Osvita.ua Новини Підсумки тижня в освіті: головні події
Підсумки тижня в освіті: головні події

Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулись в українській освіті

Підсумки тижня в освіті: головні події

Фінляндія - приклад для нової системи освіти, - Гриневич. За словами міністра, для Міністерства освіти Фінляндія є прикладом для побудови нової системи освіти. У відомстві сподіваються, що скоро країни стануть партнерами у проекті реформи системи освіти в Україні.

Опубліковано консолідований рейтинг ВНЗ України. Рейтинг вишів охоплює 288 закладів та містить 7 підрейтингів: Кращі класичні університети, Кращі приватні ВНЗ, Кращі київські виші, Кращі виші регіонів, Кращі педагогічні виші, Кращі медичні університети та кращі ВНЗ областей.

У нас архаїчна модель педагогічної освіти, - Гриневич. Міністр висловила переконання, що в Україні лишилась архаїчна модель педагогічної освіти, яка наших вчителів забезпечує затеоретизованими знаннями, але не дає їм сучасних інструментів для роботи з дітьми.

Виші Донбасу отримають фіксований обсяг держзамовлення. Парламент ухвалив закон щодо діяльності вишів на території Донецької та Луганської областей, який має сприяти формуванню контингенту ВНЗ, що знаходяться у містах поблизу проведення АТО.

Розпочалась реєстрація на ЗНО у магістратуру. Для того, щоб зареєструватись для складання іспиту необхідно звернутись до одного з вишів, у якому абітурієнт бажає взяти участь у конкурсному відборі. Реєстрація вступників триватиме до 25 липня.

Розпочався прийом заяв на вступ до вишів. У 2017 році абітурієнти мають право подати на місця державного та регіонального замовлення до дев’яти заяв не більше ніж з чотирьох спеціальностей. Кількість заяв для участі у конкурсі на контрактні місця не обмежена.

Кабмін затвердив обсяг держзамовлення. У 2017 році за кошти бюджету навчатимуться 57 тисяч молодших спеціалістів, 82 тисячі бакалаврів та 62 тисячі магістрів. Цього року збільшено обсяги замовлення бакалаврів на природничі, технічні та аграрні спеціальності.

Студенти окремо сплачуватимуть за комунальні послуги. Вищим навчальним закладам дозволять розмежовувати оплату для студентів, які проживають у студентських гуртожитках, на оплату за проживання і оплату за використані ними комунальні послуги.

Освітню реформу відклали до вересня. Прем’єр-міністр закликав парламент розпочати осінню сесію з розгляду найбільш актуальних питань, зокрема імплементації освітньої реформи. Для розгляду реформи освіти народним обранцям цього тижня не вистачило часу.

Коледжі допустять вступників до іспитів без даних ЄДЕБО. Рішення ухвалено у зв’язку з виникненням технічних помилок під час реєстрації заяв вступників та закінчення терміну прийому документів даної категорії вступників за денною формою навчання 14 липня.

Деяким вступникам дозволили подавати паперові заяви. Вступник зможе подати заяву та документи в паперовій формі, якщо в присутності представника приймальної комісії навчального закладу буде перевірена неможливість створення електронного кабінету вступника.

Освіта.ua
14.07.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Максименко
????народ!! Захистимо українські школу і виші від недолугих реформ: спрощення змісту освіти, зменшення числа студентів, ідіотську систему вступу, економію на вчительству....
Олександр
Ось правильна реклама на сторінці: освіта в Польщі, освіта в Канаді... Батьки! В моїх дітей шкільна освіта закінчилась у 7му та в 3му класах - і жалкую, що не раніше. Забирайте дітлахів з цих дурнуватих шкіл, навчайте самі, а потім - Польща, Канада та інші країни, де освітяни розуміють, що роблять. А не намагаються пересадити нам Фінляндію без будь-якого розуміння системи, як свого часу Хрущов кукурудзу...
Лебідь
Для Олександр: дурний піп , дурна його молитва!!
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!