Osvita.ua Середня освіта Реформа середньої освіти Фінляндія - приклад для нової системи освіти, - Гриневич
Фінляндія - приклад для нової системи освіти, - Гриневич

За словами міністра освіти, Фінляндія є прикладом для побудови нової системи освіти

Фінляндія - приклад для нової системи освіти, - Гриневич

Формування освітніх стандартів і програм у Фінляндії ґрунтується на принципах, закладених у реформу Нової української школи. Про це йшлося під час зустрічі міністра освіти і науки України Лілії Гриневич та представників Міністерства освіти і культури Фінляндії.

«Для нас Фінляндія вже давно є прикладом для побудови нової системи освіти. Також ми сподіваємося, що скоро станемо партнерами у великому проекті реформи системи освіти в Україні», - зазначила Гриневич.

За інформацією Міносвіти, фінські експерти представили структуру та роль свого Міністерства, а також розповіли, як вони підходять до формування стандартів та навчальних програм.

Також під час зустрічі йшлося про формування шкільної культури та спільноти, що навчається, до якої мають входити усі учасники навчального процесу - учні, вчителі, батьки. Для цього в закладі мають бути створені умови рівності, діалогу, залученості у різні сфери шкільного життя тощо.

Як відомо, Україна і Фінляндія висловили зацікавленість у реалізації спільного проекту, що буде спрямований на реформу середньої освіти в Україні. Планується, що проект триватиме 4 роки та буде спрямований на найскладніші аспекти реформи – розвиток навичок та компетенцій учителів, промоція освіти та поліпшення освітнього середовища.

Освіта.ua
10.07.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
вчителька
Свобода учителя и никаких проверок_ основа финского образования_ все на доверии_ нет аттестаций и сертификаций учителя_ а у нас_ доверия нет_ все проверяют, мониторят учителей и детей_а свободы 20% в рамках программы_ классы небольшие у финов, а у нас укрупняют, объеденяют все деньги экономят _ техники у нас нет и т.д._ имитация финской системы образования_ а жаль.
Оце ж бо
Задовбала вже, хочу у Фінляндію, подалі від цієї тьоті!
Muutoksii
Финляндия - классная страна, без сомнения. Уровень качества жизни выше, чем у нас. Но почему финская модель? Один сказал, что там самые читающие дети в мире - и пошло-поехало... А кто знает современных финских изобретателей, писателей, инженеров, выдающихся спортсменов или хакеров? Мы учимся, чтобы каждый час строить нашу жизнь так, чтобы всем было жить легче и комфортнее, не так ли? Но мы могли бы поучиться у канадцев (которые взяли, как базис, советскую систему образования и здравоохранения). Там дороги ровные и дураков почти нет.
Олеся
Для Muutoksii: Если Вы не знаете знаменитых финнов, то это легко поправить. Погуглите, кто такие Линус Торвальдс или Йорма Оллила, например. Кстати, имена известных украинских современных ученых и инженеров тоже не на слуху.
Muutoksii
Для Олеся: Ну не скажите! Чтобы я что-то погуглила, интересующее меня, я должна об этом услышать. Вот, Вы сказали про Торвальдс, будет время, посмотрю. Хотя звучит не сенсационно. Знаю про Нокиа, штаб-квартира в Финляндии. Думаю, Вы примете тот факт, что СОВРЕМЕННЫЙ транспортный самолет "Мрия", сделанный в Украине, ВСЕ знают. Почитайте о том, как "Украинский хирург изобрел уникальный метод извлечения осколков". И про уникальные операции на сердце в 2015 году. Есть таки чем гордиться, значит, не зря скучаем в учебных заведениях. Во многих европейских школах дети на голову учителю садятся, может, и Вам это подходит? Мне - нет))
Коментувати
unforgiven
Тільки не вистачає якихось $10-20 мільярдів... В Фінляндії все по-іншому... Там міністри не виписують собі премії щомісяця, а живуть з народом!!!
Олекса
Л. Гриневич міністр - плагіатор, покровитель блату та корупціонерів в системі освіти України. Гриневич псевдореформатор освіти розвиває корупційні навички та компетенції плагіату в науці. А розмови про досвід Фінляндії в освіті, чергова маячня та базікання "компетентної" Гриневич.
Бадя
Для Олекса: Зате - симпатична женщина...
Доречі
Для Бадя: лише при вдалому освітленні !
Коментувати
Хочу, як у Фінляндії…
Давайте змінимо школу на краще ПО-НОВОМУ: зробимо якісні ремонти за державні кошти, (як у Фінляндії), обладнаємо кабінети по-сучасному, (як у Фінляндії), побудуємо нові школи за зразками Фінляндії, навчимо вчителів працювати з новою технікою, запровадимо фінські зарплати.. А вже потім будемо атестувати вчителів – вирішувати, хто може працювати по-новому, а хто не може… А зараз як і що? Знову вчителів атестувати-вчити по старих конспектах у старих ІППО?
shbyf
А зарплата теж буде фінляндська і забезпечення учителя засобами для організації уроку ?
Микола Аверін
Пані Міністр! Якщо Ви у питанні реформування освітньої галузі України тримаєте за взірець школу Фінляндії, один з принципів функціонування якої є принцим самостійності, то чему Ви ігноруєте вітчизняний Метод самоорганізації особистості?! ...Адже ще Великий Кобзар заповідав нам, українцям: "... і Чужому навчайтесь, І свого не цурайтесь"
Кузьміч
Задовбала вже тьотя...Задовбала вже тьотя...Задовбала вже тьотя...Задовбала вже тьотя...Задовбала вже тьотя...
2017
Олімпіад і конкурсів більше не треба вигравати?
математик
Для 2017: Відносно олімпіад. За останні 10 років на Міжнародній олімпіаді з математики місця команд Фінляндії були такими: 61, 74, 67, 72, 57, 65, 67, 70, 82, 71, а місця команд України відповідно: 6, 15, 14, 22, 15, 19, 16, 6, 11, 30. При цьому останній низький результат чи не "заслуга" Гриневич, яка всіма силами останні два роки намагається обрізати число учасників олімпіад. Дай Бог, щоб було краще цього року після тих проблем, які виникли з поїздкою на міжнародну олімпіаду. Натомість міністриня пропонує нам до 9 класу бавитися з учнями в дитячий садочок.
Коментувати
Бадя
маю на увазі - ширма, шоб красти бюджетні гроші....
Бадя
Фіни - дуже дешева ширма. можна було й дорожчу узять, хоча би в Англії...
адвокат
а я на Марсі?! Кожного дня читаючи цю бредятіну про якусь чужу освітню систему, складається враження, що ми вже дебіли! ще би Фінляндія грошей дала, щоб мали за що ,,крутити’’ нову систему.
Олександр
Давайте нормальних дітей вчити по нормальному, а всіх решту за фінською системою.
дотепно
Рівень життя, менталітет, "генетика", процент корупції за вашими переконаннями такий, як у цій країні?
Ася
Знову новенькі словечка Гриневич:"промоція освіти", а зарплата буде як у фінів?
2017
Для Ася: 5000 Є
Коментувати
математик
Ха-ха-ха найскладніші аспекти реформи освіти-розвиток навичок та компетенцій вчителів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!