-2015 навчального року усі школярі зможуть повернутися до звичного режиму занять.

За словами Олександра Демчика, у департаменті освіти і науки облдержадміністрації триває розробка механізмів введення нового режиму, однак вони не будуть запроваджені без попереднього обговорення з профспілками та громадськістю.

Освіта.ua
12.08.2014

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ольга, учениця 11 класу
А де Ви побачили економію? Навіщо продовжувати осінні та весняні канікули? Краще б тоді вже зимою ми довже сиділи вдома. А також, чи подумали Ви про навантаження яке нас очікує? І так програма складна, потребує репетиторів та курсів, ще й навчання без вихідних! А малеча? Як ці зміни вплинуть на молодшу школу? Вони ще зовсім малі, щоб сидіти у школі майже безвилазно. І, нарешті - вчителі. Вони присвячують своє життя цілком і повністю школі. Так ще й шостий робочий день! Й так ці зошити їм вже сняться, а це вони з ними житимуть! На мою думку потрібно переглянути це рішення.
Www
Про результат такого навчання , Ви подумали? Чи вам би тільки економити ? На собі економте . Дітей вже зовсім у глухий кут забити ,ці діти при такому підході взагалі перестануть вчитися .вони , що роботи ? А може вам нація дебілів потрібна?
Учитель
23 года среднее образование никому не было нужным. Из года в год только и слышно: урезать затраты, сократить расходы... Да закройте Вы уже школы - и сразу все проблемы решаться... Грустно.
Ivan
Мы в дерьме
Олег
Для Ivan: Иван,я с тобой я с тобой согласен!!!
Настя
+
Коментувати
Оксана
Чи буде дійсно економним працювати по суботах, якщо зимові канікули не збільшити? Це дійсно можна так економити обласний бюджет на зарплатах вчителів, додати хвороб та нервових зривів. І прицьому одна третина дітей, відвідувати школу в додаткові дні не будуть. Знов ущільнення навчального матеріалу, який і так є великим навантаженням для дітей.
Обурений вчитель
Чому ніхто не думає про школи, які і так навчаються 6 днів на тиждень? А що діти будуть місяць вдома робити? На вулиці чи в компьютері? А чи знаєте Ви, що вчителі працюють на канікулах на своє навантаження? І як це буде виглядати на канікулах, якщо ми ці дні ВЖЕ відробили по суботах? На свій рахунок? Дуже економно!!! Залиште вже вчителів у спокої! Найдіть інші ресурси для економії!
Ольга
1.Як на мене , то на один урок більше при п*ятиденці, це набагато краще ніж зайвий робочий день. Діти які задіяні поза школою ( а це завжди хороші, сильні діти) змушені будуть багато від чого відмовитись. 2. Може краще збільшити зимові канікули ( все одно карантини часто бувають) і відмовитись від осінніх і весняних. а) восени не встигли діти втягнутись в навчання, як уже канікули б) навесні так багато святкових днів, що взагалі навчатись ніколи.
сільський директор
Для Ольга: хороша думка
Ярослав Засенко
+
Коментувати
Иванна
А теперь скажите,что это до конца продумано.Каким же образом будет производиться экономия,если у школ централизованное отопление,вы что на время каникул будете обрезать батареи?!.У детей такая нагрузка,что родители воют,дети нервные,а вы давайте еще больше По субботам дети или на кружках или у реппетитора,из за учебной программы.Большинство против вашего нововведения и будут бунтовать.(За словами Олександра Демчика, у департаменті освіти і науки облдержадміністрації триває розробка механізмів введення нового режиму, однак вони не будуть запроваджені без попереднього обговорення з профспілками та громадськістю.) И вот скажите с какой громадськістю вы это обговорили?!
Вчитель
Очередной бред, оторвавшегося от реальности чиновника. Лучше бы методкабинеты сократили, сидит по 15 нахлебников, и грузят каждый день всякой белибердой.
Учитель
Для Вчитель: А у этого методкабинета есть еще ОблИППО, который всю эту чушь шлет, а ему Министерство спускает. Цепочка очень интересная. Но сокращать, увы, будут конечно же простого учителя.
Коментувати
сільський вчитель
Економія дійсно буде, але за рахунок зарплат освітян! Вже "попрохали" написати заяви на 6 днів за власний рахунок, а там майже 2 місяці діти не в школі! Що вчителям робити? Знову за власний рахунок на "почесний" відпочинок... Або ще кращий варіант - діти вдома, опалення ледь-ледь прогріває - вчителі заробляють собі букети хвороб від холоду! І як наслідок - ще економія - лікарняні оплачує соцстрах.. Чим не вихід для влади? Від шестиденки учні будуть як зомбі, вони й так наприкінці тижня ледве вправляються - а тут один вихідний на тиждень... А випускники, які додатково на різних курсах навчаються? Веселий буде рік...
Мама
А що робити з СанПіном? Чи СЕС дозволить додаткове навантаження для дітей? То розклад не такий, то 6 чи 7 уроків не можна, а шостий день вчитися можна, бо чиновники не бажають замінити лампи на економічні та встановити електрообігрівачі? А так все добре, написали наказ і можна рапортувати
учитель и мама
А як оплачувати робочі суботи збираєтесь? Грошей на 20% надбавку немає, а роботу в вихідні дні треба за подвійним тарифом оплачувати. Чи у нас вже закони не діють, а в учителя останні права забрали, залишивши право працювати задарма, бо ті копійки, що ще платять, забирають на підписку нікому не потрібних газет типу "Вісті Придніпров’я" і ремонт кабінетів і школи.А додаткове навантаження на учнів, особливо в старших класах?
Також Вчитель і Мама
Для учитель и мама: Дуже справедливе зауваження щодо оплати!!!
Коментувати
работник школы
а как быть с персоналом в школе у кого 40-ка часовая рабочая неделя?
Вчитель
Дуже умне рішення :)) Дуже умна людина це придумала. Її в зону АТО відправити - ще умніше буде.
Також Вчитель і Мама
Де здоровий глузд??? Чули дзвін, та не знаю, де він. Пошкодуйте вчителів і дітей!!! Подовжіть краще зимові канікули!!!
Антон
Господин Демчик (тот, который строил "новую Днепропетровщину" вместе с Вилкулом и Януковичем, и бодро докладывал Табачнику) предлагает за счет восемнадцати суббот первого полугодия сэкономить по 9 дополнительных дней на осенних и весенних каникулах (то есть в период , когда среднесуточная температура воздуха от+8 до +10 градусов). Зато в зимнее время (среднесуточная температура от -6 до -4 градусов) будет максимально использовать энергоносители да плюс еще декабрьские субботы. А если вспомнить, что увеличение числа рабочих дней в осенне-зимний период неизбежно приведет к значительному увеличению потребления электроэнергии, а в сельской местности - дополнительны траты на ГСМ для подвоза по программе "Школьный автобус" , то действительно получится жуткая экономия.
Віктор
Економія??? Так навпаки, тоді і в суботу потрібно буде опалювати школу! У Івано-Франківську прийняли так: учні вчяться по суботах, а зимові канікули(з 7 грудня по 2 лютого).
Світлана
Яка ж економія, якщо зимові канікули залишаються такими. Це що як завжди , щоб Дніпропетровськ не відставав від інших областей. А за стан дитини хто піклуватися буде?
Вчитель і Мама
У мене син випускник, навантаження величезне, а ще й суботи... Курси, додаткові заняття... ККД субот буде низьким і для учнів, ідля вчителів... і по замкненому колу увесь тиждень...
Марія
Яка економія: зайвий проїзд дітей до школи, додаткові кошти на харчування, старшокласники по суботах навчаються на курсах при ВНЗ, перевантаження протягом тижня дітям, особливо початкової школи і т.д. Не говорю вже про вчителів, у яких є сім’я, власні діти ... Дивні зміни

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!