Дніпропетровщина: навчання по суботах

Перехід на шестиденну систему навчання має вирішити частину питань з опаленням приміщень

Дніпропетровщина: навчання по суботах

У новому навчальному році школярі Дніпропетровщини вчитимуться шість днів на тиждень, Про це повідомив директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олександр Демчик.

Перехід на шестиденну систему навчання у школах області повинен вирішити частину питань з опаленням шкільних приміщень. У змінах навчального процесу передбачається також подовження осінніх і весняних канікул. Натомість зимові, як і раніше, триватимуть два тижні.

Олександр Демчик зазначив, що навчатися протягом шести днів на тиждень школярі будуть лише перший семестр. Нововведення торкнеться учнів 2-11 класів. Наймолодші школярі навчатимуться за звичайним п’ятиденним розкладом. Планується також, що вже у другому семестрі 2014-2015 навчального року усі школярі зможуть повернутися до звичного режиму занять.

За словами Олександра Демчика, у департаменті освіти і науки облдержадміністрації триває розробка механізмів введення нового режиму, однак вони не будуть запроваджені без попереднього обговорення з профспілками та громадськістю.

Освіта.ua
12.08.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ольга, учениця 11 класу
А де Ви побачили економію? Навіщо продовжувати осінні та весняні канікули? Краще б тоді вже зимою ми довже сиділи вдома. А також, чи подумали Ви про навантаження яке нас очікує? І так програма складна, потребує репетиторів та курсів, ще й навчання без вихідних! А малеча? Як ці зміни вплинуть на молодшу школу? Вони ще зовсім малі, щоб сидіти у школі майже безвилазно. І, нарешті - вчителі. Вони присвячують своє життя цілком і повністю школі. Так ще й шостий робочий день! Й так ці зошити їм вже сняться, а це вони з ними житимуть! На мою думку потрібно переглянути це рішення.
Www
Про результат такого навчання , Ви подумали? Чи вам би тільки економити ? На собі економте . Дітей вже зовсім у глухий кут забити ,ці діти при такому підході взагалі перестануть вчитися .вони , що роботи ? А може вам нація дебілів потрібна?
Учитель
23 года среднее образование никому не было нужным. Из года в год только и слышно: урезать затраты, сократить расходы... Да закройте Вы уже школы - и сразу все проблемы решаться... Грустно.
Ivan
Мы в дерьме
Олег
Для Ivan: Иван,я с тобой я с тобой согласен!!!
Настя
+
Коментувати
Оксана
Чи буде дійсно економним працювати по суботах, якщо зимові канікули не збільшити? Це дійсно можна так економити обласний бюджет на зарплатах вчителів, додати хвороб та нервових зривів. І прицьому одна третина дітей, відвідувати школу в додаткові дні не будуть. Знов ущільнення навчального матеріалу, який і так є великим навантаженням для дітей.
Обурений вчитель
Чому ніхто не думає про школи, які і так навчаються 6 днів на тиждень? А що діти будуть місяць вдома робити? На вулиці чи в компьютері? А чи знаєте Ви, що вчителі працюють на канікулах на своє навантаження? І як це буде виглядати на канікулах, якщо ми ці дні ВЖЕ відробили по суботах? На свій рахунок? Дуже економно!!! Залиште вже вчителів у спокої! Найдіть інші ресурси для економії!
Ольга
1.Як на мене , то на один урок більше при п*ятиденці, це набагато краще ніж зайвий робочий день. Діти які задіяні поза школою ( а це завжди хороші, сильні діти) змушені будуть багато від чого відмовитись. 2. Може краще збільшити зимові канікули ( все одно карантини часто бувають) і відмовитись від осінніх і весняних. а) восени не встигли діти втягнутись в навчання, як уже канікули б) навесні так багато святкових днів, що взагалі навчатись ніколи.
сільський директор
Для Ольга: хороша думка
Ярослав Засенко
+
Коментувати
Иванна
А теперь скажите,что это до конца продумано.Каким же образом будет производиться экономия,если у школ централизованное отопление,вы что на время каникул будете обрезать батареи?!.У детей такая нагрузка,что родители воют,дети нервные,а вы давайте еще больше По субботам дети или на кружках или у реппетитора,из за учебной программы.Большинство против вашего нововведения и будут бунтовать.(За словами Олександра Демчика, у департаменті освіти і науки облдержадміністрації триває розробка механізмів введення нового режиму, однак вони не будуть запроваджені без попереднього обговорення з профспілками та громадськістю.) И вот скажите с какой громадськістю вы это обговорили?!
Вчитель
Очередной бред, оторвавшегося от реальности чиновника. Лучше бы методкабинеты сократили, сидит по 15 нахлебников, и грузят каждый день всякой белибердой.
Учитель
Для Вчитель: А у этого методкабинета есть еще ОблИППО, который всю эту чушь шлет, а ему Министерство спускает. Цепочка очень интересная. Но сокращать, увы, будут конечно же простого учителя.
Коментувати
сільський вчитель
Економія дійсно буде, але за рахунок зарплат освітян! Вже "попрохали" написати заяви на 6 днів за власний рахунок, а там майже 2 місяці діти не в школі! Що вчителям робити? Знову за власний рахунок на "почесний" відпочинок... Або ще кращий варіант - діти вдома, опалення ледь-ледь прогріває - вчителі заробляють собі букети хвороб від холоду! І як наслідок - ще економія - лікарняні оплачує соцстрах.. Чим не вихід для влади? Від шестиденки учні будуть як зомбі, вони й так наприкінці тижня ледве вправляються - а тут один вихідний на тиждень... А випускники, які додатково на різних курсах навчаються? Веселий буде рік...
Мама
А що робити з СанПіном? Чи СЕС дозволить додаткове навантаження для дітей? То розклад не такий, то 6 чи 7 уроків не можна, а шостий день вчитися можна, бо чиновники не бажають замінити лампи на економічні та встановити електрообігрівачі? А так все добре, написали наказ і можна рапортувати
учитель и мама
А як оплачувати робочі суботи збираєтесь? Грошей на 20% надбавку немає, а роботу в вихідні дні треба за подвійним тарифом оплачувати. Чи у нас вже закони не діють, а в учителя останні права забрали, залишивши право працювати задарма, бо ті копійки, що ще платять, забирають на підписку нікому не потрібних газет типу "Вісті Придніпров’я" і ремонт кабінетів і школи.А додаткове навантаження на учнів, особливо в старших класах?
Також Вчитель і Мама
Для учитель и мама: Дуже справедливе зауваження щодо оплати!!!
Коментувати
работник школы
а как быть с персоналом в школе у кого 40-ка часовая рабочая неделя?
Вчитель
Дуже умне рішення :)) Дуже умна людина це придумала. Її в зону АТО відправити - ще умніше буде.
Також Вчитель і Мама
Де здоровий глузд??? Чули дзвін, та не знаю, де він. Пошкодуйте вчителів і дітей!!! Подовжіть краще зимові канікули!!!
Антон
Господин Демчик (тот, который строил "новую Днепропетровщину" вместе с Вилкулом и Януковичем, и бодро докладывал Табачнику) предлагает за счет восемнадцати суббот первого полугодия сэкономить по 9 дополнительных дней на осенних и весенних каникулах (то есть в период , когда среднесуточная температура воздуха от+8 до +10 градусов). Зато в зимнее время (среднесуточная температура от -6 до -4 градусов) будет максимально использовать энергоносители да плюс еще декабрьские субботы. А если вспомнить, что увеличение числа рабочих дней в осенне-зимний период неизбежно приведет к значительному увеличению потребления электроэнергии, а в сельской местности - дополнительны траты на ГСМ для подвоза по программе "Школьный автобус" , то действительно получится жуткая экономия.
Віктор
Економія??? Так навпаки, тоді і в суботу потрібно буде опалювати школу! У Івано-Франківську прийняли так: учні вчяться по суботах, а зимові канікули(з 7 грудня по 2 лютого).
Світлана
Яка ж економія, якщо зимові канікули залишаються такими. Це що як завжди , щоб Дніпропетровськ не відставав від інших областей. А за стан дитини хто піклуватися буде?
Вчитель і Мама
У мене син випускник, навантаження величезне, а ще й суботи... Курси, додаткові заняття... ККД субот буде низьким і для учнів, ідля вчителів... і по замкненому колу увесь тиждень...
Марія
Яка економія: зайвий проїзд дітей до школи, додаткові кошти на харчування, старшокласники по суботах навчаються на курсах при ВНЗ, перевантаження протягом тижня дітям, особливо початкової школи і т.д. Не говорю вже про вчителів, у яких є сім’я, власні діти ... Дивні зміни